Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Как да изберем правилния вид марихуана

Дайте ни вашите честни рецензии на продуктите, които сте използвали или сортове, които сте отглеждали с документация, за да я подкрепите!
Семена марихуана
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 919
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1869 times

1_5cwZKEsZWCPVsYIbq8Y1-A.jpeg
Като някой, който редовно се радва на марихуаната, ми отне години на опити и грешки, преди да разбера кои видове марихуана са създадени за сън и които са чудесни за общуване. Сега, когато канабисът е легализиран в много държави в цял свят и магазините за семена ви предлагат много и различни сортове изборът ставя труден. Но кое, какво е и как човек да ги различи едни от други? Исторически погледнато нашият колективен Българския опит е закупуване на марихуана от незаконен източник, където няма избор по въпроса за това какъв сорт купувате. Никой не ме питаше какъв вид марихуана искам. Всичко, което очаквахме, е да ви напуши и да ви накара да се смеете, да заспите или да станете много параноичен. Химическият процес зад това оставаше загадка.

Защото нашият опит с канабиса варира толкова много, не е изненада, че много от нас, които влизат за първи път в сайт за семена, нямат никаква представа какъв вид канабис бихме искали да купим. Имена като Blue Dream, Lemon Haze и Jack Herrer са често срещани в законните магазини за канабис, но най-вече са маркетингов ход, а ефектите са несъвместими от един производител до друг. Щамовете са имена, дадени за обозначаване на вида марихуана (indica vs sativa) и обозначават сложната химия на THC, CBD, CBG, CBN, THC-A и трихоми, които съставляват ефекта и вкуса на всяко растение. Лесен пряк път, когато разглеждате имената на щамовете, е да гледате суфикса, Haze означава sativa, който е еуфоричен и церебрален, Kush означава indica, която е по-релаксираща и се усеща по тялото.

Тази статия е посветена на това да ви насочи, и да откриете какво преживяване искате да имате. Има много хора, които пушат марихуана по време на работа и успяват да останат продуктивни, те са усвоили изкуството на интелигентното консумиране на канабис. Отминаха дните, в които тревата ви парализира на леглото и ви прави антисоциална параноична бъркотия. Канабисът вече е намерил път към вечери, офиса, а и спалнята, благодарение на микродозирането, по-голямата наличност на щамове и обучението на потребителите. Ето един бърз справочник, който направихме, за да навигираме в правилния избор.
1_ztWyHge8-u9p-0j4pP8fpQ.jpeg
Съвет: Ако за първи път микродизирате канабис или експериментирате с използване на малки количества на работното място, за да увеличите производителността, направете основата на своя опит с CBD сортове 1:1 или 1:2 CBD:THC.

CBD: Cannabidiol - не-психоактивен канабиноид, който осигурява релаксация и облекчение от болка и тревожност в тялото. Може да изглади психоактивните ефекти на THC, ако консумирате твърде много.

Сатива: енергизираща, мозъчна, творческа
индика: релаксираща, телесна, седативни ефекти
Хибрид: (най-популярна) балансирана комбинация от двата ефекта, обикновено най-добре за начинаещите и за избягване на параноя / сънливост.

Само много напреднали потребители: Blue dream, Sour Diesel, White Widow, Green Crack. Повечето от тези щамове имат съдържание на ТНС от 22% + и не се препоръчват за никой друг освен за опитни потребители

Paranoia Killer: Ако често ставате параноичен след консумация на марихуана то най-вероятно имате нисък толеранс към THC и е добре да пушите много малко (например: една малка дръпка от цигара) или да изберете сорт с ниско съдържание на THC, а най-добрия вариант е да намерите сортове 1:1 или 2:1 CBD:THC

Изображение
Аватар
NinjaDuck
НинджаДък
НинджаДък
Мнения: 203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:07
Has thanked: 788 times
Been thanked: 838 times

Потвърждавам за Blue Dream(HSO&co). Едно към едно бих я поставил точно там където е . И въпреки , че знам и не съм от неопитните ме е превъртала .
Jokera
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 8
Регистриран на: 05 Яну 2019, 01:06
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Blue Dream на кой бридър е
Аватар
NinjaDuck
НинджаДък
НинджаДък
Мнения: 203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:07
Has thanked: 788 times
Been thanked: 838 times

Humboldt Seed Company
Аватар
Focktor
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 366
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 15:13
Has thanked: 566 times
Been thanked: 320 times

Преди 5 години имах на същата банка Blue Dream,от тогава ми е любимо! :) Направих грешката да го ползвам на много ниска температура...психясва се яко.При мене е малко сложно в момента,но съм замислил да си припомня какво е ;)
chichi
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 17
Регистриран на: 28 Сеп 2019, 21:09
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Мнението ви за тази seedsbank Growers Choice сорта е Watermelon Punch.
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3481 times
Been thanked: 4731 times

chichi написа: 26 Окт 2019, 20:17 Мнението ви за тази seedsbank Growers Choice сорта е Watermelon Punch.
Ако мислиш да отглеждаш West Coast Genetics това е банката която трябва да използваш neptuneseedbank.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
FikiStoraro
Градинар
Градинар
Мнения: 678
Регистриран на: 19 Мар 2019, 15:44
Has thanked: 865 times
Been thanked: 963 times

Sofia Cannabis написа: 28 Окт 2019, 01:43
chichi написа: 26 Окт 2019, 20:17 Мнението ви за тази seedsbank Growers Choice сорта е Watermelon Punch.
Ако мислиш да отглеждаш West Coast Genetics това е банката която трябва да използваш neptuneseedbank.
ЗДР! Банда мисля през 2020 да гледам и автота насочил съм се към блу дрийм на фаст бъдс , други какви сортове и брийдъри бихте ми препоръчали?
Когато на готин пич му е кофти, това е блус. Когато на готин пич му е готино, това е реге. Когато на кофти пич му е готино, това е чалга.
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

По принцип не съм любител на автоматиците, но съм останал много доволен от автоматиците на Sweet Seeds и от автоматиците на Humboldt Seeds Organisation.

#БГКоноп :)
Аватар
SativaLover
Градинар
Градинар
Мнения: 206
Регистриран на: 14 Ное 2019, 18:15
Has thanked: 87 times
Been thanked: 91 times

Някой може ли да даде инфо за White Widow FAST версията на Seedsman ? Както и да ми препоръчате сорт с максимум 6-7 седмици на цъфтеж? Благодаря.
Последно промяна от SativaLover на 18 Ное 2019, 18:17, променено общо 2 пъти.
Публикувай отговор

Обратно към “Продукти и сортове Марихуана - Ревюта”