Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Indoors 2024-обща тема

Публикувай отговор
Семена марихуана
Аватар
grustman
Градинар
Градинар
Мнения: 896
Регистриран на: 24 Апр 2021, 14:11
Has thanked: 446 times
Been thanked: 1418 times

Inna написа: 15 Фев 2024, 08:56
grustman написа: 14 Фев 2024, 21:59:passg:
Уу, перфектно! 😍👌Всички зеленки, еднакви и еднакво високи, ей така се правят. 👍
Считам ли се за напреднал вече 😄 благодаря :passj:
New
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 17
Регистриран на: 31 Яну 2024, 23:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Здравейте на всичко. Обмислям засаждане в едно помещение, но до сега не съм гледал и имам нужда от малко помощ. Ще започна с 2 въпроса, благодаря предварително за отговорите. 1-ви въпрос, колко литра е минимума за саксия и 2-ри въпрос, когато порасне и почне да мирише, тея филтри за въздух успяват ли да абсорбират миризмата. Чувал от хора, които уж са гледали, че с такъв филтър даже вътре в стаята не миришело изобщо. Моля да ми отговори някой, който е ползвал такъв филтър
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3485 times
Been thanked: 4731 times

New написа: 17 Фев 2024, 18:10 Здравейте на всичко. Обмислям засаждане в едно помещение, но до сега не съм гледал и имам нужда от малко помощ. Ще започна с 2 въпроса, благодаря предварително за отговорите. 1-ви въпрос, колко литра е минимума за саксия и 2-ри въпрос, когато порасне и почне да мирише, тея филтри за въздух успяват ли да абсорбират миризмата. Чувал от хора, които уж са гледали, че с такъв филтър даже вътре в стаята не миришело изобщо. Моля да ми отговори някой, който е ползвал такъв филтър
Разгледай форума, има много теми как и какво ти е необходимо да започнеш да отглеждаш. Най-лесният вариан е да си вземеш готов кит, може от Марс Хидро или от някъде другаде. Ако имаш място и възможности да си купиш кит си вземи среден размер. Ако не ти се харчат пари си вземи най-малкия размер на Марс Хидро, След няколко реколти ще се понаучиш и ще си вземеш по-голям ако ти е необходим.
Има дневници на колегите тук които изкарват по 200г от този най-малък кит. Ако не пушиш много това ще ти върши работа.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
New
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 17
Регистриран на: 31 Яну 2024, 23:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Гледал съм,но никой не е писал минимума на саксията и повечето хора гледат в грий боксове, а аз кскам да гледам директно в стая. За това искам мнение, от хора, които са гледали в стая
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3202
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7134 times
Been thanked: 4757 times

New написа: 19 Фев 2024, 22:21 Гледал съм,но никой не е писал минимума на саксията и повечето хора гледат в грий боксове, а аз кскам да гледам директно в стая. За това искам мнение, от хора, които са гледали в стая
Аз не съм гледала в стая да предупредя, но планирането е същото, според квадратурата. Колко квадрата е стаята, съответно какви и колко лампи ще я осветят добре се започва. След това трябва да избереш метод на отглеждане. Ти преценяваш какви и колко цветя най-много се събират там, трябва и място, пътечки между тях, за да се обслужват удобно. идеята разбира се е крайния резултат да е макс много за даденото място. ..Съответно и според метода на гледане, дълго ли ще ги вегетираш да станат големи или бързо ще направиш SoG с много, но по- дребни цветя от там ще ти дойде какви саксии да използваш за крайни. За почва аз поне си мисля, че минималното за да не им е тясно в цъфтеж е 15 литра. От 15 нагоре значи ще е добре, зависи до колко големи ще вегетираш цветята. Според мен повече и средно големи ще стане по бързо и лесно, отколкоъо да гледаш някакви огромни храсти в стая.... Ако решиш пък огромни, разпънати нещо тогава и по-огромни саксии....Но те съветвам да започнеш в кофички до 500мл,защото е удобно и полезно за тях, а и лесно за поливане и обслужване,а да не ги слагаш директно в тези крайните.
New
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 17
Регистриран на: 31 Яну 2024, 23:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Sofia Cannabis написа: 19 Фев 2024, 07:27
New написа: 17 Фев 2024, 18:10 Здравейте на всичко. Обмислям засаждане в едно помещение, но до сега не съм гледал и имам нужда от малко помощ. Ще започна с 2 въпроса, благодаря предварително за отговорите. 1-ви въпрос, колко литра е минимума за саксия и 2-ри въпрос, когато порасне и почне да мирише, тея филтри за въздух успяват ли да абсорбират миризмата. Чувал от хора, които уж са гледали, че с такъв филтър даже вътре в стаята не миришело изобщо. Моля да ми отговори някой, който е ползвал такъв филтър
Разгледай форума, има много теми как и какво ти е необходимо да започнеш да отглеждаш. Най-лесният вариан е да си вземеш готов кит, може от Марс Хидро или от някъде другаде. Ако имаш място и възможности да си купиш кит си вземи среден размер. Ако не ти се харчат пари си вземи най-малкия размер на Марс Хидро, След няколко реколти ще се понаучиш и ще си вземеш по-голям ако ти е необходим.
Има дневници на колегите тук които изкарват по 200г от този най-малък кит. Ако не пушиш много това ще ти върши работа.
Прочетох почти целия форум. И искам да обобщя, за да знам дали съм разбрал правилно.
Стъпка 1: семената се засаждат в малка кофичка (от кисело мляко примерно)
Стъпка 2: На 12-15 ден след поникването се местят в саксия минимум 15 литра
Осветлението да е 16-18часа на денонощие
От там нататък започваме с препаратите: 5-6 седмици с препарат за вкореняване, гледам че много от колеките използват rhizotonic.
След това 4-5 седмици препарат за разтеж, примерно Nitrozyme
След това, като дойде момента са искам да ги вкарам в цъфтеж осветлението минава 12 на 12 часа и използвам препарат за цъфтеж примерно alga bloom.
Прочетох,че е добре да се дават и стрити на прах черупки от яйца.
От познати съм чувал, че се използва и амониева силитра, но тук никъде не прочетох някой да я използва.
Също така разбрах,че е по добре да им липсва вода, отколкото да са преполяти.
Също така свежия въздух е от огромно значение.
Интересува ме също и кога се поливат, понежа чета различни мнения. Някой казват на огасени лампи, други казват,че няма значение. Кое е по правилно?
Моля за съвети дали това, което съм разбрал е правилно.
Семената са critical kush от barnyfarms
Благодаря предварително на всички за съдействието
Аватар
Spiral
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 669
Регистриран на: 11 Дек 2018, 22:58
Has thanked: 973 times
Been thanked: 1566 times

New написа: 23 Фев 2024, 20:51
Sofia Cannabis написа: 19 Фев 2024, 07:27
New написа: 17 Фев 2024, 18:10 Здравейте на всичко. Обмислям засаждане в едно помещение, но до сега не съм гледал и имам нужда от малко помощ. Ще започна с 2 въпроса, благодаря предварително за отговорите. 1-ви въпрос, колко литра е минимума за саксия и 2-ри въпрос, когато порасне и почне да мирише, тея филтри за въздух успяват ли да абсорбират миризмата. Чувал от хора, които уж са гледали, че с такъв филтър даже вътре в стаята не миришело изобщо. Моля да ми отговори някой, който е ползвал такъв филтър
Разгледай форума, има много теми как и какво ти е необходимо да започнеш да отглеждаш. Най-лесният вариан е да си вземеш готов кит, може от Марс Хидро или от някъде другаде. Ако имаш място и възможности да си купиш кит си вземи среден размер. Ако не ти се харчат пари си вземи най-малкия размер на Марс Хидро, След няколко реколти ще се понаучиш и ще си вземеш по-голям ако ти е необходим.
Има дневници на колегите тук които изкарват по 200г от този най-малък кит. Ако не пушиш много това ще ти върши работа.
Прочетох почти целия форум. И искам да обобщя, за да знам дали съм разбрал правилно.
Стъпка 1: семената се засаждат в малка кофичка (от кисело мляко примерно)
Стъпка 2: На 12-15 ден след поникването се местят в саксия минимум 15 литра
Осветлението да е 16-18часа на денонощие
От там нататък започваме с препаратите: 5-6 седмици с препарат за вкореняване, гледам че много от колеките използват rhizotonic.
След това 4-5 седмици препарат за разтеж, примерно Nitrozyme
След това, като дойде момента са искам да ги вкарам в цъфтеж осветлението минава 12 на 12 часа и използвам препарат за цъфтеж примерно alga bloom.
Прочетох,че е добре да се дават и стрити на прах черупки от яйца.
От познати съм чувал, че се използва и амониева силитра, но тук никъде не прочетох някой да я използва.
Също така разбрах,че е по добре да им липсва вода, отколкото да са преполяти.
Също така свежия въздух е от огромно значение.
Интересува ме също и кога се поливат, понежа чета различни мнения. Някой казват на огасени лампи, други казват,че няма значение. Кое е по правилно?
Моля за съвети дали това, което съм разбрал е правилно.
Семената са critical kush от barnyfarms
Благодаря предварително на всички за съдействието
Горе долу си хванал основите, амониевата няма да ти трябва нея я отписвай, растенията не пият много вода, когато е тъмно, затова се води оптимално да поливаш, когато ти започва светлия период. Само добавям, че ако ще гледаш с химия е задължително да имаш хубав ПХ метър, който да калибрираш поне 2-3 пъти през целия гроу и да бъде в течност за съхранение на ПХ метри, когато не се ползва за оптимална поддръжка и дълъг живот на сондата. Имаше такъв препарат в урбан ботаникс ако не се лъжа. Добре е и EC метър да имаш, за да знаеш колко точно соли влизат и излизат от растението. Също така обръщай голямо внимание на температурата през светъл и тъмен период да не е нито много висока, нито много ниска(макс 27-28 мин. 17), както и влагата. Като бебета е оптимално да е по- висока, към 70%, вече навлизайки във растеж, може да си позволиш и малко по- ниска 50-60%, а в цъфтежа гледаш да не надвишава 55% отново за оптимално развитие и предпазване от мухъл в по- големите глави. Ако ще гледаш изцяло органично, аз съм на мнение, че пак е добре да следиш ПХ, но там вече няма нужда от EC метър. Най- добре ще е да споделиш размера на палатка, която мислиш да взимаш, за да се изкоментира колко растения и литри на саксия ще са най-удачни. Първо направи плана преди да купуваш оборудване.

П.С. не коментирай много с "познати" кой какво прави, за да не стане така да четем за поредния изгорял гроуър.
Успех
Keep on growing :stone:
New
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 17
Регистриран на: 31 Яну 2024, 23:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Spiral написа: 24 Фев 2024, 16:18
New написа: 23 Фев 2024, 20:51
Sofia Cannabis написа: 19 Фев 2024, 07:27

Разгледай форума, има много теми как и какво ти е необходимо да започнеш да отглеждаш. Най-лесният вариан е да си вземеш готов кит, може от Марс Хидро или от някъде другаде. Ако имаш място и възможности да си купиш кит си вземи среден размер. Ако не ти се харчат пари си вземи най-малкия размер на Марс Хидро, След няколко реколти ще се понаучиш и ще си вземеш по-голям ако ти е необходим.
Има дневници на колегите тук които изкарват по 200г от този най-малък кит. Ако не пушиш много това ще ти върши работа.
Прочетох почти целия форум. И искам да обобщя, за да знам дали съм разбрал правилно.
Стъпка 1: семената се засаждат в малка кофичка (от кисело мляко примерно)
Стъпка 2: На 12-15 ден след поникването се местят в саксия минимум 15 литра
Осветлението да е 16-18часа на денонощие
От там нататък започваме с препаратите: 5-6 седмици с препарат за вкореняване, гледам че много от колеките използват rhizotonic.
След това 4-5 седмици препарат за разтеж, примерно Nitrozyme
След това, като дойде момента са искам да ги вкарам в цъфтеж осветлението минава 12 на 12 часа и използвам препарат за цъфтеж примерно alga bloom.
Прочетох,че е добре да се дават и стрити на прах черупки от яйца.
От познати съм чувал, че се използва и амониева силитра, но тук никъде не прочетох някой да я използва.
Също така разбрах,че е по добре да им липсва вода, отколкото да са преполяти.
Също така свежия въздух е от огромно значение.
Интересува ме също и кога се поливат, понежа чета различни мнения. Някой казват на огасени лампи, други казват,че няма значение. Кое е по правилно?
Моля за съвети дали това, което съм разбрал е правилно.
Семената са critical kush от barnyfarms
Благодаря предварително на всички за съдействието
Горе долу си хванал основите, амониевата няма да ти трябва нея я отписвай, растенията не пият много вода, когато е тъмно, затова се води оптимално да поливаш, когато ти започва светлия период. Само добавям, че ако ще гледаш с химия е задължително да имаш хубав ПХ метър, който да калибрираш поне 2-3 пъти през целия гроу и да бъде в течност за съхранение на ПХ метри, когато не се ползва за оптимална поддръжка и дълъг живот на сондата. Имаше такъв препарат в урбан ботаникс ако не се лъжа. Добре е и EC метър да имаш, за да знаеш колко точно соли влизат и излизат от растението. Също така обръщай голямо внимание на температурата през светъл и тъмен период да не е нито много висока, нито много ниска(макс 27-28 мин. 17), както и влагата. Като бебета е оптимално да е по- висока, към 70%, вече навлизайки във растеж, може да си позволиш и малко по- ниска 50-60%, а в цъфтежа гледаш да не надвишава 55% отново за оптимално развитие и предпазване от мухъл в по- големите глави. Ако ще гледаш изцяло органично, аз съм на мнение, че пак е добре да следиш ПХ, но там вече няма нужда от EC метър. Най- добре ще е да споделиш размера на палатка, която мислиш да взимаш, за да се изкоментира колко растения и литри на саксия ще са най-удачни. Първо направи плана преди да купуваш оборудване.

П.С. не коментирай много с "познати" кой какво прави, за да не стане така да четем за поредния изгорял гроуър.
Успех
Няма да гледам в палатка, а в помещение около 30 квадрата. Ще го пригодя, както трябва. Напълно затъмнено, да не влиза светлина през тъмния период, облицовано с фолио да отразява светлината,отоплителен уред и т.н. как да я обзаведа ми е ясно, чел съм много,но отглеждането не ми е напълно ясно. Ще гледам в саксий около 20-25литра с купена почва за цветя от разсадник за цветя. За температурата и влажността също ми е ясно ниски и високи граници. Обаче тея препарати, които съм написал достатъчни ли са за отглеждане на една реколта. Друг въпрос, който ме интересува, когато искам да ги вкарам в цъфтеж примерно около 60-я ден след посяване, добре ли е постепенно да намалям осветлението с по 30мин на ден или директно да го обърна от 18 часа на 12 часа, и горе долу колко време(седмици) трае периода на цъфтеж, и през този период с какво да поливам
New
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 17
Регистриран на: 31 Яну 2024, 23:36
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Здравейте колеги. Искам да попитам нещо относно осветлението, понежа чета различни мнения с различни лампи. По време на цъфтеж разбрах,че е най хубаво да е с UV или розово-жълта LED светлина спектрална мисля,че се наричаше (надавам се да се изказвам правилно) мисълта ми е по време на вегетация, може ли да е с бяла светлина от LED прожектори или нещо подобно
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3202
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7134 times
Been thanked: 4757 times

New написа: 25 Фев 2024, 13:24 Здравейте колеги. Искам да попитам нещо относно осветлението, понежа чета различни мнения с различни лампи. По време на цъфтеж разбрах,че е най хубаво да е с UV или розово-жълта LED светлина спектрална мисля,че се наричаше (надавам се да се изказвам правилно) мисълта ми е по време на вегетация, може ли да е с бяла светлина от LED прожектори или нещо подобно
Аз съм гледала в малко пространство с лед прожектор растежа и по птинцип може. Но сега цяла стая с прожектори, пък да сменяш /добавяш лед лампи...А лед гроу лампите са си удобни от-до за целия процес. Според мен не е удобно и не е рентабилно, направи си хубав сетъп, лампите са едно от най-съществените неща. Иначе малки и тн могат да се подкарват на прожектори, разсад абсолютно си става. Би могло, но предпочети уреденото според мен и го направи хубаво, ако трябва пък на по-тясно за опит. Затова по принцип колегите препоръчват да опиташ първо палатка или ъгъл от стаята, за да разбереш добре процеса и тогава цялата стая... Защото от един ъгъл някой ще изкара повече, отколкоъо друг от цвла стая, опита има значение, ще можеш и сам да прецениш и избереш неща после по-лесно....
Публикувай отговор

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”