Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Избор на сорт за външно отглеждане

Семена марихуана
Alex
Градинар
Градинар
Мнения: 139
Регистриран на: 10 Авг 2022, 20:48
Has thanked: 68 times
Been thanked: 84 times

Inna написа: 16 Фев 2023, 15:25 Просто гледаш да са с кратък цъфтеж, индика най-вече. До 2 месеца. Но винаги почват късничко, освен аутотата. Може да пробваш така наречените супер аутота. Те са като фото почти на размер и цъфтеж, но би трябвало да станат по-рано уж, зависи на какво попаднеш.....Някакво дълго ауто или пък някакво максимално кратко фото. Конкретен сорт не се сещам сега, но това е най-общо, да пише, че са бързи. По възможност и да е непретенциозен и устойчив, например в някои сайтове пише кои са подходящи за начинаещи. В друга тема виждам, че ти отговарят, моля изчакай за отговори, преди да пускаш нова тема отделна или да питаш в още теми.
Може ли да посочиш кои банки предлагат супер ауто,освен RQS
Аватар
Bathory
Градинар
Градинар
Мнения: 277
Регистриран на: 02 Ное 2022, 23:27
Has thanked: 535 times
Been thanked: 384 times

Alex написа: 03 Мар 2023, 15:38
Inna написа: 16 Фев 2023, 15:25 Просто гледаш да са с кратък цъфтеж, индика най-вече. До 2 месеца. Но винаги почват късничко, освен аутотата. Може да пробваш така наречените супер аутота. Те са като фото почти на размер и цъфтеж, но би трябвало да станат по-рано уж, зависи на какво попаднеш.....Някакво дълго ауто или пък някакво максимално кратко фото. Конкретен сорт не се сещам сега, но това е най-общо, да пише, че са бързи. По възможност и да е непретенциозен и устойчив, например в някои сайтове пише кои са подходящи за начинаещи. В друга тема виждам, че ти отговарят, моля изчакай за отговори, преди да пускаш нова тема отделна или да питаш в още теми.
Може ли да посочиш кои банки предлагат супер ауто,освен RQS
Fast Buds пуснаха линия fastflowering, фотопериодни с много кратък цъфтеж, но не знам нищо повече.
pufpaffkata
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 4
Регистриран на: 28 Фев 2023, 19:39
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

[/quote]
Ще се получат нещата ,сега търся да прочета за топирането искам да направя ниски растени с няколко върхове ..ако ми помогнеш с няколко реда за топирането и за огъването- стречинг ,ще съм ти изключително благодарен ,трябва ли да се огъват във всички посоки ,кога трябва да почне огъването и такива неща :weed: благодаря ти предварително имам опит ,но явно не достатъчен ,даже за пръв път ще опитам да направя дупка ,досега съм садил само в земята след като и ударя две лопати копане . като цяло чета вс което ми попадне за външно гледане ..жалко че от два дена съм при вас ,ако бях ви намерил по рано сега щях да знам доста повече :) бъдете здрави и успешни
[/quote]

Интересно ми е как се получава с две лопати? Аз ще почвам да оглеждам за място, но съм си филмар и искам да е отдалечено, което значи много мъкнене, ако искам голяма дупка
Godzila
Градинар
Градинар
Мнения: 47
Регистриран на: 15 Фев 2023, 23:24
Has thanked: 87 times
Been thanked: 20 times

pufpaffkata написа: 04 Мар 2023, 01:42
Ще се получат нещата ,сега търся да прочета за топирането искам да направя ниски растени с няколко върхове ..ако ми помогнеш с няколко реда за топирането и за огъването- стречинг ,ще съм ти изключително благодарен ,трябва ли да се огъват във всички посоки ,кога трябва да почне огъването и такива неща :weed: благодаря ти предварително имам опит ,но явно не достатъчен ,даже за пръв път ще опитам да направя дупка ,досега съм садил само в земята след като и ударя две лопати копане . като цяло чета вс което ми попадне за външно гледане ..жалко че от два дена съм при вас ,ако бях ви намерил по рано сега щях да знам доста повече :) бъдете здрави и успешни
[/quote]

Интересно ми е как се получава с две лопати? Аз ще почвам да оглеждам за място, но съм си филмар и искам да е отдалечено, което значи много мъкнене, ако искам голяма дупка
[/quote]


Ами с две лопати става ,но дупката си е дупка ,поне от всичко което прочетох трябва да си е в дупка и тва е иначе се получиха добри цветя просто пускат малко защото не се хранят на 💯 %
Godzila
Градинар
Градинар
Мнения: 47
Регистриран на: 15 Фев 2023, 23:24
Has thanked: 87 times
Been thanked: 20 times

Inna написа: 01 Мар 2023, 11:50
Godzila написа: 01 Мар 2023, 00:59 идеята е ,че според мен трябва да не се прекалява мн със сместа в дупката - да е пълна с ненужен азот примерно
по-време на вегетацията нали цветето иска доста азот ,обаче трябва ли да има някакво количество калий и фосфор съответно към цъфтеж да се сложи повече ,примерно бад гуано ,нещо такова ми се върти и домашни торове ще са приоритет
Здравей! Подкарай ги в нещо 1 литър или 500мл най-малко(примерно класиката кисело мляко) и от него - директно по дупките, там избухват по-добре, отколкото да ги държиш дълго на прозореца. Да, през април някъде ако ги пуснеш е добре. ЧКЧто е много хубаво, не пречи да е доста, оборски също, само да е стар, предполагам, че знаеш, пресния пържи. Значи много зависи колко мека и рохкава и въобще хубава е местната почва в дупката. Ако можеш добави и торф към цялото нещо, защото той е мекичък. Да стане примерно 30%торф,30% местна и останалото по 20% от оборски и чкч-то. Примерно. Нека да е там от сега, но си ги покрий дупките с наилон или нещо да не ти избиват там чужди храсти хахаВермикулит и тн зеолит е хубаво, но не е задължително. Вземи им хубава почвичка за кофичките да си сигурен, че ще стартират хубаво. Не е лошо и Микоризата и тн, ползвай ги, но аз с нея не съм запозната, значи както пише така я употреби. Аз ръсех подобно когато ги слагах навън да има малко около коренчетата.....
Може няколко в една дупка, но да има достатъчно разстояние между тях, защото накрая стават(да даде Господ хаха) много големички цветята. И дупката съответно да е широка.


а меласа кога се слага ? Във цъфтеж или може и през вегитацията да се третира ..никъде не пише кога точно се слага ..цял ден с това се занимавам ,защото ся си правя дневника и после само прилагам отгоре написаните неща ..в дупката ще сложа и кокос нз защо но мн го посочват .торф също и вермиколит и зеолит и гуано и мисля това да е вс ..
Godzila
Градинар
Градинар
Мнения: 47
Регистриран на: 15 Фев 2023, 23:24
Has thanked: 87 times
Been thanked: 20 times

Inna написа: 01 Мар 2023, 11:50
Godzila написа: 01 Мар 2023, 00:59 идеята е ,че според мен трябва да не се прекалява мн със сместа в дупката - да е пълна с ненужен азот примерно
по-време на вегетацията нали цветето иска доста азот ,обаче трябва ли да има някакво количество калий и фосфор съответно към цъфтеж да се сложи повече ,примерно бад гуано ,нещо такова ми се върти и домашни торове ще са приоритет
Здравей! Подкарай ги в нещо 1 литър или 500мл най-малко(примерно класиката кисело мляко) и от него - директно по дупките, там избухват по-добре, отколкото да ги държиш дълго на прозореца. Да, през април някъде ако ги пуснеш е добре. ЧКЧто е много хубаво, не пречи да е доста, оборски също, само да е стар, предполагам, че знаеш, пресния пържи. Значи много зависи колко мека и рохкава и въобще хубава е местната почва в дупката. Ако можеш добави и торф към цялото нещо, защото той е мекичък. Да стане примерно 30%торф,30% местна и останалото по 20% от оборски и чкч-то. Примерно. Нека да е там от сега, но си ги покрий дупките с наилон или нещо да не ти избиват там чужди храсти хахаВермикулит и тн зеолит е хубаво, но не е задължително. Вземи им хубава почвичка за кофичките да си сигурен, че ще стартират хубаво. Не е лошо и Микоризата и тн, ползвай ги, но аз с нея не съм запозната, значи както пише така я употреби. Аз ръсех подобно когато ги слагах навън да има малко около коренчетата.....
Може няколко в една дупка, но да има достатъчно разстояние между тях, защото накрая стават(да даде Господ хаха) много големички цветята. И дупката съответно да е широка.


Ами за стартирането съм си приготвил сам почва .една част ЧКЧ една част местна пръст и една част тор и малко торф ,мисля че ще се получи ..даже си направих експеримент и сложих семки къде съм събирал и вс върви добре ..нали те са само за да пробвам почвата ,ако знаеш някоя конкретна сподели и ще взема от нея
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3188
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7112 times
Been thanked: 4750 times

Ами аз взех да купувам сега готови от гроу шопа, за да съм сигурна, че ще вършат работа. Малките много се сдухват ако ги подкараш в кофти почва. А и нямам време и място много да се занимавам да бъркам своя. Иначе от БГ и почвите по хипермаркетите има много успешни, лактофол, био цвет(но те не излизат особено по евтини от тези в гроу шопа). Също много от пакетите за рози на торфена основа, които ги има в Баухаус и тн са ставали добре. Пх-5.5./6.5 гледаш отзад стойностите. Трябва да е лек големия пакет като го вдигнеш, тежките, кални, глинени почви са боклук, поне за тези цветя. Има огромни, евтини пакети само торф за смесване с други неща, по 75 литра и нагоре, примерно Класман, обаче това е за големи проекти, трябва да имаш и къде да ги държиш и да имаш и чувал перлит и тн.Иначе и по разсадниците има. Ако тази ти се е получула добре, ползвай си я, виж по бебетата, които си сложил.Но тези бебета не ги гледай сериозно, защото не може да се разчита от тях какво ще излезе. Но за разсада бих заложила на сигурно, а пък в дупката вече - твоя микс, който обсъждахме нагоре.
Аватар
Pablo
Градинар
Градинар
Мнения: 63
Регистриран на: 25 Яну 2023, 03:15
Has thanked: 45 times
Been thanked: 96 times

Godzila написа: 16 Фев 2023, 09:39 Здравейте група ,баш ми е драго :) може ли да обсъдим сортовете които най добре стават в бг ,и размерите На растенията знам ,че е скучно но така мн ще ми помогнете ,а и не само на мен предполагам.благодаря ви и безгъсеничен сезон на вс :weed:
Според мен Freakshow е сорта за външно. Не знам какви са показателите му, но е перфектно дегизиран. Всички които го видят ще мислят, че е папрат :stone:
"Ако А е успехът в живота, тогава А = X + Y + Z. Работата е Х; Забавлението е Y; а Z е да си държиш езика зад зъбите."
- Алберт Айнщайн
:roll:
Аватар
Кра4ол4о
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 9
Регистриран на: 27 Окт 2022, 17:33
Has thanked: 6 times
Been thanked: 18 times

Хора, купих семена от seeds mafia. Сега чета разни работи тук и направо онемявам. Всякакви сложни термини и работи, а пък в тубата видеата мълчат. Вметват само, че трябва да се полив :roll: а с примес от нещо хранително за растенто във водата... Леко се притесних как ще се справям, има ли някой ,който да ми помогне да си отворя дневник или тема ,където да подпитвам разни работи?

Взех 3 auto purple kush и 6 auto m haze , надявам се да узреят на време (ще посадя общо 4 от семената, другите в хладилника за догодина)
:toke:
:passg:
Аватар
Bathory
Градинар
Градинар
Мнения: 277
Регистриран на: 02 Ное 2022, 23:27
Has thanked: 535 times
Been thanked: 384 times

Pablo написа: 16 Мар 2023, 10:10
Godzila написа: 16 Фев 2023, 09:39 Здравейте група ,баш ми е драго :) може ли да обсъдим сортовете които най добре стават в бг ,и размерите На растенията знам ,че е скучно но така мн ще ми помогнете ,а и не само на мен предполагам.благодаря ви и безгъсеничен сезон на вс :weed:
Според мен Freakshow е сорта за външно. Не знам какви са показателите му, но е перфектно дегизиран. Всички които го видят ще мислят, че е папрат :stone:
Да ама колегата Peggy ги гледа малко странно и не знам дали ще му видим потенциала на розмарина. :lol:
Публикувай отговор

Обратно към “Outdoor - Външно отглеждане”