Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

СПАМ

Всичко останало
Публикувай отговор
Семена марихуана
Peggy Zina
Градинар
Градинар
Мнения: 393
Регистриран на: 20 Дек 2022, 10:12
Has thanked: 200 times
Been thanked: 372 times

Inna написа: 03 Юни 2023, 12:15
Peggy Zina написа: 02 Юни 2023, 22:25 https://growshop-bg.com/fertilayzeri-to ... owder-25kg
А бе хвърлил съм око, на този нов продукт на Гуанокалонг - Реално има 2 пъти повече фосфор и калций от бат гуаното им и е за по-малко пари, само дето няма азот и калий но аз на аута ползвам блуум ползвам, бананови кори а у сума ти други благинки, как да торя с тоя прах че е много силен ми се вижда.....
Аз ползвам техния Комплийт органикс (микс от палмовата им пепел, гуано и някакви семена мисля, който е с балансирано NPK, т. е. от всичко има горе долу по равно, че така ми е удобно). Като цяло са им хубави всички, много подходящи за аутдор, най-добре се ползват както те са казали-смесени в почвата и си поливаш с чиста вода примерно. Само че умерено, аз ползвам за индор в саксии и слагам съвсем малко в почвата, по малко, отколкото пишат, особено ако ползваш всичките им продукти и имаш предвид и самата почва, защото не са слаби и отделят през цялото време. Иначе някои от тях могат за бързо и с вода да се разбъркат и да полееш, а имат и течни. Може да не взимаш огромна кутия само фосфор (това на снимката) , а да вземеш от другите им гуанота цъфтежни, които съдържат повече елементи или като този микс Комплийт органикс, той за навън също е удобен. Навън може по стабилно да се поръси..... Също така навън никога няма недистиг на калций, никога не съм виждала, това по-скоро вътре в саксиите се случва. Няма нужда всичките им продукти също така, макар че който иска..... 🤷
Подобни био торове, които ме интригуват и са на базата на прилепово гуано(не само де и те имат разни други, тор от червей и тн, както и тези) са Guanodiff, можеш и тях да видиш, но Калонга също са хубави. И за супер почви ако си правиш такива торове доста вървят..... За мен като цяло са най- удачни и да си поливам аз с вода най-вече...
Остави тези бананови кори, целите са пропити с фунгициди, най-добре ако ще е домашно и безплатно и търсиш калий-пепел. В тази възка точно палмовата пепел на Калонг не я купувам чиста(макар че си е хубава) , защото.... пепел да искаш. 🤷😂А за тор от червей също предпочитам български, не е по-лош от марковите.
Инче аз съм селска скръндза :D , да го има нещо безплатно на полето, под ръка а у и давам аз пари. Да давам пари за пепел, да бе да, муфтя бабите които се топлят на дърва за пепел, както предварително съм гледал кво слагат в кюмбето и така..... Дървесна пепел да искаш при мене..... Бананите, не съм видял лошо от тях в аутдора, а като има промоция в магазините, обелките в една туба и си свиркам....
Аватар
Spiral
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 674
Регистриран на: 11 Дек 2018, 22:58
Has thanked: 981 times
Been thanked: 1576 times

grustman написа: 03 Юни 2023, 08:43
Spiral написа: 02 Юни 2023, 22:45
grustman написа: 02 Юни 2023, 11:56 Една бутилка е 80-140лв и 25лв пълнене
И колко ппм co2 имаш в палатката си тогава, тя бутилката може да не е чак толкова скъпа, но уреда който измерва стойността, е. И ако не знаеш колко вкарваш, пак не е точно каквото трябва дори и да покриваш всичко друго , което изброих. Ако co2 e над нормата пак не е желателно.

Ти кажи Boyko кога ще пуска автоматите, че лятото идва :lol:
По спомен беше 250-300лв уреда , относно бойко можеш да го питаш аз няма как да отговоря 😀
И колко CO2 вкарваш в крайна сметка ? За бойко те бъзикам щото функцията на неговия профил е да харесва само и единствено твои коментари, дори и да си написал "прав си" на някой друг, пак има лайк от него. Или ти е аверче някакво и затова теб питам, или... има нещо гнило тук :lol: .
gr.png
Keep on growing :stone:
Аватар
grustman
Градинар
Градинар
Мнения: 897
Регистриран на: 24 Апр 2021, 14:11
Has thanked: 446 times
Been thanked: 1419 times

Spiral написа: 05 Юни 2023, 18:29
grustman написа: 03 Юни 2023, 08:43
Spiral написа: 02 Юни 2023, 22:45
И колко ппм co2 имаш в палатката си тогава, тя бутилката може да не е чак толкова скъпа, но уреда който измерва стойността, е. И ако не знаеш колко вкарваш, пак не е точно каквото трябва дори и да покриваш всичко друго , което изброих. Ако co2 e над нормата пак не е желателно.

Ти кажи Boyko кога ще пуска автоматите, че лятото идва :lol:
По спомен беше 250-300лв уреда , относно бойко можеш да го питаш аз няма как да отговоря 😀
И колко CO2 вкарваш в крайна сметка ? За бойко те бъзикам щото функцията на неговия профил е да харесва само и единствено твои коментари, дори и да си написал "прав си" на някой друг, пак има лайк от него. Или ти е аверче някакво и затова теб питам, или... има нещо гнило тук :lol: .
gr.png
Щом го кефи да лайква относно бутилката трябва да се види ппм и те аз не съм вкарвал с бутилка до сега а с кофи и не виждам разлика
BoykoBorissov-GERB
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 12
Регистриран на: 11 Дек 2022, 21:51
Has thanked: 688 times
Been thanked: 9 times

Събирам опит макар виртуално провалиха ми се плановете финансово 👍
AuToBaN
Градинар
Градинар
Мнения: 153
Регистриран на: 12 Май 2020, 03:17
Has thanked: 21 times
Been thanked: 101 times

Колеги бях гледал един сорт предната година и бях много доволен, сега гледам че го няма в сеедсмена ,но го намирам в Дания и в Полша да се продава ако го поръчам има ли вероятност да са стари семената и нищо да не стане от тях ???
Аватар
grustman
Градинар
Градинар
Мнения: 897
Регистриран на: 24 Апр 2021, 14:11
Has thanked: 446 times
Been thanked: 1419 times

AuToBaN написа: 05 Юни 2023, 21:00 Колеги бях гледал един сорт предната година и бях много доволен, сега гледам че го няма в сеедсмена ,но го намирам в Дания и в Полша да се продава ако го поръчам има ли вероятност да са стари семената и нищо да не стане от тях ???
Възможно е
rumbadumba
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 5
Регистриран на: 07 Юни 2023, 16:37
Has thanked: 1 time

Всем привет! Я не новичек в выращивании, занимаюсь более 10 лет. Но приехал недавно в Болгарию. Получаем с женой пмж. У нее болгарские корни - бабушка репрессированная болгарка и мама тоже болгарка. Собираюсь жить и работать в вашей стране. Расскажите как с законами? Хочу растить для себя 1 куст. Просто чтобы курить. Это опасно?
rumbadumba
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 5
Регистриран на: 07 Юни 2023, 16:37
Has thanked: 1 time

Здравейте всички! Не съм нов в отглеждането, правя това повече от 10 години. Но наскоро дойде в България. Предлага се с жена си ПМЗ. Има български корени - баба й е репресирана българка, майка й също е българка. Ще живея и работя във вашата страна. Кажете ми какво ще кажете за законите? Искам да си отгледам 1 храст. Само да пуша. опасно ли е
Аватар
grustman
Градинар
Градинар
Мнения: 897
Регистриран на: 24 Апр 2021, 14:11
Has thanked: 446 times
Been thanked: 1419 times

rumbadumba написа: 07 Юни 2023, 20:40 Здравейте всички! Не съм нов в отглеждането, правя това повече от 10 години. Но наскоро дойде в България. Предлага се с жена си ПМЗ. Има български корени - баба й е репресирана българка, майка й също е българка. Ще живея и работя във вашата страна. Кажете ми какво ще кажете за законите? Искам да си отгледам 1 храст. Само да пуша. опасно ли е
Румба думба опасно е
rumbadumba
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 5
Регистриран на: 07 Юни 2023, 16:37
Has thanked: 1 time

можеш ли да отговориш по-подробно как работи на практика? ако не сте го продали, а просто сте го запазили и култивирали, какво се случва с това?
Публикувай отговор