Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Автоматично поливане по време на отсъствие или отпуска

Направи си сам проекти и домашни решения тук!
Семена марихуана
DeutschBuds
Градинар
Градинар
Мнения: 325
Регистриран на: 22 Ное 2021, 02:03
Has thanked: 293 times
Been thanked: 492 times

Здравейте на всички, не успях да намеря подобна тема и затова реших да пусна една. Мисля, че ще бъде от полза на много хора, които им се налага по спешност или отпуска да отсъстват в продължение на седмица или 2, дори и повече.

Какъв съвет може дадете по напредналите гроуъри? Примерно на мен ще ми се налага да отсъствам заради отпуска поне 2 седмици и не знам какво мога да измисля, за да си спазвам дните и количеството разтвор, което се полага на растенията. Видях в Интернет се продават мини напоителни системи, които са от 2 до 12 растения и работят с малка помпа и дисплей с батерия. Какво мислите за тях. Споделям снимки на това, което попаднах в Интернет за цена от 40лв.
Прикачени файлове
Screenshot_20230303-183257_Chrome.jpg
Screenshot_20230303-183207_Chrome.jpg
Screenshot_20230303-183151_Chrome.jpg
Screenshot_20230303-183139_Chrome.jpg
Аватар
Bathory
Градинар
Градинар
Мнения: 277
Регистриран на: 02 Ное 2022, 23:27
Has thanked: 538 times
Been thanked: 384 times

Малко ме смущава това, че нивото на разтвора трябва да е по ниско от растенията (явно няма клапан който да спира потока). И ако заредиш по голям съд (какъвто със сигурност ще трябва да бъде за по дълъг период от време)ще трябва да качваш цветята на високо (а в палатката едва ли ще имаш място).
DeutschBuds
Градинар
Градинар
Мнения: 325
Регистриран на: 22 Ное 2021, 02:03
Has thanked: 293 times
Been thanked: 492 times

Bathory написа: 03 Мар 2023, 19:48 Малко ме смущава това, че нивото на разтвора трябва да е по ниско от растенията (явно няма клапан който да спира потока). И ако заредиш по голям съд (какъвто със сигурност ще трябва да бъде за по дълъг период от време)ще трябва да качваш цветята на високо (а в палатката едва ли ще имаш място).
Нещо не мога да ти схвана логиката. Това, което съм качил на снимките е голям съд, от който чрез мини помпа ще качва вода до растенията. Не ти трябва да вдигаш разтвори растения. Единствено, ако искаш да е без помпа трябва да се направи скачването на съдове, т.е. Вдигаш контейра с вода на високо и от тежестта на водата ще се получава налягане. Но при този метод трябва да се сложи нещо на контейнера, което да определя кога и колко вода да пуска.
Аватар
Bathory
Градинар
Градинар
Мнения: 277
Регистриран на: 02 Ное 2022, 23:27
Has thanked: 538 times
Been thanked: 384 times

IMG_20230304_004511.jpg
Това гледам, може и да не съм разбрал правилно, но от скрийншотовете не се вижда много добре.
Gugi
Градинар
Градинар
Мнения: 196
Регистриран на: 19 Дек 2021, 19:19
Has thanked: 136 times
Been thanked: 182 times

Взимаш една най-обикновена помпа за шадраван мисля се водят , пускаш от нея една тръба и от нея с малки маркучета към всяка саксия завършващи с колчета за напояване най-обикновените (има доста варянти на разпръсквачи и други подобни но за тях трябва стабилна помпа с повече налягане) , за такава поомпа най-удачно е да се ползват най-обикновените колчета като слагаш по минимум 2 на саксия да може ако се запуши едното другото да полее.
Слагаш един таймер на помпата и си нагласяш колко минути искаш да полива и в кои дни, като преди това си правиш един тест да видиш за една минута колко вода изтича от колчетата .
Системата е супер простичка и работи много добре , изпробвано от личен опит и всичко ще ти излезне не повече от 40лв като най-скъп е таймера около 20лв , помпата 15-20лв .
Публикувай отговор