Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Отглеждане На Открито 2019 / Outdoor (Обща тема)

Публикувай отговор
Семена марихуана
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Честита Нова 2019 година, желая на всички много здраве, любов, плодородна година и свобода за Природата!

Темата ще бъде обща за всички, който искат да си споделят подготовката или Outdoora-си през новата година.
Новодошлите могат да прочетат Съвети за отглеждане на Коноп/Гръсти сред Дивата Природа .

:stone:
Аватар
Grystifan
Градинар
Градинар
Мнения: 53
Регистриран на: 27 Дек 2018, 15:18
Has thanked: 137 times
Been thanked: 72 times

Здравейте всички малко от рано пиша но да се подготвя за аутдоор-а тази година ще ми е първо отглеждане на марихуана като му дойде времето ще пусна тема дневник та въпроса ми е може ли да ми препоръчате някакви торове който да си купя и почва да купя от гроу шоп или сам да си я направя как мислите мисля дупките да са по 30-40 литра сортовете на който съм се спрял са cristal candy f1 fast version sweet seeds и се чудя между sweet skunk пак на sweetseds или quick critical на dinafem нямам никакъв опит в градинарството вяскакви съвети ще са от полза и какво мислите добри ли са сортовете може и някой автомат да пусна да го обера да се пуши докато станат другите благодаря предварително.
FUCK THE SYSTEM :) :bong: :bong:
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1873 times

Сорт: sweet skunk

Относно торове, можеш да започнеш с прегорял пилешки тор директно в дупката и ако тя е 40л то 5л тор ще му дойде идеално. Конски тор също върши страхотна работа. Вземи си една тухла кокос и я добави към почвата, можеш да си вземеш 20л ЧКЧ (Тор от червен калифорнийски червеи) и с тази смес няма да им трябва хранене за месец-два.
За след това можеш да си купиш торове на Guanokalong (BatGuano, Fish Powder, Palm Tree Ashes, Seaweed powder)
Аватар
Grystifan
Градинар
Градинар
Мнения: 53
Регистриран на: 27 Дек 2018, 15:18
Has thanked: 137 times
Been thanked: 72 times

Благодаря начи сортовете са решени и аз повече склонях към скънка а също искам да питам от тия дупки по 30-40л да кажем 40 мога ли да изкарам 100-150 грама от растение че това търся да има за пушене не ми трябват килограми да изкарам 500-600 грама доволка разбира се ще ги глезя и с нужните торове и т.н просто съм чувал че дупките също имат значение или трябва да са по големи. Аз имам познати който са отглеждали ама не искам никой познат да знае че се занимавам с тва просто си ми е параноя а и в село където ще е градинката за село има супер много тревковци и чуе ли се някой научи ли изгоря ми градинката затова добре че сте вие обичам ви. :*
FUCK THE SYSTEM :) :bong: :bong:
Аватар
NinjaDuck
НинджаДък
НинджаДък
Мнения: 203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:07
Has thanked: 788 times
Been thanked: 838 times

Аде от мен за дупките лични размисли : съвета на admin от по-горе е накратко оптималното без много да се притесняваш да не сбъркаш. Ето още нещо подбери добре къде ще копаеш защото ако е рязка разликата в показателите на сместа която приготвиш в дупката и пръста около нея има ефект неблагоприятен за растението в момента в който малки коренчета от добре познатата смес се впият в тотално непознатото . Това ми е правило впечатление че се случва точно когато не искам в началото на цъфтежа. Като изкопая голяма дупка смесвам да кажем 1/4 от извадената от дупката пръст със сместа която аз съм приготвил и изчаквам поне 3-4 седмици. От последните няколко години покривам и по голяма част ако не и всичките от приготвените дупки. Ако си уцелил място с перфектната почва няма да седят така нещата но ако копаеш дупка в почва в която не би си посял китката(глинеста , спечена и. тн) по горното е решението .Един вид да са го яли вече това. Най добре е да е с голяма площ отгоре за поливане , а надолу да събира водата за основния корен. Отделно така с обърнатата пирамида поливаш 2 пъти. Това е образно казано не да се мери пирамида но колкото е по-близо до повърхността толкова по-широка да е самата дупка.
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1873 times

От една 50л дупка можеш да изкараш и 500г в зависимост от това, как се грижиш за него и дали, ще случиш на хубаво време.

50л дупка слагаш - 5-8л пилешка или конска тор / 5л речен пясък или какъвто имаш / 1 тухла кокос / 20-25л ЧКЧ / допълваш с почва от мястото, но ако е много глинеста не го прави, ако имаш гора на близо можеш да всемеш пърите 5-10 см. от най-горния слой на почвата и да ги допълниш към сместта.
С така получената смес няма да имаш нужда от торене по време на растежа поне за 40 дни. Хубаво е да добавиш към почвата малко зеолит. Докато настъпи цъфрежа можеш да ги поливаш с чай от пилешка тор.
Grifoncho
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 13
Регистриран на: 07 Яну 2019, 14:53
Has thanked: 9 times
Been thanked: 17 times

ще искараш ако наблегнеш на водата :) една година поливах набързо отивам една туба на око я деля на две китки и резултата беше good на следващата година в същите дупки добавих малко чкч и оборска тор и поливах с по 10 литра на разтение резултата беше very good на третата година пак добавих тор и поливах в дните който не валеше защото миналата година мн валя поливах с по 20 литра на разтение и както ме посаветва моя приятел firstcitizen слагах и меласа и искарах по 500 на китка,а забравих и дупките ми са горе долу по 30 40 литра. така че труд вода и позитивно мислене и нещата стават. :passj: :passg:
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Колегите много добри съвети са ти дали.


От природата можеш да си събереш много уникални неща при това безплатно. То е там и те чака, само малко усилие от твоя страна да се наведеш и да го вземеш. Много доволен бях от конската и говедската тор.
Събрани лайна от разходка сред Природата на Балкана .
Събрани лайна от разходка сред Природата на Балкана .
konskitor1-min.jpg
После всяко усилие ти се връща и отблагодарява многократно.
После всяко усилие ти се връща и отблагодарява многократно.
Само не трябва да те е гнус да си носиш торба с лайна в раницата.
Само не трябва да те е гнус да си носиш торба с лайна в раницата.
Чисто бонус и подарък от майката природа за разходката в нея.
Чисто бонус и подарък от майката природа за разходката в нея.
След експерименти и опити над различни култури останових, че растения торени с полезни почвени бактерии и гъби, водорасли, чкч, каменни брашна и растителни торове, растат много по-грациозно и изящно, като боледуват по-малко и са по-издържливи на стрес и заболявания, а и добива, както и вкуса е много добре.
Grifoncho
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 13
Регистриран на: 07 Яну 2019, 14:53
Has thanked: 9 times
Been thanked: 17 times

в началото и аз се чудех какъв по скъп препарат да взема да ти кажа вземал съм химии за по 600лв на следващата година кристанол амониева силитра какво ли не слагах пак сопа и тази година която мина само да ти кажа че я искарах само с чкч оборска тор и меласа и резултата беше WOW не изклучвам че миналата година много валя може заради това да са станали такива но мисля че и аз им помогнах. така че не пренебрегваи и най малкото нещо дори наван да е мн топло и да те марзи отиди. едно нещо за да се получи трябва одаденост и страст. поливай смело и си купи един малак тризабец ли нз как се казва преди поливка да разровиш малко не повече от 3 см да ти е мирна главата да не закачиш корените сам ще видиш как поемат по добре водата. успех дано сам помогнал с каквото мога не сам добар гролар но се уча лека полека. Меласата е голямо нещо аз започнах да я приемам преди 5 месеца и качих 8 кг сметни на това малко нежно бебче като му излеесх 5 10 литра меласа веки път се валнувам като им слагам от кафявата отвара :Д и на другия ден като ги видя са толкова щасливи. Май мн сам се напушил спирам да не ми се карат :Д
Аватар
Grystifan
Градинар
Градинар
Мнения: 53
Регистриран на: 27 Дек 2018, 15:18
Has thanked: 137 times
Been thanked: 72 times

Благодаря ви на всички супер сте. А и с торта мисля че ще ми е по лесно живея в село и ми е много лесно да си набавя нужните неща който ми казвате дори някъде бях чел за заешка тор ако е полезно мога да намеря аз имам зайчета по точно баща ми ги отглежда и кокошки имаме и с кокоша тор мога да се снабдя и с конска мога доста хора си пускат конете по ливадите. Живи и здрави началото на февруари ще поръчам семките и като дойдат ще отворя един дневник вече ще съм изкопал дупките ще гледам малко по малко да намеря всичко и края на март мисля да ги посадя. :)
FUCK THE SYSTEM :) :bong: :bong:
Публикувай отговор

Обратно към “Outdoor - Външно отглеждане”