Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Как да си направя спори

Място за дискусия, изследване и проучване на един от най-мистериозните и проницателни ентеогени на Земята.
Семена марихуана
DjoniVape
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 5
Регистриран на: 06 Мар 2023, 23:55
Been thanked: 6 times

Здравейте поръчах си гроу кит за Golden Teachers тъй като съм напълно начинаещ.
Вече откъснах първите гъбки и искам да си направя нови спори и да си направя нов кит освен този.
Четох да някой методи за клонирането обаче не съм сигурен че разбрах какво трябва да направя.
Ако може малко помощ ще съм ви много благодарен
Прикачени файлове
890F0FD9-BEB6-444A-B249-9BAAA5876B20.jpeg
53D820E7-03AA-4F5D-996D-3127A7414450.jpeg
3793D8A7-E5C2-466E-8D7C-82644041E06E.jpeg
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3188
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7112 times
Been thanked: 4750 times

Тук има една друга тема за Голдън тийчърс и там обясняват много неща. На мен също са ми много симпатични гъбките и този модел много ми хареса като усещане, много позитивно ми беше от него. Мисля и аз да си взема едно китче готово като това. Видях значи там, че си правят печатчета от шапката, там са спорите, трябва да я оставиш една, две да се развият и разтворят повечко и шапчицата се "отпечатва" някъде си върху нещо. И флъшове правят за още гъбки и може би и с мицела може нещо да се размножава..... Но аз изобщо не знам, затова виж онази тема и има тук колеги, които много ги гледат и пробват всичко, много е интересно иначе.
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 920
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1871 times

Понеже има доста инфо и тук и в нета, ще бъде максимално кратък и няма да изпадам в подробности.
Трябват ти следните неща
1 Спирт 95%
2 Стерилни игла и спринцовка 5-10мл - х2
3 Алуминиево фолио
4 Памук - за стерилизация със спирта
5 Запалка - за допълнителна стерилизация при необходимост
6 Пречистена вода от аптеката
7 Скалпел от аптеката - х2
8 Стерилни ръкавици от аптеката - х2
9 Една по-широка чаша
10 Стерилен контейнер за урина - от аптеката.
11 Маска за лице - като тези от ковид времето ама нова :)

Всичко което не е стерилно трябва да го минеш със спирт - повърхности, ръце, предмети - ВСИЧКО
За предпочитане е да избереш чисто място не което да няма течение или пуснати климатици, печки, вентилатори.

Преди започване на работа трябва да стерилизираш ВСИЧКО!
Слагаш ръкавиците Избираш си една средно голяма или голяма гъба, която си е отворила шапката и я късаш (трябва да е от същият ден).
Със скалпела изрязваш шапката от пънчето максимално плътно до шапката. От алуминиевото фолио си правиш квадрати 5х5 см и ги стерилизираш със спирт. Взимаш шапката на гъбата и я поставящ върху фолиото с набраздената част надолу. Покриваш с чашата и така чакаш 2-3 дни. Можеш да използваш и голяма кутия за храна в която да оставиш гъбата с фолиото.
След 3 дни махаш гъбата и трябва да има оставен тъмно син/ черен отпечатък от гъбата - това са спорите. С новия скалпел го изстъргваш в контейнера за урина, можеш да си помогнеш с малко пречистена вода (Макс 10мл тотал) за да го отмиеш от фолиото. Един принт се разтваря в макс 10мл вода.
Готовия разтвор, можеш да го държиш или в контейнера или да го върнеш в спринцовката. Съхранява се на тъмно и хладно място, като например хладилник.
DjoniVape
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 5
Регистриран на: 06 Мар 2023, 23:55
Been thanked: 6 times

Inna написа: 12 Мар 2023, 13:03 Тук има една друга тема за Голдън тийчърс и там обясняват много неща. На мен също са ми много симпатични гъбките и този модел много ми хареса като усещане, много позитивно ми беше от него. Мисля и аз да си взема едно китче готово като това. Видях значи там, че си правят печатчета от шапката, там са спорите, трябва да я оставиш една, две да се развият и разтворят повечко и шапчицата се "отпечатва" някъде си върху нещо. И флъшове правят за още гъбки и може би и с мицела може нещо да се размножава..... Но аз изобщо не знам, затова виж онази тема и има тук колеги, които много ги гледат и пробват всичко, много е интересно иначе.
Благодаря !!🧙😊😊
DjoniVape
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 5
Регистриран на: 06 Мар 2023, 23:55
Been thanked: 6 times

WDScorpio написа: 12 Мар 2023, 14:47 Понеже има доста инфо и тук и в нета, ще бъде максимално кратък и няма да изпадам в подробности.
Трябват ти следните неща
1 Спирт 95%
2 Стерилни игла и спринцовка 5-10мл - х2
3 Алуминиево фолио
4 Памук - за стерилизация със спирта
5 Запалка - за допълнителна стерилизация при необходимост
6 Пречистена вода от аптеката
7 Скалпел от аптеката - х2
8 Стерилни ръкавици от аптеката - х2
9 Една по-широка чаша
10 Стерилен контейнер за урина - от аптеката.
11 Маска за лице - като тези от ковид времето ама нова :)

Всичко което не е стерилно трябва да го минеш със спирт - повърхности, ръце, предмети - ВСИЧКО
За предпочитане е да избереш чисто място не което да няма течение или пуснати климатици, печки, вентилатори.

Преди започване на работа трябва да стерилизираш ВСИЧКО!
Слагаш ръкавиците Избираш си една средно голяма или голяма гъба, която си е отворила шапката и я късаш (трябва да е от същият ден).
Със скалпела изрязваш шапката от пънчето максимално плътно до шапката. От алуминиевото фолио си правиш квадрати 5х5 см и ги стерилизираш със спирт. Взимаш шапката на гъбата и я поставящ върху фолиото с набраздената част надолу. Покриваш с чашата и така чакаш 2-3 дни. Можеш да използваш и голяма кутия за храна в която да оставиш гъбата с фолиото.
След 3 дни махаш гъбата и трябва да има оставен тъмно син/ черен отпечатък от гъбата - това са спорите. С новия скалпел го изстъргваш в контейнера за урина, можеш да си помогнеш с малко пречистена вода (Макс 10мл тотал) за да го отмиеш от фолиото. Един принт се разтваря в макс 10мл вода.
Готовия разтвор, можеш да го държиш или в контейнера или да го върнеш в спринцовката. Съхранява се на тъмно и хладно място, като например хладилник.
Благодаря колега, купих нужните неща освен скалпели, не знам защо не искат да ми ги продават в аптеките :lol:

Направих един успешен отпечатък и го разтворих в 10 мл пречистена вода обаче поради липсата на скалпел половината отпечатък го махнах с нож другата половина реших да пробвам с клечка за уши.
Разтворих отпечатъка в контейнерче за урина. Имам още 1 въпрос за колко време горе долу трябва да стане готов мицела за употреба, и как да позная че е готов? Предполагам че трябва да стане бял.
Прикачени файлове
21B3EE24-DD32-4A07-9C63-C78AF73452C0.jpeg
41727D89-129F-4D33-A6CD-0F5656530782.jpeg
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3481 times
Been thanked: 4731 times

Трябва първо да направиш царевица или brown rice cake които да инжектираш спорите които си направим. Обикновено мицел се забелязва след 48 часа ако всичко е минало успешно.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
DjoniVape
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 5
Регистриран на: 06 Мар 2023, 23:55
Been thanked: 6 times

Sofia Cannabis написа: 15 Мар 2023, 04:43 Трябва първо да направиш царевица или brown rice cake които да инжектираш спорите които си направим. Обикновено мицел се забелязва след 48 часа ако всичко е минало успешно.
Относно кейковете които те първа ще правя имам въпросче относно гумените приспособления на капачките на бурканчетата. От къде мога да ги взема.

Мисля да направя нова тема като стартирам гъбките, веднага щом се преборя със спорите :P
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3481 times
Been thanked: 4731 times

Аз не използвам вече.

Включи се в моята тема и питай Focktor той има по-добър setup от мен.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3481 times
Been thanked: 4731 times

GT
Прикачени файлове
D8004FA4-03BC-4244-A882-916CD4533225.jpeg
120B21F3-CF04-4075-9093-C283B1E13930.jpeg
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Публикувай отговор

Обратно към “Халюциногени / Ентеогени (растения, гъби, кактуси и други психаделици )”