Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Vetrushka & WDscorpio outdoor 2019

Публикувай отговор
Семена марихуана
kot
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 452
Регистриран на: 16 Дек 2018, 02:59
Has thanked: 200 times
Been thanked: 1006 times

Страхотно, напълни ми душата. И наистина сме виждали много планове, но май са си останали само плановете.
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1263
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Ето ги и снимките...

Растенията с Доломита в почвата имат лек проблем с pH-то Има по- някое изгоряло връхче, като преторяване с калии, това се получи 10-на дни след, като сложихме от пепелта. От тук натам, доста по- внимателно с нея. Дадох около 200 гр на корен, заедно с 100 грама Bad guano, както и по 50мл. екстракт, това преди 10 дни. Говоря в грамове, а не в литри, по някога има разминаване.

Gelat OG
Gelat OG1.jpg
Gelat OG2.jpg
Gelat OG3.jpg
Gelat OG4.jpg
Gelat OG5.jpg
Sapphire Og
Sapphire Og1.jpg
Sapphire Og2.jpg
Sapphire Og3.jpg
Afgani Kush x Skunk
Afgani Kush x Skunk1.jpg
Afgani Kush x Skunk2.jpg
Afgani Kush x Skunk3.jpg
Afgani Kush x Skunk4.jpg
Mama Mia
Mama Mia1.jpg
Mama Mia2.jpg
Mama Mia3.jpg
Mama Mia4.jpg
all.jpg
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1263
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Здравейте, днес се разходихме с колегата да видим какво е положението и беше точно на време. Помпата беше засмукала тиня, буквално и е спряла работа. По вида на растенията не са поливани поне 4-5.

От 4-те сорта и тук Gelat Og-то най- трудно издържа на суша. При мен същия сорт, но от друга семка е същата работа. Mama Mia е пълно копие на моята от миналата година. Дори и на аромат ми се струва, че е същата.
Помпата е взета за профилактика и тези дни ще бъде върната отново. Лошото е, че водата е почти на 0 в реката, напълно нормално за там и се очакваше. Лошото е че не взехме мерки, а и скоро няма да има качествен валеж. Застудяването и нас няма да ни подмине, очаквам и там да има слана поне 2 дни, петък и събота.

Gelat OG
Gelat OG1.jpg
Gelat OG2.jpg
Gelat OG3.jpg
Gelat OG5.jpg
Sapphire Og
Sapphire Og1.jpg
Sapphire Og2.jpg
Sapphire Og3.jpg
Afgani Kush x Skunk
Afgani Kush x Skunk1.jpg
Afgani Kush x Skunk2.jpg
Mama Mia
Mama Mia1.jpg
Mama Mia2.jpg
Mama Mia3.jpg
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1263
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Помпата се оказа непоправимо счупена, явно се е задавила с тинята смъртоносно. Оставили сме ги без поливка, тази нощ и сега припръсква при тях, дано успее поне малко да им задоволи нуждата за вода. Лошото е, че не виждам как ще можем да полеем в близките 10-на дни.
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Vetrushka написа: 19 Сеп 2019, 10:43 Помпата се оказа непоправимо счупена, явно се е задавила с тинята смъртоносно. Оставили сме ги без поливка, тази нощ и сега припръсква при тях, дано успее поне малко да им задоволи нуждата за вода. Лошото е, че не виждам как ще можем да полеем в близките 10-на дни.
Поне е свършила някаква работа помпата. Хубаво е, че ще ги припръсква, защото ще ги освежи и няма да ги пече силно Слънце, но точно в тия дъждове има супер много бактерии и гъби, след което ттръгват патогените. Дано да имате късмет да ги полеете по-рано.
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1263
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Здравейте, днес сложихме нова помпа, малко по- мощна от старата. Около 7 литра изкарва за една минута. Днес ги изчистихме от всички скапани листа имаха на няколко места наченки на мухал, който също изрязахме. Лошото е, че веднага се появи, след първия дъжд. Нахранихме ги с Bad Guano и Пепел от палма. Gelat OG-то имаше цял изсъхнал клон, който го махнахме. От всички, той е доста назад и като го гледам, има поне месец още.
Като цяло градината ми се струва, че е малко назад с цъфтежа, спрямо моята. Клонингите при мен са взети от тези растения, обаче ми се виждат поне 2 седмици напред. Винаги тук е бил по- ранен цъфтежа, но сега се забавиха. Предполагам е от това, че ги бяхме изпуснали за вода няколко пъти и затова да изостават.

Gelat OG
Gelat OG.jpg
Gelat OG2.jpg
Gelat OG3.jpg
Gelat OG4.jpg
Gelat OG5.jpg
Sapphire Og
Sapphire Og.jpg
Sapphire Og2.jpg
Sapphire Og3.jpg
Sapphire Og4.jpg
Afgani Kush x Skunk
Afgani Kush x Skunk.jpg
Afgani Kush x Skunk2.jpg
Afgani Kush x Skunk3.jpg
Mama Mia
Mama Mia.jpg
Mama Mia2.jpg
Mama Mia3.jpg
Mama Mia4.jpg
all.jpg
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7136 times
Been thanked: 4758 times

Да,сигурно затова и аз предполагам.и при мен един,два пъти за съжаление увиснаха почти фатално,след това аз ги спасих и си продължиха,надуха се,но това им губи още седмици,вместо да дебелеят те май търсят да оцелеят първо в такива случаи,близалцата им като пресъхнат и не надуват докато не ги оправи човек и тогава пак започват да се броят седмиците...….
Супер са,яки тикви!сега ще ги видим и в grow diaries сигурно:D
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3495 times
Been thanked: 4731 times

Едно от нещата което е определящо за по-дългъл период на растеж е колко Азот им даваш в началото на цъфтеж.
Ако имат много допълнително Азот в органичните неща които си сложил в дупките предварително или ако използваш течни торове богати на Азот в началото на цъфтеж, растенията ще стоят по-дълго време в растеж.

В нашата градина има достатъчно Азот само да стигне до средата на юли, и след това растенията използват много от необходимите за цъфтеж неща от местната почва.
Нашата градина е готова и обрана почти цялата.

Направихме няколко различни неща тази година и едно от тези неща се оказа много определящо за по-ранно бране от обикновенно.
- растенията бяха засяти много рано през годината Януари, Февруари които бяха от семена, клонингите които използвахме бяха от предната есен Ноември. Това допренесе за по-добър цъфтеж на растенията като започна лятото, защото бяха по-развити (mature) спрямо предните годиги когато засявахме семената Април, Май месец.

Да тук разбирам че живота на едно канабисово растение по-принцип трябва да започне средата на Май началото на Юни и да е готово на есен. Но както се правят различни процедури (топиране, придърпане на клончета за повече светлина), това е една процедура която променя крайният резултат драстично.

Повечето хора немогат да имат големи растения и да ги местят:
- растениетя може да се режат и топират почти неограничено за да се държат малки, възрастта на растението е важното нещо тук, колко дълго време е било живо.
Последно промяна от Sofia Cannabis на 06 Окт 2019, 18:45, променено общо 2 пъти.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3495 times
Been thanked: 4731 times

Vetrushka написа: 06 Окт 2019, 14:34 Здравейте, днес сложихме нова помпа, малко по- мощна от старата. Около 7 литра изкарва за една минута. Днес ги изчистихме от всички скапани листа имаха на няколко места наченки на мухал, който също изрязахме. Лошото е, че веднага се появи, след първия дъжд. Нахранихме ги с Bad Guano и Пепел от палма. Gelat OG-то имаше цял изсъхнал клон, който го махнахме. От всички, той е доста назад и като го гледам, има поне месец още.
Като цяло градината ми се струва, че е малко назад с цъфтежа, спрямо моята. Клонингите при мен са взети от тези растения, обаче ми се виждат поне 2 седмици напред. Винаги тук е бил по- ранен цъфтежа, но сега се забавиха. Предполагам е от това, че ги бяхме изпуснали за вода няколко пъти и затова да изостават.
Какъв вид Bad Guano им даваш ? Най-широко разпространеното при мен е (Bad Guano 9-3-1) което не е формула за късен цъфтеж.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1263
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Sofia Cannabis написа: 06 Окт 2019, 18:29
Vetrushka написа: 06 Окт 2019, 14:34 Здравейте, днес сложихме нова помпа, малко по- мощна от старата. Около 7 литра изкарва за една минута. Днес ги изчистихме от всички скапани листа имаха на няколко места наченки на мухал, който също изрязахме. Лошото е, че веднага се появи, след първия дъжд. Нахранихме ги с Bad Guano и Пепел от палма. Gelat OG-то имаше цял изсъхнал клон, който го махнахме. От всички, той е доста назад и като го гледам, има поне месец още.
Като цяло градината ми се струва, че е малко назад с цъфтежа, спрямо моята. Клонингите при мен са взети от тези растения, обаче ми се виждат поне 2 седмици напред. Винаги тук е бил по- ранен цъфтежа, но сега се забавиха. Предполагам е от това, че ги бяхме изпуснали за вода няколко пъти и затова да изостават.
Какъв вид Bad Guano им даваш ? Най-широко разпространеното при мен е (Bad Guano 9-3-1) което не е формула за късен цъфтеж.
Сега им дадох на Plargon (3-15-4), а до сега им давах от това на Kalong, което е с (1-10-1) в комбинация на Palm Tree Ashes (0-1-30)

Ето гo на Plargon
Plargon.jpg
И тези са на Kalong
Guano.jpg
Това е пепелта
Palma.jpg
Публикувай отговор

Обратно към “Outdoor - Външно отглеждане”