Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

СВОБОДА ЗА КОНОПА

Цялата важна информация на едно място

Ще дойдете ли на Протеста Свобода за Конопа / Голямото Напушване ?

Анкетата свършва на 22 Апр 2019, 10:45

Да, защото подкрепям каузата
4
100%
Искам да дойда, но нямам възможност.
0
Няма гласували
Не!
0
Няма гласували
Искам да дойда, но се притеснявам.
0
Няма гласували
 
Общо гласове: 4
Семена марихуана
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1262
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Zafor19 написа: 20 Ное 2021, 20:58 Много яко видео на Станислав Цанов за марихуаната и легализацията
https://youtu.be/PwigbSLMLvc
Не видях, че си го пуснал и съм го дублирал и на друго място във форума.
Аватар
Zafor19
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 356
Регистриран на: 19 Окт 2019, 09:53
Has thanked: 1241 times
Been thanked: 857 times

СВОБОДА ЗА КОНОПА. Искам да пусна едно писмо писано ми от съфорумничка Reneta13. ТОВА Е СИГНАЛ ЗА СИГУРНОСТ И ВСИЧКИ ДА СА НА ЩРЕК. Скривам детайлите и имената, защото е възможно да е наистина нормален човек, а не ченге, хитро, мазно, подло, лъжливо, все още младо и натягащо се глупаво ченге, което ще залови някой дилар, какъвто мисли че съм аз ХАХАХАХАХАХАХАХАХА
Писмото до мен:
Здравей, zafor19. Видях, че се занимаваш с направата на масло по метода на Рик Симсън. Трябва ми масло за лечение на майка ми, която е със сериозна диагноза. Казвам се Р....., това е тел. Ми номер 088....…... Това е последния вариант, който имам. Надявам се на помощ. Благодаря предварително!

Моят отговор:
Здравей Р..... Ще напиша две писма, едното до Р........., ако наистина си, второто до ченге което иска да улови един от "нарко картела", хахаха, ХААА ХАХА ХА ХА
1. Р.........., много съжалявам за тежкото положение на майка ти, моят баща също от рак почина и те разбирам. На драго сърце бих ти дал масло и то без пари, но рискът е изключително висок. Около 5-10г зад решетките. Сигурно ситуацията те притиска, разбирам. Мога да те посъветвам по-добър вариант: пиши на гугъл CBD paste 30% или 40%, или 50% и купи, легално е и за 300-400лв ще имаш идеално CBD масло. НЕ ВЗИМАЙ 5% или 12% за целта трябва да е силно

2. Този отговор е до хитрото ченге: виж какво колега, заниманието ти е безцелно и излишно. Продуктите от канабис са изключително полезни и лековити. Приказките, за наркотици и дрога са лъжа и измислица от индустрията за лекарства. Помисли реално, виж ситуацията с Корона вируса, лъжите които разпространяват и смъртните случаи след ваксинация. Не се поддавай на провокациите им. В Канада, САЩ, Австрия, Германия, Холандия, Испания, Англия вече е легално и го употребяват открито с свободно. Злоупотребата при шофиране е същата както и с алкохола, който си злоупотребява го прави с всичко.

Лек ден и успех
FikiStoraro
Градинар
Градинар
Мнения: 678
Регистриран на: 19 Мар 2019, 15:44
Has thanked: 865 times
Been thanked: 963 times

Zafor19 написа: 26 Авг 2022, 21:15 СВОБОДА ЗА КОНОПА. Искам да пусна едно писмо писано ми от съфорумничка Reneta13. ТОВА Е СИГНАЛ ЗА СИГУРНОСТ И ВСИЧКИ ДА СА НА ЩРЕК. Скривам детайлите и имената, защото е възможно да е наистина нормален човек, а не ченге, хитро, мазно, подло, лъжливо, все още младо и натягащо се глупаво ченге, което ще залови някой дилар, какъвто мисли че съм аз ХАХАХАХАХАХАХАХАХА
Писмото до мен:
Здравей, zafor19. Видях, че се занимаваш с направата на масло по метода на Рик Симсън. Трябва ми масло за лечение на майка ми, която е със сериозна диагноза. Казвам се Р....., това е тел. Ми номер 088....…... Това е последния вариант, който имам. Надявам се на помощ. Благодаря предварително!

Моят отговор:
Здравей Р..... Ще напиша две писма, едното до Р........., ако наистина си, второто до ченге което иска да улови един от "нарко картела", хахаха, ХААА ХАХА ХА ХА
1. Р.........., много съжалявам за тежкото положение на майка ти, моят баща също от рак почина и те разбирам. На драго сърце бих ти дал масло и то без пари, но рискът е изключително висок. Около 5-10г зад решетките. Сигурно ситуацията те притиска, разбирам. Мога да те посъветвам по-добър вариант: пиши на гугъл CBD paste 30% или 40%, или 50% и купи, легално е и за 300-400лв ще имаш идеално CBD масло. НЕ ВЗИМАЙ 5% или 12% за целта трябва да е силно

2. Този отговор е до хитрото ченге: виж какво колега, заниманието ти е безцелно и излишно. Продуктите от канабис са изключително полезни и лековити. Приказките, за наркотици и дрога са лъжа и измислица от индустрията за лекарства. Помисли реално, виж ситуацията с Корона вируса, лъжите които разпространяват и смъртните случаи след ваксинация. Не се поддавай на провокациите им. В Канада, САЩ, Австрия, Германия, Холандия, Испания, Англия вече е легално и го употребяват открито с свободно. Злоупотребата при шофиране е същата както и с алкохола, който си злоупотребява го прави с всичко.

Лек ден и успех
Драсни й номера във Вайбър. Поразрови се във ФБ, все ще излезе нещо. И да не е полицай, и аз на твое място не бих се наел да помогна. Положението е такова, че много комплексирани кариеристи от системата на МВР, се хвърлят на лесното, хора които гледат коноп за да лекуват себе си са изкарвани престъпници и пласьори, при такава ситуация няма какво да коментирам.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3201
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7131 times
Been thanked: 4756 times

Аз също си говорих с въпросното момиче(и да е кука отговора ми ясно показва, че тук е забранено и не се толерира това, така че може да ходи да си изяде фуражката) , но ми искаше само рецепти. Във всеки случай я/го предупредих изрично, че тук не се разменят /предлагат забранени вещества и е недопустимо да моли за готови екстракти и /или лични данни, както и да дава своите на непознати потребители! Иначе и аз предложих подобни легални алтернативи като Зафора. Това е просто форум, където разменяме мнения и съвети. Казвам го и тук отново на всички. Ако е полицай, то значи е абсолютен подлец, но трябва да знае, че тези номера са на твърде ниско ниво.
Peggy Zina
Градинар
Градинар
Мнения: 375
Регистриран на: 20 Дек 2022, 10:12
Has thanked: 192 times
Been thanked: 349 times

Основоположникът на изследванията на канабиса, роденият в България професор Рафаел Мешулам, почина на 92 г.

В началото на 60-те години на миналия век израелският учен е хванат да пренася пет килограма "превъзходен, контрабанден ливански хашиш", по собствените му думи, в автобус от Тел Авив до Реховот. Но не планира да го пуши. Тогава Мешулам е начинаещ изследовател, който иска да проучи канабиса – заклеймено тогава растение, чиито специфични медицински свойства към онзи момент не са известни.

През последвалите десетилетия благодарение на работата си химикът и професор по медицинска химия е наречен „бащата на изследванията на канабиса“, а откритията му спомагат за по-лесното му навлизане от контракултурата в масовата практика, напомня Еврейската телеграфна агенция.

Рафаел Мешулам почина в Израел на 9 март на 92-годишна възраст. Смъртта му обяви в петък „Американски приятели на Еврейския университет“, където Мешулам помогна за създаването на Мултидисциплинарния център за изследване на канабиноидите към Еврейския университет през 2017 г.

Открития

Като професор във Фармацевтичния факултет на Еврейския университет в Йерусалим с неговия изследователски екип първи в света изолират THC (тетрахидроканабинол - основното психоактивно вещество в канабиса) и CBD (канабидиол - активна съставка на канабиса с редица медицински ползи).

THC влияе на мозъка, съзнанието и творческите способности и със CBD са най-важните канабиноиди, използвани за медицински цели, включително за облекчаване на болката.

Когато през 60-те години на миналия век проф. Мешулам изследва канабиса, той е смятан за психоактивен наркотик без медицински ползи. Въпреки това той толкова силно интригува изследователя, че той посвещава академичния си живот на неговото изучаване и се превръща във водещия експерт по медицински канабис.

Днес медицинският канабис е отглеждан и преработван така, че да няма психоактивен ефект. Той е разработен така, че да осигурява облекчаване на симптомите на пациентите, без да добавя опияняващото, променящо настроението въздействие, свързано с употребата на марихуана за удоволствие.

Дава се за облекчаване не само на силна и хронична болка, но и на болестта на Алцхаймер, множествена склероза и мускулни спазми, амиотрофична латерална склероза (АЛС), ХИВ/СПИН, болест на Крон, епилепсия и гърчове, глаукома, силно гадене или повръщане, причинени от лечение на рак.

„Работата върху канабиса беше предизвикателна и обещаваща от научна гледна точка. Получих подкрепа от полицията, която ми осигури хашиш, и от (израелското) Министерство на здравеопазването, което ми даде разрешение. Основната работа беше извършена в Института „Вайцман“ (в Реховот, Израел) и продължи в Еврейския университет“, казва Мешулам пред журналисти през 2017 г.

За откритието си Мешулам има десетки награди, включително израелските „Харви“ на Технион - Израелския технологичен институт в Хайфа (награда, която се връчва ежегодно за пробиви в науката и технологиите), ЕМЕТ (за изкуство, наука и култура, присъждана ежегодно за академични и професионални постижения) и „Ротшилд“.

Биография

Рафаел Мешулам е роден на 5 ноември 1930 г. в София. Баща му е лекар и директор на болница, а майка му е от заможно еврейско семейство.

През Втората световна война баща му е отведен от нацистите в концентрационен лагер, пише The Jerusalem Post, а след смяната на властта в България с комунистическа, през 1949 г. семейството емигрира в Израел.

Професионалният му път започва в Еврейския университет, където завършва магистърска степен по специалността „Биохимия“ през 1953 г.

Получава докторска степен в Института „Вайцман“ в Реховот.

След постдокторантура в института "Рокфелер" в Ню Йорк той се присъединява към учените на института "Вайцман".

През 1972 г. Мешулам става редовен професор в Еврейския университет, а през 1975 г. - професор по медицинска химия. В периода 1979-1982 г. е ректор.

През 1994 г. е избран за член на Израелската академия на науките и хуманитарните науки и е един от основателите на Международното дружество за изследване на канабиноидите и на Международната асоциация за канабиноидни лекарства.

„По-голямата част от хуманните и научните познания за канабиса са събрани благодарение на Мешулам - казва професор Ашер Коен, президент на Еврейския университет. – Той проправи пътя за редица изследвания в тази област и призова за научно сътрудничество между различни изследователи. Той имаше остър ум, беше новатор и харизматичен интелектуалец. Това е тъжен ден за академичната общност. Изказвам искрените си съболезнования на семейството. Нека паметта му е благословена.“
Peggy Zina
Градинар
Градинар
Мнения: 375
Регистриран на: 20 Дек 2022, 10:12
Has thanked: 192 times
Been thanked: 349 times

Пускам това тук - най-малкото защото има безброй жертви на тази репресия в наШта мила родина. Хора, останали без работа,без коли, набедени , тормозени , унижавани.... Най-малкото защото продължаваме да сме свидетели на куриоза "Всички сме равни , но има и по-равни", най-малкото ,защото ,тези, които са призвани да следят за спазването на законите , вместо да са пример за останалите , най-нагло ги нарушават....
Прикачени файлове
Screenshot 2024-03-06 at 13-03-13 Facebook.png
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3201
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7131 times
Been thanked: 4756 times

Оо, супер, най-сетне събитие! Там съм! ❤️
Аватар
Bathory
Градинар
Градинар
Мнения: 277
Регистриран на: 02 Ное 2022, 23:27
Has thanked: 540 times
Been thanked: 384 times

:passg: И аз!
А дали ще има репресии? :D
Peggy Zina
Градинар
Градинар
Мнения: 375
Регистриран на: 20 Дек 2022, 10:12
Has thanked: 192 times
Been thanked: 349 times

Bathory написа: 07 Мар 2024, 01:11 :passg: И аз!
А дали ще има репресии? :D
Вадим телефоните и снимаме. Щото аз доверие на техните боди камери НЯМАМ, щото все режат записи , забравили били да ги включат и те така, ползват ги когато им изнася..... И запомнете, че няма такова нещо "НЯЯш право дЪ мЪ снимЪш", те са длъжностни лица по време на служба. Ако не друго поне Калинка Стоянова да се черви като невеста в ефир :)
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3201
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7131 times
Been thanked: 4756 times

Bathory написа: 07 Мар 2024, 01:11 :passg: И аз!
А дали ще има репресии? :D
Като се има предвид, че последния път хората(аз не и не нося нищо разбира се) запалиха доста конуси пред парламента, полицаите се държаха съвсем добре, нищо даже не направиха. Така че аз съм позитивно настроена, даже препоръчвам всеки да се държи уважително и сериозно, като нормален гражданин, каквито всъщност сме. И няма да има проблеми.Все пак като настояваме за такова нещо трябва да сме нормални, не някакви изтрещели хипари, защото ако има телевизия те подбират да покажат най-големите идиоти. 😆За да излезе, че някаква банда "наркомани" искат да се друсат на воля и да шофират.
Публикувай отговор

Обратно към “Индекс на Важните Теми”