Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Отглеждане На Открито 2022 / Outdoor Season 2022 (Обща тема)

Публикувай отговор
Семена марихуана
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1263
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Sofia Cannabis написа: 21 Юни 2022, 17:11
Inna написа: 21 Юни 2022, 10:49
Kapachuna написа: 20 Юни 2022, 18:28

Амии на места има и нови засегнати,но предимно са големите.. 2 пъти до сега съм им давал микробтима протект и сега съм поръчал нийм азал :) сега като се зачетох и взех и да се притеснявам да не е фунги.. офф
Без да искам да те притеснявам, но кръглите петънца навсякъде по листата са болест, не животно. От дъждовете, които плякат по земята и вдигат към листата спори на гъбички и мухъли... Затова е хубаво да има мулч около тях в някакъв радиус. Може да пробваш с нещо варово и/или син камък докато не цъфтят да ги напръскаш. Или потърси специално за такива болести нещо. Имала съм същите и да ти кажа трудно се овладяват..... Явно ги има и на самото място.
Аз лично не съм имал подобен вид гъбички, но знам че Vetrushka също се бори с тях в някоя предишна година. Има продробен дневник на развитието на проблема.
На мен ми изглежда точно на Алтернария, което е гъбично заболяване. Микробтима, как го ползваш и по колко слагаш на 1 литър вода. Освен в почвата е хубаво и цялото растение да се напръска, аз го правих през 10 дни или след всеки по обилен дъжд. Аз съм слагал по 2 мл. на литър, както за почвата, така и за листно приложение.
Kapachuna
Градинар
Градинар
Мнения: 26
Регистриран на: 15 Май 2022, 23:26
Has thanked: 42 times
Been thanked: 17 times

Vetrushka написа: 21 Юни 2022, 17:22
Sofia Cannabis написа: 21 Юни 2022, 17:11
Inna написа: 21 Юни 2022, 10:49
Без да искам да те притеснявам, но кръглите петънца навсякъде по листата са болест, не животно. От дъждовете, които плякат по земята и вдигат към листата спори на гъбички и мухъли... Затова е хубаво да има мулч около тях в някакъв радиус. Може да пробваш с нещо варово и/или син камък докато не цъфтят да ги напръскаш. Или потърси специално за такива болести нещо. Имала съм същите и да ти кажа трудно се овладяват..... Явно ги има и на самото място.
Аз лично не съм имал подобен вид гъбички, но знам че Vetrushka също се бори с тях в някоя предишна година. Има продробен дневник на развитието на проблема.
На мен ми изглежда точно на Алтернария, което е гъбично заболяване. Микробтима, как го ползваш и по колко слагаш на 1 литър вода. Освен в почвата е хубаво и цялото растение да се напръска, аз го правих през 10 дни или след всеки по обилен дъжд. Аз съм слагал по 2 мл. на литър, както за почвата, така и за листно приложение.
Благодаря за включването на всички , микробтима веднъж разредих 2мл/л в 10 литра вода и го разделих на 6 дупки когато бяха по малки, след около месец 2мл/л в шест туби по 10л и за всяка сипах по цяла туба.. това е,като цяло 2 пъти съм им давал в дупките но до сега не съм ги пръскал листно с него и като цяло с нищо през дъждовете и малко ги подцених... надявам се да се оправят за в бъдеще :roll: ако не ти е проблем да дадеш мнение как и с какво да пръскам много ще съм благодарен ✌️ и все пак ще разгледам темите ти тази вечер и утре отивам да пръскам ✌️ Не качвам много информаций поради страх 😁 но всичко съм научил от вас за което съм ви благодарен ✌️
Прикачени файлове
Ето скромната ми градинка ✌️ за всичко сте виновни вие ✌️
Ето скромната ми градинка ✌️ за всичко сте виновни вие ✌️
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1263
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Kapachuna написа: 21 Юни 2022, 22:28
Vetrushka написа: 21 Юни 2022, 17:22
Sofia Cannabis написа: 21 Юни 2022, 17:11

Аз лично не съм имал подобен вид гъбички, но знам че Vetrushka също се бори с тях в някоя предишна година. Има продробен дневник на развитието на проблема.
На мен ми изглежда точно на Алтернария, което е гъбично заболяване. Микробтима, как го ползваш и по колко слагаш на 1 литър вода. Освен в почвата е хубаво и цялото растение да се напръска, аз го правих през 10 дни или след всеки по обилен дъжд. Аз съм слагал по 2 мл. на литър, както за почвата, така и за листно приложение.
Благодаря за включването на всички , микробтима веднъж разредих 2мл/л в 10 литра вода и го разделих на 6 дупки когато бяха по малки, след около месец 2мл/л в шест туби по 10л и за всяка сипах по цяла туба.. това е,като цяло 2 пъти съм им давал в дупките но до сега не съм ги пръскал листно с него и като цяло с нищо през дъждовете и малко ги подцених... надявам се да се оправят за в бъдеще :roll: ако не ти е проблем да дадеш мнение как и с какво да пръскам много ще съм благодарен ✌️ и все пак ще разгледам темите ти тази вечер и утре отивам да пръскам ✌️ Не качвам много информаций поради страх 😁 но всичко съм научил от вас за което съм ви благодарен ✌️
Много разредено го ползваш, 2 мл. на литър, не на 10. Пръскай, само когато няма директно слънце, защото това ще ти докара други проблеми.
Kapachuna
Градинар
Градинар
Мнения: 26
Регистриран на: 15 Май 2022, 23:26
Has thanked: 42 times
Been thanked: 17 times

Vetrushka написа: 22 Юни 2022, 09:36
Kapachuna написа: 21 Юни 2022, 22:28
Vetrushka написа: 21 Юни 2022, 17:22

На мен ми изглежда точно на Алтернария, което е гъбично заболяване. Микробтима, как го ползваш и по колко слагаш на 1 литър вода. Освен в почвата е хубаво и цялото растение да се напръска, аз го правих през 10 дни или след всеки по обилен дъжд. Аз съм слагал по 2 мл. на литър, както за почвата, така и за листно приложение.
Благодаря за включването на всички , микробтима веднъж разредих 2мл/л в 10 литра вода и го разделих на 6 дупки когато бяха по малки, след около месец 2мл/л в шест туби по 10л и за всяка сипах по цяла туба.. това е,като цяло 2 пъти съм им давал в дупките но до сега не съм ги пръскал листно с него и като цяло с нищо през дъждовете и малко ги подцених... надявам се да се оправят за в бъдеще :roll: ако не ти е проблем да дадеш мнение как и с какво да пръскам много ще съм благодарен ✌️ и все пак ще разгледам темите ти тази вечер и утре отивам да пръскам ✌️ Не качвам много информаций поради страх 😁 но всичко съм научил от вас за което съм ви благодарен ✌️
Много разредено го ползваш, 2 мл. на литър, не на 10. Пръскай, само когато няма директно слънце, защото това ще ти докара други проблеми.
Не не , не ме разбра или аз не се изказах правилно ..2мл/л съм написал на 10 литра,дефакто сложих около 20 мл на 10 литра вода✌️ Днес ходих и ги напръсках първо с микробрима, след което изчаках да поизсъхнат и ги напръсках с нийм .. така правилно ли е или да смесвам и двете наведнъж ?
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3487 times
Been thanked: 4731 times

Kapachuna написа: 22 Юни 2022, 12:23
Vetrushka написа: 22 Юни 2022, 09:36
Kapachuna написа: 21 Юни 2022, 22:28
Благодаря за включването на всички , микробтима веднъж разредих 2мл/л в 10 литра вода и го разделих на 6 дупки когато бяха по малки, след около месец 2мл/л в шест туби по 10л и за всяка сипах по цяла туба.. това е,като цяло 2 пъти съм им давал в дупките но до сега не съм ги пръскал листно с него и като цяло с нищо през дъждовете и малко ги подцених... надявам се да се оправят за в бъдеще :roll: ако не ти е проблем да дадеш мнение как и с какво да пръскам много ще съм благодарен ✌️ и все пак ще разгледам темите ти тази вечер и утре отивам да пръскам ✌️ Не качвам много информаций поради страх 😁 но всичко съм научил от вас за което съм ви благодарен ✌️
Много разредено го ползваш, 2 мл. на литър, не на 10. Пръскай, само когато няма директно слънце, защото това ще ти докара други проблеми.
Не не , не ме разбра или аз не се изказах правилно ..2мл/л съм написал на 10 литра,дефакто сложих около 20 мл на 10 литра вода✌️ Днес ходих и ги напръсках първо с микробрима, след което изчаках да поизсъхнат и ги напръсках с нийм .. така правилно ли е или да смесвам и двете наведнъж ?
Не е правилно - Неем убива бактерии затова се използва срещи някой гъбични заболявания ( но не за всички).
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Kapachuna
Градинар
Градинар
Мнения: 26
Регистриран на: 15 Май 2022, 23:26
Has thanked: 42 times
Been thanked: 17 times

Sofia Cannabis написа: 22 Юни 2022, 16:28
Kapachuna написа: 22 Юни 2022, 12:23
Vetrushka написа: 22 Юни 2022, 09:36

Много разредено го ползваш, 2 мл. на литър, не на 10. Пръскай, само когато няма директно слънце, защото това ще ти докара други проблеми.
Не не , не ме разбра или аз не се изказах правилно ..2мл/л съм написал на 10 литра,дефакто сложих около 20 мл на 10 литра вода✌️ Днес ходих и ги напръсках първо с микробрима, след което изчаках да поизсъхнат и ги напръсках с нийм .. така правилно ли е или да смесвам и двете наведнъж ?
Не е правилно - Неем убива бактерии затова се използва срещи някой гъбични заболявания ( но не за всички).
Ясно.. значи започвам само с микробтима да пръскам през 10 дена и ще следя развитието как е ! Благодаря ви 👌
Green_Master
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 11
Регистриран на: 16 Юни 2022, 14:20
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

seedman написа: 17 Юни 2022, 08:05
Green_Master написа: 16 Юни 2022, 14:57 Здравейте имам огромна нужда от съвет. Тази година засадих автомати, но част от тях особено ниските сортове като Chesse, Hash и 2 Amnesia след скорошните силни дъждове главите са покрити с песъчинки боклуци и кал растенията са 5 седмица от фазата на цъвтеж и почистването им е почти невъзможно за първи път ми се случва и не знам какво да направя извинявам се темата тук е indor просто съм се планирал много здраво тъй като полагам огромни усилия и грижи за тях 😞
Кога си ги сял, че да са в 5 седмица цъфтеж? Моите автота тъкмо ще се гласят да цъфтят, покълнати са на 10 май с цел да се хване максимално осветеността на слънцето.
Извинявам се за забавянето засадих моите към средата на април беше малко рано, но бяха на остъклена тераса южно изложение след около месец ги пресадих навън скоро ще кача снимки просто е супер дъждовно при мен и ходя по рядко единствено да торя.
kinla
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 12
Регистриран на: 18 Фев 2020, 10:07
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Привет на всички. Тази година е първият ми аоутдор,който е провален. Защо? Защото както обикновено пуснах разсада навън , на мястото в саксийки и този път просто не извадих късмет с атмосферните условия. Твърдо съм решен до година догодина да пусна на лампи. Обикновено пускам 10 растения разсад , като от тях оцеляват поне 7 и от тези 7 си избирам 4 за отглеждане, другите ги подарявам. За тези 10 растения първия месец би ли било достатъчно една скъпичка ЦФЛпримерно 200В-90 лева с един рефлектор и кашон боядисан в бяло + вентилатор за стъблата. Изцяло бос съм с лампи, електричество и т.н. Благодаря предварително.
Green_Master
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 11
Регистриран на: 16 Юни 2022, 14:20
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

kinla написа: 23 Юни 2022, 12:38 Привет на всички. Тази година е първият ми аоутдор,който е провален. Защо? Защото както обикновено пуснах разсада навън , на мястото в саксийки и този път просто не извадих късмет с атмосферните условия. Твърдо съм решен до година догодина да пусна на лампи. Обикновено пускам 10 растения разсад , като от тях оцеляват поне 7 и от тези 7 си избирам 4 за отглеждане, другите ги подарявам. За тези 10 растения първия месец би ли било достатъчно една скъпичка ЦФЛпримерно 200В-90 лева с един рефлектор и кашон боядисан в бяло + вентилатор за стъблата. Изцяло бос съм с лампи, електричество и т.н. Благодаря предварително.

Моят съвет е да не се захваща с вътрешно отглеждане рискът за толкова растения който поемаш не си заслужава пък и с тея кинти за лампи и оборудване можеш да си закупиш авто феминизирани семена плюс комплект от торове,като до края на сезона ще изкараш реколта варираща зависимост от опита ти и най вече сортът от 50 до 150,200 на растение.
Green_Master
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 11
Регистриран на: 16 Юни 2022, 14:20
Has thanked: 1 time
Been thanked: 11 times

IMG_20220625_195502.jpg
IMG_20220625_195426.jpg
IMG_20220625_195340.jpg
IMG_20220625_195317.jpg
IMG_20220625_195238.jpg
IMG_20220625_195107.jpg
IMG_20220625_195014.jpg
IMG_20220625_194911.jpg
IMG_20220625_194817.jpg
IMG_20220625_194808.jpg
IMG_20220625_194732.jpg
IMG_20220625_194657.jpg
IMG_20220625_194642.jpg
IMG_20220625_194607.jpg
Автоматите на снимките са Amnesia, Moby Dick, Cheese, Skunk. Малко са тъмни просто беше късно и доста облачно.
Публикувай отговор

Обратно към “Outdoor - Външно отглеждане”