Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

All mix grow

Публикувай отговор
Семена марихуана
Аватар
Bathory
Градинар
Градинар
Мнения: 277
Регистриран на: 02 Ное 2022, 23:27
Has thanked: 540 times
Been thanked: 384 times

Следя с огромен интерес, защото има много да уча от теб и другите колеги. Прочетох дневника ти от миналата година, много ме впечатли. Искам да питам как твойта мара понася толкова високи стойности на EC, а моята я изпържих с три-четири пъти по ниски.
Аватар
Spiral
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 668
Регистриран на: 11 Дек 2018, 22:58
Has thanked: 970 times
Been thanked: 1566 times

Bathory написа: 06 Апр 2023, 08:03 Следя с огромен интерес, защото има много да уча от теб и другите колеги. Прочетох дневника ти от миналата година, много ме впечатли. Искам да питам как твойта мара понася толкова високи стойности на EC, а моята я изпържих с три-четири пъти по ниски.
От мен като цяло само базови неща може да научиш, просто имам много опит, но ти благодаря за думите :D На мен ми липсва форума отпреди 2-3 години, ей тогава бледнеех пред инфото, което може да вземеш от големите имена дето бяха тук. Аз примерно не мога да ти кажа нещо повече от това, което може да намериш на първата страница в гугъл като напишеш въпрос :lol: , докато те можеха., oсобено като става въпрос за органика.

Иначе за въпроса ти, едно растение може да поеме толкова храна, колкото позволява светлината му. Ще направим пример с 3ец, аз гледам с 600В крушки и тази стойност е нещо като граница при мен, при 3.3-3.4 вече им парвах връхчетата. Ако 3ец сложа на растения с 250-400в крушки тогава ще ги изгоря яко предполагам, докато 3ец под 1000В крушка може даже и малко да им дойде като храна. Затова колкото по-силна светлина успееш да вкараш в бокса си без градусите да надвишават нормата толкова по-добре.
Keep on growing :stone:
Аватар
Bathory
Градинар
Градинар
Мнения: 277
Регистриран на: 02 Ное 2022, 23:27
Has thanked: 540 times
Been thanked: 384 times

Spiral написа: 06 Апр 2023, 15:56
Bathory написа: 06 Апр 2023, 08:03 Следя с огромен интерес, защото има много да уча от теб и другите колеги. Прочетох дневника ти от миналата година, много ме впечатли. Искам да питам как твойта мара понася толкова високи стойности на EC, а моята я изпържих с три-четири пъти по ниски.
От мен като цяло само базови неща може да научиш, просто имам много опит, но ти благодаря за думите :D На мен ми липсва форума отпреди 2-3 години, ей тогава бледнеех пред инфото, което може да вземеш от големите имена дето бяха тук. Аз примерно не мога да ти кажа нещо повече от това, което може да намериш на първата страница в гугъл като напишеш въпрос :lol: , докато те можеха., oсобено като става въпрос за органика.

Иначе за въпроса ти, едно растение може да поеме толкова храна, колкото позволява светлината му. Ще направим пример с 3ец, аз гледам с 600В крушки и тази стойност е нещо като граница при мен, при 3.3-3.4 вече им парвах връхчетата. Ако 3ец сложа на растения с 250-400в крушки тогава ще ги изгоря яко предполагам, докато 3ец под 1000В крушка може даже и малко да им дойде като храна. Затова колкото по-силна светлина успееш да вкараш в бокса си без градусите да надвишават нормата толкова по-добре.
Много ти благодаря за изчерпателния отговор!
Сега разбирам къде изпускам нишката.
Иначе изчетох всички дневници от този форум с голям интерес, жалко че от стария нищо не е останало. Няколко ме впечатлиха особено (като твоя, на колегите Harvester, Sofia,ВиТаМин, iKar, ninja, mravka и... със сигурност някой изпускам без да се сърди ).
По чужбински форуми все още не ми се рови, а и не съм сигурен дали искам, все пак нашия си лежи на особеностите на българската народопсихология :lol: като от нищо нещо и направи си сам.
Аватар
Spiral
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 668
Регистриран на: 11 Дек 2018, 22:58
Has thanked: 970 times
Been thanked: 1566 times

Край на 3та седмица цъфтеж
Вървят нормално, почнах вече да слагам храна, но заради наличието на нокти още от преди това, слагам общо 2.5 ЕЦ, само че първо-Green sensation понеже то си е P-K boost и останалото до 2.5 допълвам с основната храна, с цел по-малко азот да влиза. DNA Cake пък направо си изглежда преторено с азот, без нищо да съм слагал и затова в началото на седмицата го флъшнах с флора клиин с цел малко да го измия, получи се донякъде, не е с толкова нокти. Направен е и Defoliation на всички, а автото вече почна да променя цвета и е общо на 8 седмици, по принцип повечето ги дават 10-11. Пие доста рядко, както споменах в темата на колегата, днеска е 7ми ден от последна поливка и още понатежава и май май ще го почвам директно с Рипен , за да имам после поне десетина дена прозорец да направя флъша, че бая бавно съхне. ПХ 6.2

Flora Nova(основна)-1.7мл/Л
Green sensation-1мл/Л
Канна бууст -3мл/л
Каназим-2,5мл/л
Ризотоник-0,5мл/л
Силикат-0.4 гр/л
Про блуум-0.2мл(2 капки)/Л
Меласа-1с.л./ 3 литра
1.jpg
На Dna cake много ми хареса структурата
dna.jpg
Автото
a.jpg
v.jpg
Keep on growing :stone:
Аватар
Spiral
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 668
Регистриран на: 11 Дек 2018, 22:58
Has thanked: 970 times
Been thanked: 1566 times

Хареса им последната поливка, наперени ги заварих днес :D
20230415_110437.jpg
Keep on growing :stone:
HULKKUSH
Градинар
Градинар
Мнения: 54
Регистриран на: 03 Апр 2023, 18:09
Been thanked: 36 times

Не се засягай ,но моето мнение е ,че растенията ти изглеждат добре ,но са пуснати прекалено рано в цъфтеж..Ако се стремиш към максимален добив трябваше цялото пространство в помещението ти вече да е запълнено с върхове ,а тук липсват .Вместо 32-33 дни ,ако беше задържал да кажем до поне 50 дни вегетация и използваш примерно менифолдинг щеше да имаш много по-добри резултати .Саксиите ти са прекалено големи за тези растения ,съмнява ме даже да са успели да изпълнят цялата ти пръст в плътни корени ,което значи ,че не са използвали целия си потенциал.Растения с това развитие спокойно можеше да отгледаш в саксии от 11 л ,а дори и в 7л.с единствената разлика,че можеше да сложиш минимум 13,14 саксии вътре и да избухнеш с добив.И твоят вариант е възможен за макс добив,но растенията трябва да изглеждат по съвсем различен начин.Все пак успех в начинанието ,на правилния път си 👩‍🔬
Аватар
Spiral
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 668
Регистриран на: 11 Дек 2018, 22:58
Has thanked: 970 times
Been thanked: 1566 times

HULKKUSH написа: 17 Апр 2023, 17:52 Не се засягай ,но моето мнение е ,че растенията ти изглеждат добре ,но са пуснати прекалено рано в цъфтеж..Ако се стремиш към максимален добив трябваше цялото пространство в помещението ти вече да е запълнено с върхове ,а тук липсват .Вместо 32-33 дни ,ако беше задържал да кажем до поне 50 дни вегетация и използваш примерно менифолдинг щеше да имаш много по-добри резултати .Саксиите ти са прекалено големи за тези растения ,съмнява ме даже да са успели да изпълнят цялата ти пръст в плътни корени ,което значи ,че не са използвали целия си потенциал.Растения с това развитие спокойно можеше да отгледаш в саксии от 11 л ,а дори и в 7л.с единствената разлика,че можеше да сложиш минимум 13,14 саксии вътре и да избухнеш с добив.И твоят вариант е възможен за макс добив,но растенията трябва да изглеждат по съвсем различен начин.Все пак успех в начинанието ,на правилния път си 👩‍🔬
50 дни е много за 20Л, най-много съм оставял 43 дни и не им се беше отразило добре, в цъфтежа не се удължиха както трябва. Много добре си ги запълват даже, ето ти снимка на растение 30 дена вег. в същите саксии, корените избиват отдолу
20170203_140703.jpg
А, че някой е изкарал 70-80 гр. от 7л саксия трябва да го видя, за да повярвам :lol: , защото както съм вадил 30-40 гр от 20Л така и 113 съм вадил, всеки път е различно, но не съм виждал някой да направи над 60-70гр в 7-11Л почвено отглеждане. Тук на задния ред са растения, които ми дадоха по 65- 70 гр, ако ми покажеш твои снимки на такъв размер в 7-10Л саксия, ти стискам ръката (виртуално) :D .
20220119_213252.jpg
Keep on growing :stone:
HULKKUSH
Градинар
Градинар
Мнения: 54
Регистриран на: 03 Апр 2023, 18:09
Been thanked: 36 times

Spiral написа: 18 Апр 2023, 17:02
HULKKUSH написа: 17 Апр 2023, 17:52 Не се засягай ,но моето мнение е ,че растенията ти изглеждат добре ,но са пуснати прекалено рано в цъфтеж..Ако се стремиш към максимален добив трябваше цялото пространство в помещението ти вече да е запълнено с върхове ,а тук липсват .Вместо 32-33 дни ,ако беше задържал да кажем до поне 50 дни вегетация и използваш примерно менифолдинг щеше да имаш много по-добри резултати .Саксиите ти са прекалено големи за тези растения ,съмнява ме даже да са успели да изпълнят цялата ти пръст в плътни корени ,което значи ,че не са използвали целия си потенциал.Растения с това развитие спокойно можеше да отгледаш в саксии от 11 л ,а дори и в 7л.с единствената разлика,че можеше да сложиш минимум 13,14 саксии вътре и да избухнеш с добив.И твоят вариант е възможен за макс добив,но растенията трябва да изглеждат по съвсем различен начин.Все пак успех в начинанието ,на правилния път си 👩‍🔬
50 дни е много за 20Л, най-много съм оставял 43 дни и не им се беше отразило добре, в цъфтежа не се удължиха както трябва. Много добре си ги запълват даже, ето ти снимка на растение 30 дена вег. в същите саксии, корените избиват отдолу20170203_140703.jpg

А, че някой е изкарал 70-80 гр. от 7л саксия трябва да го видя, за да повярвам :lol: , защото както съм вадил 30-40 гр от 20Л така и 113 съм вадил, всеки път е различно, но не съм виждал някой да направи над 60-70гр в 7-11Л почвено отглеждане. Тук на задния ред са растения, които ми дадоха по 65- 70 гр, ако ми покажеш твои снимки на такъв размер в 7-10Л саксия, ти стискам ръката (виртуално) :D .20220119_213252.jpg
Няма как да кажеш по това ,че е избил корен отдолу дали цялата саксия е запълнена отвътре,тъй като предполагам знаеш ,че растението се стреми да пусне колкото се може по-надълбоко корени и след това се разпространяват настрани и ако няма достатъчно време във вегетация пръстта остава полупразна с недоразвита коренова система.Както и да е ,няма да споря за това ,ти си знаеш и преценяш-да допуснем ,че си прав .Относно растенията ти от снимката колко е средният ти добив от тази лампа и колко растения имаш отдолу ?От снимката не мога да преценя.Защото това,че от някои растения си изкарал 65-70г е супер ,но ако други са 30 ...Главите иначе са топ,браво !
Аз предпочитам 15 10 л саксии средно 40г +- 5 г от растение .Снимка ще ти покажа след някоя седмица .
Аватар
Spiral
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 668
Регистриран на: 11 Дек 2018, 22:58
Has thanked: 970 times
Been thanked: 1566 times

HULKKUSH написа: 18 Апр 2023, 22:39
Spiral написа: 18 Апр 2023, 17:02
HULKKUSH написа: 17 Апр 2023, 17:52 Не се засягай ,но моето мнение е ,че растенията ти изглеждат добре ,но са пуснати прекалено рано в цъфтеж..Ако се стремиш към максимален добив трябваше цялото пространство в помещението ти вече да е запълнено с върхове ,а тук липсват .Вместо 32-33 дни ,ако беше задържал да кажем до поне 50 дни вегетация и използваш примерно менифолдинг щеше да имаш много по-добри резултати .Саксиите ти са прекалено големи за тези растения ,съмнява ме даже да са успели да изпълнят цялата ти пръст в плътни корени ,което значи ,че не са използвали целия си потенциал.Растения с това развитие спокойно можеше да отгледаш в саксии от 11 л ,а дори и в 7л.с единствената разлика,че можеше да сложиш минимум 13,14 саксии вътре и да избухнеш с добив.И твоят вариант е възможен за макс добив,но растенията трябва да изглеждат по съвсем различен начин.Все пак успех в начинанието ,на правилния път си 👩‍🔬
50 дни е много за 20Л, най-много съм оставял 43 дни и не им се беше отразило добре, в цъфтежа не се удължиха както трябва. Много добре си ги запълват даже, ето ти снимка на растение 30 дена вег. в същите саксии, корените избиват отдолу20170203_140703.jpg

А, че някой е изкарал 70-80 гр. от 7л саксия трябва да го видя, за да повярвам :lol: , защото както съм вадил 30-40 гр от 20Л така и 113 съм вадил, всеки път е различно, но не съм виждал някой да направи над 60-70гр в 7-11Л почвено отглеждане. Тук на задния ред са растения, които ми дадоха по 65- 70 гр, ако ми покажеш твои снимки на такъв размер в 7-10Л саксия, ти стискам ръката (виртуално) :D .20220119_213252.jpg
Няма как да кажеш по това ,че е избил корен отдолу дали цялата саксия е запълнена отвътре,тъй като предполагам знаеш ,че растението се стреми да пусне колкото се може по-надълбоко корени и след това се разпространяват настрани и ако няма достатъчно време във вегетация пръстта остава полупразна с недоразвита коренова система.Както и да е ,няма да споря за това ,ти си знаеш и преценяш-да допуснем ,че си прав .Относно растенията ти от снимката колко е средният ти добив от тази лампа и колко растения имаш отдолу ?От снимката не мога да преценя.Защото това,че от някои растения си изкарал 65-70г е супер ,но ако други са 30 ...Главите иначе са топ,браво !
Аз предпочитам 15 10 л саксии средно 40г +- 5 г от растение .Снимка ще ти покажа след някоя седмица .
Еми накрая като вадих пръста от кофата корените си бяха както си трябва, за това го казвам, да малко на доверие е нямам снимки на корени. От доста време съм тук, нямам файда да лъжа, който ме знае си ме знае :lol: .

В голямата палатка винаги правя едно и също, каквото е и в момента- 9 20Л кофи и 600В МХ и ХПС. Няма нужда да ми показваш снимка на 50 грамово растение в 10-15Л, напълно ти вярвам, всякакви колеги от тук също имат тези резултати, аз говорех да покажеш 60-70 грамово такова в 7-11 както беше споменал. Това което исках да кажа е, че тези растения отзад дадоха 65-70, тези отпред около 40, така че да, не всяко ми дава такова количество, на въпросния гроу изкарах малко над 400гр,НО гледайки в 20 Л най-малкото ми дава възможността да постигна големи грамажи, сега дали аз ще успея да го докарам до там е друго :lol: . Дори и перфектно растение от семка до рязане в 7-11Л(говорихме за тези литри не за 10-15) пак си ограничен откъм това колко добив може да имаш. По-голяма саксия=по-голяма вероятност, за голямо растение и добив. По принцип грамажа не ми е на 1во място понеже колкото и да изкарам винаги ми стига, а и обичам да отглеждам, не искам да изкарам твърде много и после да няма смисъл да правя нов гроу :lol: . Иначе си прав при повече растения е по-голяма вероятността да имам по- голям добив, но си е до предпочитание и на мен така ми харесва :D

За следващия след лятото, ще направя този стил в 120х60х180, ще сложа 10 броя 11Л ей така за разнообразие да пробвам и аз в малки саксии :)
Keep on growing :stone:
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3201
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7131 times
Been thanked: 4756 times

Ами то не е нужно да се е руутбаунтнало до края на цъфтежа, мисля че по-свежо им е ако си имат много място, пък те да си заемат колкото щат. После главите от място и свободна почва също дебелеят, а като няма място трябва нон стоп да се торят. А с хубава почва като има място много по-малко добавки трябват. Те колкото видят почти веднага го заемат така и така. Зависи и от сортовете... Например имаше клипче на Грийн хаус с един клонинг Хаваян сноу(ще го потърся нагледно) , гледат го в два литра или там до някое време и направо го бухат клонинга в една кофа над 50 литра сигурно беше. И онова от клонинг стана два метра храст за двете си или 3 седмици избухване и не им е било нужно да го държат 50 дни дълга вег преди това. Но с някаква мини индичка сигурно няма да е точно така.... Така че зависи. Според мен много са си добре растенийцата в тия кофи. 🤷Аз гледам в 8 по 11,еми те още в предцъфтеж почти са ги запълнили, затова ги гледам в 6 и направо в 11те само цъфтят, иначе край. 😆На мен ми харесва да имат пък местенце, иначе препълнят ли твърде, ми е по-трудно да ги държа свежи и зелени до края....Ако са препълнили преди още да са пуснати, то няма накъде да отидат в предцъфтежното си избухване и това мисля, че е по-зле за тях..... 🤷
Публикувай отговор

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”