Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Корени

Имате нужда от помощ с болните си растения - Марихуана, коноп, трева? Попитай гурута в лечебницата за помощ!
Семена марихуана
gusti
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 12
Регистриран на: 14 Юли 2022, 13:25
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Здравейте на всички.Искам да попитам и да дадете
идей от какво може да се получи недоразвиване
на корени?Няма гниене,не са преполивани нито
претоварени.Стеблата им станаха тънки и крехки.
Използвал съм техника SOG.Имах проблем с трипси.
Възможно ли е проблема да идва от трипсите?
Пръскани са bioleat през 5 дена.Слагал съм и микролоза
и ризобак.
HULKKUSH
Градинар
Градинар
Мнения: 54
Регистриран на: 03 Апр 2023, 18:09
Been thanked: 36 times

gusti написа: 28 Май 2023, 20:39 Здравейте на всички.Искам да попитам и да дадете
идей от какво може да се получи недоразвиване
на корени?Няма гниене,не са преполивани нито
претоварени.Стеблата им станаха тънки и крехки.
Използвал съм техника SOG.Имах проблем с трипси.
Възможно ли е проблема да идва от трипсите?
Пръскани са bioleat през 5 дена.Слагал съм и микролоза
и ризобак.
От прекалено малко торене е една от причините.Недостстъчно фосфор и азот
gusti
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 12
Регистриран на: 14 Юли 2022, 13:25
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

HULKKUSH написа: 29 Май 2023, 16:08
gusti написа: 28 Май 2023, 20:39 Здравейте на всички.Искам да попитам и да дадете
идей от какво може да се получи недоразвиване
на корени?Няма гниене,не са преполивани нито
претоварени.Стеблата им станаха тънки и крехки.
Използвал съм техника SOG.Имах проблем с трипси.
Възможно ли е проблема да идва от трипсите?
Пръскани са bioleat през 5 дена.Слагал съм и микролоза
и ризобак.
От прекалено малко торене е една от причините.Недостстъчно фосфор и азот
Използвал съм серията на Canna.Не е имало признаци на недостиг или натоварване.
HULKKUSH
Градинар
Градинар
Мнения: 54
Регистриран на: 03 Апр 2023, 18:09
Been thanked: 36 times

gusti написа: 31 Май 2023, 14:11
HULKKUSH написа: 29 Май 2023, 16:08
gusti написа: 28 Май 2023, 20:39 Здравейте на всички.Искам да попитам и да дадете
идей от какво може да се получи недоразвиване
на корени?Няма гниене,не са преполивани нито
претоварени.Стеблата им станаха тънки и крехки.
Използвал съм техника SOG.Имах проблем с трипси.
Възможно ли е проблема да идва от трипсите?
Пръскани са bioleat през 5 дена.Слагал съм и микролоза
и ризобак.
От прекалено малко торене е една от причините.Недостстъчно фосфор и азот
Използвал съм серията на Canna.Не е имало признаци на недостиг или натоварване.
Canna са хубави торове ,но недостигът зависи и от твоите растения .Някои имат нужда от повече калий ,други фосфор и т.н субективно е . Специално при азота може да си давал някакво количество при което растението си стои зелено ,не изжълтява ,но въпреки това не му е достатъчно .По принцип за да станат крехки и тънки би могло причината да е от това ,че растенията са прекалено много и на гъсто или защото няма достатъчно светлина ,но като казваш че нямат и развити корени ми се струва,че проблемът ти е от недостиг на елементи
Кана минерални торове ли ?
С какви дози ториш?Ако са още във вегетация полей ги с максимална доза на теравегата или пък с 2мл/л концентриран азот на кана към разтвора с другите торове и наблюдавай дали ще избухнат
Аватар
grustman
Градинар
Градинар
Мнения: 896
Регистриран на: 24 Апр 2021, 14:11
Has thanked: 446 times
Been thanked: 1418 times

HULKKUSH написа: 31 Май 2023, 18:06
gusti написа: 31 Май 2023, 14:11
HULKKUSH написа: 29 Май 2023, 16:08

От прекалено малко торене е една от причините.Недостстъчно фосфор и азот
Използвал съм серията на Canna.Не е имало признаци на недостиг или натоварване.
Canna са хубави торове ,но недостигът зависи и от твоите растения .Някои имат нужда от повече калий ,други фосфор и т.н субективно е . Специално при азота може да си давал някакво количество при което растението си стои зелено ,не изжълтява ,но въпреки това не му е достатъчно .По принцип за да станат крехки и тънки би могло причината да е от това ,че растенията са прекалено много и на гъсто или защото няма достатъчно светлина ,но като казваш че нямат и развити корени ми се струва,че проблемът ти е от недостиг на елементи
Кана минерални торове ли ?
С какви дози ториш?Ако са още във вегетация полей ги с максимална доза на теравегата или пък с 2мл/л концентриран азот на кана към разтвора с другите торове и наблюдавай дали ще избухнат
Прав си
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3201
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7131 times
Been thanked: 4756 times

Преди да раздаваме съвети трябват снимки и основната информация за гледането. 🤷А тук вече без никакво инфо му се казва от кое по колко да сложи. 🙄Прибързано. Дори не сме ги видели какво им е, нито имаме представа от условията на човека, почвата каква е никой не попита...... Трипс е имало, не беше отчетено.....
HULKKUSH
Градинар
Градинар
Мнения: 54
Регистриран на: 03 Апр 2023, 18:09
Been thanked: 36 times

Inna написа: 02 Юни 2023, 14:29 Преди да раздаваме съвети трябват снимки и основната информация за гледането. 🤷А тук вече без никакво инфо му се казва от кое по колко да сложи. 🙄Прибързано. Дори не сме ги видели какво им е, нито имаме представа от условията на човека, почвата каква е никой не попита...... Трипс е имало, не беше отчетено.....
По принцип си права,по точното би било ,ако имаш цялата информация. Просто по проблемите ,които описва няма много причини ,които да доведат до този резултат дори и без да показва снимки.Съветът ,който съм му дал не би му навредил дори и да не съм прав ,тъй като дори и да сложи повече теравега в най-лошия случай ще бъдат леко преторени ,което ме съмнява да се случи ,но ако съм прав ще можеш видимо да разбереш дали това е проблемът .Ако растенията му все още са във вегетация изобщо 😀,ако не са ...всичко е излишно вече 🤣. Относно трипс нищо не съм писал ,защото смятам че те няма как да са причина за такива симптоми .От трипс растенията не стават слаби и крехки ,а просто започват да им изяждат листата отдолу нагоре и те изсъхват ,паяжини ,слаба фотосинтеза и растението умира ако не се вземат мерки .По информацията която е дадена това мога да кажа .Никой не ангажирам със съвета си ,всеки сам да прецени,да чете и наблюдава .Все пак има глава на раменете си и да мисли :)
gusti
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 12
Регистриран на: 14 Юли 2022, 13:25
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Извинявам се за съкратения пост сега ще обясняТова което съм написал се отнасяше за предните ми две растения който вече са обрани и дадоха значително малък добив (Растенията бяха гелато33 )Притесняваме че и сегашните ми две Къш критилъл вървят по тяхните стъпки.
И предните и сегашните ги гледам по един и същи начин.Използвам торове на кана тера-ритоник Тера вега тера флалър блуст.монстър микролиза и ризобак като дози слагам по схемата на кана както е дадена предните бяха на sps лампи (сегашните ги смених със лед )температура между 20-26 като на края се стараех да я поддържам 20-22 С влажността в началото около 60-70% след като цъфнаха беше 50-60%.PH между5,9 /6,5 .Почвата е на био биз Лайт микс.Сегашните критикъл къш при пресяването в 2л. Саксий ги сложих в почва на канна профешънъл и после в 11л.саксий био биз.Ако нещо изпускам да напиша казвайте.не даваха никаква признаци за недостиг или претоварване изглеждаха щастливи и доволни,като изключил трипсите и петната от тях.Разбрах че нямат достатъчно коте след като изхвърлих саксийте.Чудясе от какво може да е.Сегашните разтения ги гледам по същия начин разликата е само във сорта,вече цъфтят но и на тях стеблата са им крехки и тънки.Имам глава и мисля и мисля къде греша и немога да го измисля.Може наистина да е от недостиг на азот ще пробвам на тези да им добавя.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3201
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7131 times
Been thanked: 4756 times

gusti написа: 03 Юни 2023, 00:07 Извинявам се за съкратения пост сега ще обясняТова което съм написал се отнасяше за предните ми две растения който вече са обрани и дадоха значително малък добив (Растенията бяха гелато33 )Притесняваме че и сегашните ми две Къш критилъл вървят по тяхните стъпки.
И предните и сегашните ги гледам по един и същи начин.Използвам торове на кана тера-ритоник Тера вега тера флалър блуст.монстър микролиза и ризобак като дози слагам по схемата на кана както е дадена предните бяха на sps лампи (сегашните ги смених със лед )температура между 20-26 като на края се стараех да я поддържам 20-22 С влажността в началото около 60-70% след като цъфнаха беше 50-60%.PH между5,9 /6,5 .Почвата е на био биз Лайт микс.Сегашните критикъл къш при пресяването в 2л. Саксий ги сложих в почва на канна профешънъл и после в 11л.саксий био биз.Ако нещо изпускам да напиша казвайте.не даваха никаква признаци за недостиг или претоварване изглеждаха щастливи и доволни,като изключил трипсите и петната от тях.Разбрах че нямат достатъчно коте след като изхвърлих саксийте.Чудясе от какво може да е.Сегашните разтения ги гледам по същия начин разликата е само във сорта,вече цъфтят но и на тях стеблата са им крехки и тънки.Имам глава и мисля и мисля къде греша и немога да го измисля.Може наистина да е от недостиг на азот ще пробвам на тези да им добавя.
Ами всичко като цяло звучи съвсем добре, торовете на Кана и аз ползвам някои и са добри и лесни, почвата им е хубава, даже силничка за малки и аз я ползвам и нямам проблеми, но не торя в началото. Микоризите се водят хубави, но само навън съм заразявала, на тях им трябва време и място да се развият и помагат..... От това, което описваш аз поне си мисля, че нищо не би трябвало да им липсва, почти цялата вег може да се кара дори само на тази почва и коренов стимулатор без друго. Даже ми седи множко всичкото това за вег,понякога и от множко корените не могат да се развиват, малки цветя примерно в преторена почва ако си виждал..... Те в началото искат лека и рохкава малките и клонингите. Аз накланям на това, че им идва малко силничко и стрес, както и се погрижи добре за този трипс(на него и чистенето на средата и цветята обърни все пак внимание и не слагай други реколти да се засичат преди да го унищожиш, и аз имах преди време и е голяма гад) . Но не смея да твърдя и да споря хаха, ето колегата предполага обратното, затова помисли си ти кое е вероятно, понеже ти си шефа на цветята......😂🤷 Хубаво е и снимка на проблемните цветя, даже само от снимка повечето колеги ще разберат по-ясно...... Долу под поста има Атачментс и от там се качва.
HULKKUSH
Градинар
Градинар
Мнения: 54
Регистриран на: 03 Апр 2023, 18:09
Been thanked: 36 times

gusti написа: 03 Юни 2023, 00:07 Извинявам се за съкратения пост сега ще обясняТова което съм написал се отнасяше за предните ми две растения който вече са обрани и дадоха значително малък добив (Растенията бяха гелато33 )Притесняваме че и сегашните ми две Къш критилъл вървят по тяхните стъпки.
И предните и сегашните ги гледам по един и същи начин.Използвам торове на кана тера-ритоник Тера вега тера флалър блуст.монстър микролиза и ризобак като дози слагам по схемата на кана както е дадена предните бяха на sps лампи (сегашните ги смених със лед )температура между 20-26 като на края се стараех да я поддържам 20-22 С влажността в началото около 60-70% след като цъфнаха беше 50-60%.PH между5,9 /6,5 .Почвата е на био биз Лайт микс.Сегашните критикъл къш при пресяването в 2л. Саксий ги сложих в почва на канна профешънъл и после в 11л.саксий био биз.Ако нещо изпускам да напиша казвайте.не даваха никаква признаци за недостиг или претоварване изглеждаха щастливи и доволни,като изключил трипсите и петната от тях.Разбрах че нямат достатъчно коте след като изхвърлих саксийте.Чудясе от какво може да е.Сегашните разтения ги гледам по същия начин разликата е само във сорта,вече цъфтят но и на тях стеблата са им крехки и тънки.Имам глава и мисля и мисля къде греша и немога да го измисля.Може наистина да е от недостиг на азот ще пробвам на тези да им добавя.
Още една причина да имат липса на елементи ..Почвата ти биобъз Лайт , доколкото виждам в описанието изобщо не съдържа основните елементи и я дават като цяло за млади растения и клонинги ..
When using Light·Mix you can apply larger nutrient doses to any kind of plant, including heavy feeders, without the risk of overloading the soil and causing a nutrient burn
За да го пишат това в сайта им значи почвата е слабо запасена ,така го тълкувам аз ,никога не съм я ползвал.
Но ако растенията ти в момента са в цъфтеж вероятността да подобриш нещо е много малка ,всичко се прави докато са във вегетация .
Колко са високи в момента растенията ти и колко дни са били във вегетация ? Използвал ли си мрежа ,топиране или нещо друго?Колко растения имаш на каква площ?
Публикувай отговор

Обратно към “Лечебница за болни растения - Марихуана”