Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Mars Hydro-Greenhouse seeds

Публикувай отговор
Семена марихуана
Аватар
Spiral
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 655
Регистриран на: 11 Дек 2018, 22:58
Has thanked: 966 times
Been thanked: 1552 times

Gugi написа: 10 Ное 2022, 17:41
Spiral написа: 10 Ное 2022, 00:33 Край на седмица 6
Влага 55-70
Темп. 25-26 тъмен 19-20

Вървят си нормално, малко парнах връхчетата с лампата още и свиквам, в момента е на 80% на 45-50 см и така им е добре вече. Мисля да си стои на 80% докато не почна цъфтежа. Поливката е същата 1Л на растение 1.6-1.7 ец ПХ 6, като почвам да слагам и малко меласа. Сметките ми обаче нещо не излизат и материала ми свършва :lol: ,и може да се наложи малко по-рано да ги пусна да цъфтят. Така и така ще направя друг гроу веднага след този, поне ще съм наясно с лампата и със потовете. Не съм ги напълнил както трябва, доста от дупчиците стоят празни и ако не се внимава при поливането, водата малко бяга. Направих им лек Lollipop като махам само разклоненията, а първите fan leaves оставям като сигнализатори ако нещо не е наред :) . Мисля да им дам и тази седмица пълна и след това да ги пускам, ще видим как ще са тези дни.

1.jpg20221109_221712.jpg
Как нормално ве , не виждаш ли че стърчат надолу ,не спираш да ги преоливаш !
То за теб може да е нормално ,ама да знаеш че трябва да стърчат нагоре :o :shock: :roll:
Не преполивам, а обратното, средното и лявото бяха доста засушени преди тази снимка и това е заради неправилното пълнене на тези саксии както съм написал в поста ми ама кой да чете :? . След като полях малко по-внимателно се оправиха. Снимката е почти веднага след поливката.

Ти явно доста лично прие онзи спор за автоматите :lol: . Толкова, че даже пишеш работи от сорта на "що не ти гръмна автомата да питам аз" там на сънито ли на кой беше. Все едно те кефи, че не му се е получило толкова добре :lol: форума не е състезание кой знае и може повече . Имам доста гроуове зад гърба си, може да влезеш в профила ми и да ги разгледаш,преди да ми казваш дали знам ,че трябвало да стърчат :lol: . Мерси все пак, че след като те помолих да не ми коментираш дневника се опитваш да ми "помагаш" ,но ако имам нужда от помощ, аз си знам по коя тема кой да питам. Има къде къде по-доказани гроуъри от мен тук. Нека спрем да се заяждаме и да си губим времето в излишни приказки става ли. В крайна сметка просто си споделям опита от гледането тук, ако някой извлече дори и малко полезно инфо от мен, доволен съм :mrgreen:
Keep on growing :stone:
Аватар
Spiral
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 655
Регистриран на: 11 Дек 2018, 22:58
Has thanked: 966 times
Been thanked: 1552 times

Край на 1ва седмица цъфтеж
ЕЦ 1.9 ПХ 6.2-6.3
Към старите неща с които поливам, добавих меласа,био блуум,Канна бууст и нова блуум осн. храна. Имам и ПК 13-14 с който мисля да почна след 2ра седмица с малка доза и постепенно да увеличавам.
20221119_220231.jpg
Keep on growing :stone:
Аватар
Spiral
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 655
Регистриран на: 11 Дек 2018, 22:58
Has thanked: 966 times
Been thanked: 1552 times

Втора седмица цъфтеж

Кофти ъпдейт :lol: и friendly reminder да си калибрирате редовно ПХ метрите ако гледате с минерални торове. Чудя се как като слагам вече над 2 ЕЦ ми бледнеят и показват дефицити, а то преди седмица две се бях заблял и оставих ПХ метъра до чашата с дестилираната вода, а не вътре в нея и беше изсъхнал за няколко часа и си викам няма да е толкова фатално, въпреки че знам, че никога не трябва да изсъхва :lol: . Онзи ден калибрирайки се оказа, че вместо 7.1 показва 7.8 тоест аз си мисля, че поливам с 6-6.2 а съм поливал с 6.8-7 :oops: . Веднага ги полях с 1.5Л флора клиин със актуален ПХ 6.2-6.3 :D малко да рефрешна ситуацията, добре че отрано ги усетих . Другото което установих е, че лампата не трябваше да я пускам на 100% веднага в цъфтежа, защото ги спече и върховете седят клюмнали и опарени, 100% е по- скоро за 3-4 седмица, поне за тези ватове, при по-слаби може и да не е така. Така че в крайна сметка клюмването в последните седмици не е било от преполиване, а от лампата.
20221126_221125.jpg
Keep on growing :stone:
Аватар
Spiral
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 655
Регистриран на: 11 Дек 2018, 22:58
Has thanked: 966 times
Been thanked: 1552 times

Все още кофти ъпдейт :lol:
3та седмица цъфтеж

След клиина ги поливам с 2.5 ЕЦ ПХ6 като смятам 4та седмица да вдигна до 3 ЕЦ и3-3.5 в 5та и 6та. На този етап 2мл от основната храна(колкото е препоръчано от производителя) прави точно 2.5ец .Тоест от тук нататък ще вдигам остатъка от ЕЦ с ПК 13-14 на канна, даже може в някой момент да намаля с 25% основната, за да вкарам повече ПК, ако им хареса де, че голям каприз хем жълти, хем с опарени върхове :lol: . Всичко, с което поливам в момента- Флора нова блуум основна храна, био блуум,ризотоник,каназим,Блуум буустъра на кана, силикат, меласа. Вървят от най-зле към най-добре то се вижда :lol: Ще се изкара колкото да направя следващия гроу, който ще е по-голям. :D Взех си поуката за лампата, потовете и най- вече ПХ метъра. Другия път на всеки месец калибрация да няма издънки :D
20221201_223318.jpg
20221201_223323.jpg
Keep on growing :stone:
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1262
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Аз нещо не мога да схвана какво правиш и как храниш! Това което си описал, че им даваш на мен ми изглежда на манджа с грозде! Даваш минерални, органични, ЕС метри, ПХ метри, не мога да ти схвана идеята, но определено нещо не ти е наред. Изгорелите връхчета, не са симптом само на преторяване, може да са от много други неща.
Аватар
Spiral
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 655
Регистриран на: 11 Дек 2018, 22:58
Has thanked: 966 times
Been thanked: 1552 times

Vetrushka написа: 05 Дек 2022, 10:05 Аз нещо не мога да схвана какво правиш и как храниш! Това което си описал, че им даваш на мен ми изглежда на манджа с грозде! Даваш минерални, органични, ЕС метри, ПХ метри, не мога да ти схвана идеята, но определено нещо не ти е наред. Изгорелите връхчета, не са симптом само на преторяване, може да са от много други неща.
Аз пък не мога да разбера дали нещо ме питаш в момента? Тази "манджа с грозде" винаги съм я ползвал във всички предишни гроучета дето знаеш и нищо не си казвал тогава, даже винаги си ги харесвал. :D

Това, което не е наред е, че първоначално потовете не ги напълних както трябва и от там поливането не се получаваше, водата бягаше на места в саксията(вече слегнаха и си поема нормално), лампата съм я държал силна и наблизо от там върховете седяха кофти и изгорени, и за десерт се оказа, че съм прецакал ПХ метъра и съм поливал с 7 известно време.

Да така е, изгорели връхчета може да бъдат и от светлинно изгаряне, ПХ проблем, няколко вида дефицит, коренов проблем, даже видях, че и наличието на много фънгъс гнатс, може да предизвика тези симптоми. Просто като тръгна по пътя на логиката, щом известно време съм поливал с неправилен ПХ, значи, че те не са можели да си поемат храната както трябва, а аз не е като да не слагам :D и с цел да коригирам нещата ги "флъшнах" с флора клиин с пх 6.2 както съм написал. Реално като ги сравня с 3та седмица, примерно от предишния ми гроу, да доста жълти и дроп изглеждащи са, но пък заформянето на цветовете е същото и това малко ме успокоява, че все ще скалъпя нещата, а и много добре знаеш, че дори и да "оправя хранителния проблем" листата няма да се оправят и наблюдавам да не става по-зле само. Далеч съм от мисълта, че мога да ги спася изцяло, но поне ще имам да ме изкара до края на следващия гроу, а че се изцепих тоя път да така е :lol: . Важното е удоволствието от гледането да го има пък....

И ако почна да отсявам вариантите:
Ако е от светлинното изгаряне- вече му хванах цаката на 100% е в момента и ще си знам занапред вече.
Ако е от ПХ проблема- вече оправих метъра и си действам нормално.
Ако е от дефицит- слагам си доволно храна, даже в момента в 4та седмица слагам към 2.9 ЕЦ
Ако е преторяване- щеше да си проличи и на другите растения, а примерно най-дясното и най- малкото от всички почти няма такива връхчета.
Ако е коренов проблем- не мисля, че има какво да направя на този етап, а и не ми се вярва да е от това.
Фънгъс гнатс нямам :D .

пиис соколчо
:passg:
Keep on growing :stone:
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1262
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Половината неща са ти органични този ЕС не знам за какво го гледаш изобщо. Не мога да ти схвана храненето, изброил си сумти неща и ако даваш всичко в един разтвор, това пак не е никак добре.
С органични торове съм поливал с pH 8 и никога не съм имал никакви проблем. За лампата ти писах преди много време, че за мен е силна, а на следващия ъп си я сложил още по близо.
Vetrushka написа: 18 Окт 2022, 15:15
Spiral написа: 18 Окт 2022, 14:47 Беше грешка да ги пресаждам в тези, трябваше директно в големите, преполях ги и в момента на 20ти ден са двойно по- малки от предишния ми гроу. Ще видя дали ще продължавам темата. :|
Нищо няма да спираш :) Може и лапата да им е била много силна. Мен ми много интересно, какво може този панел, защото по натам смятам да сменя моя с панел с подобни чипове.
Казваш, че ползваш био блоом, а за основна храна ще даваш ПК13-14, био блома не е ли основна храна също? Просто не се ориентирам кои препарати ползваш и на кои марки. И това го пиша, точно защото не мога да разбера какво става.
Аватар
Spiral
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 655
Регистриран на: 11 Дек 2018, 22:58
Has thanked: 966 times
Been thanked: 1552 times

Vetrushka написа: 05 Дек 2022, 15:17 Половината неща са ти органични този ЕС не знам за какво го гледаш изобщо. Не мога да ти схвана храненето, изброил си сумти неща и ако даваш всичко в един разтвор, това пак не е никак добре.
С органични торове съм поливал с pH 8 и никога не съм имал никакви проблем. За лампата ти писах преди много време, че за мен е силна, а на следващия ъп си я сложил още по близо.
Vetrushka написа: 18 Окт 2022, 15:15
Spiral написа: 18 Окт 2022, 14:47 Беше грешка да ги пресаждам в тези, трябваше директно в големите, преполях ги и в момента на 20ти ден са двойно по- малки от предишния ми гроу. Ще видя дали ще продължавам темата. :|
Нищо няма да спираш :) Може и лапата да им е била много силна. Мен ми много интересно, какво може този панел, защото по натам смятам да сменя моя с панел с подобни чипове.
Казваш, че ползваш био блоом, а за основна храна ще даваш ПК13-14, био блома не е ли основна храна също? Просто не се ориентирам кои препарати ползваш и на кои марки. И това го пиша, точно защото не мога да разбера какво става.
Oсновната храна е one part Flora nova bloom 4-8-7 GHE
останалите неща са:
Канназим
Ризотоник
Bloom accelerator на Канна
ПК 13-14, който започнах сега да слагам
Блуум бустър органичен на GHE капчиците
Силикат е новото име на MIneral magic на GHE
меласа
Keep on growing :stone:
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1262
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Spiral написа: 05 Дек 2022, 15:30
Vetrushka написа: 05 Дек 2022, 15:17 Половината неща са ти органични този ЕС не знам за какво го гледаш изобщо. Не мога да ти схвана храненето, изброил си сумти неща и ако даваш всичко в един разтвор, това пак не е никак добре.
С органични торове съм поливал с pH 8 и никога не съм имал никакви проблем. За лампата ти писах преди много време, че за мен е силна, а на следващия ъп си я сложил още по близо.
Vetrushka написа: 18 Окт 2022, 15:15

Нищо няма да спираш :) Може и лапата да им е била много силна. Мен ми много интересно, какво може този панел, защото по натам смятам да сменя моя с панел с подобни чипове.
Казваш, че ползваш био блоом, а за основна храна ще даваш ПК13-14, био блома не е ли основна храна също? Просто не се ориентирам кои препарати ползваш и на кои марки. И това го пиша, точно защото не мога да разбера какво става.
Oсновната храна е one part Flora nova bloom 4-8-7 GHE
останалите неща са:
Канназим
Ризотоник
Bloom accelerator на Канна
ПК 13-14, който започнах сега да слагам
Блуум бустър органичен на GHE капчиците
Силикат е новото име на MIneral magic на GHE
меласа
По късно или утре ще разгледам препаратите, какво представляват точно.
Аватар
Spiral
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 655
Регистриран на: 11 Дек 2018, 22:58
Has thanked: 966 times
Been thanked: 1552 times

4та седмица цъфтеж

Кинга почна да си показва лилаво-червените цветове, тази седмица поливах с 2.9-3 ЕЦ 6.2-6.3 ПХ, за 5та и 6та седмица ще засиля Bloom acelator-a от 3ml на 4ml, както и ПК13-14.

Флора нова-2мл/л
ПК13-14 - 1.5-2мл/л
Каназим-2,5мл/л
Ризотоник 0.5мл/л
Bloom acelator-3мл/л
Био блуум 2 капки/л
Силикат 0.4 гр/л
Меласа 1 с.л./3л
20221209_111749.jpg
20221209_111942.jpg
20221209_112039.jpg
20221209_112049.jpg
Keep on growing :stone:
Публикувай отговор

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”