Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Избор на сорт за външно отглеждане

Семена марихуана
Godzila
Градинар
Градинар
Мнения: 47
Регистриран на: 15 Фев 2023, 23:24
Has thanked: 87 times
Been thanked: 20 times

Здравейте група ,баш ми е драго :) може ли да обсъдим сортовете които най добре стават в бг ,и размерите На растенията знам ,че е скучно но така мн ще ми помогнете ,а и не само на мен предполагам.благодаря ви и безгъсеничен сезон на вс :weed:
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

Просто гледаш да са с кратък цъфтеж, индика най-вече. До 2 месеца. Но винаги почват късничко, освен аутотата. Може да пробваш така наречените супер аутота. Те са като фото почти на размер и цъфтеж, но би трябвало да станат по-рано уж, зависи на какво попаднеш.....Някакво дълго ауто или пък някакво максимално кратко фото. Конкретен сорт не се сещам сега, но това е най-общо, да пише, че са бързи. По възможност и да е непретенциозен и устойчив, например в някои сайтове пише кои са подходящи за начинаещи. В друга тема виждам, че ти отговарят, моля изчакай за отговори, преди да пускаш нова тема отделна или да питаш в още теми.
Godzila
Градинар
Градинар
Мнения: 47
Регистриран на: 15 Фев 2023, 23:24
Has thanked: 87 times
Been thanked: 20 times

Inna написа: 16 Фев 2023, 15:25 Просто гледаш да са с кратък цъфтеж, индика най-вече. До 2 месеца. Но винаги почват късничко, освен аутотата. Може да пробваш така наречените супер аутота. Те са като фото почти на размер и цъфтеж, но би трябвало да станат по-рано уж, зависи на какво попаднеш.....Някакво дълго ауто или пък някакво максимално кратко фото. Конкретен сорт не се сещам сега, но това е най-общо, да пише, че са бързи. По възможност и да е непретенциозен и устойчив, например в някои сайтове пише кои са подходящи за начинаещи. В друга тема виждам, че ти отговарят, моля изчакай за отговори, преди да пускаш нова тема отделна или да питаш в още теми.

Благодаря ще изчакам ,просто съм нов и трудно се оправям с сайта за момента
Godzila
Градинар
Градинар
Мнения: 47
Регистриран на: 15 Фев 2023, 23:24
Has thanked: 87 times
Been thanked: 20 times

Не мога да видя отговорите в другите теми ,блгодя ви отново
Godzila
Градинар
Градинар
Мнения: 47
Регистриран на: 15 Фев 2023, 23:24
Has thanked: 87 times
Been thanked: 20 times

Inna написа: 16 Фев 2023, 15:25 Просто гледаш да са с кратък цъфтеж, индика най-вече. До 2 месеца. Но винаги почват късничко, освен аутотата. Може да пробваш така наречените супер аутота. Те са като фото почти на размер и цъфтеж, но би трябвало да станат по-рано уж, зависи на какво попаднеш.....Някакво дълго ауто или пък някакво максимално кратко фото. Конкретен сорт не се сещам сега, но това е най-общо, да пише, че са бързи. По възможност и да е непретенциозен и устойчив, например в някои сайтове пише кои са подходящи за начинаещи. В друга тема виждам, че ти отговарят, моля изчакай за отговори, преди да пускаш нова тема отделна или да питаш в още теми.


Ще се получат нещата ,сега търся да прочета за топирането искам да направя ниски растени с няколко върхове ..ако ми помогнеш с няколко реда за топирането и за огъването- стречинг ,ще съм ти изключително благодарен ,трябва ли да се огъват във всички посоки ,кога трябва да почне огъването и такива неща :weed: благодаря ти предварително имам опит ,но явно не достатъчен ,даже за пръв път ще опитам да направя дупка ,досега съм садил само в земята след като и ударя две лопати копане . като цяло чета вс което ми попадне за външно гледане ..жалко че от два дена съм при вас ,ако бях ви намерил по рано сега щях да знам доста повече :) бъдете здрави и успешни
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

Godzila написа: 17 Фев 2023, 15:11
Inna написа: 16 Фев 2023, 15:25 Просто гледаш да са с кратък цъфтеж, индика най-вече. До 2 месеца. Но винаги почват късничко, освен аутотата. Може да пробваш така наречените супер аутота. Те са като фото почти на размер и цъфтеж, но би трябвало да станат по-рано уж, зависи на какво попаднеш.....Някакво дълго ауто или пък някакво максимално кратко фото. Конкретен сорт не се сещам сега, но това е най-общо, да пише, че са бързи. По възможност и да е непретенциозен и устойчив, например в някои сайтове пише кои са подходящи за начинаещи. В друга тема виждам, че ти отговарят, моля изчакай за отговори, преди да пускаш нова тема отделна или да питаш в още теми.


Ще се получат нещата ,сега търся да прочета за топирането искам да направя ниски растени с няколко върхове ..ако ми помогнеш с няколко реда за топирането и за огъването- стречинг ,ще съм ти изключително благодарен ,трябва ли да се огъват във всички посоки ,кога трябва да почне огъването и такива неща :weed: благодаря ти предварително имам опит ,но явно не достатъчен ,даже за пръв път ще опитам да направя дупка ,досега съм садил само в земята след като и ударя две лопати копане . като цяло чета вс което ми попадне за външно гледане ..жалко че от два дена съм при вас ,ако бях ви намерил по рано сега щях да знам доста повече :) бъдете здрави и успешни
Добре, ще помогнем с каквото можем. Ами ако ще копаеш дупка, направи я още сега. Да по седи докато дойдеш с разсад. Прочети как да обогатиш и подобриш почвата, това е хубаво даже от есен да се прави, но може и сега. Имаш ли сигурно място?Какви са местните условия и почва? Значи аз бих карала по този ред:място, подготовка на място, сорт/сортове+поръчка и подготовка на разсад.Семената вече е хубаво да са ти под ръка или да ги поръчаш много скоро. А пък с оформянето ще се занимаеш когато му дойде времето. 🙂
Godzila
Градинар
Градинар
Мнения: 47
Регистриран на: 15 Фев 2023, 23:24
Has thanked: 87 times
Been thanked: 20 times

Inna написа: 18 Фев 2023, 11:46
Godzila написа: 17 Фев 2023, 15:11
Inna написа: 16 Фев 2023, 15:25 Просто гледаш да са с кратък цъфтеж, индика най-вече. До 2 месеца. Но винаги почват късничко, освен аутотата. Може да пробваш така наречените супер аутота. Те са като фото почти на размер и цъфтеж, но би трябвало да станат по-рано уж, зависи на какво попаднеш.....Някакво дълго ауто или пък някакво максимално кратко фото. Конкретен сорт не се сещам сега, но това е най-общо, да пише, че са бързи. По възможност и да е непретенциозен и устойчив, например в някои сайтове пише кои са подходящи за начинаещи. В друга тема виждам, че ти отговарят, моля изчакай за отговори, преди да пускаш нова тема отделна или да питаш в още теми.


Ще се получат нещата ,сега търся да прочета за топирането искам да направя ниски растени с няколко върхове ..ако ми помогнеш с няколко реда за топирането и за огъването- стречинг ,ще съм ти изключително благодарен ,трябва ли да се огъват във всички посоки ,кога трябва да почне огъването и такива неща :weed: благодаря ти предварително имам опит ,но явно не достатъчен ,даже за пръв път ще опитам да направя дупка ,досега съм садил само в земята след като и ударя две лопати копане . като цяло чета вс което ми попадне за външно гледане ..жалко че от два дена съм при вас ,ако бях ви намерил по рано сега щях да знам доста повече :) бъдете здрави и успешни
Добре, ще помогнем с каквото можем. Ами ако ще копаеш дупка, направи я още сега. Да по седи докато дойдеш с разсад. Прочети как да обогатиш и подобриш почвата, това е хубаво даже от есен да се прави, но може и сега. Имаш ли сигурно място?Какви са местните условия и почва? Значи аз бих карала по този ред:място, подготовка на място, сорт/сортове+поръчка и подготовка на разсад.Семената вече е хубаво да са ти под ръка или да ги поръчаш много скоро. А пък с оформянето ще се занимаеш когато му дойде времето. 🙂
Привет от мен :) както ме посъветва направих дупка 50 на 70 .сдобих се с семки от royal Queen -og kush.
3 бр . Разполагам с ЧКЧ и прегоряла говежда тор .също така имам и микрозна ваксина RV BASIC .местните условия са умерени 700-900 м.н.в. разада ще го почна в началото на април да кажем 10 ти .за да може след 6 седмици да ги изкарам навън ..ще ги разсаждам на Южен прозорец ,защото нямам подходящи апаратури - лампи - палатки и.т.н. ще топирам след 5 ти възел (така прочетох че трябва ) ще почна разсада в чашка за кафе ,след което ще ти преместя в по голям съм ,след това директно навън :)
Не знам дали да слагам зеолит и вермиколит .също така търся да закупя к+амино ,обаче не ми се поръчва в интернет ..жалко но трябва да се пазим
Имам въпрос относно зеолита и вермиколитаа ,имаш ли наблюдения за тях ,нужни ли са на 100 % и ако е удобно да ми напишеш няколко реда за дупката какво да е съотношението ЧКЧ - оборски тор - и почва от дупката
Като цяло не знам как да запълнят дупката и какво пропускам ...съжалявам за невежеството ,опа още един мн важен за мен въпрос е дали мога да сложа трите бебета в една дупка ,да кажем че ще е малко по голяма - и да стане нещо като един храст :) мн благодаря за помощта
бъдете здрави
Мир !!:)
Godzila
Градинар
Градинар
Мнения: 47
Регистриран на: 15 Фев 2023, 23:24
Has thanked: 87 times
Been thanked: 20 times

идеята е ,че според мен трябва да не се прекалява мн със сместа в дупката - да е пълна с ненужен азот примерно
по-време на вегетацията нали цветето иска доста азот ,обаче трябва ли да има някакво количество калий и фосфор съответно към цъфтеж да се сложи повече ,примерно бад гуано ,нещо такова ми се върти и домашни торове ще са приоритет
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

Godzila написа: 01 Мар 2023, 00:59 идеята е ,че според мен трябва да не се прекалява мн със сместа в дупката - да е пълна с ненужен азот примерно
по-време на вегетацията нали цветето иска доста азот ,обаче трябва ли да има някакво количество калий и фосфор съответно към цъфтеж да се сложи повече ,примерно бад гуано ,нещо такова ми се върти и домашни торове ще са приоритет
Здравей! Подкарай ги в нещо 1 литър или 500мл най-малко(примерно класиката кисело мляко) и от него - директно по дупките, там избухват по-добре, отколкото да ги държиш дълго на прозореца. Да, през април някъде ако ги пуснеш е добре. ЧКЧто е много хубаво, не пречи да е доста, оборски също, само да е стар, предполагам, че знаеш, пресния пържи. Значи много зависи колко мека и рохкава и въобще хубава е местната почва в дупката. Ако можеш добави и торф към цялото нещо, защото той е мекичък. Да стане примерно 30%торф,30% местна и останалото по 20% от оборски и чкч-то. Примерно. Нека да е там от сега, но си ги покрий дупките с наилон или нещо да не ти избиват там чужди храсти хахаВермикулит и тн зеолит е хубаво, но не е задължително. Вземи им хубава почвичка за кофичките да си сигурен, че ще стартират хубаво. Не е лошо и Микоризата и тн, ползвай ги, но аз с нея не съм запозната, значи както пише така я употреби. Аз ръсех подобно когато ги слагах навън да има малко около коренчетата.....
Може няколко в една дупка, но да има достатъчно разстояние между тях, защото накрая стават(да даде Господ хаха) много големички цветята. И дупката съответно да е широка.
Godzila
Градинар
Градинар
Мнения: 47
Регистриран на: 15 Фев 2023, 23:24
Has thanked: 87 times
Been thanked: 20 times

Inna написа: 01 Мар 2023, 11:50
Godzila написа: 01 Мар 2023, 00:59 идеята е ,че според мен трябва да не се прекалява мн със сместа в дупката - да е пълна с ненужен азот примерно
по-време на вегетацията нали цветето иска доста азот ,обаче трябва ли да има някакво количество калий и фосфор съответно към цъфтеж да се сложи повече ,примерно бад гуано ,нещо такова ми се върти и домашни торове ще са приоритет
Здравей! Подкарай ги в нещо 1 литър или 500мл най-малко(примерно класиката кисело мляко) и от него - директно по дупките, там избухват по-добре, отколкото да ги държиш дълго на прозореца. Да, през април някъде ако ги пуснеш е добре. ЧКЧто е много хубаво, не пречи да е доста, оборски също, само да е стар, предполагам, че знаеш, пресния пържи. Значи много зависи колко мека и рохкава и въобще хубава е местната почва в дупката. Ако можеш добави и торф към цялото нещо, защото той е мекичък. Да стане примерно 30%торф,30% местна и останалото по 20% от оборски и чкч-то. Примерно. Нека да е там от сега, но си ги покрий дупките с наилон или нещо да не ти избиват там чужди храсти хахаВермикулит и тн зеолит е хубаво, но не е задължително. Вземи им хубава почвичка за кофичките да си сигурен, че ще стартират хубаво. Не е лошо и Микоризата и тн, ползвай ги, но аз с нея не съм запозната, значи както пише така я употреби. Аз ръсех подобно когато ги слагах навън да има малко около коренчетата.....
Може няколко в една дупка, но да има достатъчно разстояние между тях, защото накрая стават(да даде Господ хаха) много големички цветята. И дупката съответно да е широка.
обаче се сетих ,че имам още едно място и май е по добро от първото ...само че няма да мога да изкопая дупката сега ,Ами ще е 10 дена преди да ги извадя навън . Проблем ли ще бъде да направя дупката и сместа непосредствено преди да засадя навън цветята ..знам че е по добре да е по рано обаче такива са обстоятелствата ..а за торта знам ,че не трябва да е прясна пречистил съм я във фурната да пребия "лошите",ако има и тей :roll: :]
Публикувай отговор

Обратно към “Outdoor - Външно отглеждане”