Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Време за легализация?

Всичко останало
Семена марихуана
FikiStoraro
Градинар
Градинар
Мнения: 678
Регистриран на: 19 Мар 2019, 15:44
Has thanked: 865 times
Been thanked: 963 times

firstcitizen написа: 20 Дек 2021, 04:27 Споделям лично мнение и не ангажирам, че е правилно, а просто, как аз си ги представям нещата, че трябва да се случат според мен легализацията и законовите изменения трябва да има следният вид:

Легализация за медицински и рекриативни цели за пълнолетни граждани на Република България.

Разрешени безкрайни бройки за отглеждане. Това означава, че всеки може да отглежда колкото растения желае.
Защото ограничение в бройки примерно 4-5-6 или колкото и да са бройките това ще ощети градинарите, гражданите (които ще получат облаги от данъците и крайният потребител, и ще защити инересите на монополи и картели. Нали се сещате, че ако имате право да отглеждате само 1-7 растения на човек, че хора, като Пеевски, Доган и други ще станат най-големите производители и регулаори на канабиса в България. Това ли искаме наистина? Хора, като Пеевски да контролира и ръководи легализацията в България? :D


Защо без ограничения в бройките? Това ще доведе до голяма конкуренция, до подобряване на качеството и до смъкване на цената за крайният потребител.
Също така всеки има различни нуждни и капацитети. Примерно един човек живее на 7-ят етаж и има само малко остъкление, където може да отглежда 2 саксии за себе си. Друг има 10 или 100 декар земя на село, еми много ясно, че ще отглежда много повече растения. Защо трябва да възпираме и ограничаваме хората от това да се развиват?
Ще видите, че това веднага ще върне много хора по селата и селата ще живнат.

Също така трябва да се направи и следното:
За онкоболни, болни от множествена склероза и други тежко болни да получават безплатно THC масло от здравната каса.
За диабетици и други сходни заболявания да получават безплатно CBD масло по здравната каса, а THC маслото да е им със сериозна отстъпка.
Не съм лекар и не мога да кажа кои заболявания с какво масло да се третират и точно къде какви отстъпки да се дадът на хората. Но вярвам, че при тежки заболявания държавата трябва да осигурява канабис масло за гражданите си, защото не всички от тях имат уменията, времето или силите да отглеждат канабис. По-добре е да имат някакво сигурно количество на месец за да могат да се фокусират върху лекчението и възсановяването си, а ако преценят или имат нужда от още количество винаги могат да си отгледат допълните от собствени растения или приятел да го направи вместо тях.

Също така да може в собствен частен имот да подаряваш и разменяш канабис. Сам си го отгледал, на собствен имот си и имаш право да го разменяш или подаряваш. Какво е направила държавата в случея?
Давам пример: идват ти гости еми много ясно, че ще им подариш 10 грама, бисквитки, масло или каквото и колкото си прецениш.
Или госта ти ще ти даде от неговата продукция (било канабис, било тикви, било краставици) и ще си размените това, което искаш ти да дадеш. НО ДА НЯМАШ ПРАВО ДА ПРОДАВАШ!!!! За продажба без разрешително тежки наказания. Разменяти си каквото искате стоки и продукти, но не и материал за пари.

Искаш да продаваш, добре, но минаваш качествен контрол и анализи.Получаваш БДС стандарт и продаваш легално с касови бележки и данъците отиват в хазната.

Кофишоповете смятам, че трябва да са "държавни". По-точно държавата да продава квоти. Примерно държавата отпуска 100 квоти за цяла България за отваряне на кофишопове. Явяваш се на търги играеш за квота в определено населено място. Печелиш търга, плащаш си и си отваряш кофишопа. Хубаво е даже квотите да са за повече от 1 година, примерно да са за 3 или 4 години, и да са на държавен терен. Плащаш и символична такса за ползването на държавният терен. (наблягам на символична такса, и колкото да не е частна собственост)

За шофирането:
Незнам колко е възможно, но трябва да се въведе толеранс, като при алкохола. До 0.5 промила ок, над това наказания, но да се приложи с канабиса. До определено количество thc в тялото ок, но след това количество да попадаш под ударите на закона. Ако няа ПТП да не те закачат. При ПТП се изеснява на виновния, защото някоя баба може да те блъсне и докато си паркирал. При приченена смърт или тежки осакатявания при ПТП без облекчения и компроси. Да на много хора не им пречи да карат напушени заради толеранса и това, че са свикнали, но истината е че ако окупаш 3-4 силни коза почваш да ставаш по-сънлив и с по-бавни рефлекси. Много често напушените карат по-внимателно, защото знаят, че са напушени, но ако прекалиш с пушенето ставаш сънлив, което си е предпоставка за произшествия.
Също така употрябващите канабис редовно, които шофират да се наложи да минават курс на 6 месеца за каране напушени. Нещо като допълнителен "зелен" талон, без които да нямаш право да караш употребил канабис. Това ще е допълнителен контрол и безопасност на пътя, а и ще вкара пари в хазната на държавата. Искаш да караш напушен, добре, но ще пушиш умерено за да си безопасен на пътя и ще си плащаш такса за това за да могат да се подържа инфраструктура с тия пари от таксите.

Идеята е да можеш да пушиш умерено количество канабис и да шофираш, но да не шофираш напушен на дроб. Ако искаш да се напушиш на животно, ок, но вечерта след работа, когато си във вкъщи и като няма да шофираш повече. В работно време и докато си много активен на пътя да можеш да си направиш някое умерено пушване.

Идеята е да можеш да пушиш във вкъщи, в кофишопа и сред природата на открито (на плажа, в планината, в парка и т.н.), но на други обществени места не. Нито по пътя, нито пред магазина, нито пред дискотеката, нито пред училището, нито пред обществени сгради и т.н.. Това щ

Бих вадел финансова субсидия и данъчни облекчения за земеделски производители отглеждащи thc канабис. Това ще мотивира и много хора да станат земеделски производители.Като субсидията да е на базата качество и количество. Защо? В момента субсидиите в земеделието са на декар и много от зърнарите правят схеми за субсидията и не ги ебе за добива и качеството. Това трябва да се промени това независимо дали е за зърно или канабис трябва да се търси качество и добив. По-високи котировки на био и еко продуктите. Няма как химията и екото да са на една цена, защото при еко отглеждане има много повече ръчен труд и по-скъпи препарати.
Канабиса произвежда кислород, чисти CO2, но разлика от житото или царевицата е че канабиса регенерира почва и я пречиства от радиация и тежки метали.

БДС стандарт и стриктни анализи на продукцията, която е за продан. Да няма прекаляване с торове или неодобрени препарати за пръскане (такива които са много вредни или с дълъг карантинен период, или такива с бавен разпад)
Според мен БДС стандарт трябва да се въведе във всички сектори и продукти. Трябва качествен контрол, защото сега всеки си прави, каквото иска .

Пример:
Искаш да продаваш бисквитки с масло от канабис? Добре, но минаваш през държавна лаборатория, плащаш такса и за БДС ( Български Държавен Стандарт) ако си одобрен, брандиаш и чак след това имаш право да го пуснеш за продан в кофишопа. Също така ти се правят периодични анализи на 2-3 месеца на бисквитките. То е ясно, че всяка партида ще е с различно качество, но да се държат нещата под контрол за да няма злоупотреби с вредни вещества.
В тоя ред на мисли бих забранил палмовото масло и много други гадости в храната.

Да имаш право да носиш в себе си до 1 кг суха маса канабис или масло равно на това количество. Над 1 килограм да се изисква пътен лист и печат от точка А до точка Б. (като при дървесината) Таксата за пътният лист да е символична ( примерно 20 лева).
При деклариране на пренос на над 100 кг да получаваш ескорт от полицията, но да заплащаш среден разход пробега на патрулката/те които те ескортират.

Държавата да има единственна възможността за изкупуването на канабис в големи размери. Държавата да започне да продава канабис на съседните държави. :D

На затворниците бих предложил работа на канабис полетата. Хем да получават нормална надница, хем получават 2 дни за 1, хем са на Слънце на отркито, хем градинарството има възпитаващ и регенерираш ефект върху човека, хем държавата ще печели от тях. В момента един затворник е -500 лева на месец на данакоплатеца за издръжата му. Защо вместо да е - 500 лева, труда му на канабис поле ще покрие разходите му и примерно ще вкарва +1000 лева на месец в държавната хазна. Като излезе от затвора ще има 1 умение да отглежда канабис и храна, което малко или много може да му е от полза.


Не е най-доброто, със сигурност има по-разумни варианти, но такива са мойте виждания и разсъждения, как трябва да се случи легализацията. Аз съм никой, така че от мен нищо не зависи, не мога да изисквам нищо, но мога да си мечтая :D :roll:


Както каза Sofia Cannabis "Най-важното е да се промени класификацията/категорията. Всичко останало ще стане както искат големите играчи"

#БГКоноп
Мен ми е ясно, че като се легализира разни чорбаджии от ранга на Светослав Илчовски и тем подобни ще почнат само канабис да гледат, за това ще е удачно по-крупните земеделци/земевладелци да се задължават да отглеждат на едно 10-15% от земята, която имат я със зеленчуци, я цветя за пчелите както в Дания..... Да не се докарваме до внос на култури, които ние сами можем да отглеждаме, както е сега....
FikiStoraro
Градинар
Градинар
Мнения: 678
Регистриран на: 19 Мар 2019, 15:44
Has thanked: 865 times
Been thanked: 963 times

Тази година ще има ли някакво мероприятие, в България посветено на легализацията?
MixedGreens
Градинар
Градинар
Мнения: 254
Регистриран на: 12 Дек 2020, 17:26
Has thanked: 491 times
Been thanked: 235 times

Легализация ще има в Америка тая година, в БГ за медицински цели се надявам да го направят досръпно най-накрая, както е в цивилизования свят. Ние се движим с години назад.
FikiStoraro
Градинар
Градинар
Мнения: 678
Регистриран на: 19 Мар 2019, 15:44
Has thanked: 865 times
Been thanked: 963 times

https://fakti.bg/world/668428-albania-l ... na-kanabis
Пак сме 9-та дупка на кавала..... Верно, че в Албания карат на твърдо ;) , ама все пак е някаква стъпка.
А ние ще четем все повече такива статии......
https://www.mvr.bg/varna/%D0%BF%D1%80%D ... 0%BD%D0%B0
То едни хиперболи, то едни сравнения, цела ода да им напише човек :D Е за кристалите са за бой, но аз виждам една нелоша оранжерия, спретната, подредена.....
И все ми е интересно защо милиционерите удрят оранжерии/градини , които са в цъфтеж, поне 3/4 от случаите са такива, която като се изсуши е готова за продажба макар и зеленка..........Някой?
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3481 times
Been thanked: 4731 times

FikiStoraro написа: 10 Апр 2022, 14:56 https://fakti.bg/world/668428-albania-l ... na-kanabis
Пак сме 9-та дупка на кавала..... Верно, че в Албания карат на твърдо ;) , ама все пак е някаква стъпка.
А ние ще четем все повече такива статии......
https://www.mvr.bg/varna/%D0%BF%D1%80%D ... 0%BD%D0%B0
То едни хиперболи, то едни сравнения, цела ода да им напише човек :D Е за кристалите са за бой, но аз виждам една нелоша оранжерия, спретната, подредена.....
И все ми е интересно защо милиционерите удрят оранжерии/градини , които са в цъфтеж, поне 3/4 от случаите са такива, която като се изсуши е готова за продажба макар и зеленка..........Някой?
Няколко причини. Ако си имам ранна реколкта, но не си обрал всичко вече имаш cash който ще вземат.
Ако не си обрал нищо си в края на сезона похарчил си много и може да не са ти останали пари за следващия сезон - автоматично си намалят работата.
Реколтара тежи и като правят производставото срещу теб колкото повече тегло има отбелязано по-добре за тях.
Има също много полицай в бизнеса и освен парите гледат да откраднат готов материал.

Моя човек с който отглеждаме заедно, ми разкзва подобна ситуация.
Всички съседи отглеждат, полицайте влизат при единия съсед - крият 20 торби в гората и третият съсед ги краде от полицайте.

Големи схеми са навсякъде.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Peggy Zina
Градинар
Градинар
Мнения: 371
Регистриран на: 20 Дек 2022, 10:12
Has thanked: 191 times
Been thanked: 344 times

Апелирам @Inna да качи темата с габърче най-горе в раздела. Коментарите и изводите оставям на вас.
Прикачени файлове
Screenshot 2024-04-12 at 22-18-25 Facebook.png
Screenshot 2024-04-12 at 22-39-07 Facebook.png
Screenshot 2024-04-12 at 22-39-33 Facebook.png
437382354_831717805656297_6456824416605641137_n.jpg
434427592_831718752322869_5135351810456101902_n.jpg
434061121_831720598989351_2709750697770774065_n.jpg
Screenshot 2024-04-12 at 22-43-50 Facebook.png
434447636_831724102322334_2261824511729491598_n.jpg
434422488_831725935655484_8625375078979281612_n.jpg
434092232_831727332322011_7268271734522841982_n.jpg
434468235_831731568988254_2758387805683158048_n.jpg
Screenshot 2024-04-12 at 22-48-04 Facebook.png
Screenshot 2024-04-12 at 22-49-03 Facebook.png
Screenshot 2024-04-12 at 22-50-21 Facebook.png
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3190
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7122 times
Been thanked: 4750 times

Охо! Това не съм го виждала.Не е лошо в Редит да се пусне, тоя Божанков се подвизаваше там, чак на живо, въпроси му задаваха, да съм го вудяла тогава ех язък! Не съм учудена,от ПП толкоз. Може би чакат посолството да нареди.....Или Шиши. 🤣А и те междувременно умряха, пак сме със служебно правителство, не че сглобката беше по-добре..... Благодаря все пак на момчето за усилията! Те не са на вятъра, за това трябва да се говори!
Аватар
grustman
Градинар
Градинар
Мнения: 889
Регистриран на: 24 Апр 2021, 14:11
Has thanked: 444 times
Been thanked: 1413 times

Повръща ми се от разни депутатчета
Peggy Zina
Градинар
Градинар
Мнения: 371
Регистриран на: 20 Дек 2022, 10:12
Has thanked: 191 times
Been thanked: 344 times

Inna написа: 24 Ное 2021, 13:54 "Не е хубаво да пушиш по 20 чадела на ден" това ли е сериозното му изказване, отношението му на "политик" по тази тема?! Ама като пушеше ревеше за репресиите от полицията(да има го с белезници се снима там, хайде не сме толкова късопаметни) , песни правеше за джойнт, сега е друг човек и значи нека "наркоманите" си се мъчат, него вече не го засяга, той бил спрял "наркотиците"...... Ясно, ясно, поредния смотаняк!
Така и така ги подкарах депутатите...Аааа бяха ми подшушнали от Либърти, че въпросният , репресираният, радетел за легализация Ицо Хазарта поискал от горепосочените организатори на един предходен 20и Април 5 бона , за да пее на протеста , това преди да се нагуши с власт.... та толкова за него...
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3190
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7122 times
Been thanked: 4750 times

Peggy Zina написа: 15 Апр 2024, 22:25
Inna написа: 24 Ное 2021, 13:54 "Не е хубаво да пушиш по 20 чадела на ден" това ли е сериозното му изказване, отношението му на "политик" по тази тема?! Ама като пушеше ревеше за репресиите от полицията(да има го с белезници се снима там, хайде не сме толкова късопаметни) , песни правеше за джойнт, сега е друг човек и значи нека "наркоманите" си се мъчат, него вече не го засяга, той бил спрял "наркотиците"...... Ясно, ясно, поредния смотаняк!
Така и така ги подкарах депутатите...Аааа бяха ми подшушнали от Либърти, че въпросният , репресираният, радетел за легализация Ицо Хазарта поискал от горепосочените организатори на един предходен 20и Април 5 бона , за да пее на протеста , това преди да се нагуши с власт.... та толкова за него...
О, Ицо-Депутатът, който се снимаше с белезнички, заедно с други звездички?Ее, ма не, той вече не се занимава с наркомани.
Публикувай отговор