Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

All mix grow

Публикувай отговор
Семена марихуана
HULKKUSH
Градинар
Градинар
Мнения: 54
Регистриран на: 03 Апр 2023, 18:09
Been thanked: 36 times

Spiral написа: 19 Апр 2023, 12:31
HULKKUSH написа: 18 Апр 2023, 22:39
Spiral написа: 18 Апр 2023, 17:02

50 дни е много за 20Л, най-много съм оставял 43 дни и не им се беше отразило добре, в цъфтежа не се удължиха както трябва. Много добре си ги запълват даже, ето ти снимка на растение 30 дена вег. в същите саксии, корените избиват отдолу20170203_140703.jpg

А, че някой е изкарал 70-80 гр. от 7л саксия трябва да го видя, за да повярвам :lol: , защото както съм вадил 30-40 гр от 20Л така и 113 съм вадил, всеки път е различно, но не съм виждал някой да направи над 60-70гр в 7-11Л почвено отглеждане. Тук на задния ред са растения, които ми дадоха по 65- 70 гр, ако ми покажеш твои снимки на такъв размер в 7-10Л саксия, ти стискам ръката (виртуално) :D .20220119_213252.jpg
Няма как да кажеш по това ,че е избил корен отдолу дали цялата саксия е запълнена отвътре,тъй като предполагам знаеш ,че растението се стреми да пусне колкото се може по-надълбоко корени и след това се разпространяват настрани и ако няма достатъчно време във вегетация пръстта остава полупразна с недоразвита коренова система.Както и да е ,няма да споря за това ,ти си знаеш и преценяш-да допуснем ,че си прав .Относно растенията ти от снимката колко е средният ти добив от тази лампа и колко растения имаш отдолу ?От снимката не мога да преценя.Защото това,че от някои растения си изкарал 65-70г е супер ,но ако други са 30 ...Главите иначе са топ,браво !
Аз предпочитам 15 10 л саксии средно 40г +- 5 г от растение .Снимка ще ти покажа след някоя седмица .
Еми накрая като вадих пръста от кофата корените си бяха както си трябва, за това го казвам, да малко на доверие е нямам снимки на корени. От доста време съм тук, нямам файда да лъжа, който ме знае си ме знае :lol: .

В голямата палатка винаги правя едно и също, каквото е и в момента- 9 20Л кофи и 600В МХ и ХПС. Няма нужда да ми показваш снимка на 50 грамово растение в 10-15Л, напълно ти вярвам, всякакви колеги от тук също имат тези резултати, аз говорех да покажеш 60-70 грамово такова в 7-11 както беше споменал. Това което исках да кажа е, че тези растения отзад дадоха 65-70, тези отпред около 40, така че да, не всяко ми дава такова количество, на въпросния гроу изкарах малко над 400гр,НО гледайки в 20 Л най-малкото ми дава възможността да постигна големи грамажи, сега дали аз ще успея да го докарам до там е друго :lol: . Дори и перфектно растение от семка до рязане в 7-11Л(говорихме за тези литри не за 10-15) пак си ограничен откъм това колко добив може да имаш. По-голяма саксия=по-голяма вероятност, за голямо растение и добив. По принцип грамажа не ми е на 1во място понеже колкото и да изкарам винаги ми стига, а и обичам да отглеждам, не искам да изкарам твърде много и после да няма смисъл да правя нов гроу :lol: . Иначе си прав при повече растения е по-голяма вероятността да имам по- голям добив, но си е до предпочитание и на мен така ми харесва :D

За следващия след лятото, ще направя този стил в 120х60х180, ще сложа 10 броя 11Л ей така за разнообразие да пробвам и аз в малки саксии :)
С това трябваше да започнеш,че не те бърка добива ,а искаш да си гроуър 😀
Аз искам да съм като мечо Пух , колкото повече толкова повече 🤣
За мен от това което съм пробвал ,най -добър вариант ми е повече бройки с по-малък грамаж и гърмиш.Всеки си има схема
Ще гледам как ще ги надуеш до края
Мачкай Гришо 😎
HULKKUSH
Градинар
Градинар
Мнения: 54
Регистриран на: 03 Апр 2023, 18:09
Been thanked: 36 times

Inna написа: 19 Апр 2023, 15:29 Ами то не е нужно да се е руутбаунтнало до края на цъфтежа, мисля че по-свежо им е ако си имат много място, пък те да си заемат колкото щат. После главите от място и свободна почва също дебелеят, а като няма място трябва нон стоп да се торят. А с хубава почва като има място много по-малко добавки трябват. Те колкото видят почти веднага го заемат така и така. Зависи и от сортовете... Например имаше клипче на Грийн хаус с един клонинг Хаваян сноу(ще го потърся нагледно) , гледат го в два литра или там до някое време и направо го бухат клонинга в една кофа над 50 литра сигурно беше. И онова от клонинг стана два метра храст за двете си или 3 седмици избухване и не им е било нужно да го държат 50 дни дълга вег преди това. Но с някаква мини индичка сигурно няма да е точно така.... Така че зависи. Според мен много са си добре растенийцата в тия кофи. 🤷Аз гледам в 8 по 11,еми те още в предцъфтеж почти са ги запълнили, затова ги гледам в 6 и направо в 11те само цъфтят, иначе край. 😆На мен ми харесва да имат пък местенце, иначе препълнят ли твърде, ми е по-трудно да ги държа свежи и зелени до края....Ако са препълнили преди още да са пуснати, то няма накъде да отидат в предцъфтежното си избухване и това мисля, че е по-зле за тях..... 🤷
Ами не знам колко място им трябва щом като сложиш мрежа примерно и гледаш да запълниш всичко без празно пространство и главите си стават топ.Значи им е достатъчно мястото .Напъваш ги на макс ако искаш максимуми 😀
А тия с клонинга са на друго ниво там
Не като нас любители градинари 👩‍🔬
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3192
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7125 times
Been thanked: 4750 times

HULKKUSH написа: 20 Апр 2023, 00:37
Inna написа: 19 Апр 2023, 15:29 Ами то не е нужно да се е руутбаунтнало до края на цъфтежа, мисля че по-свежо им е ако си имат много място, пък те да си заемат колкото щат. После главите от място и свободна почва също дебелеят, а като няма място трябва нон стоп да се торят. А с хубава почва като има място много по-малко добавки трябват. Те колкото видят почти веднага го заемат така и така. Зависи и от сортовете... Например имаше клипче на Грийн хаус с един клонинг Хаваян сноу(ще го потърся нагледно) , гледат го в два литра или там до някое време и направо го бухат клонинга в една кофа над 50 литра сигурно беше. И онова от клонинг стана два метра храст за двете си или 3 седмици избухване и не им е било нужно да го държат 50 дни дълга вег преди това. Но с някаква мини индичка сигурно няма да е точно така.... Така че зависи. Според мен много са си добре растенийцата в тия кофи. 🤷Аз гледам в 8 по 11,еми те още в предцъфтеж почти са ги запълнили, затова ги гледам в 6 и направо в 11те само цъфтят, иначе край. 😆На мен ми харесва да имат пък местенце, иначе препълнят ли твърде, ми е по-трудно да ги държа свежи и зелени до края....Ако са препълнили преди още да са пуснати, то няма накъде да отидат в предцъфтежното си избухване и това мисля, че е по-зле за тях..... 🤷
Ами не знам колко място им трябва щом като сложиш мрежа примерно и гледаш да запълниш всичко без празно пространство и главите си стават топ.Значи им е достатъчно мястото .Напъваш ги на макс ако искаш максимуми 😀
А тия с клонинга са на друго ниво там
Не като нас любители градинари 👩‍🔬
Пробваме кога да ги цъфнем, някои стават идеално за саксията, други дребни. Особено като гледаш няколко вида, които никога не си ги виждал....И не са клонинги... Преценяваш на око кога да се пуснат, че да станат според твоите представи и място и така.. Може да не го оцелиш идеално. Не казвам, че в малки саксии не стават големи глави иначе. Според теб да са по-големи преди да се цъфнат, ок. Би могло. 🤷Но и така са добре, ще видим главите. Не знам, аз нищо не напъвам лично, аз си ги гледам като цветя, био и прочее, бактерии и е хубаво крайната саксия да има място за живот. Ако пък е с някакви минерални на зобене, тогава не е нужно толкова да е голяма крайната. Изобщо много фактори. Ще видим при теб как са, може да си вземем бележки. 👍🙂
Аватар
Spiral
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 661
Регистриран на: 11 Дек 2018, 22:58
Has thanked: 967 times
Been thanked: 1560 times

Край на 4та седмица цъфтеж
Темп ден 26- нощ 18
Влага 50-60%

Ще се получат нещата с автомата, на следващата поливка го флъшвам и вече ще го следя, понеже промени и цвят и мирис. Не захароса много, но ми харесва плодовата миризмата, а и идеално ще се застъпят, защото Кинга от последния гроу рязко взе да се изчерпва и докато чакам другите растения ще пуша автото :D . Останалите си вървят ок, някои почнаха да жълтеят, и ще им засиля основната храна, отделно си взех PH+, понеже флора нова много сваля ПХ-а, дори и на непълна доза, пада до 6-6.1, а съм чел, че калций и магнезий се усвояват трудно под 6.2. Затова ще поливам с 6.3 вече и по този начин би трябвало да елиминирам варианти за подобни дефицити, кал-маг добавка не съм взел понеже изрично пише, че при употреба на Флора нова не трябва да се слага допълнително кал маг понеже си имало предостатъчно в основната. Магнезий не вярвам да е, защото в силиката ,който давам си има, а калций няма как да е, защото петънца по листата няма. Предполагам, че с 6.3 ПХ и леко вдигане на основната, би трябвало да се оправят :D. ЕЦ-2.8

Flora Nova(основна)-1.7мл/Л
Green sensation-1мл/Л
Канна бууст -3мл/л
Каназим-2,5мл/л
Ризотоник-0,5мл/л
Силикат-0.4 гр/л
Про блуум-0.2мл(2 капки)/Л
Меласа-1с.л./ 3 литра
20230420_111102.jpg
20230420_111723.jpg
20230420_111543.jpg
Keep on growing :stone:
Аватар
Spiral
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 661
Регистриран на: 11 Дек 2018, 22:58
Has thanked: 967 times
Been thanked: 1560 times

Край на 5та седмица цъфтеж
Темп ден 26- нощ 18
Влага 50-60%

Вървим си :D , тия два King-а нещо недоволстват, вдигнах ПХ на 6.3-6.4 засилил съм микро елементите и основната. Автомата не захароса като другите, но има готин плодов мирис, на места почна вече да има кехлибар, но има и бистри кристали, може би седмица още. Приятно изненадан съм от Peach sherbet-а наистина изкара подобен на прасковен мирис, ще го видим накрая. ЕЦ 3

Flora Nova(основна)-2мл/Л
Green sensation-1мл/Л
Каназим-2,5мл/л
Ризотоник-0,5мл/л
Силикат-0.5 гр/л
Про блуум-0.2мл(2 капки)/Л
Меласа-1с.л./ 3 литра
1.jpg
20230427_220740.jpg
Keep on growing :stone:
Аватар
Spiral
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 661
Регистриран на: 11 Дек 2018, 22:58
Has thanked: 967 times
Been thanked: 1560 times

Днес резнах автомата, успях да вкарам два флъша, мисля че ще са достатъчни като се има предвид, че храна му сложих само няколко пъти, той пиеше рядко. Хареса ми съотношението листа-глави бързо го окастрих :D, за първи път видях такива капчици смола по главите. С узряването малко изгуби плодовата си миризма.
20230503_160304.jpg
20230503_162200.jpg
20230503_214713.jpg
Keep on growing :stone:
Аватар
Bathory
Градинар
Градинар
Мнения: 277
Регистриран на: 02 Ное 2022, 23:27
Has thanked: 539 times
Been thanked: 384 times

Spiral написа: 04 Май 2023, 00:46 Днес резнах автомата, успях да вкарам два флъша, мисля че ще са достатъчни като се има предвид, че храна му сложих само няколко пъти, той пиеше рядко. Хареса ми съотношението листа-глави бързо го окастрих :D, за първи път видях такива капчици смола по главите. С узряването малко изгуби плодовата си миризма.
20230503_160304.jpg20230503_162200.jpg20230503_214713.jpg
Изкара 70 и няколко дни, ако не греша нали?
Изглежда много добре.
Аватар
Spiral
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 661
Регистриран на: 11 Дек 2018, 22:58
Has thanked: 967 times
Been thanked: 1560 times

Bathory написа: 04 Май 2023, 01:20
Spiral написа: 04 Май 2023, 00:46 Днес резнах автомата, успях да вкарам два флъша, мисля че ще са достатъчни като се има предвид, че храна му сложих само няколко пъти, той пиеше рядко. Хареса ми съотношението листа-глави бързо го окастрих :D, за първи път видях такива капчици смола по главите. С узряването малко изгуби плодовата си миризма.
20230503_160304.jpg20230503_162200.jpg20230503_214713.jpg
Изкара 70 и няколко дни, ако не греша нали?
Изглежда много добре.
Утре щяха да са пълни 11 седмици, на 75ти ден го резнах.
Keep on growing :stone:
Аватар
Spiral
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 661
Регистриран на: 11 Дек 2018, 22:58
Has thanked: 967 times
Been thanked: 1560 times

Край на 6та седмица цъфтеж
Темп ден 26- нощ 18
Влага 50-60%

Нещо не надуват както трябва и няма как да са гладни като се има предвид, че слагам 3-3.1 ЕЦ и ПХ метъра се калибрира на всеки 2-3 седмици, остава нещо да се е заключило затова преди 4-5 дена им направих лека промивка с флора клиин по 1.5Л на растение и днес като ги видях имаше разлика, (подсетих се за това от ХЪЛККУШ, мерси за което :lol: беше го предложил на друг колега). Мисля това да почна да го правя и занапред, все пак флора клиина не е само за флъшване, ами и за conditioning го дават. По схема на GHE на всеки 2 седмици в цъфтежа е желателно да минаваш един път с клиина, според мен 1-2 пъти ще е достатъчно, но това остава за бъдещия гроу след лятото. Плана е от следващата поливка да ги почна с рипен, не за "функцията да узряват по-бързо в която много не вярвам", а по скоро за това, че е 0-5-6 НПК и си има ензими. Ще вкарам 1-2 поливки с него и те вече ще са в 8ма и почвам с флъша от там нататък.

Flora kleen 2мл/л
20230507_115332.jpg
Keep on growing :stone:
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3192
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7125 times
Been thanked: 4750 times

Като каза за Рипен и узряване по-бързо и се сетих едно време имаше едно Хало, бяха ми дали да го пробвам за накрая уж точно да станат по-бързо за финално. И то... им изсуши всички близала от едно ползване и ето ти по-бързо. 😆Трябваше да пиша дали ми е харесало, викам тва ми изсуши главите преждевременно wtf?!!!! Не знам дали още го има това нещо, но моето ревю беше супер негативно и от тогава като чуя да става по-бързо и лошо ми става. 😆Няма общо с Рипена, просто се сетих колко беше скапано или поне при мен такъв беше ефекта. 🤣
Публикувай отговор

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”