Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

MicroGrow - Sherbet Autoflower - DWC

Семена марихуана
Sherbet420
Градинар
Градинар
Мнения: 45
Регистриран на: 06 Юли 2022, 14:56
Has thanked: 13 times
Been thanked: 132 times

MicroGrow - Sherbet Autoflower - DWC

Почвам 3ти гроу в DWC, предишните ми бяха за опит, доста неща обърках, доста и научих.

Сорт: Sherbet Autoflower - Seedstockers
Резервоар - 20литра (~18 ползваеми)
Торове Plagron A+B, GHE FloraMicro, Микробтима растеж, протект
LED - 2x KQO LM281B+ 120W (400W/m2 според тази формила, макс 70W за тази кутия)
Височина до осветелнието ~50см
Driver - DC-DC Boost 400W
Помпа за въздух - Hailea 7703 10л/мин - 2 дълги камъка 30см
Лаптопско захранване 170W
Филтър: CAN LITE 150PL 150m3
Вентилатор - 2бр Vents Ф100, 105m3/h последователно (втория през temp controller)
Кутия: 33х46х80cм ПДЧ :)


Покълване:
Семка я слагам в морка салфетка, в улея на сгънатото, пликчето вертикално за право коренче.
След 4 дни коренчето вече е към 5см. Местене във вата и в кошничката с хидротон.
IMG_20220705_141800_1.jpg
IMG_20220705_142042.jpg
Кутия:
IMG_20220706_191400.jpg
Ден 1
PPM на чешмяната вода ~100, PH ~9
Toрове:
Plagron A 0.5ml
Plagron B 1ml
GHE FloraMicro 0.5ml
Микробтима растеж 1мл
Микробтима протект 0.5мл
Температура въздух -26
Температура вода -26
Влажност -53
PH 5.8, PPM 330
Led - 18W
Режим на осветление 24/0


TO Do: List
Oбдухващи вентилатори
Температурен контрол на изходящия вентилатор
Sherbet420
Градинар
Градинар
Мнения: 45
Регистриран на: 06 Юли 2022, 14:56
Has thanked: 13 times
Been thanked: 132 times

Ден 3:

Показа се ново коренче
IMG_20220707_114755.jpg
IMG_20220707_114737.jpg
Sherbet420
Градинар
Градинар
Мнения: 45
Регистриран на: 06 Юли 2022, 14:56
Has thanked: 13 times
Been thanked: 132 times

Ден7
Добавки: DutchPro Root и Total
Teмпература 25С
Влажност 56%

Винаги ми е било въпрос как да стартирам семката, така че да избухне с корени. Една вечер докато си гледах видео видях за air-pruning. И ми светна, как в миналия гроу като почти убих корените в средата на цъфтежа от слуз, за няколко дни се появиха много нови и завърших успешно.

Затова и не исках да ползвам вата, понеже седи винаги влажна, особено като въздуха от помпата се изкарва през кошничката. Реших да я спра поне докато се покажат хубави корени. Почнах да поливам само кошничката с малко от разтвор с DutchPro Root и Total. Следя да не е много влажна ватата.
Корените потръгнаха, даже и нови разклонения почнаха.

PS. Взех си различни среди за покълване и ще пробвам със семена от люти чушки, да съм подготвен за следващия гроу.
Прикачени файлове
IMG_20220711_091005.jpeg
IMG_20220711_090939.jpeg
IMG_20220611_192001.jpg
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1874 times

Здравей,

По това което вижда в последната снимка, е началото на Root Rot или гниене на корените причинено от зараждането на кофти гъбички. Трябва да предприемеш мерки възможно най-скоро, защото всичко ще замине.
Цветът на корените трябва да бъде бял, но не и кафяв! Ако помиришеш корените, ще усетиш миризма на мокра пръст, което е индикация на гниене.
При отглеждане тип DWC, а и всякакъв вид хидро се изисква изключителна чистота, да не кажа стерилност. Използването на вода преминала обратна осмоза е почти задължително, за да се избегнат подобни неща. Всичките ти съдове, камъни, маркучи и др, трябва да бъдат преварени и/или дезинфекцирани със спирт, кислородна вода, белина. Разтвора е хубаво да го сменяш на поне 7 дни + цялостно почистване. Температурата на водата не трябва да превишава 22С. Елиминирането на всякакви течове на светлина при корените също е задължително, а горе при камъните има шанс за проникване на светлина. Избягвай да използваш каменна вата, защото тя също представлява среда за зараждане на гъбички.

ПП
Увеличи Микробтима протект от 0.5мл на 2мл/Л.
Sherbet420
Градинар
Градинар
Мнения: 45
Регистриран на: 06 Юли 2022, 14:56
Has thanked: 13 times
Been thanked: 132 times

Ден13
Teмпература 25С
Влажност 51%
Разтвор: 530ppm
Киселинност 5.9
IMG_20220717_080025.jpg
IMG_20220717_080014.jpg
Sherbet420
Градинар
Градинар
Мнения: 45
Регистриран на: 06 Юли 2022, 14:56
Has thanked: 13 times
Been thanked: 132 times

Отдавна не съм писал, че бях на почивка. За съжаление температурата изобщо не беше се отразила добре, както и ниската влажност. След като се върнах въпреки прогрес, растението беше малко. Сложих овлажнител и нещата се почнаха да се развиват.
Смених водата, няколко дни след като потръгна увеличих и концентрацията на торовете както и светлината.

Отностно стерилно или с полезни бактерии, от моя опит с полезни бактерии нещата са много по-предвидими. Въпреки, че сега температурата на водата е около 25-7гр се развива добре.
До сега все съм гледал през по-хладните месеци. С един нагревател за аквариум и топлината от лампата беше перфектно. За съжалние нямам нищо за пушене и сега съм го пуснал.

Ден 30-ти цъфтежа почна. Така е при автоматиците, но пък до сега не бях успявал така да го стренирам от началотo.

Ден 20
Т. 31
Влажност 39 :(

Ден 23
Добавяне на овлажнител

Ден 28
корените се умножиха, растението живна

Ден 30 - почна да цъфти
Прикачени файлове
Ден 30 - вече цъфти :)
Ден 30 - вече цъфти :)
Ден 28 за няколко дни корените се умножиха
Ден 28 за няколко дни корените се умножиха
ден 27 - овлажнител
ден 27 - овлажнител
след сухия период корените едвам се развиват
след сухия период корените едвам се развиват
Ден 20 след голяма жега и ниска влага
Ден 20 след голяма жега и ниска влага
Sherbet420
Градинар
Градинар
Мнения: 45
Регистриран на: 06 Юли 2022, 14:56
Has thanked: 13 times
Been thanked: 132 times

Дълго време се чудех дали да пиша. Честно не съм доволен, даже и малко срам ме беше.
Нека темата не се превръща против авотматиците а да покажа пример какво става при лоши грижи
Беше дълго лято и нямах много време да се занимавам и го оставих каквото стане. Високите температури, ниската влажност мъчеха растението
Получи се "жмел" - Хваща леко, все пак като друго нямам това е. Чакам следващия гроу. Тези дни ще пусна тема.

Ден 34 - Потръгна след като сложих хидратор, но имах проблеми с него и настройката на влажността. Реално някой дни пускаше на 100% докато не изхаби водата :(
Смених водата на резервоара, че беше почнала да се заблатява въпреки HydroGuard и Микробтима. Температурите бяха около 27гр :(

Ден 41 - Понеже е автоматик, почна да цъфти а началния стрес от жегата и ниската влажност не позволиха да се развие добре преди да почне да цъфти.

Ден 51 - 2 седмици бях на почивка и беше оставено на самотек. PH-то се беше вдигнало до 8:( Явно заради високата температура в резервоара корените не искат да влизат във водата и единствения кислород. Преди като съм гледал през есента/зимата резервоара се пълнеше с корени.

Ден 60 - пак бях на почивка, водата се беше заблатила :(

Ден 67 - реших да не го мъча повече и го обрах. След 2 седмици сушене крайния резултат е 5.3гр.
Прикачени файлове
den 34.jpg
den 41.jpg
den 51 root.jpg
den 51.jpg
den 57.jpg
den 67.jpg
sushene.jpg
Gugi
Градинар
Градинар
Мнения: 196
Регистриран на: 19 Дек 2021, 19:19
Has thanked: 136 times
Been thanked: 182 times

Sherbet420 написа: 03 Окт 2022, 11:18 Дълго време се чудех дали да пиша. Честно не съм доволен, даже и малко срам ме беше.
Нека темата не се превръща против авотматиците а да покажа пример какво става при лоши грижи
Беше дълго лято и нямах много време да се занимавам и го оставих каквото стане. Високите температури, ниската влажност мъчеха растението
Получи се "жмел" - Хваща леко, все пак като друго нямам това е. Чакам следващия гроу. Тези дни ще пусна тема.

Ден 34 - Потръгна след като сложих хидратор, но имах проблеми с него и настройката на влажността. Реално някой дни пускаше на 100% докато не изхаби водата :(
Смених водата на резервоара, че беше почнала да се заблатява въпреки HydroGuard и Микробтима. Температурите бяха около 27гр :(

Ден 41 - Понеже е автоматик, почна да цъфти а началния стрес от жегата и ниската влажност не позволиха да се развие добре преди да почне да цъфти.

Ден 51 - 2 седмици бях на почивка и беше оставено на самотек. PH-то се беше вдигнало до 8:( Явно заради високата температура в резервоара корените не искат да влизат във водата и единствения кислород. Преди като съм гледал през есента/зимата резервоара се пълнеше с корени.

Ден 60 - пак бях на почивка, водата се беше заблатила :(

Ден 67 - реших да не го мъча повече и го обрах. След 2 седмици сушене крайния резултат е 5.3гр.
Здравей , всеки гроу си е опит , но ако пуснеш фотопериодно ще имаш мегдан да се учиш и да грешиш без да е токова фатално .
Това заблатяване във водата според мен става защото от някъде прониква светлина във резервоара , ако искаш ПХ да ти е по-стабилно по-дълго време ползвай фосфорна киселина - без значение на коя марка . Успех със следващите отглеждания :stone:
Публикувай отговор

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”