Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Pablo's първи дневник

Публикувай отговор
Семена марихуана
Аватар
Pablo
Градинар
Градинар
Мнения: 63
Регистриран на: 25 Яну 2023, 03:15
Has thanked: 45 times
Been thanked: 96 times

Здравейте Гръсти съмишленици,
В първото си мнение във форума искам да благодаря на всички Ви, че споделяте информацията и преживяванията си (така де) в отглеждането. Без Вас изобщо нямаше да се запаля толкова.

Разполагам със следното оборудване:

Палатка 150х150х200 Mars Hydro
Лампа Mars Hydro TS3000 LED 450w
12 саксии 400мл (вместо кофички от кисело мляко)
12 саксии х 5литра квадрат
12 саксии х 12 литра квадрат
В тях ще гледам 6бр Moby Dick и 6бр AK47 феминизирани фотопериодни от seedsmafia (seedsman имат някакъв проблем със сайта)

Вентилацията включва - изкарващ вентилатор 6" Mars Hydro с карбонов филтър Mars Hydro + малък циркулационен със шипка + голям циркулационен на земята.



Пончвата е на Canna Terra Professional и Professional +
От Professional-a ще е за началото докато са в най-малките саксии и 5 литровите ,след това ще използвам по-силната (про+) почва за 12 литровите.


Торове: Ще използвам Canna Rhizotonic, Vega, Flores, Boost , CannaFlush и меласа.



Поздрави!
"Ако А е успехът в живота, тогава А = X + Y + Z. Работата е Х; Забавлението е Y; а Z е да си държиш езика зад зъбите."
- Алберт Айнщайн
:roll:
Аватар
Pablo
Градинар
Градинар
Мнения: 63
Регистриран на: 25 Яну 2023, 03:15
Has thanked: 45 times
Been thanked: 96 times

На 20.01 сложих семките в блокчета на Root!t за покълване като предварително ги напоих с разтвор на Root!t First Feed както е по инструкция.
Сложих блокчетата на влажно и тъмно и зачаках...
На 23.01 всички семки се показаха от тях с малки жълти стъбълца от които излизаха малки жълти листенца... нямах възможност да ги засадя веднага като видях, но след 7-8 часа ги положих в саксийките. Сториха ми се доста издължени... може би защото са търсели светлина, а аз ги бях оставил все още на тъмно.

След като ги засадих в саксиите заедно с блокчето напръсках с пулвелизатор разтвор на 1:500 престояла вода с Ризотоник (По упътване го дават 1:250) на око цялата повърхност на саксийката.

После ги сложих в палатката, настроих лампата на 25% и на 40см от върха на бебето, пуснах вентилатора на 50%, настроих влажността на 63% (имам овлажнител с възможност за настройване на % влажност) и зачаках...

За няколко часа листенцата станаха зелени и започнаха да приличат на нещо... хилаво :)

Днес тече второ денонощие откакто ги засадих и повечето изглеждат добре. Има обаче 2-3 които са с по-хилави стъбла и листата им са някък извити надолу което в сравнение с другите не ми се струва нормално.

Температурата е 23,5 - 25 градуса целзии докато е светло и 21-22 градуса докато е тъмно.
Палатката се намира в стая затворена където има климатик който работи постоянно за да е точно температурата, както и отварям вратата на балкона на ножица 2 - 3 пъти докато е включена лампата за да влиза въздух.

Сложил съм датчика на ТермоХидро метъра да виси от лампата така, че да не го пече (уж) и на нивото на листенцата, както се вижда на една от снимките. Моля дайте мнение дали така отчита най-правилно.

Поздрави!
Прикачени файлове
Ето едно за сравнение, което според мен е ок.
Ето едно за сравнение, което според мен е ок.
Ето как са извити листата надолу, също като пипна стъбълцето  е много много крехко. Другите седят доста по-здраво.
Ето как са извити листата надолу, също като пипна стъбълцето е много много крехко. Другите седят доста по-здраво.
Тук са всичките.
Тук са всичките.
Ето ги покълнали в началото на деня, забравих да ги снимам след няколко часа като ги засадих.
Ето ги покълнали в началото на деня, забравих да ги снимам след няколко часа като ги засадих.
"Ако А е успехът в живота, тогава А = X + Y + Z. Работата е Х; Забавлението е Y; а Z е да си държиш езика зад зъбите."
- Алберт Айнщайн
:roll:
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

Здрасти! Това са им бебешки те листа, засега не виждам нищо притеснително, освен че са малко дългички. Ако не растат настрани следващите листенца, а вървят на стъбълце, тогава увеличи лампата още малко. А каква е тази почва Про+, сега чувам, щях да взема и аз за крайните от нея?! Иначе Кана почвите много ми харесват и нямам никакви проблеми с тях,дори без много да добавям торове.....
Аватар
Pablo
Градинар
Градинар
Мнения: 63
Регистриран на: 25 Яну 2023, 03:15
Has thanked: 45 times
Been thanked: 96 times

Inna написа: 25 Яну 2023, 11:09 Здрасти! Това са им бебешки те листа, засега не виждам нищо притеснително, освен че са малко дългички. Ако не растат настрани следващите листенца, а вървят на стъбълце, тогава увеличи лампата още малко. А каква е тази почва Про+, сега чувам, щях да взема и аз за крайните от нея?! Иначе Кана почвите много ми харесват и нямам никакви проблеми с тях,дори без много да добавям торове.....
Здравей,

Ами Canna Terra Professional я дават за старт - слабо обогатена - https://growshop-mania.com/product/209/ ... ochva.html

Докато Canna Terra Professional PLUS (Про+ съм съкратил :) - силно обогатена - https://growshop-mania.com/product/942/ ... ochva.html

Може и аз да не съм разбрал нещо, но така пише в сайта.

Мисля директно в нея да ги насадя в големите саксии.

Поздрави!
"Ако А е успехът в живота, тогава А = X + Y + Z. Работата е Х; Забавлението е Y; а Z е да си държиш езика зад зъбите."
- Алберт Айнщайн
:roll:
Аватар
grustman
Градинар
Градинар
Мнения: 897
Регистриран на: 24 Апр 2021, 14:11
Has thanked: 446 times
Been thanked: 1418 times

Escobar успех , иначе няма нищо притеснително 25 % на 55см няма да има ядове щото ще стречнат още нагоре сега са дълги и има леко извиване в едното
Аватар
Bathory
Градинар
Градинар
Мнения: 277
Регистриран на: 02 Ное 2022, 23:27
Has thanked: 540 times
Been thanked: 384 times

Pablo написа: 25 Яну 2023, 04:17 Здравейте Гръсти съмишленици,
В първото си мнение във форума искам да благодаря на всички Ви, че споделяте информацията и преживяванията си (така де) в отглеждането. Без Вас изобщо нямаше да се запаля толкова.

Разполагам със следното оборудване:

Палатка 150х150х200 Mars Hydro
Лампа Mars Hydro TS3000 LED 450w
12 саксии 400мл (вместо кофички от кисело мляко)
12 саксии х 5литра квадрат
12 саксии х 12 литра квадрат
В тях ще гледам 6бр Moby Dick и 6бр AK47 феминизирани фотопериодни от seedsmafia (seedsman имат някакъв проблем със сайта)

Вентилацията включва - изкарващ вентилатор 6" Mars Hydro с карбонов филтър Mars Hydro + малък циркулационен със шипка + голям циркулационен на земята.



Пончвата е на Canna Terra Professional и Professional +
От Professional-a ще е за началото докато са в най-малките саксии и 5 литровите ,след това ще използвам по-силната (про+) почва за 12 литровите.


Торове: Ще използвам Canna Rhizotonic, Vega, Flores, Boost , CannaFlush и меласа.



Поздрави!
Поздравления! Много добре си се подготвил, успех! :bong:
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

Pablo написа: 25 Яну 2023, 11:20
Inna написа: 25 Яну 2023, 11:09 Здрасти! Това са им бебешки те листа, засега не виждам нищо притеснително, освен че са малко дългички. Ако не растат настрани следващите листенца, а вървят на стъбълце, тогава увеличи лампата още малко. А каква е тази почва Про+, сега чувам, щях да взема и аз за крайните от нея?! Иначе Кана почвите много ми харесват и нямам никакви проблеми с тях,дори без много да добавям торове.....
Здравей,

Ами Canna Terra Professional я дават за старт - слабо обогатена - https://growshop-mania.com/product/209/ ... ochva.html

Докато Canna Terra Professional PLUS (Про+ съм съкратил :) - силно обогатена - https://growshop-mania.com/product/942/ ... ochva.html

Може и аз да не съм разбрал нещо, но така пише в сайта.

Мисля директно в нея да ги насадя в големите саксии.

Поздрави!
Ооо, ми да, моята е само профешънъл, вярно!
Аватар
Pablo
Градинар
Градинар
Мнения: 63
Регистриран на: 25 Яну 2023, 03:15
Has thanked: 45 times
Been thanked: 96 times

Здравейте :)

Днес е 3ти ден откакто ги сложих в саксийките.

Температурата остава 23.5-24 градуса на светло и 20-21 на тъмно, като влажността е около 60% почти постоянно.

Не съм регулирал височината на лампата - на 37см е от най-високото растение, но
увеличих силата на 32% горе долу е сега (по книжка го дават 25% на 40см).

Почвата се беше отделила от саксииките и леко я разрових с пръст - беше суха на дълбочина малко над нокъта ми и реших да ги полея. От поливката при присаждането са минали близо 2 дни и половина (56 часа).

Направих 500мл разтвор на престояла вода , 1.8мл Ризотоник и 0,7мл Тера Вега (това са около 2/3 от предписанието за фазата в която са моите бебета) с pH 6.2 и с пулвелизатора пръс пръс отгоре докато ми се стори мокро. На око горе-долу равно напръсках всичките. Стремях се да пръскам повече пръстта отстрани отколкото блокчето което е вътре, защото то ми се струва доста хигроскопично и ще дръпне от самата почва.
Също така ги полях на средата на светлия период (остават още 9 часа светло).
Чел съм мнения на напреднали гроуъри тук, че е хубаво да се поливат преди да светне лампата (може би логиката е, че в природата се смрачава, завалява и изгрява ;) ), но ме беше шубе да не им е много сухо до сутринта.

След обилното (според мен) напръскване на 12-те саксийки установих, че съм изпръскал само 100мл разтвор което като количество ми се струва много малко. Моля за мнение.

Поздрави на всички! :toke:
Прикачени файлове
Снимката е точно след поливането.
Снимката е точно след поливането.
"Ако А е успехът в живота, тогава А = X + Y + Z. Работата е Х; Забавлението е Y; а Z е да си държиш езика зад зъбите."
- Алберт Айнщайн
:roll:
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7135 times
Been thanked: 4757 times

Тези саксийка са мънички, можеш да ги полееш целите, трябва да натежат
И в средата и навсякъде. 100мл и на мен ми се вижда малко за всички.
Аватар
Pablo
Градинар
Градинар
Мнения: 63
Регистриран на: 25 Яну 2023, 03:15
Has thanked: 45 times
Been thanked: 96 times

Здравейте,

7-8 часа след като ги понамокрих има две три клюмнали:
20230126_120025 - Copy.jpg
20230126_120006 - Copy.jpg
20230126_115957 - Copy.jpg
Прави ми впечатление, че на клюмналите гъбата им е мокра (тъмното кръгче в средата).

Имам чувството, че тя издърпва водата от почвата и им държи влага на тях само... или пък просто са жадни.

Поздрави! Прекрасен ден на всички! :D
"Ако А е успехът в живота, тогава А = X + Y + Z. Работата е Х; Забавлението е Y; а Z е да си държиш езика зад зъбите."
- Алберт Айнщайн
:roll:
Публикувай отговор

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”