Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Изпарители(vaporizer)

Дайте ни вашите честни рецензии на продуктите, които сте използвали или сортове, които сте отглеждали с документация, за да я подкрепите!
Публикувай отговор
Семена марихуана
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3201
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7131 times
Been thanked: 4756 times

Понеже вейпването ми хареса много повече от пушенето на качаци пускам тази тема да си споделяме повече за изпарителите,видовете и кои са ни харесали,какво да търсим и разбира се какво да избягваме:)
Ще с поделя моите впечатления и размисли,макар че аз едва наскоро пробвах да вейпвам за пръв път и не съм имала възможност да пробвам много модели.
Първо си купих един съвсем мъничък(на снимката малкия)Dutchie за сухи билки и масла(уж,защото за масло дефакто не става и не е удобно)един човек,който струваше 87 лева от БГ сайт.Много ми хареса да си изпарявам тревата,все едно пуша нова,много по-свежо усещане,без дима,доста по-приятно и ароматно,предполагам че е и по-безвредно,отколкото да дишаш запален храст:)И оттогава не съм пушила на цигара.Миризмата е много по-дискретна и бързо с епроветрява и изчезва,което понякога е доста важно.
Само че това вейпче ,макар и качествено(харесва ми и съм си го оставила заредено за резерва) направено не е с кой знае каква батерия,за един човек си е да си зареди няколко пъти,а ние сме двама, на които им с епуши:)Затова решихме да си купим един малко по-скъпичък и с по-голяма камерка.Не бяхме съвсем наясно какво трябва да търсим,макар че прегледахме доста в нета и доста клипове и поразпитахме. Спряхме се на Аtmos Vicod 5G,който изглеждаше качествен....на снимкте:)Много пластмаса по целия път на парата и то долна!Оказа се,че мудщуците му се стопиха още след няколко зареждания и се наложи да го върна само след ден.Така че него не препоръчвам за 230 лева все пак трябваше да е измислено това нещо,щом ще се нагрява.Но момчетата от сайта се оказаха точни и ми го замениха своевременно с един съвсем опростен Flowermate(аз бих избрала друг,но нямаха много богат избор,за което ще ги посветвам какво да вземат за в бъдеще),към който бяхме леко скептични,но пък останахме накрая доволни от пушенето с него.Батерията му(те са две и се сменят)изкарва доста явно,още не съм го зареждала след първия път,а го тествахме усилено снощи хахаха Това,което не ми харесва е,че за разлика от Dutchie-то зарядното му е някакво изчанчено с жак,а не USB,но пък по-рядко ще с еналага да се зарежда,така че ще го преглътна.В общи линии съм доволна,а пушенето определено с него е по-добро,другия е много миниатюрничък и с къс път на парата до устата.

Сега да споделя след опита с тези три вейпа своите размисли какво бих искала от един вейп като цяло.Първо ще гледам пътя на парата да не съдържа пластмаса(включително мундщука в най-лошия случай топлоустойчив силикон е по-добре).Със сигурност търся вейпове със стъклен мундщук,керамичен,цирконий,кристал и прочее,ако има метали те да не са алуминий.
БАТЕРИЯ И ЗАРЯДНО:възможно по-устойчиви батерии(може и да с е изваждат) и задължително USB да е зарядното за да става да се включи навсякъде,в комп,кола и тн.

Да е здрав,засега още не са ги измислили и почти всеки има някакви слабости и някакви части,които биха могли лесно да се строшат и край.Също всеки има пластмаси,дори някои много скъпи,така че май само цената не е критерий.Иначе харесах някои DA VINCI-та...….
Не искам да е много сложен като управление аз лично и без приложения за телефон,не ме кефи толкова да се занимавам чак с нагласяне и цялата мрежа да знае кога вепвам и на какви темп хахахаПростичко да е,може да има все пак едно екранче де:) Да има от 200 до 230 ей така за всеки случай(по-високи темп съвсем ще го запалят) ако искам да го поизпека,макар че най-много ми хареса 210 до сега и така си пуша,а и този новия май само толкова си има,малкият има до 220,но не ми харесва много и него го пускам на средно ниво.
И последно харесва ми в комплекта да има повече работи,контейнерчета и джаджички(сега на Flowermate трябва отделно да купувам стъклени мундщуци и тн от следващия модел,което е малко досадно,а в БГ ги няма) различни за масло и тн да става:)

Аз тук обсъждам изпарителите за суха билка и вакса,ако някой ползва за течности нека се включи.От тях,както и да изпарявам течност още не съм опитвала. :hookah:
Прикачени файлове
P1010032.JPG
P1010031.JPG
P1010030.JPG
P1010029.JPG
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3201
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7131 times
Been thanked: 4756 times

Atmos VICOD 5G :желателно е да си оправят мундщуците и след като са сложили стъклен в комплекта той да беше стъклен,а не отново да минава парата през пластмаса(и то доста некачествена,аз смятам че е опасно това нещо д а се вдишва).Иначе това нещо аз не бих го купила ако бях прегледала по-подробно,така че преди да пазарувате хубаво проучете нещата.AtmosRX имате черна точка заради тези опити д а минете тънко(може и китайския производител да виновен,американско ама от Китай):)Влязох в сайтът им, новият им подобен модел е със същите мундщуци,да му правят сметката клиентите.Това е след 7,8 пускания,едно от които на празна камера(първия път),иначе хубаво се дърпаше и нямам забележки(а и в самата камера имаше малко пластмаса без която можехме да минем)към конструкцията му,батерията така и не можах да видя колко кара,но изглеждаще обещаващо.Само че не може да се ползва,намирам го за опасен за здравето(а ги взимаме все пак и заради това,че са по-малко опасни уж):).Снимките ми казаха хората от сайта ,че искат да ги пратят на производителя.
Прикачени файлове
P1010012.JPG
P1010011.JPG
P1010010.JPG
zzigzag
Градинар
Градинар
Мнения: 77
Регистриран на: 02 Мар 2019, 13:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 110 times

Хубавите вапорайзери са скъпи :(
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3201
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7131 times
Been thanked: 4756 times

Да,то и евтините фактически не са много евтини:)Първо да уточним какво значи "хубави"(аз нагоре си написах критериите горе долу)и какво значи "скъпи"(че за мен 230-260 не е малко,за някой може това да е евтин,свястните започват от към 150,тези са някаква средна цена до 350 и нагоре аз ги категоризирам вече като скъпи).Имаше и по 7,8,900 лева,но пък не отговарят на това,което търся и пак яко пластмаса,въпреки цената имат пак кусури.А от друга страна Dutchie-то е по малко от сто,но за един човек е добре направено и със свестни материали.DA VINCI най-евтиния им беше към 360,което се ядва и са хубави май.......Добавям,че бих искала да не са Made in China,но вече с толкова изисквания не знам има ли такъв изобретен все още,а и каква цена ще е :)
zzigzag
Градинар
Градинар
Мнения: 77
Регистриран на: 02 Мар 2019, 13:03
Has thanked: 40 times
Been thanked: 110 times

Преди 2 години,когато си избирах вапорайзер,почетох доста и разбрах,че цените са около 300-400 лв за качествен.Тогава се бях спрял на два модела-Davinci и Haze V3.Избрах Haze-a най-вече заради сменяемите батерии 18650 (не че е лесно да си купиш истински батерии,които да отговарят на капацитета си) Вапорайзера (специално portable моделите) не са за караминьолно пушене-2,3,4 човека.Най-добре си е сам човек когато го ползва.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3201
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7131 times
Been thanked: 4756 times

Да,аз си пуша с мъжа ми само и ще ми стигне засега,само дано не ми се налага да си купувам нов или да го сменям този!Да,между триста и 400 и аз така като ги гледам,ще видя,може следващия път и да дам още малко ако ми хареса някой определен.За караминьолно- качаците,но аз напоследък не си падам по караминьолните ситуации,а повече по интимната атмосфера с най-близки хора,където вейпа пасва доста добре:)Няма я и леката паранойка,която ми се появява понякога при пушене от някои козове в някои моменти.Да го пусна д а се върти и всеки да го лапа и да го пипа NO WAY:D Това вярно не е за масовки:)Може да си взема някой настолен някога за в къщи.
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1874 times

Аз и преди съм споменавал, но много ми харесва да си правя течности за Вейп цигара или по позната като електронна цигара. Доста по-дискретна е от всичко останало, няма почти миризма и никой не би предположил какво пушиш. Направата на самата течности изисква малко повече занимавка и инвестиция но си заслужава работата.
С 10г марихуана можеш да си направиш 2-4мл. течност, като 2мл. течност кара близо 150-200 дръпки, а на един обикновен стоунър са му нужни от 3 до 5 дръпки за да се напуши добре :) вече хора с голям толеранс може да са им нужни 10 дръпвания.
Пуснал съм тема за това как да си приготвите сами течността.
Ако имате интерес, можете да прочетете тук viewtopic.php?f=6&t=71

Бих опитал и с подобен изпарител, но едва ли ще дам толкова пари на този етап, Vetrushka има такова желание и ако си вземе, ще опитам от неговото.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3201
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7131 times
Been thanked: 4756 times

Една приятелка за психично разстройство(не е з амен,за един приятел питам хаха,но сериозно не е за мен,поне не съм диагностицирана официално хехехе)и препоръчаха(не лекар разбира се,къде ти,макар че психиатъра и поне не се възпротиви,дори се заинтригува,което все пак е нещо) CBD течности и с нея с е чудехме едно шишенце по колко изкарва като си купиш готово?2мл ако е двеста дръпки звучи много....Защото много не са евтини и те май,зависи от процентите(но не им разбирам,не съм пробвала електронна цигара)Аз бих пробвала да си правя сама също,защото не ми харесва да купувам така да зареждам и не обичам такива консумативи,kоито ми зависят от друг,а да си слагам директно от каквото имам.На нея също бих и направила по тази система течност,само че изобщо нямам представа моя коз какво съдържа,има си ТХЦ,не знам ЦБДто как му е...…..Мен ми е за да с енапуша лично:)На нея и се ще да е сигурна за съдржание и тн и да не се размазва много,особено за работа.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3201
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7131 times
Been thanked: 4756 times

Взех си още един Flowermate,понеже стария ми допадна,но ми трябва един да ги редувам,а този има повече екстри да си нагласяш температурата:)Засега съм много доволна,а и намерих модела,който се зарежда с USB,а в други шопове пробутваха стария,който има само тази разлика,но тя е доста съществена:)От холандски сайт го взех този път,много внимателно го подбрах сайта и се оказа идеален,безплатна доставка от Амстердам за една седмица!Затова ще го напиша,защото има много богат избор,добри цени и добро обслужване-vaposhop.com.Един приятел си взе същия в Англия пак от тях и му пристигна малко по-бързо,но аз съм доволна за седмица:)Вместо доставка да плащам си взех и един мини бъблър,който е много приятен за пушене на по-висока темп.Скоро ще преведа тук една много интересна статия за температурите за пушене и подходящата влажност на билката за вейпване.На цигара не съм пушила от повече от месец и не мисля да употребявам повече по този начин,а ефекта на вейпа е много по-различен и досега не ми се появи тази параноя нито веднъж,може би тя се получава от горенето и пушеците?!
Прикачени файлове
P1010129.JPG
P1010117.JPG
P1010114.JPG
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1262
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Аз никога не съм пробвал да вейпвам, но напоследък много се замислям и аз за подобна покупка. Ще ми е интересно да видя статията, когато я оправиш.
Публикувай отговор

Обратно към “Продукти и сортове Марихуана - Ревюта”