Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Pablo's първи дневник

Публикувай отговор
Семена марихуана
Аватар
Pablo
Градинар
Градинар
Мнения: 63
Регистриран на: 25 Яну 2023, 03:15
Has thanked: 45 times
Been thanked: 96 times

Привет Другари,

Ден 25 от полагането им в почва 18/6

Температура 25.5
Влажност 52%
Лампата е на 30см и на 75%
Изходящ вентилатор на 90%
Вчера ги прехвърлих във финалните 11л текстилни саксии. 2 дни преди това ги топирах
Бяха значително жадни и понеже малко бавно ставаше съвсем пресъхнаха по едно време.
След прехвърлянето им дадох х500мл разтвор на престояла вода с ризотоник + каназим.
Храна не съм им давал, миналия път като ги пресадих някой ми даде съвет, че не е редно.

Махнах най-доллните бебешки листа и няколко които бяха пожълтели и грозни най-отдолу.
Днес сутринта забелязах, че на 2 от китките най-долните листа имат едни жълти кръгове такива... изглеждат като изгорени, но вие ще кажете.

Нещо с поливането не правя както трябва, не ми изглеждат напърчени и щастливи... все са едни увиснали такива. Поливам ги и изчаквам хубаво да изсъхнат за да ги полея пак да не ги предобря, но може би много чакам. Сега с текстилните саксии би трябвало по-добре да стават нещата.. Трябва си време да добия автономност.

Поздрави!
Прикачени файлове
20230217_111637 - Copy.jpg
20230216_231252 - Copy.jpg
20230217_111416 - Copy.jpg
"Ако А е успехът в живота, тогава А = X + Y + Z. Работата е Х; Забавлението е Y; а Z е да си държиш езика зад зъбите."
- Алберт Айнщайн
:roll:
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7136 times
Been thanked: 4758 times

Сега им трябва една яка поливка, следващата. Внимавай да, не ги и пречакваш, не трябва чак да увисват.Тези саксии се мокрят обилно, защото иначе в страни съхнат доста, нали са от плат. И аз мисля, че при пресаждане не им трябва и храна, ти ги слагаш в нова почва, така че поне два пъти само с коренов стимулатор. Може би не си навлажнявал почвата от пакета преди употреба? Някои са си влажни достатъчно, но някои са доста по-сухи и аз винаги малко си ги мокря като ще пресаждам. Може да се ползват почвени бактерии в този случай, а може и само с вода... Според мен това сега става от поливането, следващ път полей бавно, на части и обилно, целите саксии дс са напоени. И чакай после да видим какво става. 🙂
Аватар
Pablo
Градинар
Градинар
Мнения: 63
Регистриран на: 25 Яну 2023, 03:15
Has thanked: 45 times
Been thanked: 96 times

Благодаря ти за изчерпателният отговор Инна :)

Поливам ги с пулвелизатор - слагам на най-финната струя и въртя саксията, така че да се напои добре. Гледам да е равномерно - не повече към стеблото или повече към стените на саксията (в случая плата).

Последните 2 поливки в 5л. пластмасовите саксии още в началото първите 150-200 грама и веднага потичаше в чинийката... след това като вече е влажно горе поливах и дърпаше нормално. Това според мен означава, че прекалено оставям да изсъхне почвата и си минава през каналчетата без да се усвоява водата.

Сега са хубаво напоени... то и като пипна самата саксия отвън си е мокра.
Почвата беше влажна и за това не съм я навлажнявал допълнително. Сложил съм КАНАЗИМ (което е ензим за почвата май) и ризотоник (коренов стимулатор). Нищо друго не съм давал при последната поливка.

Имам чувството, че чешмяната вода не е както трябва тук... и ще отида да си взема система за RO.

Поздрави!
Хубав уийкенд на всички! :)
"Ако А е успехът в живота, тогава А = X + Y + Z. Работата е Х; Забавлението е Y; а Z е да си държиш езика зад зъбите."
- Алберт Айнщайн
:roll:
SmokeMachine
Градинар
Градинар
Мнения: 307
Регистриран на: 05 Дек 2021, 07:31
Has thanked: 583 times
Been thanked: 347 times

Pablo написа: 17 Фев 2023, 13:48 Благодаря ти за изчерпателният отговор Инна :)

Поливам ги с пулвелизатор - слагам на най-финната струя и въртя саксията, така че да се напои добре. Гледам да е равномерно - не повече към стеблото или повече към стените на саксията (в случая плата).

Последните 2 поливки в 5л. пластмасовите саксии още в началото първите 150-200 грама и веднага потичаше в чинийката... след това като вече е влажно горе поливах и дърпаше нормално. Това според мен означава, че прекалено оставям да изсъхне почвата и си минава през каналчетата без да се усвоява водата.

Сега са хубаво напоени... то и като пипна самата саксия отвън си е мокра.
Почвата беше влажна и за това не съм я навлажнявал допълнително. Сложил съм КАНАЗИМ (което е ензим за почвата май) и ризотоник (коренов стимулатор). Нищо друго не съм давал при последната поливка.

Имам чувството, че чешмяната вода не е както трябва тук... и ще отида да си взема система за RO.

Поздрави!
Хубав уийкенд на всички! :)
Трябва много бавно да ги полееш... На 11л саксия поливам с 1л - 1.2л разделени на порции по 200-250мл със почивка поне 10 минути м/у порцийте... Трябва да се напой цялата почва за да няма сухи участъци... И ще станат нещата... Чакай ги да сухнат добре и поливах мн бавно... Ако трябва капка по капка... Аз така направих и нещата тръгнаха...

Поздрави
DeutschBuds
Градинар
Градинар
Мнения: 325
Регистриран на: 22 Ное 2021, 02:03
Has thanked: 293 times
Been thanked: 492 times

Взимаш една капачка и с нещо тънко правиш в кръг няколко дупки и после така поливаш, един вид създаваш дъжд и по този начин вкарва доста въздух в почвата и всичката вода ще си попие. Аз по този начин стигам до 2.5 литра на растение без да протече отдолу.Потовете ми са 19 литрови.
Аватар
Pablo
Градинар
Градинар
Мнения: 63
Регистриран на: 25 Яну 2023, 03:15
Has thanked: 45 times
Been thanked: 96 times

Разбрах. Благодаря Ви!
"Ако А е успехът в живота, тогава А = X + Y + Z. Работата е Х; Забавлението е Y; а Z е да си държиш езика зад зъбите."
- Алберт Айнщайн
:roll:
Аватар
Pablo
Градинар
Градинар
Мнения: 63
Регистриран на: 25 Яну 2023, 03:15
Has thanked: 45 times
Been thanked: 96 times

Здравейте Другари,

31 дни от полагането в почва
18/6 са все още.
Слънцето им е на 35см от най-високото разстение, а най-ниското е повдигнато на една тенджера за да са горе-долу еднакви.
Вчера са поляти с по 900мл престояла вода, КалМаг, Ризотоник и Ензим.
Пх-6, ЕС-0.55.
Предишната поливка реших да им дам малко Вега (хапване), но краищата на листата се подвиха надолу и според мен е точно от това...
До сега за целия период когато съм им дал храна винаги им идва в повече... както казва Инна когато почвата е нова само вода за целия вег и това е...
Топирани са вече втори път.
Вързал съм ги в опит да ги тренирам да ходят насам и натам някои клони...
Имам едно на което върха от едната страна само нещо се е спаружил... качвам няколко снимки да ги видите. На снимките са поомарлушени и леко позасъхнали, но са точно след поливка... което беше вчера. Сега ги гледам наперили са се "като първокурсничка" както казва Гръстмен :mrgreen: :mrgreen:

Ако може акъл кога да поизчистя някое листо и колко още им трябва докато ги пусна 12/12.

Поздрави! Бъдете здрави :!:
Прикачени файлове
20230223_045130 - Copy.jpg
20230223_045026 - Copy.jpg
20230223_041655 - Copy.jpg
20230223_041606 - Copy.jpg
20230223_031533 - Copy.jpg
20230223_025434 - Copy.jpg
20230219_123529 - Copy.jpg
20230223_025009 - Copy.jpg
"Ако А е успехът в живота, тогава А = X + Y + Z. Работата е Х; Забавлението е Y; а Z е да си държиш езика зад зъбите."
- Алберт Айнщайн
:roll:
Аватар
Bathory
Градинар
Градинар
Мнения: 277
Регистриран на: 02 Ное 2022, 23:27
Has thanked: 540 times
Been thanked: 384 times

Много са свежи, с изключение на последното (нещо не му харесва :cry: )
DeutschBuds
Градинар
Градинар
Мнения: 325
Регистриран на: 22 Ное 2021, 02:03
Has thanked: 293 times
Been thanked: 492 times

Колко литрови са ти потовете ?
Аватар
grustman
Градинар
Градинар
Мнения: 897
Регистриран на: 24 Апр 2021, 14:11
Has thanked: 446 times
Been thanked: 1418 times

Интересно развитие
Публикувай отговор

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”