Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

MasterBlaster Sativa Mix

Семена марихуана
Аватар
MasterBlaster
Градинар
Градинар
Мнения: 293
Регистриран на: 31 Авг 2021, 08:23
Has thanked: 534 times
Been thanked: 1030 times

Благодаря на всички ви за милите думи! Както и преди съм споменавал в дневника, в този гроу вложих най-много ресурси и усилия. Радвам се, че в крайна сметка си е заслужавало. Другарю Икар, надявам се да си здрав и щастлив! Стопли ми сърцето с топлите си думи, както винаги! Моя "Green Crack" се оказа грешна семка, защото изглежда като индика, расте като индика, *spoiler alert* усеща се като индика, та със сигурност не е сатива-доминантен сорт. Явно някой друг път ще пробвам от любимата статива на Снуп Дог. :D В крайна сметка съм доволен. Ще изчакам известно време да поотлежат в бурканите преди смоук репорта, но отсега загатвам, че няма 'лабаво. :D Много се радвам, че пробвах гроу с 14-литрови саксии и така натрупах опит от първо лице, който ме накара да си извадя няколко извода:
1. Големите саксии са чудесни за органично отглеждане. Както знаете, досега не съм отглеждал минерално, но със сигурност мога да потвърдя за органичното отглеждане, че по-голяма саксия се отразява изключително благоприятно на растенията.
2. В голяма саксия по-лесно се преценя дозата на препаратите. Това мнение не се сещам да съм го чел някъде написано точно по този начин, но ми се струва, че колкото по-голяма е саксията, толкова по-голям буфер се явява. Съответно градинаря има повече толеранс при дозите на торене. Не съм абсолютно убеден дали това е истина, нека някой да опровергае това твърдение ако има факти, но това са моите наблюдения и ми се струват логични.
3. Голяма саксия изисква повече почва, съответно забъркването става по-голямо предизвикателство когато човек отглежда в жилищен апартамент и това определено трябва да се има предвид. Ваденето от палаткта повреме на цъфтеж беше кошмар, за който не искам да се сещам. Беше ужасно. Тъй като така и не им сложих по едно колче за укрепване, нещо което Инна не спира да препоръчва, когато вадих цветята при поливане, буквално трябваше да ги облягам не вратата на палатката, а последните няколко поливки дори не успях да ги извадя и ги поливах както са четирите вътре. За следващия гроу вече е крайно време да поправя грешката с липсата на опора. :D Също така забравих да нашиша, че въпреки изхермения Critical Sour Diesel, в другите цветя не забелязах да има семки. Може би има още неща, които пропускам, но ако съм забравил нещо, ще го оставя за смоук репорта. Още веднъж ви благодаря за суперлативите, И все пак повече не мисля да чупя рекорди, така че 14-литровите саксии си ги оставям за спомен. :D
Аватар
MasterBlaster
Градинар
Градинар
Мнения: 293
Регистриран на: 31 Авг 2021, 08:23
Has thanked: 534 times
Been thanked: 1030 times

Здравейте! След около месец по бурканите, реших да направя един смоук репорт с впечатленията ми досега. Първо ще започна от там, че тръгнах да тегля Arjan's Ultra Haze, но това се оказва рядко досадно и дори бих казал безмислено начинание - "главите" са много рехави, буквално препълвам везната и едва мърда от 0.4, самото теглене би ми отнело повече време от тримването на най-голямото цвете. И да, адски много излезе като обем. Въпреки че е рехаво, може би е нещо от порядъка на 40-50 грама. Както и да е, никога няма да разберем колко точно е дало, но нека всеки си представи някаква имагинерна стойност. :D

Сега смоук репорта:
Red Hot Cookies
Red Hot Cookies
Red Hot Cookies - Общо взето с ароматите винаги ми е било трудно, но ще опитам да дам най-доброто от себе си. Преди да ги отрежа, буквално никое от четирите не ми миришеше на каквото и да е. Изкарах гроуа без филтър до финала без никаква миризма от палатката, дори без проблем изсуших цветята в стаята. Смея да твърдя, че така изсъхнаха по-бавно и самото сушене се получи по-добре отколкото в палатката. След няколко седмици по бурканите се появи някакъв аромат. Може би съвсем леко напомня на Blue Dream, също ми се струва че долавям нотки на ванилия, но макар че може и да пиша пълни глупости в момента. Като ефект е почти същото като Blue Dream - може би една идея по-слабо, но ми прави впечатление, че след няколко месеца по бурканите, всички стават по-силни. Все пак спрямо Blue Dream бледнее като вкус и аромат.
Менте Green Crack
Менте Green Crack
Менте Green Crack - Никога няма да разберем какъв сорт действително е била тази семка, но за пръв път гледам толкова силно изразено indica доминантно растение. Това са може би най-твърдите и плътни глави, които съм изкарвал досега. Като аромат е една идея по-плодово, но пък и не ми се струва твърде различно от Red Hot Cookies. Сори пичове, за това с ароматите и вкусовете определено не съм аз човека. :D Като ефект се усеща силно изразено в тялото, доста се доближава до Black Sugar. В началото Black Sugar ми се струваше едва ли не слабо, но след година по бурканите вече маха глави вечер, та предполагам е най-добре да оставя и този сорт за няколко месеца преди да го пуша. Може би това се оказа най-безпроблемното растение в този гроу, а в началото дори не бях сигурен дали да го запазвам.
Critical Sour Diesel
Critical Sour Diesel
Critical Sour Diesel - единственото растение, което се изхреми. Като вкус ми миреше кофти - съжалявам. :D Все едно влизам в плевня, пълна със слама. Определено не ми е приятна тази миризма. Като ефект ми се струва много балансирано, хваща доста интензивно в главата и в тялото, подоно на White Widow. Направи ми впечатление, че пуска много бързо - може би около 40-50 минути след пушене вече съвсем слабо се усещат ефектите. Въпреки мнението ми за аромата и краткото напушване, определено не мога да кажа, че е лоша реколта.
Arjan's Ultra Haze #3
Arjan's Ultra Haze #3
Стигаме и до Arjan's Ultra Haze #3. Най-открояващото се и противоречиво растение. Да започна от там, че вероятрно дори 14 седмици цъфтеж му бяха малко, но вече съвсем не си заслужаваше ресурсите в моя случай. Цветовете са много рехави, като обем е много, но определено не ми хареса структурата. Като ефект е интересно - наистина прави впечатление как удря само в главата, а не в тялото. Тези 90% Sativa по спецификация изглежда са доста близо до действителността. Удря, но силата не е нещо впечатляващо, особено спрямо отлежелите сортове. Като аромат след като постоя малко, отключи някакви приятни нотки, може би по-скоро на някакви билки, не толкова на трева, но не мога да го опиша достатъчно добре. И четирите сорта бледнеят по аромат спрямо Blue Dream на Seedsman. Arjan честно казано не бих го гледал втори път дори ако е бонус семка - за мен не си заслужава.

В общи линии май е това, може след половин година да пусна ъпдейт ако при някой сорт настъпи драстична промяна в аромата или ефекта. iKAR ми беше дал много добър съвет за кюрването на най-хубавите глави в малки бурканчета, но истината е че не пуша толкова много и дори преди да извадя тази реколта, имах останали доста буркани от предишните и вече буквално нямам място - напълних цял шкаф в буркани и нямам къде да складирам повече. Дай Боже всекиму такива проблеми. :D Поради тази причина мисля да отменя пролетния гроу и да направя само един зимен, който да стартирам по-късно тази година.

Преди да започна да отглеждам, нямах представа какво ще се случи и бях с последните си запази от гадна учична трева. Две години по-късно, след като попаднах в този форум, буквално имам проблеми с пространството в шкафа. Надявам се да съм допринесъл достатъчно за това общество, защото без вас едва ли щях да постигна дори близки до тези резултати. Радва ме всеки позитивен коментар и се надявам да вдъхновя повече нови членове, решили да се потопят в света на отглеждането.

Бъдете здрави и щастливи! :weed4:
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3201
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7131 times
Been thanked: 4756 times

Блях, и на мен някои ми станаха като тоя Arjan рехави. Изобщо не обичам талъв вид глави! Иначе биват,напушват(уж трябваше да са ОГ къш?!), но никога не бих повторила!Чудех се аз ли нещо сбърках, но чак пък толкова, явно такива сме оцелили.... Че пък и дълги и ги чакаш. 🙄Ама другите изглеждат супер, браво!👍
Ivan
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 11
Регистриран на: 03 Сеп 2023, 12:29
Been thanked: 2 times

братле имаш ли график на поливане с течните торове и вода от растежа до края на цъвтежа и би ли го споделил,благодаря предварително!
Аватар
MasterBlaster
Градинар
Градинар
Мнения: 293
Регистриран на: 31 Авг 2021, 08:23
Has thanked: 534 times
Been thanked: 1030 times

Ivan написа: 11 Сеп 2023, 00:01 братле имаш ли график на поливане с течните торове и вода от растежа до края на цъвтежа и би ли го споделил,благодаря предварително!
Здравей! Не съм описвал с какви количества торове съм поливал всеки път, но назад в дневника на няколко пъти съм упоменавал дозите. Надявам се графика да ти е бил полезен, въпреки че това е нещо индивидуално, което зависи от условията и от цветята.
foto_no_exif (17).jpg
foto_no_exif (18).jpg
Ivan
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 11
Регистриран на: 03 Сеп 2023, 12:29
Been thanked: 2 times

много благодаря!
Ivan
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 11
Регистриран на: 03 Сеп 2023, 12:29
Been thanked: 2 times

ако не е тайна колко килкограма био ризотоник бууст и флорес си изразходвал до края?
Аватар
grustman
Градинар
Градинар
Мнения: 896
Регистриран на: 24 Апр 2021, 14:11
Has thanked: 446 times
Been thanked: 1418 times

Браво
Публикувай отговор

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”