Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Диагностика за растения в почва (снимки)

Имате нужда от помощ с болните си растения - Марихуана, коноп, трева? Попитай гурута в лечебницата за помощ!
Публикувай отговор
Семена марихуана
Banderas
Градинар
Градинар
Мнения: 29
Регистриран на: 26 Окт 2023, 00:28
Has thanked: 5 times
Been thanked: 32 times

Здравейте банда. Имам проблем , и ще се радвам по-опитните да изразят мнение. Проблема го имам на всеки гроул. Главите започват да пожълтяват , и започват да съхнат. Моето мнение е проблем в корените . Отглеждаме в корито , и понякога се случва растенията които пият по малко да са преполиват. Но това е моя хипотеза.
Условията на отглеждане са :
6-та седмица цъфтеж
PH 6,2-6,4
CO2 - ppm 1300
Лед 600 вата
ЕC 2,4
Допълнително слагам с cal-mag
Прикачени файлове
IMG_0781.jpg
IMG_0782.jpg
IMG_0780.jpg
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3485 times
Been thanked: 4731 times

Banderas написа: 12 Фев 2024, 19:24 Здравейте банда. Имам проблем , и ще се радвам по-опитните да изразят мнение. Проблема го имам на всеки гроул. Главите започват да пожълтяват , и започват да съхнат. Моето мнение е проблем в корените . Отглеждаме в корито , и понякога се случва растенията които пият по малко да са преполиват. Но това е моя хипотеза.
Условията на отглеждане са :
6-та седмица цъфтеж
PH 6,2-6,4
CO2 - ppm 1300
Лед 600 вата
ЕC 2,4
Допълнително слагам с cal-mag
рН ти е много високо за минерални торове, сега не трябва да е повече от 5.9 . В растеж няма толкова проблеми колкото в цътеж с високо рН.
С такива нива на Со2 и толкова ниско ЕС не би трябвало да излеждат така.
Казваш че са преполяти в корито, на снимките се виждат отделни саксии. Какво имаш в предвид? Всеки път ти се случва на всички растения или само на някой? Какво отлегждаш - семена или клонинги?
Как е разделен този общ ЕС? Колко от него е PK ? Колко градуса е в стаята?
Колко често поливаш и каква среда за отглеждане използваш - почва или безпочвено, какво точно?
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
HULKKUSH
Градинар
Градинар
Мнения: 54
Регистриран на: 03 Апр 2023, 18:09
Been thanked: 36 times

Banderas написа: 12 Фев 2024, 19:24 Здравейте банда. Имам проблем , и ще се радвам по-опитните да изразят мнение. Проблема го имам на всеки гроул. Главите започват да пожълтяват , и започват да съхнат. Моето мнение е проблем в корените . Отглеждаме в корито , и понякога се случва растенията които пият по малко да са преполиват. Но това е моя хипотеза.
Условията на отглеждане са :
6-та седмица цъфтеж
PH 6,2-6,4
CO2 - ppm 1300
Лед 600 вата
ЕC 2,4
Допълнително слагам с cal-mag
София ти е казал за ПХ то ,че е високо .Изглеждат на пх проблеми.Няма как тия глави да са с кафеви пистили на 6 та седмица нещо ги кара преждевременно да зреят .Най -големи проблеми нанасят грешно пх и прекалено много тор ,което пак води до проблеми с пх-то .На мен си ми изглеждат и преторени тези растения .В корито имаш предвид ,че няколко саксии са сложени в общо корито нали така? И как това им влияе? Оттича се прекалено много вода отдолу ли? Трябва ти по-добре аервирана с кокос пръст,за да не се получава такова преовлажняване .Тези преполятите ,които не пият -всичко е приключило за тях 😀Няма оправяне вече,корените им най-вероятно са повредени .И ти като продължаваш да ги поливаш със същото количество разтвор с тор като всички други ,а те не пият и ги преторяваш все повече и накрая 10 грама 😀.Полей някои растения с чиста вода( виж колко й е ппм ) и провери на първата оттекла се отдолу вода ппм колко е и ще си изясниш донякъде дали е оттам проблемът .
zorge
Мнения: 1
Регистриран на: 15 Фев 2024, 10:24

А главите плътни ли са?
Banderas
Градинар
Градинар
Мнения: 29
Регистриран на: 26 Окт 2023, 00:28
Has thanked: 5 times
Been thanked: 32 times

Здравейте банда. Малко повече подробности ще дам. Имам въпрос за ph. PH 5,9 не е ли ниско за отглеждане в почва? Всичката информация която съм намирал е за 6,2-6,5. За органични торове знам че не е от значение , защото там нещата са различни. Сега са в 6-та седмица и EC е 2,7. Растенията са в 16 бр в корито , а тези които се виждат на снимката са отделни за да запълним стаята. Отглеждаме клонинги , и не на всички растения се получава така. От 80 бр . на 15-20 бр стават така. От 5 препарата за поливане един е NPK(основната храна) , и два PK (бустери) . Поливам с PH 6-6,3 . Температурата е 25-27 през деня а вечер 18-20.поливам през 1-2 дена , като се налива вода в коритото , и те пият от долу. А за бързото зреене вероятно са виновни торовете които използваме. Сорта е Амнезия , която е дават 11-12 седмици , а при ние берем на 9-10 обикновенно тази е брахме вчера в края на девета седмица
Прикачени файлове
IMG_0784.png
Banderas
Градинар
Градинар
Мнения: 29
Регистриран на: 26 Окт 2023, 00:28
Has thanked: 5 times
Been thanked: 32 times

И да добавя:
- поливам с 20л вода за 16 растения
- през едно поливане добавят ензими , и cal-mag 1/1 пак от същата серия торове
Banderas
Градинар
Градинар
Мнения: 29
Регистриран на: 26 Окт 2023, 00:28
Has thanked: 5 times
Been thanked: 32 times

Тези листа от няколко дена започнаха да пожълтяват. На пръв поглед бих ги разчел като недохранване , и дефицит на cal-mag , но последното хранене EC беше 2,7 и добавих добавка cal-mag 1/1. Гледам че и стъблата лилавият. Но когато отглеждаме на ЛЕД това са признаци че лампата им е силна. Дилемата е случая е , че утре е ден за поливане. Или трябва да поливам по график с храна като EC ще стигне де 2,8-2,9 или ще полея само с Ензими и cal-mag. Ще се радвам и на чужди мнения.
Прикачени файлове
IMG_0789.jpg
IMG_0788.jpg
IMG_0790.jpg
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3485 times
Been thanked: 4731 times

Ако всеки път имаш едини и същи проблеми ще трябва да промениш нещо за да ги премахнеш.
Съжалявам че не искаш да ми отговориш на въпросите конкретно за да ти помогна.

Температурата е важно нещо не само за растенията но и за корените. Сега е зима и ако пода е студен и корените не са достатъчно топли не приемат правилно фосфор.

Колко литра вода използваш не е важно - важно е какво има във водата. вече ти зададох въпрос за това. Каква вода използваш RO?

Използваш почва за среда на отглеждане а ториш само с минерални торове следователно отлеждаш минерално и използването на почва се отразява отрицателно защото не позволява за правилно поливане - интервали на изсъхване.

Ливавите стебла са недостик на фосфор, жълтите листа Cal-Mag. Sвитите листа знаеш че са от прекалено много поливане.

Това че ги береш по-рано не означава че са готови, Те могат да се берат в диапазон от няколко седмици.
Прикачени файлове
Screenshot 2024-02-15 at 8.14.21 PM.png
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Banderas
Градинар
Градинар
Мнения: 29
Регистриран на: 26 Окт 2023, 00:28
Has thanked: 5 times
Been thanked: 32 times

Здравей София. Забелязах че проблема с съхненето на листата се е стопирал след като им намалих поливането . Относно лилавите стъбла , и пожълтяването на листата вероятно си прав. Опитах се да го предвида преди доста време за това започнах да правя температурата на водата с която поливам на 24 градуса. Вдигнах малко температурата в стаята на 26-27 , и сложил вентилатор долу за да върти въздуха , и CO2-тo защото знаеш че това е тежък газ и слиза на долу. Държавата в която съм няма зима , и рядко падат температурите под 15-16 градуса. Забелязах че лилавите стъбла , u жълтите листа се поличава само при най-високите растения. Вероятно лампата им идва силно , и по някакъв начин това им влияе за усвояването на фосфор. По таблица препарата PRO LED ( cal-mag , витамини ) се слага през един път , но за напред ще го слаган с всяко поливане .
Относно водата използвам осмоза вода с ЕС 0 .
Добавям препарат EC Regulator (calcium,iron,magnesium,selfie)който вдига ЕС ДО 0,4 .
Продължаван с основна храна АВ - NPK/4-2-8
Препарат XXL -PK 15-16
Препарат FLORa -NPK 2-5-14
Препарат PRO LED ( cal-mag , витамини)
И Ензими през веднъж.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3201
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7131 times
Been thanked: 4756 times

Също ми се, струва, че за тази фаза предобряш с азота. В исновната храна има много, повтаря се и другаде, а сигурно се е трупал и преди това.Като цяло го ползеай по-малко, няма да сбъркаш. Според мен дай няколко пъти без азот изобщо, даже и до края. Това, към другото, което са ти казали. Според мен купуваш и добавяш много неща, но не ги ползваш съвсем правилно и така се хабят вложения.
Публикувай отговор

Обратно към “Лечебница за болни растения - Марихуана”