Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Изпарители(vaporizer)

Дайте ни вашите честни рецензии на продуктите, които сте използвали или сортове, които сте отглеждали с документация, за да я подкрепите!
Публикувай отговор
Семена марихуана
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

Пробвай непременно!:)мен ми хареса много така,даже после веднъж пушихме с мъжа ми на цигара някъде из полето и въобще не ме изкефи,просто много странични боклуци,горене,листче,картон,които явно се отразяват и на ефекта.Това е малко кристално такова,като хашиш някак.Е,съвсем безвредно сигурно не е,но има доста голяма разлика.Стъклен/керамичен мудщук,керамична камера,да няма пластмаса по пътя и да кара доста батерията(и това да се зарежда с УСБ се оказа доста важно ако си някъде си и няма контакт),ние с мъжа ми за това гледахме,а иначе има и по-скъпички,които сигурно са по-яки,но аз съм много доволна и от този като по-народен:).Виж го този сайт,аз прегледах всички европейски сайтове и шопове,даже карах този мой приятел в краен случай да ми поръча един в Англия при него и да ми го прати после ако не успея тук да си взема каквото искам,но не се наложи:)Първо държах да е БГ сайта за да се плаща с наложен,намерих доста добър,но не може да става сравнение нито в цените,нито в избора.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

A Spiral e постнал в другия форум и в тези сайтове,както и в azarius-а има доста видове.....
kot
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 452
Регистриран на: 16 Дек 2018, 02:59
Has thanked: 200 times
Been thanked: 1006 times

И аз не съм, нещо много скъпи ми идват.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

Ето статията за вейпването и подходящите температури за канабис,доста е подробна.

"Изпаряването на канабис чрез изпарител може да бъде много по-добра алтернатива на пушенето на джойнт.Парата съдържа по-малко вредни вещества от дима и ще ви осигури по-чисто усещане, за да можете да се насладите повече на „добрите неща“ в канабиса. Но правилната температура на испаряване е съществена, не само за вкуса, но и за вашето здраве.
Разбира се пушенето на добрите ,стари "джойнтове"е вечен ритуал,но изпаряването има много предимства. Като начало е по-здравословно, отколкото пушенето. Изпаряването не изгаря билките, така че вдишвате по-малко от вредните токсини, които се намират в дима.
Vaping също така създава по-чисто преживяване. Димът от "джойнта" съдържа само около 10% от канабиноидите („добрите неща“) в канабиса - останалото е комбинация от нездравословни странични продукти. В облаците на парите се съдържат до 95% от екстракта от вашата билка. Това ги прави много чисти и много по- приятни.Но знайте, че когато използвате изпарител, правилната настройка на температурата може да промени всичко!
Един от начините да се запознаете добре с изпарителя е просто да си поиграете с температурните настройки - в края на краищата, това е приятно изследване. Но малко по-научен подход е да се опознаят точките на кипене на различните канабиноиди и техните свойства. Това е забавна приложна наука!

ЗАЧЕНИЕТО НА ПРАВИЛНАТА ТЕМПЕРАТУРА НА Vaping

Настройването на изпарителя на правилната температура е важно по няколко причини. Ако зададете твърде ниска температура, ще пропуснете аромата и силата на действие. Ключовите съединения, които се намират в канабиса и други билки, изискват определена минимална температура, за да се активират. Ако температурата на изпаряване е твърде ниска, не можете да извлечете пълния потенциал от ценните си глави или концентрати.
От друга страна, ако зададете твърде висока температура на изпаряване (особено при температури по-високи от 230 ° C), това може да влоши активните вещества в билките като терпени и канабиноиди. Може да вдишвате и повече токсични съединения, които са вредни за вашето здраве.

КАКВА Е ПЕРФЕКТНАТА ТЕМПРАТУРА
Преди да проучим температурите на кипене на канабиноидите, тук са основните заключения: Има температурен диапазон, в който се освобождават различни съединения на канабиса, всяко от които показва уникални свойства.
Докато само експериментирането ще ви покаже кое ви подхожда най-добре, идеалната температура за извличане на широк спектър от психоактивни съединения е 185 ° C. Оптималният температурен диапазон за канабис е между 180 - 210 ° C. Температури под 190 ° С. като цяло произвеждат повече cerebral high, температура по-висока от тази произвежда повече body high(оставям непреведено тук за по-ясно).

ПОДХОДЯЩИ ТЕМПЕРАТУРИ ЗА ОТДЕЛНИТЕ КАНАБИНОИДИ
Температурата, при която се изпаряват всички канабиноиди, е между 157 и 220 градуса по Целзий. Тъй като всички канабиноиди имат различни точки на кипене, изпаряването на една и съща билка при различни температури ще доведе до различни резултати. Като цяло има два основни ефекта, които ще наречем "buzz high" и "body high". Както бе споменато по-горе, по-ниските температури ще имат по-осезаем ефект на ума и в главата, докато по-високите температури ще имат по-голям ефект върху тялото.

157°C THC-има както еуфоричен,така и обезболяващ ефект,включително чудесно чувство на релаксация

170°C CBD-известно със своите медицински качества може да спре някои от страничните ефекти на THC като безспокойство

175 ° С-Delta-8-THC
Този канабиноид е много подобен на THC, но е по-стабилен и по-малко психоактивен

185 ° С-CBN
Смята се, че CBN разрушава THC и има успокояващ ефект.

220 ° С- CBC
Този канабиноид има противовъзпалителни и противогъбични свойства.

220 ° С- THCV
Забелязано е е, че THCV смекчава психоактивните ефекти на THC, но са необходими повече изследвания.

РЪКОВОДСТВО ЗА ТЕМПЕРАТУРА НА ФЛАВОНОИДИТЕ
Наред с терпеноидите, флавоноидите са малко известни в сравнение с известните канабиноиди. Флавоноидите са голям клас растителни пигменти, които понякога се наричат витамин P. Терпеноидите и флавоноидите са отчасти отговорни за външния вид, вкуса и миризмата на определен щам.Миризмата им разкрива много за характера на растението.
Смята се също, че те имат вторични ползи за здравето. Следващите редове очертават както ефектите, така и температурите, при които флавоноидите се изпаряват.

Бета-ситостерол
134 ° С
Смята се, че този флавоноид има противовъзпалителни качества

Апигенин
178 ° С
Счита се, че апигенинът е естрогенен и има противовъзпалителни свойства.

Cannflavin A
182 ° С
Този флавоноид е СОХ инхибитор.

Кверцетин
250 ° С
Кверцетин е антиоксидант и антивирусен флавоноид.

РЪКОВОДСТВО ЗА ТЕМПЕРАТУРА НА ТЕРПЕНОИДИТЕ
Терпеноидите са структурно свързани с терпените и се срещат естествено в широк спектър от растения. Отчасти те допринасят за това, което дава на растенията уникални ароматни качества. Ароматът на канела, карамфил и ментол са примери за добре познати терпеноиди. Всъщност едно от най-силните познати естествено срещащи се психеделични съединение - Salvinorin A - е терпеноид.
Следващите описания очертават ефектите и точките на кипене на терпеноидите.
Beta-caryophyllene
130°C-смята се за противовъзпалително и антималарично
Beta-myrcene
168°C-обезболяващо,антибитично и противовъзпалително
Delta-3-carene
168°C -противовъзпалително
1,8-цинеол
176 ° С
Увеличава мозъчния кръвоток и действа като стимулант.
D-лимонен
177 ° С
D-лимонен се появява естествено в канабиса.
P-цимен
177 ° С
Р-цименът е антибиотик и антикандидален агент.
Linaloo
198 ° С
антидепресант, седативен и помага на имунната система.
Терпинол-4-ол
209 ° С
Това е антибиотик и инхибитор на AChE.
Borneol
210°C-антибиотичен ефект
Alpha-терпинеол
217 ° С
Този терпеноид е седативно, антибиотично, антиоксидантно и AChE инхибитор.
Pulegone -244 ° С
успокоително и потенциално има свойства за усилване на паметта.

ТОКСИНИТЕ ПРИ ИЗПАРЯВАНЕ
Вейпингът е много по-чист от тютюнопушенето, но това не означава, че е лишен от потенциално вредни вещества. Все още има възможност за вдишване на токсини, макар и в драстично намалени концентрации. Освен това, освен ако не купувате те билките си от легален източник - или ги отглеждате сами - може да има малки количества хербициди или пестициди, които все още присъстват в растителния материал. В края на краищата, освен ако не отглеждате своя собствена трева няма как да знаете какво е използвано за отглеждането й?
Освен това съществува и възможността материалът, от който е направен изпарителя ви, да съдържа нещо, което не искате в тялото си.Внимателно избирайте материалите,от които са направени нагряващите се части на вашият вейпорайзер(изпарител).
Важно е да знаете, че поставянето на изпарителя на температури над 200 ° C (392 ° F) означава, че се доближавате до температурите на горене. Това е точката, в която се освобождават нежеланите вещества във вашия растителен материал или изпарител. Поради това е най-добре да се избягват високите температури на изпаряване, освен ако не е необходимо.

ТВЪРДЕ СУХ ИЛИ МОКЪР КАНАБИС
За разлика от използването на "бонг" или пушенето на "джойнт", крайно сухия канабис все още може да бъде наслада в изпарителя. Въпреки това, тъй като е толкова сух, той ще се изпари много по-бързо - ако е твърде горещо, рискувате да изкипят активните съставки, елиминирайки вкуса и аромата.
Тъй като това до голяма степен ще зависи от ситуацията и щама на канабиса, който използвате, няма окончателно ръководство за това как правилно да се изпаряват по-пресъхналите глави; но като правило вие ще искате да намалите обичайната ви предпочитана температура,колкото по-суха е главата,която изпарявате.
И обратното, ако пъпката ви е прясна, тя може да е много влажна. В резултат на това понякога е трудно да се извадят канабиноиди. За да се справите с това, препоръчително е да направите това, което се нарича флавоноиден цикъл. Чрез поставяне на изпарителя при по-ниска температура (около 138 - 148 ° С), е възможно да се получи торба(при настолните модели) с флавоноидна пара, докато канабиса изсъхне бавно. След този ход вашият канабис трябва да бъде достатъчно сух, за да се изпари ефективно при THC и други канабиноидни температури."
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

"Един от начините да се запознаете добре с изпарителя е просто да си поиграете с температурните настройки - в края на краищата, това е приятно изследване."Aз съм стигнала до тук и ще споделя моите лични предпочитания до момента,след като пробвах 2,3 преносими вейпа,но не съм използвала настолен все още.

Като цяло под 200 някак си не е толкова обилна парата,но е много по-приятно и ароматно за вдишване,може би тези температури са най-подходящи за медицинските потребители,които не търсят толкова напушването,колкото полезните свойства на парата за дадено заболяване.Аз обаче предпочитам към 210 до 220 за да има повече и по-плътна пара за вдишване и така ми се струва,че повече с е напушвам.Напушването напомня повече за хашиш и концентрат,отколкото за суха глава.Понеже не винаги имам много коз затова малко съм побългарила вейпването с цел пестене на материал:)Докато чужденците го вейпват и го хвърлят аз го разбърквам още веднъж,първия път го пуша на 210,разбърквам го(понеже все пак най-отгоре,където е края на камерката може да остане по-зелено,както и в средата не се напича съвсем така,както покрай стените на камерата)и после го пуша на 217 още веднъж.Просто сърце не ми дава да го хвърля след 210,понеже после пуска още много и пак напушва.Заради ефекта и количеството,така се пести доста,но вкуса на второто пушене е по-кофти.На 220 вече вкуса става още по-гадничък(но все пак нищо общо с пушек).Пробвах няколко пъти и на 230(което ми е максималното на вейпа),но не ми харесва и не пуша на толкова високо.Но ако искате да с е доближи до джойнт-по-висока темп за тези,които не държат толкова на здравословното.Маслото и ваксата четох,че се вейпват на по-висока темп от сухата билка(ще преведа и тази статия за различните концентрати по-натам).Мен рядко ми се случва да пуша маслото или хашиш,но пак на 220 ми хареса,на 230 ми идва гадно на вкус.....И все пак съм съгласна ,някой беше казал,че едва след като започнал да вейпва наистина различил отделните вкусове и аромати на различните сортове.Установих и някои нередности в моето сушене по вкусовете(но имам някои неудобства със закачането и пренасянето,изобщо с правилното кюрване и тн),които се надявам да подобря на следващата реколта,така че да е много хубава за вейпване:)Там добре се усеща всяка грешка на кюринга:)

За влажността също достигнах до някакви изводи.По принцип цялата ми реколта беше доста пресъхнала,затова първоначално пуших твърде суха доста време.Също е хубаво за вейпа(ако така суха на барут я пуша на цигара въобще няма да ми хареса),както са споменали в статията,но лееко овлажнено(не като за цигара,по малко)ми се струва иделано,влиза по-мекои нежно парата,иначе е и погореща някак си,затова малко ги овлажнявам тези,които ще пуша.
А това е мини бъблъра,който се слага на мястото на мундщука с тези негови сладки колбички за вода:)то събира 2 грама вода,но все пак охлажда доста самата пара и е много приятно с него.Към някои вейпове се продават такива приставки за да се монтират към г9олеми бъблъри,които могат да с епълнят с лед и какви ли не лиготийки за по-приятно пушене:)Не го ползвам често,защото ме мързи да го чистя после,макар че се цапат,но няма нищо общо с миризмата и цапането на един бонг да речем.
Прикачени файлове
P1010236.JPG
P1010237.JPG
P1010239.JPG
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

А с тая малка муцка пуша в парка и никой въобще не забелязва нищо,абсолютно нищо общо ако запаля един коз осмърдявам на 100 метра,пък се вижда,пък…...!:DИма три опции-200,210,220(на снимката светликите показват най-висока температура зададена),доста елементарна,няма дисплей и тн,но е само за един човек и не е най-яката а пушене,големия определено е много по-приятен с по-дълъг път на парата и повече място,където да се събере самата тя.Затова не бих ви посъветвала да си взимате чак толкова миниатюрен.Но за стелт е много стелт:)Tой е до 220,големия-до 230.Мисля че по-високи темп опции не са необходими за коза......
Прикачени файлове
P1010241.JPG
P1010240.JPG
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

Тъй като се вманиачих да пуша с вейп реших да си купя още един по-нов модел на Флауърмейт,тъй като от тях нямам оплаквания,харесаха ми.Не че стария не работи,екстра си е,но просто да имам два със стабилни батерии и с повече температури.Този път батерията е двойно по-издръжлива,а има и възможност за водно охлаждане в комплекта.Дизайнът също е сякаш лазерен меч хахаМисля,че с този се пуши дори още по-добре и ще съвпадне с новата реколта:)Има отделни камери за масла и тн,аз най-често си ползвам тази за суха билка и не искам да си я цапам с друго,така че тази възможност с различните камери е далеч по-добре от недоизмислените контейнерчета за масло.На едната снимка е подаръка кутийка,която не мирише,има някаква системка за вакум и действително от нея не мирише на коз! :hookah:
Пускам едно ревю,защото нямам време аз да правя специално,колежката ще ви го демонстрира вместо мен:)
Прикачени файлове
IMG_0486.JPG
IMG_0483.JPG
IMG_0482.JPG
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

исках да спомена нещо важно за вейповете,а именно почистването.На няколко паления трябва да ги продухвате,а на всяко или на две зареждания да им направите основно почистване със спирт (като внимавате кои части може да се киснат изцяло в спирт и кои само да се бършат,гумичките и пластмасите не е хубаво да седят в спирта)иначе се запушват и си хабите коза,не може да се дърпа.Преди да заредите камерата проверявайте дали може да се дърпа.
Този последния от тази гледна точка е малко труден,не се разглабя там,където се запушва,затова трябва да го чистя със спринцовка и игла(които изглеждат странно в кутията,ходи че обяснявай хахахаха)и да го оставям сума ти време да му съхне камерата,иначе има вкус на спирт:/Но пък е по-добър за пушене от другия,парата е хладна и без допълнителното водно охлаждане.
Аватар
SativaLover
Градинар
Градинар
Мнения: 206
Регистриран на: 14 Ное 2019, 18:15
Has thanked: 87 times
Been thanked: 91 times

Бих си взел само Volcano Vaporizer... онези с пликчетата/торбичките в които се събира парата.
Изображение
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

SativaLover написа: 16 Ное 2019, 16:49 Бих си взел само Volcano Vaporizer... онези с пликчетата/торбичките в които се събира парата.
Изображение
Аз вейп нямам, но съм пробвал много различни видове вейпове и мога да ти споделя мойте наблюдения.
Аз бих си взел вейп, като на Inna, защото модели, като нейният са удобени, защото са преносим и това ти позволява да пушиш навсякъде в града. Минуса му е, че трябва да му зареждаш батерията и чистенето му е по-трудно.

Плюса на Вулканото е че можете да пушите много хора без да лапате всички мущука, а само го доближаваш към остата си и натискаш палчето на балона. Плюса му е, че се чисти по-лесно от портативните. Другият плюс е че можеш да махнеш балона и да го пуснеш да бълва в стята, като можеш да му сложил билки и да си направиш инхалация, аромотерапия или да стерилизираш/обгазиш помещението. Също така е наток и няма нужда от зареждане на батерии. Минуса е че не можеш да го ползваш да пушиш навсякъде в града с него, защото ти трябва ток, а и изглежда много странно.
Не ме кефи това, че въпреки, че Вулканото струва една шапка пари са го направили с алуминиев чембър/ камерка, като можеше поне чембъра/камерката да е керамична.

#БГКоноп
Публикувай отговор

Обратно към “Продукти и сортове Марихуана - Ревюта”