Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

MasterBlaster Sativa Mix

Семена марихуана
Аватар
MasterBlaster
Градинар
Градинар
Мнения: 293
Регистриран на: 31 Авг 2021, 08:23
Has thanked: 534 times
Been thanked: 1030 times

Много ти благодаря! Понеже няма опцията за ЛС в момента, ще използвам темата, пък може и на други градинари да съм им полезни тези дискусии. Разгледах промоциите от банерите на началната страница, те са буквално 20 банера с различни оферти и наистина ми е трудно да избера. Прегледах промото за Relentless genetics, но там пакетите започват от 125 паунда, което доста излиза от моя бюджет. Ще съм ти благодарен ако ме насочиш какво според теб би било най-изгодно. Фен съм на сатива сортовете, като засега фаворит ми остава Blue Dream на Seedsman.

Update: Видях, че нямам много време и поръчах три сорта с по три семки на сорт от три различни банки. Като подарък ми дадоха още 11 семки от 8 различни сорта. Така от поръчката ще получа общо 20 семки, възлизащи на 62.47 паунда + 21.98 паунда доставка и подарък, тоест общо 84.45 паунда или близо 190 лева, Сега чакам да видя как ще станат нещата с компенсацията.
Аватар
Spiral
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 655
Регистриран на: 11 Дек 2018, 22:58
Has thanked: 966 times
Been thanked: 1552 times

MasterBlaster написа: 06 Май 2023, 23:12 Много ти благодаря! Понеже няма опцията за ЛС в момента, ще използвам темата, пък може и на други градинари да съм им полезни тези дискусии. Разгледах промоциите от банерите на началната страница, те са буквално 20 банера с различни оферти и наистина ми е трудно да избера. Прегледах промото за Relentless genetics, но там пакетите започват от 125 паунда, което доста излиза от моя бюджет. Ще съм ти благодарен ако ме насочиш какво според теб би било най-изгодно. Фен съм на сатива сортовете, като засега фаворит ми остава Blue Dream на Seedsman.

Update: Видях, че нямам много време и поръчах три сорта с по три семки на сорт от три различни банки. Като подарък ми дадоха още 11 семки от 8 различни сорта. Така от поръчката ще получа общо 20 семки, възлизащи на 62.47 паунда + 21.98 паунда доставка и подарък, тоест общо 84.45 паунда или близо 190 лева, Сега чакам да видя как ще станат нещата с компенсацията.
Сори брато, тия дни не съм влизал, но и по принцип не гледам много чисти сативи, че да ти препоръчвам. До момента King's juice ми е любимия сорт и е 60% сатива, трябва да го пробваш някой път, вкуса е бомба :D .
Keep on growing :stone:
Аватар
MasterBlaster
Градинар
Градинар
Мнения: 293
Регистриран на: 31 Авг 2021, 08:23
Has thanked: 534 times
Been thanked: 1030 times

Здравейте! Днес мина първата седмица откакто са на 12/12. Red Hot Cookies избочи кочината, абсолютен гигант. Лампата не съм я вдигал изобщо откакто съм ги пуснал. Вечер държа отворен прозореца и така постигам доста ниска температура, като идеята ми е лампата да е максимално завряна в гиганта и така максимално да огранича стреча, без да прегрее. От там се получава и аномалията, че понякога "през деня" им е по-студено отколкото през тъмния период, та надявам се това да не им причини някакъв стрес в това направление. Вътрешните две Green Crack и Critical Sour Diesel може би ще ги повдигна на още една кутия, за да се поизравни цялата поляна. Този гроу стана като тетрис. :D Освен това Red Hot Cookies си е на индивидуален график на поливане през 2-3 дни, останалите се поливат през 5-6 дни. Засега май е това.

Колкото до обезщетението - от The Attitude ми предложиха да си избера семки на стойност 30 паунда и веднага се възползвах дав взема три броя King's Juice, любимото на Spiral. Освен това ми остана бюджет за още една семка от Pyramid Seeds. Надявам се този път пратката да дойде по-бързо.
foto_no_exif.jpg
foto_no_exif (1).jpg
foto_no_exif (2).jpg
Аватар
Spiral
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 655
Регистриран на: 11 Дек 2018, 22:58
Has thanked: 966 times
Been thanked: 1552 times

MasterBlaster написа: 09 Май 2023, 21:06 Здравейте! Днес мина първата седмица откакто са на 12/12. Red Hot Cookies избочи кочината, абсолютен гигант. Лампата не съм я вдигал изобщо откакто съм ги пуснал. Вечер държа отворен прозореца и така постигам доста ниска температура, като идеята ми е лампата да е максимално завряна в гиганта и така максимално да огранича стреча, без да прегрее. От там се получава и аномалията, че понякога "през деня" им е по-студено отколкото през тъмния период, та надявам се това да не им причини някакъв стрес в това направление. Вътрешните две Green Crack и Critical Sour Diesel може би ще ги повдигна на още една кутия, за да се поизравни цялата поляна. Този гроу стана като тетрис. :D Освен това Red Hot Cookies си е на индивидуален график на поливане през 2-3 дни, останалите се поливат през 5-6 дни. Засега май е това.

Колкото до обезщетението - от The Attitude ми предложиха да си избера семки на стойност 30 паунда и веднага се възползвах дав взема три броя King's Juice, любимото на Spiral. Освен това ми остана бюджет за още една семка от Pyramid Seeds. Надявам се този път пратката да дойде по-бързо.

foto_no_exif.jpg
foto_no_exif (1).jpg
foto_no_exif (2).jpg
Добър избор :D , до месец ще са дошли.
Keep on growing :stone:
Аватар
MasterBlaster
Градинар
Градинар
Мнения: 293
Регистриран на: 31 Авг 2021, 08:23
Has thanked: 534 times
Been thanked: 1030 times

Здравейте! При мен станаха 2 седмици цъфтеж. Мога уверено да заявя, че овладях височината на гиганта. Извадих късмет с ниските температури вечер - оставях прозореца отворен и с тези условия не съм мръднал лампата дори милиметър нагоре откакто съм сменил режима. В момента върховете на Red Hot Cookies са на по-малко от 10см от лампата. Точно там съм насочил обдухващия вентилатор и в стаята вечер температурата пада до 15-16 градуса, а в палатката остава около 22-23 градуса. По този начин си запазих допълнително пространство за лампата когато настъпят жегите. Това определено беше повратен момент от гроуа и до голяма степен си отдъхнах. За пръв път не поливам всички заедно и със сигурност мога да кажа, че в този гроу съм вложил най-много труд, време и ресурси досега. TS1000 определено идва малка за такъв проект. Бях се замислил за втора TS1000 или направо една TSW2000, но от друга страна ми стана интересно колко добив ще извади TS1000 в такива условия, та в крайна сметка реших да си изкарам с нея. Последните два пъти поливам по следния начин:

Близо по 1.3 литра разтвор на сакския със следните дози:
0.5мл./л. BioCanna BioRhizotonic
1.2мл./л. Biobizz Cal-Mag
2мл./л. BioCanna Bio Flores
3мл./л. BioCanna Bio Boost.
foto_no_exif (3).jpg
Първата по рода си снимка отвътре в палатката :D
Първата по рода си снимка отвътре в палатката :D
foto_no_exif (4).jpg
foto_no_exif (5).jpg
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3188
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7112 times
Been thanked: 4750 times

О, идеално, даже "пръчката" се е наместила добре до тук. Само че те ще идат още малко нагоре, а главите също като пораснат, надявам се че и това ще ти се събере?При мен се е налагало лампата въобще да не виси на тези връвчици металните, ами направо е завързана почти плътно до драйвера за нещо горе на тавана и не се мести до финала. 😂И това дава доста сантиметри. И сега вече може да пооскубеш надолу. Също преди да надуят огромни глави (хехе пожелавам, те сативите имат данни) не е лошо да им забиеш по една опора или каквото правиш при теб, защото моите ги подпирах в последствие с бамбукови пръчки, когато вече бяха близо до финал и ми беше по - трудно така, а и е хубаво да надуват вече укрепени. Тс1000 на мен си ми върши работа и ще си я ползвам докато издъхне хаха, имам и една тс600 и двете са в цъфтежа за по сиг , но сега по-новите имат по хубави диоди и всичко и препоръчвам да ги тестваш тях! Със сигурност ще има разлика и в добива.
Аватар
MasterBlaster
Градинар
Градинар
Мнения: 293
Регистриран на: 31 Авг 2021, 08:23
Has thanked: 534 times
Been thanked: 1030 times

Здравейте, станаха 3 седмици от цъфтеж при мен. На височина не са мръднали сякаш, доволен съм. Вече малко повдигнах лампата нагоре предвид затоплянето. Всички вече образуват доста сериозни глави, само Arjan's Haze-а все още е в много начална фаза. Него го дават 14 седмици цъфтеж и все още не знам как ще процедирам с него. Май не се сещам за нещо друго.
foto_no_exif (7).jpg
foto_no_exif (8).jpg
foto_no_exif (9).jpg
Аватар
MasterBlaster
Градинар
Градинар
Мнения: 293
Регистриран на: 31 Авг 2021, 08:23
Has thanked: 534 times
Been thanked: 1030 times

Здравейте! При мен станаха 4 седмици откакто са в цъфтеж. Arjan's Ultra Haze е новия първенец по височина, задмина дори гиганта.
foto_no_exif.jpg
foto_no_exif (1).jpg
Аватар
MasterBlaster
Градинар
Градинар
Мнения: 293
Регистриран на: 31 Авг 2021, 08:23
Has thanked: 534 times
Been thanked: 1030 times

Здравейте, минаха 5 седмици откакто са на режим 12/12. Arjan реши, че ще стигне до тавана. Дори в края на 4-та седмица цъфтеж продължаваше да се разтяга. Понеже за сметка на височината е много тънък, казах си че просто ще го оставя покрай лампата... може би не е най-доброто решение, но според мен вече е късно за прекършване и т.н. Та каквото стане. Red Hot Cookies тази седмица избухна брутално откъм глави, това ще бъде най-голямото цвете, което съм отглеждал някога. Не знам дали някога ще си го причиня отново. :D
foto_no_exif (3).jpg
foto_no_exif (2).jpg
foto_no_exif (4).jpg
Сега към големия проблем - Critical Sour Diesel се изхерми. Видях го едва вчера, понеже е от вътрешната страна и е по-ниско от предните две. На няколко клона има, не са малко. Опитах се да махна един с ръка, което беше голяма грешка, защото буквално се разсипа супер финия прашец. Не изключвам напълно вината да е в мен, защото в един момент ги карах на студ през светлия цикъл и топло през тъмния, но пък на другите три нищо им няма. Аз все пак го отдавам на нестабилен ген и определено ще го имам предвид когато става дума за банката Emerald Triangle, която никога досега не бях чувал.
foto_no_exif (5).jpg
Давам си сметка, че вероятно всички, или поне голяма част от главите са опрешени, ама каквтото-такова. Явно за пръв път ще имам семки в материала. :|
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3188
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7112 times
Been thanked: 4750 times

Ама са много яки иначе! Тва дебелото! 😍Може и семките по другите цветя да са хубави. 😂🤷Не е много късно да се счупи това, но трябва да се внимава, защото в цъфтеж са по- твърди, иначе монстър кропинг се прави и в цъфтеж в началото. Но ако така си е добре..... Иначе може да се почистят малко,много заврянички са с листа.
Публикувай отговор

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”