Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Blue Dream

Публикувай отговор
Семена марихуана
Аватар
MasterBlaster
Градинар
Градинар
Мнения: 293
Регистриран на: 31 Авг 2021, 08:23
Has thanked: 534 times
Been thanked: 1030 times

Благодаря ви за включванията, колеги! Ще си позволя да споделя малко свои разсъждения за този гроу. Първо - липсата на опит със сигурност оказва най-голямо негативно влияние на резултатите - вероятно ако досега имах поне малко опит с каквото и да е друго растение досега, щях да реагирам по-адекватно във всеки един момент. Дистанцията/силата на лампата и поливането са двете неща, с които допуснах най-много грешки и нанесоха най-големи щети на растенията. Колкото до BioBizz - не мога да потвърдя напълно, че са лоши торове. Може би по-скоро в комбинация със слабата почва, стойностите по таблица идват слаби и това е коварният момент с тези торове - вероятно ако ги бях засилил още в началото на цъфтежа, нямаше да имам толкова дефицити впоследствие. Другата ми основна грешка отново е свързана с лампата - дори при положение, че имах Cal-Mag добавка, спрях да я давам и това изигра много лоша шега на дясното цвете. Понеже от тази добавка се слага по малко, съответно ще ми остане голямо количество от нея и мисля да я ползвам и в бъдещи гроуове, в които ще ползвам други торове. За следващия гроу въпреки препоръките на Sofia Cannabis, обмислям да отглеждам с оргаичната серия на BioCanna, като в комбинация с четирите препарата, в началото обмислям да слагам Root Juice на BioBizz, понеже бутилката остана почти пълна и няма какво да я правя така или иначе. За почва смятам, че най-добрият вариант за тези препарати е BioCanna Bio Terra Plus. Пък живот и здраве някой ден може да пробвам с минерални торове.
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Той Root Juice-а не е ли същото като Rhizotonic. Мисълта ми е, че ако така или иначе го имаш и ще го ползваш за корените в комбинация с Veg, Flores и Boost на BioCanna, няма смисъл от Ризо-то. Макар че, както заключихме вече в моя дневник, мешането на различни марки торове е сложна и рискована работа за начинаещи като нас. По моята логика, в твоя случай може и да не е проблем, защото сменяш само кореновия стимулатор, и няма да мешаш основни храни на различни марки. Доколкото се ориентирам в описанията и двата продукта са органични екстракти на базата на водорасли и хуминова киселина. Но ако така или иначе ще взимаш Rhizotonic, тогава според мен просто си карай с BioCanna-та по тяхната схема в тяхната почва и си свиркай :)
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1263
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

iKAR написа: 06 Дек 2021, 14:08 Той Root Juice-а не е ли същото като Rhizotonic. Мисълта ми е, че ако така или иначе го имаш и ще го ползваш за корените в комбинация с Veg, Flores и Boost на BioCanna, няма смисъл от Ризо-то. Макар че, както заключихме вече в моя дневник, мешането на различни марки торове е сложна и рискована работа за начинаещи като нас. По моята логика, в твоя случай може и да не е проблем, защото сменяш само кореновия стимулатор, и няма да мешаш основни храни на различни марки. Доколкото се ориентирам в описанията и двата продукта са органични екстракти на базата на водорасли и хуминова киселина. Но ако така или иначе ще взимаш Rhizotonic, тогава според мен просто си карай с BioCanna-та по тяхната схема в тяхната почва и си свиркай :)
Имат разлика Rhizotonic се дава през цялото време на отглеждане по схема, а Root Juice е само за 2-3 седмици.
Аватар
BG Sun_Rise
Градинар
Градинар
Мнения: 181
Регистриран на: 13 Апр 2021, 11:15
Has thanked: 103 times
Been thanked: 352 times

MasterBlaster написа: 06 Дек 2021, 13:35 Благодаря ви за включванията, колеги! Ще си позволя да споделя малко свои разсъждения за този гроу. Първо - липсата на опит със сигурност оказва най-голямо негативно влияние на резултатите - вероятно ако досега имах поне малко опит с каквото и да е друго растение досега, щях да реагирам по-адекватно във всеки един момент. Дистанцията/силата на лампата и поливането са двете неща, с които допуснах най-много грешки и нанесоха най-големи щети на растенията. Колкото до BioBizz - не мога да потвърдя напълно, че са лоши торове. Може би по-скоро в комбинация със слабата почва, стойностите по таблица идват слаби и това е коварният момент с тези торове - вероятно ако ги бях засилил още в началото на цъфтежа, нямаше да имам толкова дефицити впоследствие. Другата ми основна грешка отново е свързана с лампата - дори при положение, че имах Cal-Mag добавка, спрях да я давам и това изигра много лоша шега на дясното цвете. Понеже от тази добавка се слага по малко, съответно ще ми остане голямо количество от нея и мисля да я ползвам и в бъдещи гроуове, в които ще ползвам други торове. За следващия гроу въпреки препоръките на Sofia Cannabis, обмислям да отглеждам с оргаичната серия на BioCanna, като в комбинация с четирите препарата, в началото обмислям да слагам Root Juice на BioBizz, понеже бутилката остана почти пълна и няма какво да я правя така или иначе. За почва смятам, че най-добрият вариант за тези препарати е BioCanna Bio Terra Plus. Пък живот и здраве някой ден може да пробвам с минерални торове.
За следващия грол предвид размерите на палатката ти по добре си вземи растение джудже защото блу дриима си е сериозно растение и в бокс дори моят ще му стане тесен
Искаш да пушиш качество - отгледай си го сам! :weed4:
https://instagram.com/growbgsun?utm_medium=copy_link
Аватар
MasterBlaster
Градинар
Градинар
Мнения: 293
Регистриран на: 31 Авг 2021, 08:23
Has thanked: 534 times
Been thanked: 1030 times

BG Sun_Rise написа: 06 Дек 2021, 16:03 За следващия грол предвид размерите на палатката ти по добре си вземи растение джудже защото блу дриима си е сериозно растение и в бокс дори моят ще му стане тесен
Моята гледна точка е, че в палатка можеш да си гледаш всеки един сорт. Точно това е чара на indoor grow-овете - възможността да контролираш условията във всеки един момент. Колкото и високо растение да е, в подходяща саксия и с подходящото обучение на растението, нещата се получават. iKAR гледа в още по-малък бокс, като освен това дори филтъра му е вътре, въпреки което с подходящото оформяне в момента височината не му е проблем. Да, неговият сорт се води по-нисък от Blue Dream например, но дори в момента при мен довечера ще сваля малко лампата по препоръка на Sofia Cannabis. За мен когато имаш бокс с височина 150см и нагоре, особено в комбинация с LED панел, изборът на сорта трябва да се базира според предпочитанията на човек, а не според това колко е високи стават растенията. Разбира се всеки има различна гледна точка от моята и разсъждава по различен начин.

Един офтопик: Снощи си мислех нещо - например се гледат клонинги от една майка, каква ще бъде разликата в потентността на плодовете между отгледано outdoor растение със същото растение, гледано на бели LED светлини, като и двете растения се гледат с еднакви органични торове. Говорим за нашите географски ширини в България. Оставам с впечатлението, че на външен вид indoor-ите изглеждат по-красиви, но за потентността нямам идея как стоят нещата. Вземам предвид факта, че вероятността да се опраши растението навън е много по-голяма отколкото в палатката. Мисля си ги тези неща, защото досега съм пушил предимно опрашени козове вероятно от indoor-и и ми е интересно какво да очаквам. :D
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3495 times
Been thanked: 4731 times

MasterBlaster написа: 06 Дек 2021, 17:03
BG Sun_Rise написа: 06 Дек 2021, 16:03 За следващия грол предвид размерите на палатката ти по добре си вземи растение джудже защото блу дриима си е сериозно растение и в бокс дори моят ще му стане тесен
Моята гледна точка е, че в палатка можеш да си гледаш всеки един сорт. Точно това е чара на indoor grow-овете - възможността да контролираш условията във всеки един момент. Колкото и високо растение да е, в подходяща саксия и с подходящото обучение на растението, нещата се получават. iKAR гледа в още по-малък бокс, като освен това дори филтъра му е вътре, въпреки което с подходящото оформяне в момента височината не му е проблем. Да, неговият сорт се води по-нисък от Blue Dream например, но дори в момента при мен довечера ще сваля малко лампата по препоръка на Sofia Cannabis. За мен когато имаш бокс с височина 150см и нагоре, особено в комбинация с LED панел, изборът на сорта трябва да се базира според предпочитанията на човек, а не според това колко е високи стават растенията. Разбира се всеки има различна гледна точка от моята и разсъждава по различен начин.

Един офтопик: Снощи си мислех нещо - например се гледат клонинги от една майка, каква ще бъде разликата в потентността на плодовете между отгледано outdoor растение със същото растение, гледано на бели LED светлини, като и двете растения се гледат с еднакви органични торове. Говорим за нашите географски ширини в България. Оставам с впечатлението, че на външен вид indoor-ите изглеждат по-красиви, но за потентността нямам идея как стоят нещата. Вземам предвид факта, че вероятността да се опраши растението навън е много по-голяма отколкото в палатката. Мисля си ги тези неща, защото досега съм пушил предимно опрашени козове вероятно от indoor-и и ми е интересно какво да очаквам. :D
Indoo винаги има по-високи показатели.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Бластер, аз така съм ги овързал мойте, че спокойно мога да вдигна лампата на 80см от върховете в момента :D :D :D И БлуДрийма като му дойде времето, ще трябва да бъде опитомен в тия 60х60х150 :)
А аз друго чудене имам. Реална ли е тази закономерност, някъде я четох:
лампата по-близко до върховете = повече грамаж за сметка на аромат и вкус
лампата по-далече от върховете = по-добър аромат и вкус за сметка на грамаж
Чисто условно де, предполагам, че дори да е така, разликата няма да е фрапираща, просто ми стана любопитно и така и така сме обърнали темата на колегата на Q&A :D
Иначе за вкус и аромат аз си мисля, че сушенето и кюринг-а са супер ключови. Щото и най-добре отгледаното растение ако го пресушиш за 2 дни на жега и директно свиеш няма да е много вкусно.
Аватар
MasterBlaster
Градинар
Градинар
Мнения: 293
Регистриран на: 31 Авг 2021, 08:23
Has thanked: 534 times
Been thanked: 1030 times

Интересно питане наистина - и на мен ми стана любопитно. За моята лампа в описанието пишеше във фаза на цъфтеж, че може да се свали до 30см, но ми се струва неразумно да го правя. Ще гледам да я наглася на 40-на сантиметра от най-горните глави, и да продължа с по-концентрираното хранене спрямо таблицата, пък ако нещата започнат да се влошават, ще вдигам обратно нагоре.
4yk4y
Градинар
Градинар
Мнения: 186
Регистриран на: 07 Апр 2019, 18:51
Has thanked: 672 times
Been thanked: 473 times

iKAR написа: 06 Дек 2021, 17:41 Бластер, аз така съм ги овързал мойте, че спокойно мога да вдигна лампата на 80см от върховете в момента :D :D :D И БлуДрийма като му дойде времето, ще трябва да бъде опитомен в тия 60х60х150 :)
А аз друго чудене имам. Реална ли е тази закономерност, някъде я четох:
лампата по-близко до върховете = повече грамаж за сметка на аромат и вкус
лампата по-далече от върховете = по-добър аромат и вкус за сметка на грамаж
Чисто условно де, предполагам, че дори да е така, разликата няма да е фрапираща, просто ми стана любопитно и така и така сме обърнали темата на колегата на Q&A :D
Иначе за вкус и аромат аз си мисля, че сушенето и кюринг-а са супер ключови. Щото и най-добре отгледаното растение ако го пресушиш за 2 дни на жега и директно свиеш няма да е много вкусно.
АЗ СЪЩО ползвам лед на марс и то вече повече от 3 години моя е от по старите им модели но си е доста мощен на макс е между 165 и 175 вата и съм стигнал до извода че резултати които постигам 1гр на ват+вентилацията без трима се дължат на това че им светя от доста по близо от препоръчания минимум 30см(ограничение в бокса) като ми се е случвало върхове квот и да ги и прая се завират в панела а дори са го разминавали да тия върхове които опират в панела прегарят и исъхват още докато са живи и после не са приятни за пушене от към вкусови качества но всичко надоло си е ок В НИКАКЪВ случай не препоръчвам да си опърлите цветята напротив ако имате възможност се придържаите към препоръките на производителя но това би било оптимално ако върховете ви нямат разлика във височината....(мое мнение просто го изразявам защото е различно от повечето във форума)
Да кюринга и сушенето са важни но краиният резултат зависи от съвкупност от цялото отглеждане и е важно цветето да се развие оптимално за да ръзгърне потенциала си :)
Аватар
MasterBlaster
Градинар
Градинар
Мнения: 293
Регистриран на: 31 Авг 2021, 08:23
Has thanked: 534 times
Been thanked: 1030 times

Тази вечер свалих малко надолу лампата и сега повечето върхове са на около 45см. Ако се развиват добре, евентуално мога да я сваля още една идея за финала. Ако започват да се влошават, ще връщам и ще засилвам разтвора. Ето така изглеждат в края на седмица 6.
foto_no_exif.jpg
Публикувай отговор

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”