Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

СПАМ

Всичко останало
Публикувай отговор
Семена марихуана
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3200
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7131 times
Been thanked: 4756 times

SirSmokaLot написа: 09 Май 2020, 13:04 Благодаря ти за изчерпателния отговор firstsitizen! Естествено че няма да го пробвам, след като разбрах в детайли недостатъците на този дренаж. Но въпросът ми е: купих 16 литрови текспотове и въпреки че мисля да добавя още перлит към основния микс на Canna Terra, трябва ли да сложа поне тънък слой керамзит или нещо подобно като камъчета или дребна баластра, понеже нямат дупки отдолу, малко ме притеснява да не се задържа повече вода или влага. Никога не съм ползвал тоя вид саксии и за това питам. Благодаря предварително;)
Ако съм аз ще опитам една съсъ и една без:и така най-добре ще видя дали е добре или излишно.:)Ако е излишно ще знаеш да пропускаш,ако ти се стори ,че има някаква полза ще знаеш да си слагаш,зависи и при теб специално какво е.То няма да навреди при всички случаи.По принцип аз не ги ползвам платнените(не съм имала и къде и кога все още),но знам,че тези саксии съхнат в страни и поливането с тях малко с е променя.Не знам дренаж ами по-скоро да не киснат в чинийки в рън офа на земята би било добре.Дренаж може да бъде необходим на дъното на някакъв огромен съд или общо голямо легло евентуално,поне така си го представям.Но за малките саксийки и до 20 литра действително това място може да бъде заето от хубава почва и ще е по-полезно сигурно.Но вътре в почвата да си има,иначе ако и тя задържа влага сама по себе си и се сипе в голям съд става ужас на дъното и те затова слагат тези парчета хората.Строшени керемиди и аз не бих ти препоръчала,по-скоро камъни или керамзит ако си преценил ,че искаш да сложиш.Речните камъчета са много хубави и удобни.Също останалите условия(жега,влага) и вида на саксията предполагат дали трябва или не трябва нещо си,каква почва да си избере човек,мулч,дренаж......Някъде където е на припек и съхне яко ще се предпочете влагозадържаща,която на друго място в шубрака или индор направо ще ги вкисне:)
Аватар
SirSmokaLot
Градинар
Градинар
Мнения: 49
Регистриран на: 30 Май 2019, 13:42
Has thanked: 47 times
Been thanked: 45 times

Благодаря Ина, но няма да я правя тая гимнастика, а ще наблегна на по добрия дренаж, като добавя екстра перлит. И мисля да намеря нещо като пластмасови касетки (щайги), върху които да ги поставя и нещо като легенчета (тави) да хваща отичащата вода. Ще го мислим в движение, че да не става мазало отдолу:) А и поливането ще трябва да е супер бавно и на почивки, поне така си го представям, докато полея 4 саксии да изпуша 2 масура;) :toke:
FikiStoraro
Градинар
Градинар
Мнения: 678
Регистриран на: 19 Мар 2019, 15:44
Has thanked: 865 times
Been thanked: 963 times

Бихте ли ми препоръчали торове, с които да торя листно ,съответно през цъфтежа и растежа, купешки, домашен няма значение само да е ОРГАНИЧЕН. Тази година ползвам байкал и B52, но искам да си подобря и разнообразя още листото торене.
P. S. Без better organix, с тях догодина!
Когато на готин пич му е кофти, това е блус. Когато на готин пич му е готино, това е реге. Когато на кофти пич му е готино, това е чалга.
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

SirSmokaLot написа: 09 Май 2020, 13:04 Благодаря ти за изчерпателния отговор firstsitizen! Естествено че няма да го пробвам, след като разбрах в детайли недостатъците на този дренаж. Но въпросът ми е: купих 16 литрови текспотове и въпреки че мисля да добавя още перлит към основния микс на Canna Terra, трябва ли да сложа поне тънък слой керамзит или нещо подобно като камъчета или дребна баластра, понеже нямат дупки отдолу, малко ме притеснява да не се задържа повече вода или влага. Никога не съм ползвал тоя вид саксии и за това питам. Благодаря предварително;)
Ползвал съм и купувани и домашно правени текспотове, но от дренаж долу не съм имал нужда, нито с едните, нито с другите. Като от купуваните съм пробвал няколко различни вида. Нямаш нужда от дрежа, но щом толкова те притеснява служи си 1 пръст кермезит, но буквално нямаш нужда от него. Особено щом си с почвата на Канна Тера и ще й добавяш още перлит. По-скоро ще имаш друг проблем с поливането и ще трябва да поливаш бавно и равномерно. (при това редовно)

Тук са в домашни геотекстилен саксии и с домашен почвен микс, като растенията са торени 2-ти само през цъфтежа със стар топ макс и стар блоом на био биз(на 2 години, но стоял в хладилник) коприва и минимално гуано. Буквално през вегетацията никаква тор, а през цъфтежа основно вода+меласа и 2 наторявания с което вече го казах. Гледани на 400 в ХПС стар механичен дросел.

Няколко снимки в 39 ден цъфтеж (12/12). Буквално броя ден 1 от пускането на 12/12. Няколко снимки от финала и на изсушена глава. Сортовете са клонинги от Fruit Spirit (RQS) и 1 растение от семка Liberty Haze (Barneys farm) .
Прикачени файлове
Liberty haze
Liberty haze
libertyhaze2.jpg (88.6 KiB) Преглеждано 1238 пъти
Liberty haze
Liberty haze
libertyhaze1.jpg (143.05 KiB) Преглеждано 1238 пъти
libertyhaze.jpg
libertyhaze.jpg (138.45 KiB) Преглеждано 1238 пъти
2 клонинга Fruıt Spırıt и 1 растение от семка Liberty Haze на 39 дни цъфтеж
2 клонинга Fruıt Spırıt и 1 растение от семка Liberty Haze на 39 дни цъфтеж
10.jpg (112.93 KiB) Преглеждано 1238 пъти
8.jpg
8.jpg (150.93 KiB) Преглеждано 1238 пъти
7.jpg
7.jpg (154.17 KiB) Преглеждано 1238 пъти
3.jpg
3.jpg (74.93 KiB) Преглеждано 1238 пъти
2 (1).jpg
2 (1).jpg (100.04 KiB) Преглеждано 1238 пъти
2.jpg
2.jpg (100.65 KiB) Преглеждано 1238 пъти
1 fs.jpg
1 fs.jpg (114.11 KiB) Преглеждано 1238 пъти
1.jpg
1.jpg (120.93 KiB) Преглеждано 1238 пъти
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Josep92 написа: 09 Май 2020, 15:27 Бихте ли ми препоръчали торове, с които да торя листно ,съответно през цъфтежа и растежа, купешки, домашен няма значение само да е ОРГАНИЧЕН. Тази година ползвам байкал и B52, но искам да си подобря и разнообразя още листото торене.
P. S. Без better organix, с тях догодина!
Така и така ще даваш пари, дали ще дадеш 20-30 лв на гроушоп или 10-15 евро на BetterOrgаnix разликата е в чакането и резултатите.
Това догодина ми прозвуча, като отказването на цигари. Хах
Незнам как да ти го кажа, но 1 пробвал BetterOrganix няма да искаш и да чуеш за други купешки торове. Просто те са в пъти по-ефективни от другите макри торове на пазара.

Независимо, кой от продуктите им вземеш ще си впечатлен от резултатите.

Купешки торове други не бих ти препоръчал. Какво ще си купуваш си е твоя работа и свобода на избор.

Можеш да ползваш домашни торове и при листно, примерно листно можеш да даваш коприва, чкч, кълнове (SST), кокосова вода, водорасли, люцерна и т.н.
Аватар
Jokera66
Градинар
Градинар
Мнения: 43
Регистриран на: 29 Ное 2019, 20:27
Has thanked: 5 times
Been thanked: 12 times

firstcitizen- знчачи в шоповее е по ниско качестфа ели грешно съм разбраал за BetterOrganix
Аватар
SirSmokaLot
Градинар
Градинар
Мнения: 49
Регистриран на: 30 Май 2019, 13:42
Has thanked: 47 times
Been thanked: 45 times

Благодаря ти отново firstsitizen, мисля да мина и без керамзита;) само почвата и повечко перлит, без това имам доста още и даже ползвам и за почвата на бебетата краставички и си го харесват май:)
А иначе тея снимки съм ги гледал преди из дневниците и още ме изумява как за под 40 дена 12/12 само са станали такива прекрасни и почти готови цветя, като всички знаем, че цъфтежа не става като цъкнеш лампата на 12/12 , като да цъкнеш с пръст и да почне да цъфти:) всяко цвете си има определено време за което да си влезе в истинския цъфтеж с бухващите пистили и за съжаление не винаги ние можем да му повлияем. А и другото което е че е далеч от максимума с тея 400 вата, а доколкото съм изчел, моля те поправи ме, ако греша, максимума е първо от 600W, после 1000W и накрая 400 и 250W. И последно, не се сещам, ако си описал ревюта, кое ти хареса повече и се представи цялостно по добре на RQS или на Barney's. Благодаря! :passj:
Аватар
Jokera66
Градинар
Градинар
Мнения: 43
Регистриран на: 29 Ное 2019, 20:27
Has thanked: 5 times
Been thanked: 12 times

здравейте да питам по опитните понеже времето се оправи дали ще е проблем ако ги вегитирам на вън няма слани вече но се чудя като са бебета да не измръзнат ели да не ги сасипят бръмбари и тем подобни
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

През 2020 година текса й е по-уместен от всякока. ;)
#MichaelJackson #EarthSong #HIStory
Michael Jackson - Earth Song (Official Video)
https://www.youtube.com/watch?v=XAi3VTSdTxU
FikiStoraro
Градинар
Градинар
Мнения: 678
Регистриран на: 19 Мар 2019, 15:44
Has thanked: 865 times
Been thanked: 963 times

Пичове , един експресен въпрос, мога ли да горя с коприва през цъфтеж, ако да, да я ръгам в бидона с чкчто.
После бидона ще мога ли да ползвам за зимнина или трябва да го хвърлям? :)
Когато на готин пич му е кофти, това е блус. Когато на готин пич му е готино, това е реге. Когато на кофти пич му е готино, това е чалга.
Публикувай отговор