Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Oтглеждане в Grodan Rockwool Hugo Blocks

Семена марихуана
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3497 times
Been thanked: 4731 times

Разгледах различните теми и ми направи впечатление че се отделя много малко внимание на съотношението изпозвана светлинна ареа за отглеждане и краен резултат.
- в моят случаи изполваният grow tent е 60см х 90см. като заетата площ от растения е 2/3 - 60см. х 60см.
- отглеждах за тесване на нови видове и останах само с 4 растения, което е едно от причините да е по-слаб крайният резултат, който е 140г. перфектни глави и 60 трим. на 405Watt изполвана използвана енергиа от ЛЕД лампата.
- ако имах 9 растения и изполвах цялата площ на grow tent която е 60см х 90см. резултата предполагам щеше да е около 280-300 грама високо качество и около 100г трим който се изполва за RSO Oil или домашно направен хашиш.
- и в двата случая съм много далеч от грам на W и от грам на квадратен сантиметър.
- трябва също да се отбележи че цялата изпозвана енергия е много повече от изпованата енергия на Лампата.
- когата смятате колко грама сте изкарали трябва да вклучите вентилатори/климатик, напоителна система и всикчо останало, освен ако не сте се закачили за съседа не го плащате ток.

Все пак удоволствието от отглеждане на канабис неможе да се измери с Watts или грамове.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
kot
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 452
Регистриран на: 16 Дек 2018, 02:59
Has thanked: 200 times
Been thanked: 1006 times

По принцип е така, че трябва да се смятат всичко изпозлвано като енергия, но трябва да се смята и колко дни е била вегетацията и т.н. Това вече става сложно и малко прекалено може би, или поне за аматиорско отглеждане.

Иначе не виждам как ще хванеш 9 растения в 60х90. Едно растение ако му отделиш 30 на 30 и стават максимум 6 растения в този бокс.
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3497 times
Been thanked: 4731 times

Развитието на цъфтящите clones.
- намирата се под 14в ЛЕД светлина което осигурява 18 часа светъл период.
- поливат се ръчно всеки следващ ден с cal-mag + base (500РРМ)
- днес е ден 34 от първите корени.
Ако някой иска да си запази определен вид има много начини, тук се опитвам да покажя един от тях.
Прикачени файлове
IMG_20190612_125103.jpg
IMG_20190612_125053.jpg
IMG_20190612_125120.jpg
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3497 times
Been thanked: 4731 times

Gorilla Glue #4 отгледана с:

- Advanced Nutrients Sensi line at 1200 PPM at the top of the feeding schedule.
- 1000 Watt HPS single ended bulb.
- Co2 at 1500PPM
Прикачени файлове
GG4-4.jpg
GG4-3.jpg
GG4 -2 .jpg
GG4 -1.jpg
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3497 times
Been thanked: 4731 times

Тук сме 4 седмици след бране не си спомням точно кога го сложих да отлежава, но поне седмица в буркан.
-Cherry Pie x Candyland x Animal Cookies (Mint Candy OG)
-900 Watt LED като консумираната енергия е 405 Watt
- по - подробно на първата страница
Няма мнoго снимки защото почти свърши.
Прикачени файлове
Mint Candy OG 2.jpg
Mint Candy OG 1.jpg
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
АУЕ БЛАТНОЙ
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 531
Регистриран на: 08 Май 2019, 14:42
Has thanked: 383 times
Been thanked: 781 times

Бруталка са.. Тва спокойно го даваш за холандец!
😄
Всякаш е тръгнало да цъфти отново, така изглежда. Има други пъпки над добре оформената тиква.
А като цяло от колко парчета - краен грамаж?
Не си длъжен да отговаряш, ако не искаш. Просто съм любопотен

Поздрави!
Когато правиш повече от колкото ти плащат, след време ще ти плащат повече от колкото си направил!
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3497 times
Been thanked: 4731 times

Всеки вид цъфти различно:
- не трябва да си мислиш че ако нямаш кръгли топчета за глави има неща грешно с тях.
- тази глава е 2г.
- повечето холандци не могат да отглеждат трева - нямат подходящи климатични условия. Ако отглеждат индоор ги следят много колко сметка за ток правят.
- отглеждане в оранжерия не е индоор.
- най-добрата трева в Amsterdam в момента е Californian Genetics с няколко изключения ( Haze Family )
"А като цяло от колко парчета - краен грамаж?" - колко съм изкарал целия грамаж ?
- имам го описано в предните постове около 140 грама.
- тази глава тук е от този път - разгледай темата отначало.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

АУЕ БЛАТНОЙ написа: 28 Юни 2019, 21:38 Бруталка са.. Тва спокойно го даваш за холандец!
😄
Всякаш е тръгнало да цъфти отново, така изглежда. Има други пъпки над добре оформената тиква.
А като цяло от колко парчета - краен грамаж?
Не си длъжен да отговаряш, ако не искаш. Просто съм любопотен

Поздрави!
АУЕ БЛАТНОЙ внимавай какво пишеш и те моля да си припомниш отново Съвети за сигурност и правила за ползване с които си се съгласил по време на регистрацията си.
Sofia Cannabis написа: Всеки вид цъфти различно:
- не трябва да си мислиш че ако нямаш кръгли топчета за глави има неща грешно с тях.
- тази глава е 2г.
- повечето холандци не могат да отглеждат трева - нямат подходящи климатични условия. Ако отглеждат индоор ги следят много колко сметка за ток правят.
- отглеждане в оранжерия не е индоор.
- най-добрата трева в Amsterdam в момента е Californian Genetics с няколко изключения ( Haze Family )
"А като цяло от колко парчета - краен грамаж?" - колко съм изкарал целия грамаж ?
- имам го описано в предните постове около 140 грама.
- тази глава тук е от този път - разгледай темата отначало.
Sofia Cannabis много ви се кефя на гроловете и видеотата ви. Евала отлично се справяте. Аз лично съм голям фен на re-veg техниката, защото съм забелязал, че растението "помни" цъфтежа и после избушва кочината/бокса.


Напълно съгласен съм, наистина климата на Холандия не е подходящ за отглеждане на вън. Разрешават им да отглеждат аутдор, но без специални съоражения, като лампи, вентилатори и т.н. . Като бях в Холандия дори през лятото времето беше хладно, ветровито и сравнително облачно или аз не улучих слънчево време или таков им е времето. Просто самата им светлина от Слънцето е с друг интезитет на светлината. Не им позволяват да отглеждат индор, както отглеждат лалетата. По това време, когато бях в Холандия им беше ограничено да отглеждат индор. Само няколко човека имаха лицензи за вътрешно отглеждане, но бяха ограничени бройки на хора, които се броят на 1 ръка, защото разрешителните бяха под квота (примерно 5 бройки се издават тази година и повече разрешителни не се издават). Кофишоповете им също са под квота с ограничени бройки и над тази бройка не дават разрешителни за нови кофишопове.

Обиколих много кофишопове в Амстердам и няколко кофишопа в Айндховен и останах разочарован от качеството на тревата на холандците. В Амстердам обиколих страшно много кофишопове, зашото целта на пътуването ми в Холандия беше да посетя възможно най-много кофишопове, да опитам възможно повече сортове треви, да посетя възможно повече музей и ресторанти. Останах много доволен от обслужването и гостопримеството на холандците, но от самото качеството на тревта останах разочарован. Може би, защото очкванията ми бяха високи, защото преди да отида в Холандия, тя за мен беше нещо, като "мечтаната мека на канабиса" и очаквах страшни чукове, а то се оказа че у нас тревата е много по-добра. Да, имаше огромно разнообразие от сортове, а различните кофишопове имаха различни сортове. Останах доволен от разнообразието на сортовете и че имах възможноста да ги пробвам, но дори от Био тревите им не останах впечатлен. Най-забавното беше, че точно в тоя момент, когато бях в Холандия и пробвах bio liberty haze в кофишопа, по същото време в нас съхнеше liberty haze отглеждан био (с минимално количество торове въпреки, че бяха био) , които беше и много по-силен и много по-вкусен (чак се изненадах и очудих от себе си).
Общо взето почти всичко отглеждано от мен или отглеждано от мой приятели градинари беше в пъти по-добро от към сила, ефект и вкус от това, което пробвах в холандските кофишопове. В интерес на истина много ми хареса кафето в холандските кофишопове, но не бях отишъл за това там :D

В Амстердам останах разочарован от цените и качеството на семената на място в магазините им за семена. Цените на семената бяха с 5 евро отгоре на пакет в сравнение ако ги купя от интернет, а ако ползвам промоция в интернет щеше да ми излезе още по-евтино, а за безплатните бонус семена да не говорим. Купих няколко пакета с различни сорта от един магазин за семена ("банка за семена") и като се прибрах и отгледах семките, се оказа, че семената от оригиналната опаковка са подменени, защото малко от семките, които поникнаха нямаха нищо общо с това, което брийдъра дава...

АУЕ БЛАТНОЙ питаш за холандец, ама си объркал, защото у дома се отглежда много по-добра трева отколкото в Холандия. Вярно беше преди няколко години, но от тогава драстичо се вдигна още повече качеството в татковината. Масово хората започнаха да отглеждат с жива органика, с полезни почвени бактери и гъби (микориза), и започнаха да отглеждат много по-хубави сортове.

"Холндец" е глупостта на дилърите... Холандец наричаха първите хибридни сортове в татковината, но първите хибридни сортове в родината ни, не са от Холандия. В модернта история на конопа първите хибридни сортове по нашите земи са от Азия ( Турция, Камбоджа, Афганистан и т.н.) и Африка ( Мароко, Южна Африка и т.н.). Да не говорим, че по земите ни е имало ландрейсъри, както за въжета, така и за пушене и за това свидетестват сведения от Херодот и други източници (имам няколко книги с много ценна информация за конопа по нашите земи) още преди още холандците да започнат да продават семена, а да не говорим, че има и "миграция" на конопа, но това е друга тема. В наше време дилърите почнаха индор тревата да я наричат холандец... АУЕ БЛАТНОЙ ти на холандец, какво викаш? Трева отглеждана в Холандия? Купувани семена от холандска банка? Растения отглеждани под лампи? Растения торени с холандски торове? Или нещо друго?
Още преди 10 години един приятел се върна от чужбина и беше докарал малко поста от Холанди, но сега това не е нищо особено, защото всеки може да си отгледа "холандец" или може да хване самолета за 10 евро на посока и да лети до Айндховен. Банално е, но е факт.... самолетният билет до Холандия да е по-евтин от автобусният билет до родното Море. Всъщност повечето холандски банки за семена от години отглеждат в Испания (тия, които отглеждат в Европа) или в Канада и САЩ заради облекченият режим. Реално семената са с гени от Африка, Афганистан, Русия и т.н. отглеждани в Испания, при това най-често растенията са отглеждани от чужденци, защото гастърбайтър са по-евтина работна ръка и само някой от "шефовете" може да е холандец и след това семената са препродадени от холандци и холандски фирми за семена, след като си купиш семките и ги отгледаш във вас с подръчни материали и домашни торове или с брандирани торове, кое точно му е "холандеца" ? За един приятел питам.

След като САЩ легализираха канабиса в някой щати с това американците станаха сила в канабис индустрията. Много банки за семена от европа мигрираха в САЩ с което вдигнаха качеството на тревата в Америка, но всичко го направи легализацията, която привлече и много инвеститори и създаде изцяло нови браншове, и привлече много хора. (от тежко болни, през бизнесмени до туристи)

По случая с "холандеца" ще споделя това:

Дилърите и полицията наричат "Ямайка айс" старият "холандец". Наименования, като "Холандец и "Ямайка айс" само целят да вдигат цената и да покачат търсенето. Дилърите и полицията наричат "нова дрога" по улицата "Ямайка айс"... , а всъщност това е вътрешно отглеждан канабис с помоща на лампи и торове, и се ползват хубави селектирани семена (гени). което не е нищо ново под Слънцето.



В сайт на Net Info, потребител с ник Canna коментира видеото:
Това е доста тъжно и показателно. Отново. Началникът на сектор „Наркотици” от СДВР П. П. няма дори бегла представа какво говори...Отново са поставени абсолютно неадекватни хора, на много ключови и високи позиции. Кой ли има интерес от това? Марихуаната има сортове, както доматите имат сортове: биволско сърце, чери домат, розов домат. Марихуната има също има сортове и това е ямайски айс, просто сорт марихуана. Нито е нещо ново, нито е нещо специално направено. Просто сорт. Химикалите, които се използват за това велико надграждане са обикновенни торове, които съдържат азот, фосфор, калии и микроелементи, абсолютно идентични с нормалната градинска тор, просто са направени в оптимална рецепта за отглеждане на това растение. В доматите се използват същите, принципа същое е еднакъв: ако си ториш добре доматите, ще имаш по-хубав плод. По-високото активното вещество е заложено в ДНК-то на семката и се получава след селектиране на различни сортове и получаване на хибриди между тях. Сортове с по-високо вещество са стотици и всичко е чисто и просто земеделие, не знам как господин началникът видя нова дрога и защо говори толкова много глупости.

Имаше и още интересни коментари по въпроса с "Ямайка айс", но вярвам, че разбрахте мисълта ми.
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3497 times
Been thanked: 4731 times

Тук се вижда едно от растенията с първото си наъплно нормално листо. Другите го следват но малко по-бавно.
Прикачени файлове
IMG_20190709_105642.jpg
IMG_20190709_105632.jpg
IMG_20190709_105611.jpg
IMG_20190709_105704.jpg
IMG_20190709_105654.jpg
IMG_20190709_105652.jpg
IMG_20190709_105603.jpg
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
balkan
Градинар
Градинар
Мнения: 89
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:07
Has thanked: 99 times
Been thanked: 192 times

Важна тема за безпочвеното отглеждане.
ПП: Както и всички теми за безпочвено отглеждане.
Публикувай отговор

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”