Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Отглеждане На Открито 2023 / Outdoor Season 2023 (Обща тема)

Заключено
Семена марихуана
4greenworld
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 9
Регистриран на: 12 Мар 2022, 20:05
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Здравейте вече 3-та година гледам и всяка се гледам да науча по нещо ново. Тази година реших да пробвам LST и изглежда доста рано ги наклоних и мисля че им забавих растежа. Сега вече цъфтят, но им трябва още време поне до края на месеца. Притеснява ме времето. Каква е възможната най ниска температура на която биха издържали. Гледам че го дават след седмица да е 8 -13 градуса и с възможни превалявания. Мисля че няма да е проблем но бих благодарил за мнения от по опитни. Също така ако може някой да сподели каква е грешката по метода че се забавиха толкова. Миналата година много ги бях кастрил от върха за да не стават високи и станаха огромни и също забавени заради кастренето на върховете няколко пъти. Но по това време имах откъснати цветя, а сега поне до края на месеца има да се пълнят главите. Иска ми се да кача и някоя снимка но не виждам от къде.
4greenworld
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 9
Регистриран на: 12 Мар 2022, 20:05
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

За сега е това главите имат още да се пълнят. Ще благодарен за мнения защо според опита ви е станало така. Благодаря.
Прикачени файлове
IMG_5459.jpeg
IMG_5459.jpeg (28.11 KiB) Преглеждано 400 пъти
IMG_5474.jpeg
IMG_5474.jpeg (29.69 KiB) Преглеждано 400 пъти
IMG_5479.jpeg
IMG_5479.jpeg (29.28 KiB) Преглеждано 400 пъти
IMG_5483.jpeg
IMG_5483.jpeg (30.13 KiB) Преглеждано 400 пъти
IMG_5496.jpeg
IMG_5496.jpeg (29.5 KiB) Преглеждано 400 пъти
IMG_5500.jpeg
IMG_5500.jpeg (22.82 KiB) Преглеждано 400 пъти
Outdoorgrow
Мнения: 1
Регистриран на: 10 Окт 2023, 22:35

Здравейте, колеги, искам да попитам каква е превенцията срещу този вредител.Предни години съм го подценявал като проблем но като цяло си е голям проблем за добива на растенията
Прикачени файлове
20231009_093921.jpg
20231009_093938.jpg
20231009_094014.jpg
20231009_094922.jpg
20231009_094931.jpg
20231009_112135.jpg
20231009_165228.jpg
20231009_165231.jpg
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3188
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7112 times
Been thanked: 4750 times

Outdoorgrow написа: 10 Окт 2023, 22:39 Здравейте, колеги, искам да попитам каква е превенцията срещу този вредител.Предни години съм го подценявал като проблем но като цяло си е голям проблем за добива на растенията
Можеш да си варосаш стъблата докъдето може нагоре. Както дърветата. Но имай предвид, че се вижда. Долу около стъблото също може стара вар и пепел да се ръди като поотраснат. И отделно подпиране, разреждане на листа и пръскане с различни неща за гъсеници през цялото време докато растат. Но на горила гледане трудно ще се оттървеш. Аз пръсках и в началото на цъфтежа докато са рошави, но с разни домашни отвари само, колкото да ги поразкарам...
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3188
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7112 times
Been thanked: 4750 times

4greenworld написа: 10 Окт 2023, 08:53 За сега е това главите имат още да се пълнят. Ще благодарен за мнения защо според опита ви е станало така. Благодаря.
А защо нямат никакви листа? Нещо станало ли им е или ти ги махна?И по тях може да се предположи нещо иначе. Наилона около тях за какво е? да не расте трева?Може би по-добре използвай някакъв естествен мулч, слама, корички и тн на дебело, така ще може да диша..За друга година. А вредители нещо? ако може още някакво инфо, как се поливат и тн и някой може нещо да каже....
4greenworld
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 9
Регистриран на: 12 Мар 2022, 20:05
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Inna написа: 10 Окт 2023, 23:22
4greenworld написа: 10 Окт 2023, 08:53 За сега е това главите имат още да се пълнят. Ще благодарен за мнения защо според опита ви е станало така. Благодаря.
А защо нямат никакви листа? Нещо станало ли им е или ти ги махна?И по тях може да се предположи нещо иначе. Наилона около тях за какво е? да не расте трева?Може би по-добре използвай някакъв естествен мулч, слама, корички и тн на дебело, така ще може да диша..За друга година. А вредители нещо? ако може още някакво инфо, как се поливат и тн и някой може нещо да каже....

Нямат листа защото ги махнах като започнаха да цъфтят. Така видях от едно място и реших да пробвам. Иначе се поливат на капково цяло лято всеки ден за по 20мин върви вода. Не знам по колко точно се пада на цвете но сигурно е около 10л че и повече най вероятно. Също така този найлон е за да няма буренак наоколо и позволява на почвата да диша защото е направен за това. Тъй като все още са процес на цъфтеж притеснението ми е за времето до каква най ниска температура могат да държат цветята?
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3188
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7112 times
Been thanked: 4750 times

4greenworld написа: 11 Окт 2023, 07:24
Inna написа: 10 Окт 2023, 23:22
4greenworld написа: 10 Окт 2023, 08:53 За сега е това главите имат още да се пълнят. Ще благодарен за мнения защо според опита ви е станало така. Благодаря.
А защо нямат никакви листа? Нещо станало ли им е или ти ги махна?И по тях може да се предположи нещо иначе. Наилона около тях за какво е? да не расте трева?Може би по-добре използвай някакъв естествен мулч, слама, корички и тн на дебело, така ще може да диша..За друга година. А вредители нещо? ако може още някакво инфо, как се поливат и тн и някой може нещо да каже....

Нямат листа защото ги махнах като започнаха да цъфтят. Така видях от едно място и реших да пробвам. Иначе се поливат на капково цяло лято всеки ден за по 20мин върви вода. Не знам по колко точно се пада на цвете но сигурно е около 10л че и повече най вероятно. Също така този найлон е за да няма буренак наоколо и позволява на почвата да диша защото е направен за това. Тъй като все още са процес на цъфтеж притеснението ми е за времето до каква най ниска температура могат да държат цветята?
Навън това е излишно, там само се чистят отдолу клони(може и да се топират до някое време докато растат) , подпират се самите цветя и клоните им и листата се разреждат, но чак не се махат всички. Не знам къде си го видял, но това е по-скоро за индор някаква техника, нещо като swazzing ли кво беше там.Може би има как да се узпълни и да е удачно, но.... Според мен си се престарал с листата. Наилона хубаво щом диша и е специален. Ами подпирането, то е също важно, да не пружинират на себе си? А с какво си ги торил, каква е почвата?Иначе те още имат да дебелеят, но да, изглеждат малко дребнички. Могат да деянят до 2,3 градуса нощна, дори някои могат да изкарат и една слана. Но след края на октомври вече.... Може да ги подпреш и да им завиеш стъблата примерно като тръгнат още да падат нощните, това ще е подобрение. 🤷
4greenworld
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 9
Регистриран на: 12 Мар 2022, 20:05
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Inna написа: 11 Окт 2023, 10:58
4greenworld написа: 11 Окт 2023, 07:24
Inna написа: 10 Окт 2023, 23:22
А защо нямат никакви листа? Нещо станало ли им е или ти ги махна?И по тях може да се предположи нещо иначе. Наилона около тях за какво е? да не расте трева?Може би по-добре използвай някакъв естествен мулч, слама, корички и тн на дебело, така ще може да диша..За друга година. А вредители нещо? ако може още някакво инфо, как се поливат и тн и някой може нещо да каже....

Нямат листа защото ги махнах като започнаха да цъфтят. Така видях от едно място и реших да пробвам. Иначе се поливат на капково цяло лято всеки ден за по 20мин върви вода. Не знам по колко точно се пада на цвете но сигурно е около 10л че и повече най вероятно. Също така този найлон е за да няма буренак наоколо и позволява на почвата да диша защото е направен за това. Тъй като все още са процес на цъфтеж притеснението ми е за времето до каква най ниска температура могат да държат цветята?
Навън това е излишно, там само се чистят отдолу клони(може и да се топират до някое време докато растат) , подпират се самите цветя и клоните им и листата се разреждат, но чак не се махат всички. Не знам къде си го видял, но това е по-скоро за индор някаква техника, нещо като swazzing ли кво беше там.Може би има как да се узпълни и да е удачно, но.... Според мен си се престарал с листата. Наилона хубаво щом диша и е специален. Ами подпирането, то е също важно, да не пружинират на себе си? А с какво си ги торил, каква е почвата?Иначе те още имат да дебелеят, но да, изглеждат малко дребнички. Могат да деянят до 2,3 градуса нощна, дори някои могат да изкарат и една слана. Но след края на октомври вече.... Може да ги подпреш и да им завиеш стъблата примерно като тръгнат още да падат нощните, това ще е подобрение. 🤷


Благодаря ти за мнението. Да това за махането на листата го видях от интернет и човека гледаше indoor. Чудя се ако това има полза при indoor, защо да няма и за външно? Може ли да ми кажеш какво имаш предвид, като казваш, подпираш самите цветя и клоните? Аз тези ги гледам за пръв път на тази LST техника, предполагам я знаеш и ако имаш опит сподели нещо важно, но при мен нещо сбърках, може би защото в началото ги наколних докато бяха още малки и не растат както преди. Та за подпирането аз до сега ги връзвах насочвах клоните, и да стоят ниски. Но ме успокои като каза, че държат до такива температури, но и да кажеш с какво да увивам стеблата, например стреч фолио дето е като найлон виждал съм да увиват така палми.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3188
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7112 times
Been thanked: 4750 times

Стъблото с кол, а пък клоните с мрежи или вързани по някакви начини, за да не се чупят. За техниките просто навън те израстват огромни и няма смисъл от много рано да се започва с ЛСТ и подобни, защото те до финала сто пъти си сменят формата и височината. Можеш друг път да ги оставиш в началото в естествена форма и малко по-късничко, вече като по-големшки да ги топираш и тн, за да имат стъбло стабилно. Като огъвания и топирания се правят докато не видиш, че е започнал предцъфтеж(когато изведнъж израстват преди да тръгнат главите, тогава е хубаво вече да ги оставиш на мира). В предцъфтеж може да се махнат долни клони близо фо земята и да се разтварят останалите клони.... Навън слънцето се движи, а вътре свети лампа обичайно само отгоре, това е една от причините, повечето от тези намипулации са за да ги огрява еднакво, но махането на всички листа може да не направи по огромни глаеи, а напротив-да ги стресира и затова тези методи ако идкаш ги пробвай само на едно друг път, за да си сравниш, но не на цялата ти градина. Също като гледам ти имаш възможност, пробвай друг път да ги варосаш като по-големи(както плодно дърво) , това помага за много неща, насекоми, гризачи също предпазва донякъде от напукване на кората при рязък студ... . То и сега можеш ако ти се занимава.... Завиването аз не съм го правила, защото моите бяха винаги в чужда територия и се грижех за тях основно само, не както бих ако ми бяха в градината. Виждала съм да продават такова за завиване в Баухаус, като кокосово и с форма на стъбло, но не съм ползвала. Еми ако си виждал ти нещо подходящо опитай него.
Аватар
Prototype046
Градинар
Градинар
Мнения: 128
Регистриран на: 14 Апр 2023, 00:00
Has thanked: 24 times
Been thanked: 143 times

WW ,още мисля може да надуе ,сега наблягам на бустерите
Прикачени файлове
VideoCapture_20231012-104244.jpg
VideoCapture_20231012-104156.jpg
VideoCapture_20231008-144723.jpg
VideoCapture_20231012-104110.jpg
VideoCapture_20231012-104043.jpg
VideoCapture_20231012-104012.jpg
VideoCapture_20231012-104316.jpg
Заключено

Обратно към “Outdoor - Външно отглеждане”