Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Джунглата на Икар

Публикувай отговор
Семена марихуана
Аватар
MasterBlaster
Градинар
Градинар
Мнения: 293
Регистриран на: 31 Авг 2021, 08:23
Has thanked: 534 times
Been thanked: 1030 times

Аз все пак си мисля, че и двете ми растения от миналия гроу изглеждаха по-зле от твоите вдовици и въпреки това съм много впечатлен от резултатите. Без да претендирам мнението ми да бъде меродавно, все пак си мисля, че ще си доцъфтят нормално до края и със сигурност ще има да си пушиш бели вдовици, братле! Ще видим какво ще стане с моите и накрая ще сравним резултатите.
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3481 times
Been thanked: 4731 times

iKAR написа: 25 Мар 2022, 17:29 Още нещо забравих. Дадох им и SuperThrive, с надеждата да им помогне. И вече най-идиотското, което ми се върти в главата е като изгасне лампата да намажа листата внимателно с NanoBreathe с някаква много мека четка... Но това засега е по-скоро в сферата на фантастиката и още ме е страх да си правя такива експерименти.
В никакъв не ги мажи с нищо в момента.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3481 times
Been thanked: 4731 times

Ситуацията не изглежда безнадеждно зле както ти е казал Мастер, но нещо не се навързват от това което си писал.
Обясни точно какво си правил, торене,поливане, температура, кога е била близо лампат преди или след поливане.

Само от приближаване на лампата поляти растения на 24-25 градуса няма да изгорят толкова много в толкова напреднал цъфтеж.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Ами около 40+ часа са седяли с приближена лампа.
Температурата обаче също е била висока около 28 градуса, понеже ме нямаше тия дни да им обърна внимание и ввнтилатора не е успял да охлади въздуха при толкова ниска и силна лампа.
Поливам понякога през 2, понякога през 3 дни с по около 900 мл. вода на големите саксии (общо взето не меря с колко поливам, просто ги повдигам да видя кога ще ги усетя достатъчно натежали, отдолу протича някакво количество (да кажем към 100мл.)
Веднъж давам макс. доза флорес и бууст.
Веднъж давам половин флорес и макс. бууст (заради леката наченка на преторено)
Кал-маг си им давам всеки път.
Меласа - веднъж седмично ( 1 супена лъжица в 4-5 литра разтвор)
Ензими веднъж седмично по схема (2.5мл/л)
Влагата е доста ниска (40-45%, но понякога в деня преди поливка пада до 35-40%) и при температура 26 градуса, която успявам да поддържам, не е много оптимално.. и като съм оставил лампата свалена (нещо оправях по филтъра и съм забравил да я вдигна) са седяли на 28 градуса 35-40% влага към 2 дни и предполагам това си е немалък стрес. Тия които са най отзад и най-ниско (Dr. Seedsman и Cream&Cheese) си изглеждат добре, мнооого мъничко парнато по върховете. Уидоуа дето беше най-близко до лампата е най-зле, Блуберито беше по-ниско и изглежда леко парнато, но не чак така. Това е за върховете, надолу всичките са си добре, единствено леко преторените връхчета на листата, но нямат такива изгаряния и затова си мисля че е било от лампата.
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3481 times
Been thanked: 4731 times

Да звучи като толината и лампата, случайно тимера да е спрял са работи и на е било светло през цялото време?
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Таймера го следя стриктно, понеже е механичен и му е втори грол, но не съм забелязал да има проблеми. Проверявах и зъбчетата, ответеме навреме изкарвам цял тъмен цикъл при тях да си чета книги и съм сигурен, че няма прекъсвания с циклите. Изключвам го като вариант. Възможно ли е наистина и храната да им е дошла в повече, понеже всичките растения си имат опарени връхчета, къде повече къде по-малко. Знам че повече светлина означава нужда от повече храна, но в случая може да съм прекалил и с двете, защото по 3 пъти в седмицата поливам и все е висока доза храна. Сега като се замисля са вече във фазата, в която по схема се дават 2-3 мл/л Флорес, а аз съм продължил да давам по 4мл/л и от около седмица само ги редувам веднъж 4мл, веднъж 2мл. Много неща ми се събраха напоследък и малко трудно "жонглирам" и с градината, но ми се иска да не ги прецаквам. На живо не ми изглеждат никак гладни като ги сравня по зеления цвят спрямо миналия грол, където си бяха откровено гладни цветята, по-скоро сега наистина са преторени. Така не са ми се подгъвали връхчетата нагоре миналия грол, а също и едно особено изпръхване по цялата назъбена периферия на листата, което ми напомня начина, по който се надървяха след пръскането с магнезиев сулфат, само че сега изглеждат по-измъчено, а не щастливо наперени. По-късно днес ще кача снимки, че така малко тъпо обяснявам, но моля те, дай съвет дали да не им дам една чиста вода с ензими примерно на следващата поливка да видя дали няма да се поуспокоят малко тия изгаряния. Благодаря предварително!
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3189
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7116 times
Been thanked: 4750 times

Да не би да ги оскубахме твърде много пък ?! Все пак торовете отиват и в листата, а сега като няма никакви? Може би и торенето и поливането трябва да съответстват на това, че няма странични резервоари.... Според мен тази идея не е лоша малко с водица, ензими.... Да по изядат ако нещо им е в повече. Малко по висока влажност може би ще им дойде добре. Опасявам се, че нещо се попрестарахме тук с листата или не се сетих е да съобразим всичко с този факт🤔
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Май май така сме направили.,, Нищоо, записваме го в тефтера с проби-грешки :) Сега ще вдигна влагата с подръчни средства, щото поничката овлажнител отказа преди около месец (да се знае, за 11лв. грол и половина) . А в тази фаза дето са вече (49 дни 12/12) предполагам че мога да им полея малко повечко вода с ензими да поизтече отдолу повече (нещо като 1/3 флъш), за да не ги бавя още много докато доизядат, че както вече всички видяха, не ни останаха листа за съсипване :D После ще ги оставя ден-два повече да си изсъхнат. Имам един гладен грол, сега един преял, значи се приближаваме до златната среда :D Все нещо ще излезе, 2 седмици да ги овардя още пак ще съм доволен :)
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3481 times
Been thanked: 4731 times

Не е е от скубането, от храната е това 4мл което си давал постоянно се е натрупало малко повече.
Повече жега, повече светлина и им е дошло в повече. Може вежнъж да им дадеш вода и след това 2мл за следващите няколко пъти. Наблюдавай ги как ще реагират и след това увеличи ако е необходимо.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3481 times
Been thanked: 4731 times

Ще повторя пак че нещата са далеч от зле или загубени. Качи снимка за да видим как се развива проблема.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Публикувай отговор

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”