Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Първи индор помагайте

Публикувай отговор
Семена марихуана
Аватар
Spiral
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 655
Регистриран на: 11 Дек 2018, 22:58
Has thanked: 966 times
Been thanked: 1552 times

Peggy Zina написа: 05 Май 2023, 13:17 Тва е хавата при мене. Вчера съм ги полял с ензими, меласа и малко кокосова вода. Тъкмо като привършвах поливките, лампата изгасна и направих и снимка на тъмно. Следващия път мисля пак така да полея. Така като ги гледате колко им остава? Само малките ме притесняват за разсада да не им видя сметката, малко 2 дини под мишница стана работата.....
Избягвай да поливаш така, гледай да е преди да светне лампата, но ако нямаш такава възможност, си поливай, когато можеш.
Keep on growing :stone:
Peggy Zina
Градинар
Градинар
Мнения: 371
Регистриран на: 20 Дек 2022, 10:12
Has thanked: 191 times
Been thanked: 338 times

Снимки през микроскопа, така като ги гледаш колко им остава? От тука натаътк мисля да ги карам само на ензими, меласа и кокосова вода.... просто почавата ми е адски наблъскана с всичко.......
Прикачени файлове
foto_no_exif(6)-min.jpg
foto_no_exif(3)-min.jpg
foto_no_exif(2)-min.jpg
Peggy Zina
Градинар
Градинар
Мнения: 371
Регистриран на: 20 Дек 2022, 10:12
Has thanked: 191 times
Been thanked: 338 times

Spiral написа: 05 Май 2023, 19:06
Peggy Zina написа: 05 Май 2023, 13:17 Тва е хавата при мене. Вчера съм ги полял с ензими, меласа и малко кокосова вода. Тъкмо като привършвах поливките, лампата изгасна и направих и снимка на тъмно. Следващия път мисля пак така да полея. Така като ги гледате колко им остава? Само малките ме притесняват за разсада да не им видя сметката, малко 2 дини под мишница стана работата.....
Избягвай да поливаш така, гледай да е преди да светне лампата, но ако нямаш такава възможност, си поливай, когато можеш.
Това е от днес измахах една кофа листа, утре им предстои полимка с ензими , меласа и кокосова вода. Колко им остава така като ги гледаш....
Прикачени файлове
foto_no_exif(10)-min.jpg
foto_no_exif(9)-min.jpg
foto_no_exif(8)-min.jpg
foto_no_exif(7)-min.jpg
foto_no_exif(6)-min.jpg
foto_no_exif(5)-min.jpg
foto_no_exif(4)-min.jpg
foto_no_exif(3)-min.jpg
foto_no_exif(2)-min.jpg
Аватар
Spiral
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 655
Регистриран на: 11 Дек 2018, 22:58
Has thanked: 966 times
Been thanked: 1552 times

Peggy Zina написа: 10 Май 2023, 01:54
Spiral написа: 05 Май 2023, 19:06
Peggy Zina написа: 05 Май 2023, 13:17 Тва е хавата при мене. Вчера съм ги полял с ензими, меласа и малко кокосова вода. Тъкмо като привършвах поливките, лампата изгасна и направих и снимка на тъмно. Следващия път мисля пак така да полея. Така като ги гледате колко им остава? Само малките ме притесняват за разсада да не им видя сметката, малко 2 дини под мишница стана работата.....
Избягвай да поливаш така, гледай да е преди да светне лампата, но ако нямаш такава възможност, си поливай, когато можеш.
Това е от днес измахах една кофа листа, утре им предстои полимка с ензими , меласа и кокосова вода. Колко им остава така като ги гледаш....
Не може ли да приближиш още, нещо като тази снимка да стане? Щото така, мисля че виждам някакви млечни кристали, ама няма как да съм сигурен.
M.jpg
Keep on growing :stone:
Peggy Zina
Градинар
Градинар
Мнения: 371
Регистриран на: 20 Дек 2022, 10:12
Has thanked: 191 times
Been thanked: 338 times

Spiral написа: 10 Май 2023, 23:29
Peggy Zina написа: 10 Май 2023, 01:54
Spiral написа: 05 Май 2023, 19:06

Избягвай да поливаш така, гледай да е преди да светне лампата, но ако нямаш такава възможност, си поливай, когато можеш.
Това е от днес измахах една кофа листа, утре им предстои полимка с ензими , меласа и кокосова вода. Колко им остава така като ги гледаш....
Не може ли да приближиш още, нещо като тази снимка да стане? Щото така, мисля че виждам някакви млечни кристали, ама няма как да съм сигурен. M.jpg
тази как я намираш, като степен на узрялост
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3188
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7112 times
Been thanked: 4750 times

Още малко според мен, до седмица..... Но така от тук, ти най-добре пак си ги снимай след два, три дни....Ако можеш още малко по ясно да се вижда. Това, което трябва да видиш е тези топченца да са вифимо бели, а не като кристалчета, може да има и кафяви ако ти се чака още, аз обичам всички да са бели и тогава някъде ги режа, но някои чайат още мъничко... . На всяйо растение, понеже са различни видове, може да снимаш и по-малки глави. Отива натам като че ли, но още малко.
Peggy Zina
Градинар
Градинар
Мнения: 371
Регистриран на: 20 Дек 2022, 10:12
Has thanked: 191 times
Been thanked: 338 times

Inna написа: 11 Май 2023, 09:02 Още малко според мен, до седмица..... Но така от тук, ти най-добре пак си ги снимай след два, три дни....Ако можеш още малко по ясно да се вижда. Това, което трябва да видиш е тези топченца да са вифимо бели, а не като кристалчета, може да има и кафяви ако ти се чака още, аз обичам всички да са бели и тогава някъде ги режа, но някои чайат още мъничко... . На всяйо растение, понеже са различни видове, може да снимаш и по-малки глави. Отива натам като че ли, но още малко.
Сега ги минах с микроскопа, строших си камерата, не мога да снимам :x , тоя блудрийм дето беше най напред от вскички в цъвтежа е с млечни трихоми+ кафеви пистили по по горе. Другите са още кристални по каталог блудрийма го дават 63-70 дни цъфтеж, аз режима на 12812 им го смених на 16-и март.Как да процедирам.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3188
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7112 times
Been thanked: 4750 times

Една поговорка от американците, която се оказва вярна и на мен са ми я казвали:"Като решиш, че е готово.... изчакай още седмица." 😆Еми това, което ти се струва бяло остави още няколко дни, а пък по кристалните ги чакай още малко повече.... Също ако не избухва много с нови близала или почти всички са кафяви и свити е признак, но не е много сигурен, защото ми се е случвало да покафенеят от някакъв сдух, а да не са готови. Близалата значи могат да се имат предвид при растения в идеално здраве, иначе се гледа цялостно главата, ще свикнеш на око да ги определяш и без снимане. Но най-сигурни са трихомите за гледане. Щях да кажа, че и те могат да останат доста дълго кристални, но да не те обърквам,понякога мнохо седят прозрачни и аз не знам защо и накрая ми писва да ги чакам. 😅Това, което пише за сорта е ориентировъчно и ние с нашето гледане, грешки и тн може да го удължим/скъсим, така че наблюдавай си самите цветенца на вид.
Peggy Zina
Градинар
Градинар
Мнения: 371
Регистриран на: 20 Дек 2022, 10:12
Has thanked: 191 times
Been thanked: 338 times

Inna написа: 12 Май 2023, 09:25 Една поговорка от американците, която се оказва вярна и на мен са ми я казвали:"Като решиш, че е готово.... изчакай още седмица." 😆Еми това, което ти се струва бяло остави още няколко дни, а пък по кристалните ги чакай още малко повече.... Също ако не избухва много с нови близала или почти всички са кафяви и свити е признак, но не е много сигурен, защото ми се е случвало да покафенеят от някакъв сдух, а да не са готови. Близалата значи могат да се имат предвид при растения в идеално здраве, иначе се гледа цялостно главата, ще свикнеш на око да ги определяш и без снимане. Но най-сигурни са трихомите за гледане. Щях да кажа, че и те могат да останат доста дълго кристални, но да не те обърквам,понякога мнохо седят прозрачни и аз не знам защо и накрая ми писва да ги чакам. 😅Това, което пише за сорта е ориентировъчно и ние с нашето гледане, грешки и тн може да го удължим/скъсим, така че наблюдавай си самите цветенца на вид.
Значе мисля края на другата седмица да ги резна, кажете ми да ги полея ли вторника срядата само с вода, и тея пинизи с държането 3 дена на тъмно приди рязането и тн помагат ли. Слаганито на лед няколко часа преди рязането а, у в смисъл тая смола дето е в корените да иде в главите, товъ със забиването на шишчете в стеблото дето Икар го прави. Посъветвайте ме и други пинизи!
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Peggy Zina написа: 12 Май 2023, 12:58 Значе мисля края на другата седмица да ги резна, кажете ми да ги полея ли вторника срядата само с вода, и тея пинизи с държането 3 дена на тъмно приди рязането и тн помагат ли. Слаганито на лед няколко часа преди рязането а, у в смисъл тая смола дето е в корените да иде в главите, товъ със забиването на шишчете в стеблото дето Икар го прави. Посъветвайте ме и други пинизи!
По моите наблюдения и опит голяма част от тия пинизи са си някакъв broscience (тоест, ефективността им е широко популяризирана, но не е подкрепена с никакви научни доказателства). За да се установи реалната ефективност на тия пинизи, според мене трябва минимум да се гледат клонинги при абсолютно еднакви условия (и пак е относително), които накрая да се сравняват. Иначе моят съвет е да си избереш една от тези стрес техники сега и да експериментираш само с нея, тоест да не ги комбинираш. Ето някакви варианти:
1. 48 часа тъмнина преди бране (чел съм разни мнения, че от по-малко реално няма никакъв смисъл). Това си е абсолютна класика, която със сигурност няма да навреди на цветята. Някои оставят по 24 часа, някои по 4-5 дни, въпрос на личен избор.
2. Оставяне на почвата да пресъхне добре преди брането. Така теоритично растението изтегля всичката налична вода от всякъде към цветовете (главите). Освен това, така би трябвало това да ускори и процеса на сушене, тъй като вече в стеблата и листата има значително по-малко вода, която да бъде постепенно отвеждана към главите докато съхнат.
3. Забиването на колче в стеблото. Логиката зад тази техника е, че това раняване на растението го кара да произвежда допълнително смоли в екстремен режим, нали за да се спаси от зайчето, което му е нагризало стеблото. Също така се прекъсват част от връзките между стеблото и почвата и растението спира да се храни от там, като се концентрира върху използване на вече натрупаните в листата ресурси. Този пиниз е сравнително екстремен и би следвало да се прави на повече от 3-5-7 дни преди бране, защото иначе рискуваш от стреса растението да изхерми.
4. Воден форс флъш, който някой от мастър-колегите тук ( да ме прощава, че не помня кой е.. дали не беше Ветрушка, не знам) ни е открехнал. Аз лично не съм пробвал техниката, защото колегите ми разнясниха, че тя има смисъл когато се гледа с минерални торове. Състои се в отрязване на стеблото на растението възможно най-ниско до почвата и потапяне в голяма кофа вода (мисля че беше най-добре дестилирана) с балансирано ПХ. Водата се сменя регулярно на 12-24 часа или нещо такова, и така мисля че ден-два, докато жизнения цикъл на растението продължава, но понеже няма коренова система, която да има връзка с хранителни вещества, е принудено да изконсумира всичко, което е складирало досега.
Публикувай отговор

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”