Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Goshkata1997 Дневник Начинаещ

Публикувай отговор
Семена марихуана
Аватар
Crazy Train
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 888
Регистриран на: 11 Дек 2018, 20:59
Has thanked: 1352 times
Been thanked: 1220 times

Супер! А температурите как са при тебе? Лятото ще се гледа ли? Сега гледах комплекти хпс600 по 130-150лв.
completely mad
Аватар
SativaLover
Градинар
Градинар
Мнения: 206
Регистриран на: 14 Ное 2019, 18:15
Has thanked: 87 times
Been thanked: 91 times

Под 600вата ХПС можеш да събереш до 16 растения ( 4х4 ) . Успех!
Аватар
Crazy Train
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 888
Регистриран на: 11 Дек 2018, 20:59
Has thanked: 1352 times
Been thanked: 1220 times

SativaLover написа: 14 Яну 2020, 10:52 Аз съм връзвал 250вата ХПС на 400вата МХ дросел / баласт и си работи нормално, даже още си го ползвам комплекта.

Едит: Сигурно и 400вата ХПС може да се свърже на 600вата МХ баласт, ако ампеража е същия. Принципно за МХ тока идва малко по-слаб от ХПС.

1000вата не ти препоръчвам, понеже трябва да оставиш много голямо разстояние от лампата до растенията. По-добре сложи 2 х 400 или 2 х 600вата. Успех!
Това е рецепта за пожар. Ако изобщо ти се върже некой...
completely mad
Goshkata1997
Градинар
Градинар
Мнения: 307
Регистриран на: 26 Ное 2019, 15:35
Has thanked: 30 times
Been thanked: 139 times

Не мога ли да взема още някаква друга лампа да вържа без дросел, че мн скъп тоя втори дросел да взимам ... че Да мога да сложа повече деца, подготвил съм се скоро ще пусна нова тема и ще изтрием тази, взел съм си 15 кошчета по 10-12 литра би трябвало да ми стигне лампата..
Аватар
Crazy Train
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 888
Регистриран на: 11 Дек 2018, 20:59
Has thanked: 1352 times
Been thanked: 1220 times

Без дросел няма как да стане. Комплект ( дросел, рефлектор и лампа) има по 130лв. За тея пари каквото ще да вземеш нама как да го докараш както хпс.
Мир :passj:
completely mad
АУЕ БЛАТНОЙ
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 531
Регистриран на: 08 Май 2019, 14:42
Has thanked: 383 times
Been thanked: 781 times

Goshkata1997 написа: 15 Яну 2020, 16:26 Не мога ли да взема още някаква друга лампа да вържа без дросел, че мн скъп тоя втори дросел да взимам ... че Да мога да сложа повече деца, подготвил съм се скоро ще пусна нова тема и ще изтрием тази, взел съм си 15 кошчета по 10-12 литра би трябвало да ми стигне лампата..
Принципно Фърста ми е забранил да си давам мненията, тъй като съм новобранец в отглеждането,но като гледам СативаЛовър кво е писал не издържам.

Моето мнение е, че под 600в хпс е малко абсурдно да сложиш 15броя. Лично в моята глава най-оптималните резултати са да сложиш 6 бройки отдоло. Става и 8 броя ама 15...е меко казано смешно.

НЕ задължавам никой с моето мнение.. Успех.
Когато правиш повече от колкото ти плащат, след време ще ти плащат повече от колкото си направил!
Goshkata1997
Градинар
Градинар
Мнения: 307
Регистриран на: 26 Ное 2019, 15:35
Has thanked: 30 times
Been thanked: 139 times

Здравей колега, до сега ти четох дневника за втори път.. зглабям нов бокс в момента и имам доста семки.. много искам да сложа повече.. но втора лампа ми е проблем нямам 150 лв за още една хпс.. няма ли вариант за друг вид лампа без дросел.. моля помогнете преди да съм го сглобил ..
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Goshkata1997 написа: 16 Яну 2020, 09:00 Здравей колега, до сега ти четох дневника за втори път.. зглабям нов бокс в момента и имам доста семки.. много искам да сложа повече.. но втора лампа ми е проблем нямам 150 лв за още една хпс.. няма ли вариант за друг вид лампа без дросел.. моля помогнете преди да съм го сглобил ..
Дросел трябва, вариантите без дросел са по-скъпи.

Ползвай техниката, която имаш.
Приятелю отгледай 2 растения отначалото до края, преди да скачаш на още дросели и много растения т.н., защото нещата не са толкова лесни, колкото изглежда, а и тепърва ще имаш разходи. Нямаш възможност за тази техника, а като почне торенето, с какво ще ториш? Прави си правилно сметките. Да не коментираме, че се вдига и сметката за тока.

Като видиш целият процес от началото до края ще разбереш за какво говоря. В момента закупуването ти на още 1 дросел 600 в е излишно и най-много да те закопаее още повече. Пази си средствата.

15 растения за начало са много и най-много да фиросаш семената и грола да ти е на - . Почни леко, скромно и постепенно увеличавай техниката.

Започни с 1 дросел 600 в. То ще ти трябва и филтър, и можещн изкарващ вентилатор, и обдухващ вентилатор, сензори за темература и влага, и други неща. Разходите тепърва ти предстоят. Семената и кошчетата са са най-евтиното нещо. :D

Дори да не са 2 растения, отгледай 4-6 растения под 1 лампа, преди да скачаш на повече дросели и растения. То няма лошо, но усети първо нещата. Също така повече растения значат повече грижи, повече работа и повече торове.

#БГКоноп

SativaLover е Баннат, защото съветите му са опасни.
АУЕ БЛАТНОЙ
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 531
Регистриран на: 08 Май 2019, 14:42
Has thanked: 383 times
Been thanked: 781 times

Goshkata1997 написа: 16 Яну 2020, 09:00 Здравей колега, до сега ти четох дневника за втори път.. зглабям нов бокс в момента и имам доста семки.. много искам да сложа повече.. но втора лампа ми е проблем нямам 150 лв за още една хпс.. няма ли вариант за друг вид лампа без дросел.. моля помогнете преди да съм го сглобил ..
Послушай фърста. Дал ти е най-адекватната насока как да започнеш. Първия ми грол беше с 6-7броя.

Топираш 1,2пъти и ще имаш същите да не кажа и повече добив отколкото 15броя. Не винаги повечето значи повече.

Браво за бана на сативата, крайно време беше. Супер глупости говори, даже по-големи от моите хаха 😂
Когато правиш повече от колкото ти плащат, след време ще ти плащат повече от колкото си направил!
Goshkata1997
Градинар
Градинар
Мнения: 307
Регистриран на: 26 Ное 2019, 15:35
Has thanked: 30 times
Been thanked: 139 times

Здравейте взех си бат гуано, кокосови тухли и чкч, горе долу в какво съотношение да ги мешам ?
Публикувай отговор

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”