Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

ПАРНИК -> OUTDOOR *Торене*

Семена марихуана
Creepy-Mosquito
Градинар
Градинар
Мнения: 32
Регистриран на: 23 Мар 2019, 12:52
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Здравейте, маняци. Бих бил благодарен, ако споделите мнение по въпросите ми:
А) Кога според вас е най-добре да изкараме растенията във външните дупки за Outdoor ( началото на Юни или по-рано ?)
Б) Предварително ако се гледат в парник навън, отново кога мислите, че е най-добър старт за семчоците ?
В) Използвали ли сте торове на BioBizz или по-точно Bio-Grow за вегетация и Bio-Bloom при цъфтежа ? Видях добри отзиви за тях, но ми е интересно да споделите мнение за тях ако сте ги ползвали.
:weed4: :bong:
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1874 times

A) Края на Април или Началото на Юни
Б) Началото или средата на март ако не те притеснява, че ще станат по 1 метър когато ги пренасяш към дупките
В) Не те съветвам да използваш BioBizz за Outdoor. Ако нямаш домашни торове, като пилешки тор за вегетацията, можеш да си вземеш Guanokalong.
BioBizz са прекалено скъпи за външно отглеждане и от моите наблюдения върху марката не ти ги препоръчвам за цялостно отглеждане освен ако не си купиш цялата серия.
За outdoor има доста по ефикасни и евтини торове та дори такива за без пари. Оборска тор, пилешка тор, коприва, водорасли, ЧКЧ и много други.
Creepy-Mosquito
Градинар
Градинар
Мнения: 32
Регистриран на: 23 Мар 2019, 12:52
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Благодарско! Ще се поразровя за по-горните споменати.
Познати са използвали само амониева през цялата вегетация и без нищо през цъфтежа. С какво може да се комбинира за цъфтежа ? Не ми е първи вариант и предпочитам без подобни, но все пак не го и изключвам :) 10х отново !!
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1874 times

Амониевата селитра е голяма грешка и дори не искам да започвам да изброявам причините, съветвам те да забравиш за нея.
Насочи се първо с какво искаш да отглеждаш, с органика или с минерални торове и тогава мога да ти дам конкретни съвети какво да избереш.
Creepy-Mosquito
Градинар
Градинар
Мнения: 32
Регистриран на: 23 Мар 2019, 12:52
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Ще пробвам и по двата начина за да видя сам разликите най-добре. Има ли смисъл да поръчвам от други държави или мога да намеря минерални торове и тук, мисълта ми е за Amazon, който са по-известни или няма смисъл ?
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Здравей Creepy-Mosquito и добре дошъл във форума на Гръсти.

Съветите които ти е дал admin са много добри.

С органиката ще ти е много по-лесно, а и вярвам, че органиката прави повече качество, сила, добив, по-щастливи и здрави растения, които боледуват по-малко.
Ина някой пълни лудници в органиката, като полезни почвени бактерии и гъби(микориза). Но дори и домшаните торове са нещо много добро и с домашни торове можеш да направиш много хубави резултати.

За изкуствените торове не виждам някакъв смисъл да ги купуваш от чужбина, защото в България има голямо разнообразие на изкуствени торове.

Хубаво е да видиш разликите между двете, но аз за себе си вече съм обеден в силата на Органиката! Само искам да те преупредя да не са ти много близо една до друга органичните и синтетичните дупки...

Парника само за началото ли мислиш да е или целият проект да е в парника? Парника позволява по-ранното изкарване на разсад на вън и има свойте плюсове, както и има и свойте минуси. Минуса му е, че се вижда много ама много... също така ако ще бъдат през целият проект в парник по някоя време ще трябва да го оставяш отворен от двете страни, че ще става вътре голям задух,
Ако ще го ползваш за разсад в началото ще трябва да бъде затворен, но пак ще трябва да се отваря отвреме на време. Общо взето, ако гледаш в парник ще трябва да ги наглеждаш всеки ден, че дори бих казал 2-ти на ден, но парника си има свойте големи плюсове.

Домашните торове се правят изключително лесно, само малко желание ти трябва. Ето интересна тема за домашните торове:
Приготвяне на Домашни Торове (DIY)

Дори и само да добавиш стара прекоряла пресята оборска тор в дупките ще останеш много доволен.
Също така ако добавиш био хумус от червен калифорнийски червей (чкч) ще останеш много доволен. Българските производители го продават много изгодно, а това е една невероятна тор.

Ако решиш да купуваш органични торове за аутдор на Guanokalong сухите торове са добра опция, защото имат двоен ефект (бавно и бързо освобождаване на хранителните вещества). В комбинация с полезни почвени бактерии и микориза на BetterOrganix нещата стават брутални.

Мулчирай дупките за да намалиш нуждата от вода, защото мулча задържа влагата и не позволява толкова бързо изпаряване на влагата, а и мулча е и "броня", и тор.
Creepy-Mosquito
Градинар
Градинар
Мнения: 32
Регистриран на: 23 Мар 2019, 12:52
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Благодарско, firstcitizen !! Парника мисля да е само в началото. Имам и няколко autoflower-и, които се чудя колко време да ги държа в парника от семка до местенето им в дупките. Въртяха ми се някъде около 20 дни, добре ли е според теб ? Също за големите зверове имам малък проблем. Мога да ги изкарам навън в дупките около 15-25 Юни. И те ще минат през парник, но ми е интересно колко време могат да стоят максимум там и как ще им се отрази по късното местене в дупките( мисълта ми е колко време от семка мога да ги гледам там). Да кажем от края на април до средата на юни, след това дали ще мога да ги пресадя или ще са прекалено големи ? Поздрави, на всички !
Creepy-Mosquito
Градинар
Градинар
Мнения: 32
Регистриран на: 23 Мар 2019, 12:52
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Някой с отговор ?
Аватар
NinjaDuck
НинджаДък
НинджаДък
Мнения: 203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:07
Has thanked: 788 times
Been thanked: 838 times

Как така ги местиш аутофлаърите ? Посял си ги в саксия и ще местиш саксиите навън ли? Колко литра са саксиите? Ако говориш за пресяване - ауто не се пресява, на ден 20 ауто е напълно способно да е с 8-9 нода 70 см и изпълнило 14 литра саксия на максимум. Ако ще ги местиш със саксиите навън миналата година извадих едни края на пролетта началото на лятото да кажем 1ви юни и съм убеден че трябваше малко по-късно за максимум добив или доста по рано да цъфнат неопрашени.
За фототата -Като цяло местенето до сега съм местил/пресявал растения най много от двулитрова съдинка. За първи път тази година имам и 7 литрова , но няма да ми е лесно и не го предпочитам. Като цяло изкарай ги 1 педя 2-3 нода високи изчакай 5-6 дни и одрежи върхът. Съдинка 1 литър. Изкарай ги веднага след като за района ти няма опасност за слана и ги режи и топирай до към 15ти юни. Това са ориентировъчни но много близо до оптималните съвети според моите резултати. Най добре е да се занимаваш с корените китката после ще се нагласи.
Creepy-Mosquito
Градинар
Градинар
Мнения: 32
Регистриран на: 23 Мар 2019, 12:52
Has thanked: 6 times
Been thanked: 11 times

Автотата ще са първо в малки саксии в парник и след това мислех да ги прехвърля по местата им от саксията в почвата. Но казваш, че авто се гледа или само в саксия или директно в почвата ли ? За другите са си регуларки и за тях въпроса ми беше колко най-много мога да ги държа по саксиите в парника, все пак да не станат прекалено големи и да им е проблем да се прехвърлят в почвата в големите дупки. Проблем ли ще е автота и големите да са едни до други също ?
Публикувай отговор

Обратно към “Outdoor - Външно отглеждане”