Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Pablo's първи дневник

Публикувай отговор
Семена марихуана
Аватар
Pablo
Градинар
Градинар
Мнения: 63
Регистриран на: 25 Яну 2023, 03:15
Has thanked: 45 times
Been thanked: 96 times

Благодаря. Така и ще направя.

А като ги пусна 12 на 12 директно ли да слагам лампата на 100% (така пише по книжка за цъфтеж или по-скоро да ги изчакам да започнат да цъфтят и тогава).

Поздрави!
"Ако А е успехът в живота, тогава А = X + Y + Z. Работата е Х; Забавлението е Y; а Z е да си държиш езика зад зъбите."
- Алберт Айнщайн
:roll:
Аватар
Spiral
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 655
Регистриран на: 11 Дек 2018, 22:58
Has thanked: 966 times
Been thanked: 1552 times

Pablo написа: 27 Фев 2023, 23:20 Благодаря. Така и ще направя.

А като ги пусна 12 на 12 директно ли да слагам лампата на 100% (така пише по книжка за цъфтеж или по-скоро да ги изчакам да започнат да цъфтят и тогава).

Поздрави!
Аз така ги изгорих, на 100% я пуснах към 3 та седмица някъде.
Keep on growing :stone:
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3188
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7112 times
Been thanked: 4750 times

Pablo написа: 27 Фев 2023, 23:20 Благодаря. Така и ще направя.

А като ги пусна 12 на 12 директно ли да слагам лампата на 100% (така пише по книжка за цъфтеж или по-скоро да ги изчакам да започнат да цъфтят и тогава).

Поздрави!
Ами зависи, увеличава се доста, да, но ако не си сигурен и не си свикнал с твоята къде на колко да я държиш тогава внимателно увеличи. Но трябва да се усили.
Аватар
Pablo
Градинар
Градинар
Мнения: 63
Регистриран на: 25 Яну 2023, 03:15
Has thanked: 45 times
Been thanked: 96 times

Здравейте,

Снощи са поляти с х1000мл разтвор на Калмаг+ТераВега+Ризотоник+КанаЗим като Вегата и Ризотоника са по половин доза. (Терата за да не ги предобрявам, то от нея файда няма май с нова почва само им вреди) а пък Ризотоника ми свърши.
ЕС - 1.03. рН - 6.0 .
Приложил съм LST. - не на всички а само на по-високите , така че да са еднаква височина всичките.
Изглеждат ми прилично доволни... наперчени.
Сега им свършва деня и ще ги оставя на тъмно до утре сутрин за да може през деня да им е светло а през нощта тъмно.. да обърна режима и ги пускам 12/12.
Идеята ми е да няма теч на светлина от някъде в палатката, да ги прецакам.

Поздрави!

П.С. като ги поливам съм си изградил следната стратегия - вадя 3 и ги поливам много много бавно с по 250мл вода едно след друго. Докато стигна до последното първото се е понапоило и вече след това останалите 750 ги гълта много лесно и по-бързичко без да тече в тавата. Ако на някой е полезно това.
Прикачени файлове
20230301_085410 - Copy.jpg
"Ако А е успехът в живота, тогава А = X + Y + Z. Работата е Х; Забавлението е Y; а Z е да си държиш езика зад зъбите."
- Алберт Айнщайн
:roll:
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3188
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7112 times
Been thanked: 4750 times

Сега много ще растат от пускането и вече може да им се позасили храницата оттук нататък, това за корените също не е лошо в началото, първите седмици на цъфтежа, както и растежни все още се дават( ако не е било преторявано преди това) +нещо леко цъфтежно, защото първо растат на големина и чак тогава ще цъфнат с четчици, след около две седмици примерно. Да, точно това имах предвид с подпъхването и разтварянето, не винаги трябва веднага и много да се скубят. 👍Като минат 20 дни примерно формата и размера ще се е изменил много и тогава вече ще ги разгледаш и прецениш кое ти пречи.... До тук са чудесни и лично мнение-добре че не ги беше зобил твърде. 😆Лесно е да добавиш, по-трудно да махнеш, поне аз се ръководя от това в растежа и така ми се пестят и торове.
Аватар
Pablo
Градинар
Градинар
Мнения: 63
Регистриран на: 25 Яну 2023, 03:15
Has thanked: 45 times
Been thanked: 96 times

Здравейте другари,

Да ви кажааа... пуснах ги днес е втори ден 12/12 и направо избухват здраво... ама здраво...
Обаче направих една лека беля.
Сутринта ги поглеждам - перфектно си изглеждат викам си като се прибера ще ги полея ще им е 2 и 1/2 ден.
Прибирам се аз в 17:00ч и ги гледам... те едвам си седят на стеблата. Едни умърлушени изсъхлани ужас... ама грозна гледка. Изкарах си акъла, викам край месец и нещо труд в кофата... и то оставете го труда. Като ги гледам така от семка се привързвам към тях.. даже имена си имат някои :D

Полях ги с по 1 литър разтвор и докато ги поливах направо се виждаше как се съвземат.

Вече ще ги поливам през ден с по 1 литър, че не искам повече да им се случва това.

Не ги снимах, че си изкарах акъла и веднага започнах да бъркам разтвора за поливка.

Може ли да ми порепоръчате някоя система която да и натискам копчето и да им пуска по 1 литър разтвор или направо да си знае през ден по 1 литър. Аз ще съм тук и ще наблюдавам, но все пак да не го правя това цялото с поливката бавно бавно, че ще ми стане досадно.

Също всеки път ги вадя, да е хубаво навсякъде бавноо обилнооо, отмествам листата да не ги поливам тях и тн и тн и тн.

Като гледам международно хората които гледат в по-големи мащаби много от тях гледат в кокос и със система. Не мога да разбера точно как става обаче от клиповете и четенето както и тук не мога да намеря точно информация.
Следващия гроу да сложа кокос и система и само да си цъкам и да си регулирам.

Поздрави на всички!
Мир!
"Ако А е успехът в живота, тогава А = X + Y + Z. Работата е Х; Забавлението е Y; а Z е да си държиш езика зад зъбите."
- Алберт Айнщайн
:roll:
Аватар
Pablo
Градинар
Градинар
Мнения: 63
Регистриран на: 25 Яну 2023, 03:15
Has thanked: 45 times
Been thanked: 96 times

Привет Другари,

Ден 4 - 12/12
Поливка с разтвор на дехлорирана вода + Калмаг + КаннаВега + КаннаЗим + КаннаБууст (половин доза).
ЕС - 1.25.
Температура 26 градуса на светло 21 градуса на тъмно.
Влажност около 50%.

Бяха тръгнали леееко да клюмват и им сипах... явно много им се расте и са гладни постоянно. Преди поливах с по 1л на всеки трети ден... сега на втория ден вече са се омърлушили... като им сипя докато полея последното първото вече се е напърчило :D

Прилагам снимка!
Живи и здрави!
Прикачени файлове
20230305_184905 - Copy.jpg
"Ако А е успехът в живота, тогава А = X + Y + Z. Работата е Х; Забавлението е Y; а Z е да си държиш езика зад зъбите."
- Алберт Айнщайн
:roll:
Аватар
Pablo
Градинар
Градинар
Мнения: 63
Регистриран на: 25 Яну 2023, 03:15
Has thanked: 45 times
Been thanked: 96 times

Привет Другари,

Ден 6 - 12/12
Поливка по 1л разтвор на дехлорирана вода + Калмаг + КаннаВега + КаннаЗим + КаннаБууст (половин доза).
На едно от тях беше още влажна почвата и не личеше да има нужда от вода (него ще го полея утре сутринта), другите леко бяха се поомърлушили и даваха признак.
На едно от тях му бяха станали горе листенцата едни тънки и такива като "нокти" както се казва. Него го полях с чиста дехлорирана вода п.х. 6.

Сега ги поливам през ден с по 1л разтвор и почти не прокапва отдолу.
Как е по-добре за тях, така или с по 1.5 литра да ги поливам на 3 дни?
На мен така ми е идеално защото почвата не се степва и става за 1час. Като ги поливах на 3 дни горния слой изсъхва и се степва и едва минава водата направо изтича отдолу.

Днес времето беше хубаво - 13 14 градуса навън и оставих вратата отворена на ножица леко. Така мисля, че им е добре защото постоянно влиза свеж въздух, но влагата доста пада - до 37-8 процента иначе лампата е на 100% и си ги нагрява температура 24.5-25 градуса. Какво ви е мнението?
ЕС - 1.25.
21 градуса на тъмно.
Влажност около 37-50

Поздрави!
"Ако А е успехът в живота, тогава А = X + Y + Z. Работата е Х; Забавлението е Y; а Z е да си държиш езика зад зъбите."
- Алберт Айнщайн
:roll:
Аватар
Pablo
Градинар
Градинар
Мнения: 63
Регистриран на: 25 Яну 2023, 03:15
Has thanked: 45 times
Been thanked: 96 times

П.С. Понеже ги поливах точно преди да заспят, слънцето се скри и последното го вкарах в къщата, така че не успях да ги снимам.
Утре ще постна снимка да ги видите как са се напърчили :) Направо като ги поливам в реално време виждам как им се изправя стеблото, много е яко.

Поздрави!
"Ако А е успехът в живота, тогава А = X + Y + Z. Работата е Х; Забавлението е Y; а Z е да си държиш езика зад зъбите."
- Алберт Айнщайн
:roll:
Аватар
Pablo
Градинар
Градинар
Мнения: 63
Регистриран на: 25 Яну 2023, 03:15
Has thanked: 45 times
Been thanked: 96 times

На 23.01 съм ги положил в почвата на 2ри март смених режима 12/12 това ли означава, че имат 38 дни Вег. Това добре ли е?

Кога трябва да спра да им давам КаннаВега и да започна да давам Флорес ( за цъвтеж)?

На упътването пише че като сменя режима на 12/12 трябва да давам Вег 2-4 седмици - да кажем 2?

Поздрави
"Ако А е успехът в живота, тогава А = X + Y + Z. Работата е Х; Забавлението е Y; а Z е да си държиш езика зад зъбите."
- Алберт Айнщайн
:roll:
Публикувай отговор

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”