Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

White Widow SoG 100x100x200cm 600W HPS

Заключено
Семена марихуана
Аватар
SativaLover
Градинар
Градинар
Мнения: 206
Регистриран на: 14 Ное 2019, 18:15
Has thanked: 87 times
Been thanked: 91 times

Оригинала на White Widow и Super Silver Haze е на Green House Seeds Co. но двамата собственици тогава Shantibaba и Arijan се скарват и Shantibaba създава Mr.Nice Seedbank (където са включени повечето сортове на Green House Seeds Co.)
Защото Shantibaba е истинският създател на White Widow и Super Silver Haze, а не Arijan......

Иначе другите банки предлагат White Widow + White Widow, т.е. Ф2 фенотипи и разни други такива, близки до оригинала.... но те няма как да имат оригиналните гени на White Widow от Green House Seeds Co. & Mr.Nice Seedbank .... ИМА сигурно 20 банки, които предлагат White Widow, но оригинала е само един.

Що се отнася до опита ми с гореспоменатите сортове, то аз съм гледал Super Lemon Haze на открито.... станаха по 50см джуджета, защото бяха засадени късно, а и не бяха много добре поливани, но качеството беше много добро.... една от най-добрите домашно отгледани треви, които съм пушил.

Super Silver Haze съм гледал индор на Dinafem си бях поръчал 3 семки и направих клонинги от едната..... много по-лесно се работи с клонинги, когато феното е само 1.... на открито малко се бави с цъфтежа и става чак към 20-30 Октомври. Иначе качеството също е много добро.
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

SativaLover написа: 07 Яну 2020, 11:16 Оригинала на White Widow и Super Silver Haze е на Green House Seeds Co. но двамата собственици тогава Shantibaba и Arijan се скарват и Shantibaba създава Mr.Nice Seedbank (където са включени повечето сортове на Green House Seeds Co.)
Защото Shantibaba е истинският създател на White Widow и Super Silver Haze, а не Arijan......

Иначе другите банки предлагат White Widow + White Widow, т.е. Ф2 фенотипи и разни други такива, близки до оригинала.... но те няма как да имат оригиналните гени на White Widow от Green House Seeds Co. & Mr.Nice Seedbank .... ИМА сигурно 20 банки, които предлагат White Widow, но оригинала е само един.

Що се отнася до опита ми с гореспоменатите сортове, то аз съм гледал Super Lemon Haze на открито.... станаха по 50см джуджета, защото бяха засадени късно, а и не бяха много добре поливани, но качеството беше много добро.... една от най-добрите домашно отгледани треви, които съм пушил.

Super Silver Haze съм гледал индор на Dinafem си бях поръчал 3 семки и направих клонинги от едната..... много по-лесно се работи с клонинги, когато феното е само 1.... на открито малко се бави с цъфтежа и става чак към 20-30 Октомври. Иначе качеството също е много добро.
Братле, само ме разсмиваш с коментарите си :D Благодаря ти :D Просто вече гледам къде си писал за да прочета някой нов бисер и да се похиля.
50 см растение Super Lemon Haze аутдор е пълен провал, това си е била чиста ебавка с китката. Край пътя има по-големи диваци. Без условия и поливките китките стават по 50 см. Всъщност ако ги сложиш когато трябва могат да станат и 1.6-2 метра без усилия, ама то трябва и акъл, а не става само с ядене.
Колкото и да ме убеждаваш не можеш да ме убедиш, че 50 см зле гледано растение е извадило хубав вкус и сила. Сори бро, това е истината.
Тъжно е ако това ти е една от най-добрите пушеници на домашно гледани треви.
Super Silver Haze един познат го гледа 6 години на хидро от клонинги. Този човек 6 години отглеждаше едни и същи сортове и си подържаше майките Super Silver Haze и Lemon Haze...
Та попушил съм си от тях и не само :)

White Widow за 90 години, както и до 2000 година беше Уау, сега е просто 1 от многото сортове. Има толкова по-добри хибирди и Индика доминант, и Сатива доминант. Дори има много автомати дето вече ще извадят повече сила или по-добри ефекти от WW.
Както казах, WW ще остане класика в историята на Канабиса, но вече има сортове, които са много по-добри, по-лечебни, по-вкусни, по-дащни или с много по-различни ефекти в сравнение с WW. Просто си заслужава повече да се отглеждат други работи.
Но ти щом така си се справил с WW не си за по-трудни за отглеждане сортове. По-търси още по-лесен сорт за отглеждане. Пиши по-малко, чети повече и ще се получат нещата. Губиш ценното време вместо да четеш и да се учиш...
Ама то си е за твоя сметка. Тоя грол дори тока и семената няма да си избие...
Иначе го раздаваш голям разбираш и във всяка тема даваш по съвет за отглеждане. Смях :D

Mr.Nice правеше хубави работи и винаги даваше повече семена от колкото купуваш.


#БГКоноп
Аватар
SativaLover
Градинар
Градинар
Мнения: 206
Регистриран на: 14 Ное 2019, 18:15
Has thanked: 87 times
Been thanked: 91 times

Да, за 50см зле гледано растение беше станало много добре! Просто когато гените са хубави му трябва много малко.... когато е дивак с каквото и да го поливаш и ториш пак няма да стане нищо. И друго... WW на Seedsman и др. не е като оригиналния на Green House Seeds Co. и Mr.Nice Seedbank
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1874 times

Виж сега SativaLover (Сатива Любовник или Обичащият Сатива... nm), ще се опитам да бъда кратък и ясен, защото е кристално ясно, че трудно зацепваш.

1-во Когато градинар допуска грешки при отглеждането, каквито и гени да има семката резултата, ще бъде същият, като твоя.

2-ро Ген-а или генетиката разбираме "наследственост" се разбира свойството на всички живи организми да предават на потомството характерни особености на строежа и индивидуалното развитие.
СИРЕЧ - ГЕН-А НЯМА ДА ТЕ СПАСИ ОТ ПРЕТОРЯВАНЕ, ПРЕПОЛИВАНЕ, ЗАСУШАВАНЕ, ИЗДЕВАТЕЛСТВА ВЪРХУ РАСТЕНИЕТО - каквито наблюдаваме при теб!
Какво се опитвам да кажа - Растението само по себе си ще даде всичко възможно за да оцелее, а такива като "дивака" са много по-устоичйви на лоши условия, като суша, глад, топлина, студ.
Колкото по-подобрено (генно модифицирано) е едно растение, то толкова по-калпаво е то. Сиреч - то е много по чувствително на промени в средата на живот.
Да може да даде 2 кила в ПЕРФЕКТНИ условия, НО ще даде 300г ако допуснеш минимални грешки.

Спрете да се оправдавате с гените на растението, защото проблема е във вас самите не в цветето!

Приеми един съвет:
Чети >> Направи Си план >> чети >> Направи промени по плана >> чети >> направи още промени >> чети >> приложи на практика
Аватар
jamesbond007
Градинар
Градинар
Мнения: 26
Регистриран на: 27 Дек 2019, 09:05
Has thanked: 49 times
Been thanked: 84 times

Не съм съгласен, че ако семката не е от някой брийдър, човек е обречен на неуспех. Ясно е, че няма да е някакъв много як къртач, но ще си напушва доволно. Ето тези снимки са от моята първа реколта с неясни семки и торено само с рибна емулсия,чай от коприва и чай от птичи тор. Гледани в най-голямата жега на лято 2013. Напушваше си доволно. Спасението на давещия се е в ръцете на самия давещ се. :)
Прикачени файлове
DSCN0026.JPG
DSCN9980.JPG
DSCN9985.JPG
трихоми номер 1 7.8.13.JPEG
трихоми номер 1 7.8.13.JPEG (398.42 KiB) Преглеждано 2823 пъти
Аватар
SativaLover
Градинар
Градинар
Мнения: 206
Регистриран на: 14 Ное 2019, 18:15
Has thanked: 87 times
Been thanked: 91 times

ИИИ да пусна аз един кратък SMOKE REPORT..... мисля, че ще е добре да има такава отделна тема. В случая ще използвам скалата от 1 до 10.

1. Външен вид: 9

Добре изглежда, има доста едри и плътни глави.

2. Аромат: 8

Доста силен. Неопределим.

3. Вкус:8

Неопределим вкус. Доста силен удар в гърлото.


4. Ефект: 8

Не много силен и не много продължителен. Ефекта трае около час.
Screenshot_20200113-150852.png
Screenshot_20200113-150900.png
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3485 times
Been thanked: 4731 times

По-каква система ги оценяваш тия глави, спрямо предни отглеждания или ?
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
SativaLover
Градинар
Градинар
Мнения: 206
Регистриран на: 14 Ное 2019, 18:15
Has thanked: 87 times
Been thanked: 91 times

Sofia Cannabis написа: 13 Яну 2020, 16:26 По-каква система ги оценяваш тия глави, спрямо предни отглеждания или ?


Да, на база на предишни отглеждания и като цяло на глави/цветове, които съм виждал. Тези на снимките са средни по големина.... има и доста по-големи, но още не съм ги обрал. Държа ги на тъмно в момента, но тези дни ще ги резна и тях.
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Банвам SativaLover, защото съветите му са опасни.
Многократно беше предупреден писмено и след 3 официални предупреждения, 1 от WDScorpio, 1 от Vetrushka и 1 от мен. Продължитехме да те предупреждваме писмено.

С вида на растенията си и с изобилието от грешни съвети ясно се видя, че ти съвети за отглеждане не трябва да даваш, но въпреки, че беше помолен да спреш да объркваш новите, и въпреки, че заради предишни грешки обеща, че ще си пишеш само в твоята тема, ти продължи да даваш кофти идеи на новите неопитни градинари.

Последният ти пост конретно преля чашата и порада безопасността на новите градинари ти слагам БАН. Ако желаеш да продъжлиш да си част от тази общност, трябва да промениш поведението си. Започни да четеш повече и намали съветите си към хората. Първо промени себе си и направи от себе си добър градинар. Това значително ще подобри резултатите ти, а и ще намали объркването на новите потребители.
Crazy Train написа: 14 Яну 2020, 21:17
SativaLover написа: 14 Яну 2020, 10:52 Аз съм връзвал 250вата ХПС на 400вата МХ дросел / баласт и си работи нормално, даже още си го ползвам комплекта.

Едит: Сигурно и 400вата ХПС може да се свърже на 600вата МХ баласт, ако ампеража е същия. Принципно за МХ тока идва малко по-слаб от ХПС.

1000вата не ти препоръчвам, понеже трябва да оставиш много голямо разстояние от лампата до растенията. По-добре сложи 2 х 400 или 2 х 600вата. Успех!
Това е рецепта за пожар. Ако изобщо ти се върже некой...

#БГКоноп
Заключено

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”