Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Отглеждане На Открито 2023 / Outdoor Season 2023 (Обща тема)

Заключено
Семена марихуана
4greenworld
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 9
Регистриран на: 12 Мар 2022, 20:05
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Inna написа: 12 Окт 2023, 10:30 Стъблото с кол, а пък клоните с мрежи или вързани по някакви начини, за да не се чупят. За техниките просто навън те израстват огромни и няма смисъл от много рано да се започва с ЛСТ и подобни, защото те до финала сто пъти си сменят формата и височината. Можеш друг път да ги оставиш в началото в естествена форма и малко по-късничко, вече като по-големшки да ги топираш и тн, за да имат стъбло стабилно. Като огъвания и топирания се правят докато не видиш, че е започнал предцъфтеж(когато изведнъж израстват преди да тръгнат главите, тогава е хубаво вече да ги оставиш на мира). В предцъфтеж може да се махнат долни клони близо фо земята и да се разтварят останалите клони.... Навън слънцето се движи, а вътре свети лампа обичайно само отгоре, това е една от причините, повечето от тези намипулации са за да ги огрява еднакво, но махането на всички листа може да не направи по огромни глаеи, а напротив-да ги стресира и затова тези методи ако идкаш ги пробвай само на едно друг път, за да си сравниш, но не на цялата ти градина. Също като гледам ти имаш възможност, пробвай друг път да ги варосаш като по-големи(както плодно дърво) , това помага за много неща, насекоми, гризачи също предпазва донякъде от напукване на кората при рязък студ... . То и сега можеш ако ти се занимава.... Завиването аз не съм го правила, защото моите бяха винаги в чужда територия и се грижех за тях основно само, не както бих ако ми бяха в градината. Виждала съм да продават такова за завиване в Баухаус, като кокосово и с форма на стъбло, но не съм ползвала. Еми ако си виждал ти нещо подходящо опитай него.




Благодаря за съветите.
Нека да си дойдем на думата. Аз глвната ми цел е да не стават много високи. Миналата година започнах да ги подрязвам още като бяха около метър и малко, обаче не бях ходил известно време и бяха станали огромни.Тогава се мъчих да ги накланям и пак ги подрязах, но явно точно тогава е бил този момент, за който казваш предцъфтежа и съм ги спънал да станат както трябва. Тогава станаха добре обаче нямаше много плътни глави както предната ми и първа градина. И сега на другия метод съм сгрешил като съм избързал с накланянето и пак съм ги спънал и сега им трябва още време, а следващата седмица го дават дъждовно и ниски температури, но трябва да стоят до последно. Може ли да споделиш за какво да следя ако са измръзнали и ще умират и да ги прибирам тогава. Имам две сативи дето според мен и ноември трябва да стоят не бях забелязал че им давали дълго време за цъфтеж. Между другото и предната е тази година имам растения които умират тръгват по един два клона на някои само, а сега едно от големите ми загина. Каква ли може да е причината? И беше питала за почвата, тя е чернозем на дупки, но така като се разчетох из форума явно са малки за литри не знам, но сигурно няма да са повече от 20-30л.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3190
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7121 times
Been thanked: 4750 times

Ами с една дума от стъблото, особено в късни етапи, не ги накланяй, могат като малки, но пък навън няма смисъл, защото ще се загуби ефекта. само кастрене и топиране и укрепване.Остави им да имат голо една, две педи стъбло, да няма клони до земята. И кастренето на върхове и клони го спираш, преди да избухнат за цъфтеж. Като видиш вече как ще останат и вече правят начални глави, тогава може пак да офорняш, но отдолу и някои листа, без главните върхове да махаш. Листа могат да се чистят чат пат, но да не се прекалява. И чак вече като са много узрели тогава навън би могло да се поизчистят повече. За измръзването стават тъмно лилави, но пак може да не са умрели. Мисля, че ще разбереш ако не се развиват вече, връхчетата на листенцата стават като изгорели и всички близала кафяви, главите може да омекнат такива.... И си личи, че до там ще е.Сланата и минималните темп са решаващи. Падне ли под един, два нощната... Една слана да те окуража, някои могат да изкарат... И аз бих ги оставила, може да оживеят и ако пак има слънце да понадуят...
Аватар
Prototype046
Градинар
Градинар
Мнения: 129
Регистриран на: 14 Апр 2023, 00:00
Has thanked: 24 times
Been thanked: 144 times

Inna написа: 14 Окт 2023, 09:35 Ами с една дума от стъблото, особено в късни етапи, не ги накланяй, могат като малки, но пък навън няма смисъл, защото ще се загуби ефекта. само кастрене и топиране и укрепване.Остави им да имат голо една, две педи стъбло, да няма клони до земята. И кастренето на върхове и клони го спираш, преди да избухнат за цъфтеж. Като видиш вече как ще останат и вече правят начални глави, тогава може пак да офорняш, но отдолу и някои листа, без главните върхове да махаш. Листа могат да се чистят чат пат, но да не се прекалява. И чак вече като са много узрели тогава навън би могло да се поизчистят повече. За измръзването стават тъмно лилави, но пак може да не са умрели. Мисля, че ще разбереш ако не се развиват вече, връхчетата на листенцата стават като изгорели и всички близала кафяви, главите може да омекнат такива.... И си личи, че до там ще е.Сланата и минималните темп са решаващи. Падне ли под един, два нощната... Една слана да те окуража, някои могат да изкарат... И аз бих ги оставила, може да оживеят и ако пак има слънце да понадуят...
Чувал съм ,че сланата удари ли спират да хващат ?
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3190
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7121 times
Been thanked: 4750 times

Prototype046 написа: 14 Окт 2023, 12:05
Inna написа: 14 Окт 2023, 09:35 Ами с една дума от стъблото, особено в късни етапи, не ги накланяй, могат като малки, но пък навън няма смисъл, защото ще се загуби ефекта. само кастрене и топиране и укрепване.Остави им да имат голо една, две педи стъбло, да няма клони до земята. И кастренето на върхове и клони го спираш, преди да избухнат за цъфтеж. Като видиш вече как ще останат и вече правят начални глави, тогава може пак да офорняш, но отдолу и някои листа, без главните върхове да махаш. Листа могат да се чистят чат пат, но да не се прекалява. И чак вече като са много узрели тогава навън би могло да се поизчистят повече. За измръзването стават тъмно лилави, но пак може да не са умрели. Мисля, че ще разбереш ако не се развиват вече, връхчетата на листенцата стават като изгорели и всички близала кафяви, главите може да омекнат такива.... И си личи, че до там ще е.Сланата и минималните темп са решаващи. Падне ли под един, два нощната... Една слана да те окуража, някои могат да изкарат... И аз бих ги оставила, може да оживеят и ако пак има слънце да понадуят...
Чувал съм ,че сланата удари ли спират да хващат ?
Еми не е желателно, но чак не са спирали да хващат.... 🤷
Аватар
Prototype046
Градинар
Градинар
Мнения: 129
Регистриран на: 14 Апр 2023, 00:00
Has thanked: 24 times
Been thanked: 144 times

Тея прогнози на бриидърите доста голям процент не са точни ,Harvest time ,вдовиците па гхс пише края на септември ,а те имат до края на октомври ,че може и ноември началото,върховете само са почти готови а надоло и вътре още са с бели пистили и няма много трихоми
Аватар
Prototype046
Градинар
Градинар
Мнения: 129
Регистриран на: 14 Апр 2023, 00:00
Has thanked: 24 times
Been thanked: 144 times

За топирането ,може ли да се топира на 5-6 ред листа ,по-напреднал стадий, също едно бъгнато ауто гледам взело да прави връх от пистили ,а е на 5 ред ,мога ли да му резна върха и да тръгне с два нови ?
Weedmoney
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Окт 2023, 12:14
Has thanked: 1 time

Здравейте колеги може би не ми е за тук въпроса но искам да попитам относно съхранението как би могло да се съхрани добре без да губи от грамажа като изключим вакумирането благодаря предварително
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3190
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7121 times
Been thanked: 4750 times

Weedmoney написа: 19 Окт 2023, 12:22 Здравейте колеги може би не ми е за тук въпроса но искам да попитам относно съхранението как би могло да се съхрани добре без да губи от грамажа като изключим вакумирането благодаря предварително
То ще загуби от мокрия грамаж при всички случаи и то много, докато изсъхне остава 1/3 примерно.Килото ще ти стане 300 грама. 😂🤷В буркани всички го държат обичайно или нещо херметическо. Но не го прибирай и затваряй мокро с надеждата да не загуби от грамажа, защото ще се загуби всичко от мухъл. Винаги му пускай въздух и го разбърквай в началото.
Weedmoney
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Окт 2023, 12:14
Has thanked: 1 time

Да знам че става 1:3 но след като вече е суха да не пада повече
Непушач
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 7
Регистриран на: 25 Сеп 2023, 20:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

:twisted: Днес си направих маслото.30 милилитра излезе.Забравих да премеря колко грама беше сухата маса.В интерес на истината очаквах да е повечко,тъй като едното растение ми изглеждаше доста яко и дебело,другите две малко по мижави,но сам съм си виновен.Смятам,че избързах и ги обрах малко по рано защото ония ден четох във форума Ина казва,че всички близалца трябва да са кафяви,а при мен има и кафяви :D .Плуваха и петдесетина семки отгоре над спирта.Много съм доволен от оризоварката.Направо съм впечатлен.Смятам да я ползвам и по предназначение-ще си задушавам зеленчуци.Имам и въпрос стига да не е некоректен.Рик Симпсън казва,че маслото има много дълъг срок на годност, може да кара с години стига да се съхранява на тъмно и хладно без да замръзва.В хладилник прекалено студено ли е или по добре в маза (изба)?
Заключено

Обратно към “Outdoor - Външно отглеждане”