Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Законът за притежание на халюциногенни гъби

Място за дискусия, изследване и проучване на един от най-мистериозните и проницателни ентеогени на Земята.
Семена марихуана
aviana
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 11
Регистриран на: 14 Май 2021, 10:22
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Здравейте!

Имам запитване откъм закоността за притежание на халюциногенни гъби. По-конкретно това, което ме интересува е дали е законно да се поръча grow-kit от чужбина, единствено за лично използване.

Намирам противоречиви мнения в интернет. Една страна казва, че може да притежаваш grow-kit, а друга страна казва, че е напълно нелегално. Единствения държавен документ, който намерих твърди, че е забранено притежанието (вносът/износът) на каквито и да е вещества, съдържащи псилосибин.

Чл. 7. (1) (Изм. - ДВ, бр. 56 от 2003 г., предишен текст на чл. 7, изм. - ДВ, бр. 79 от 2005
г., изм. - ДВ, бр. 55 от 2007 г., в сила от 07.10.2007 г.) Забранява се производството,
преработването, пренасянето и превозването, търговията, вносът, износът, транзитът и
съхраняването на наркотични вещества от лица без лицензия, издадена при условията и по реда
на този закон.

Ще се радвам някой, който е по-наясно да ми отговори, ако може да включите и доказателство (линк към документ) към отговора ще е супер. Ако може и да споделите личен опит също ще е от полза

Благодаря предварително!
Аватар
Sawyer17
Градинар
Градинар
Мнения: 29
Регистриран на: 09 Ное 2019, 12:39
Has thanked: 3 times
Been thanked: 12 times

Моето мнение е ,че не би било пробле, поръчваш си спори , не мисля ,че съъдържат псилоцибин, но все пак по-запознатите да се изкажат
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1874 times

Псилосибина се определя, като наркотик и е незаконен в България
Псилосибин се съдържа само в "Гъбите", като в Grow Kit има само мицел и спори следователно не съдържа псилосибин - следователно не е незаконен.
aviana
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 11
Регистриран на: 14 Май 2021, 10:22
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Благодаря ви, а някой би ли споделил личен опит - като например, откъде поръчвате, как ги получавате и пр.?
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 921
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1874 times

zamnesia.com Поръчвал съм спори и трюфели, но никога гроу кит, защото си приготвям субстрата сам. Никога не съм имал проблеми, а обслужването е на много високо ниво.


Поправка*
Замнезиа вече не доставят до БГ заради ковид
Виж magic-mushrooms-shop.com
aviana
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 11
Регистриран на: 14 Май 2021, 10:22
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Добре, благодаря!
Xcred
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Мар 2022, 06:54
Has thanked: 1 time

Аз съм нов в тази сфера и за пръв път ще си поръчвам grow kit (за golden teachers) и ти беше написал че zamnesia вече не доставят до бг и препоръчваш magic-mushrooms-shop и аз този сайт го бях видял, но искам да знам дали е скам или не защото просто знам че има доста сайтове които само ще ми вземат парите. Ако имаш опит с него или знаеш дали е измама или не моля сподели. Също така ако знаеш други сайтове които не са измама моля да споделиш . Мерси и приятен ден!
Аватар
Focktor
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 366
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 15:13
Has thanked: 566 times
Been thanked: 320 times

Не е скам,поръчай си обаче спори и се научи сам да си правиш нещата. Скоро може да направя малко howto ;)
kinla
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 12
Регистриран на: 18 Фев 2020, 10:07
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Focktor написа: 03 Апр 2022, 20:00 Не е скам,поръчай си обаче спори и се научи сам да си правиш нещата. Скоро може да направя малко howto ;)
Ще бъда много благодарен. :)
Публикувай отговор

Обратно към “Халюциногени / Ентеогени (растения, гъби, кактуси и други психаделици )”