Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

iKAR ˟ Bubblegummer ˟ LED ˟ 2021

Публикувай отговор
Семена марихуана
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3495 times
Been thanked: 4731 times

Само за сравнение което не ти препоръчвам - Аз съм хранил с 3500РРМ органични торове 7.0 ЕС и растенията си бяха добре.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Ще се опитам на следващата поливка да го докарам до толкова, макар че сега давам 4мл/л Био Флорет, при максимална доза 2мл/л. Но К+Аминото например ТДС метъра не го отчита изобщо. 1мл, 5мл, 8мл, стойностите не мърдат. И не веднага след като съм смесил, онзи ден смесих 3 часа преди поливката и пак К+Аминото не променя ппм на разтвора по никакъв начин. От всичко дето давам, само КалМаг-а и БиоФлорет-а вдигат ппм на разтвора. BioCanna Rhizotonic-а логично нищо, BioCanna Boost-a 4мл/л са 35 ppm. Коприва може да сложа малко за микроелементи, преди няколко поливки дадох на по-гладното някаква малка доза с другите храни. Не ми се експериментира на тоя етап дето наближавам финала, иначе ми мина през акъла да сипна в храната и малко чай от ЧКЧ. Но си спомних, че ми написа без опит и без да знам какво и колко точно има в храните, да не правя такива неща. Чаят от гуано както написах го измерих доста мощен 1000ппм и той е вариант, меласата и тя дава доста стойност от това което мерих, просто още не знам кое с кое е добре да се смесва. Засега ще си надувам BioFloret-а, и ще дам и K+Amino още един-два пъти, после го спирам, за да не забави цъфтежа с много. Реално PPM метъра ми е полезен, ако не за runoff-а, то поне за да знам с какъв разтвор поливам. Разчитам много повече на вашите съвети и на реалните реакции на цветята, отколкото на уреда, и все пак е полезна джаджа дори и в органичен грол.
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3495 times
Been thanked: 4731 times

iKAR написа: 03 Дек 2021, 16:19 Ще се опитам на следващата поливка да го докарам до толкова, макар че сега давам 4мл/л Био Флорет, при максимална доза 2мл/л. Но К+Аминото например ТДС метъра не го отчита изобщо. 1мл, 5мл, 8мл, стойностите не мърдат. И не веднага след като съм смесил, онзи ден смесих 3 часа преди поливката и пак К+Аминото не променя ппм на разтвора по никакъв начин. От всичко дето давам, само КалМаг-а и БиоФлорет-а вдигат ппм на разтвора. BioCanna Rhizotonic-а логично нищо, BioCanna Boost-a 4мл/л са 35 ppm. Коприва може да сложа малко за микроелементи, преди няколко поливки дадох на по-гладното някаква малка доза с другите храни. Не ми се експериментира на тоя етап дето наближавам финала, иначе ми мина през акъла да сипна в храната и малко чай от ЧКЧ. Но си спомних, че ми написа без опит и без да знам какво и колко точно има в храните, да не правя такива неща. Чаят от гуано както написах го измерих доста мощен 1000ппм и той е вариант, меласата и тя дава доста стойност от това което мерих, просто още не знам кое с кое е добре да се смесва. Засега ще си надувам BioFloret-а, и ще дам и K+Amino още един-два пъти, после го спирам, за да не забави цъфтежа с много. Реално PPM метъра ми е полезен, ако не за runoff-а, то поне за да знам с какъв разтвор поливам. Разчитам много повече на вашите съвети и на реалните реакции на цветята, отколкото на уреда, и все пак е полезна джаджа дори и в органичен грол.
Всичко което си написал е точно както трябва да е. Добавките нямат почти никакъв РРМ защото работят по-различен начин - опитах се да обясна преди няколко поста.
РРМ от меласата не е важен защото не е бързо усвойм - използваш сладките и качества повечето време - храниш бактериите. Минералите са в последствие след като бактерийте ги преработят.

От това което пише и стойностите на РРМ Био Флорет може и 8мл да им даваш.
Cal-Mag e 100-200PMM - аз лично давам 150 в повечето ситуаций
Гуано за да има толкова висок ППМ най-вероятно е това което ти казаха другите че е богат на АЗОТ, защото посфор в Гуано не е водно разтворим толкова много.

Чай от чкч може да даваш по-всяко време той е много слаб като цяло, но бих ти го препоръчал сега защото растеията имат нужда от доста повече храна. Ако сееш семка в чисто чкч няма да изгори.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
Shevica
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 17
Регистриран на: 17 Мар 2021, 14:14
Has thanked: 54 times
Been thanked: 30 times

iKAR написа: 03 Дек 2021, 16:19 Ще се опитам на следващата поливка да го докарам до толкова, макар че сега давам 4мл/л Био Флорет, при максимална доза 2мл/л. Но К+Аминото например ТДС метъра не го отчита изобщо. 1мл, 5мл, 8мл, стойностите не мърдат. И не веднага след като съм смесил, онзи ден смесих 3 часа преди поливката и пак К+Аминото не променя ппм на разтвора по никакъв начин. От всичко дето давам, само КалМаг-а и БиоФлорет-а вдигат ппм на разтвора. BioCanna Rhizotonic-а логично нищо, BioCanna Boost-a 4мл/л са 35 ppm. Коприва може да сложа малко за микроелементи, преди няколко поливки дадох на по-гладното някаква малка доза с другите храни. Не ми се експериментира на тоя етап дето наближавам финала, иначе ми мина през акъла да сипна в храната и малко чай от ЧКЧ. Но си спомних, че ми написа без опит и без да знам какво и колко точно има в храните, да не правя такива неща. Чаят от гуано както написах го измерих доста мощен 1000ппм и той е вариант, меласата и тя дава доста стойност от това което мерих, просто още не знам кое с кое е добре да се смесва. Засега ще си надувам BioFloret-а, и ще дам и K+Amino още един-два пъти, после го спирам, за да не забави цъфтежа с много. Реално PPM метъра ми е полезен, ако не за runoff-а, то поне за да знам с какъв разтвор поливам. Разчитам много повече на вашите съвети и на реалните реакции на цветята, отколкото на уреда, и все пак е полезна джаджа дори и в органичен грол.
Добре са нещата , ще станат :stone:
Всички грешки са ти опит , колкото повече грешиш толкова повече ще научиш.
Хубавото е , че от толкова много мнения и съвети си отсял правилните .
Успех :stone:
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Сега понеже още се уча с поливките имам следното питане. Идва уречения ден, в който попринцип поливам и очаквам почвата да е суха. Обаче тя не е съвсем суха, бъркам с пръст още влаженее, не е мокра, но не е и съвсем толкова суха колкото попринцип когато поливам. Ако полея сега, ще преполея, ако изчакам до другия ден ще олекне много сериозно. Кой е по-удачният вариант:
1. Поливам с по-малко вода отколкото съм предвидил, макар че не виждам това как ще предпази корените от наводняване, след като не са добре засушени.
2. Чакам си до другия ден, въпреки че ще попресъхне, което знам, че може да убие полезните бактерии в почвата.
3. Измествам конкретно тази поливка и вместо сутринта я правя вечерта на изгасването на лампите, което също знам, че също не е много добре за ритъма на растенията.
Общо взето вариантите са малко преполято, малко пресушено или малко разстройване на режима на цветето.
Ще се радвам и на всякакви други предложения за справяне с тая ситуация. Сега се пече на лампата и доизсъхва, до довечера ще е готово за вода, но до утре сутринта може да поувисне. И това е по-кекавото растение :)
Аватар
Shevica
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 17
Регистриран на: 17 Мар 2021, 14:14
Has thanked: 54 times
Been thanked: 30 times

iKAR написа: 04 Дек 2021, 13:50 Сега понеже още се уча с поливките имам следното питане. Идва уречения ден, в който попринцип поливам и очаквам почвата да е суха. Обаче тя не е съвсем суха, бъркам с пръст още влаженее, не е мокра, но не е и съвсем толкова суха колкото попринцип когато поливам. Ако полея сега, ще преполея, ако изчакам до другия ден ще олекне много сериозно. Кой е по-удачният вариант:
1. Поливам с по-малко вода отколкото съм предвидил, макар че не виждам това как ще предпази корените от наводняване, след като не са добре засушени.
2. Чакам си до другия ден, въпреки че ще попресъхне, което знам, че може да убие полезните бактерии в почвата.
3. Измествам конкретно тази поливка и вместо сутринта я правя вечерта на изгасването на лампите, което също знам, че също не е много добре за ритъма на растенията.
Общо взето вариантите са малко преполято, малко пресушено или малко разстройване на режима на цветето.
Ще се радвам и на всякакви други предложения за справяне с тая ситуация. Сега се пече на лампата и доизсъхва, до довечера ще е готово за вода, но до утре сутринта може да поувисне. И това е по-кекавото растение :)
На този етап от развитието на растенията трудно ще преполееш . Давай малко по-смело , аз лично поливам винаги в началото на светлия период .
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Ден 44 цъфтеж

Днес полях лявото растение с около 1200ппм разтвор. 2,5 половина вода, отдолу изтече 500мл. Дефицитите като че ли спряха да се влошават и сега е тънък момента хем да ги храня, хем да не ги презобя баш накрая. Започнаха и двете да се захаросват хубаво, макар че лявото по-калпаво растение, няма тоя великолепен аромат на дъвки както по-здравото от дясно. Дори леко бие на гума, рози и бензин (някой веднага ще се сетят за коя миризма говоря). Не съм сигурен дали не е от преполиване и задушаване на корените, дали другно нещо не съм прецакал, или просто такъв си е фенотипа. Но въпреки че няма да станат някакви огромни ракети, съм много щастлив, и мисля че нещата се получават добре като за пръв грол. Самият сорт се води с "compact buds", тъй че не съм и очаквал да се надуят свирепо. Важното е да има смола и да е качесвена, количество не е адекватно да гоня с моя все още никакъв опит. Последните няколко поливки започнах да правя fluffing-up на почвата, защото почувствах че ще им се отрази добре, и мисля, че им харесва. Предполагам, че повечето от вас знаят какво е това, но с две думи за другите новаци като мен: около 10-15 минути след поливка когато всичко се оттече хубаво и изпразня паничките, взимам една вилица и много внимателно започвам да "разрошвам" и да "обръщам" горният слой почва. Както се прави с ралото на нивата. И така полека лека докато стигна до най-горните корени, като трябва много да се внимава да не ги закачи и нарани вилицата. Идеята е основно да достига повече кислород до корените. Вероятно много хора ще кажат, че това е абослютна глупост, други ще кажат, че се прави, но по друг начин, или че не е техника за начинаещи и прочее, няма значение. Аз просто споделям какво правя, без да си позволявам да го препоръчвам на никого. Истината е, че откакто го правя растенията протичат по-добре, съхнат по-бързо, а не като преди след 6 дни да се чудя защо саксията ми отдолу продължава да тежи стабилно, а отгоре почвата е суха като прах. Може би това упражнение щеше да е напълно излишно, ако не бях натъпкал 13-14 литра почва в 11 литровата саксия, защото пилешкият ми мозък бавно загря каква е причината след всяка поливка почвата да сляга все по-надолу и по-надолу и аз добавях и добавях още в началото на цъфтежа и това със сигурност е допринесло за поне няколко стабилни преполивания с почти никакво протичане отдолу. Да се знае, да не се прави така :) След около 2 седмици ще извадя джобния микроскоп и започвам да ги следя.
Някой листа са направо унищожени вече, като паднат ще си ги наснимам да си ги разглеждам и да се образовам на тема дефицити, преторено, преполято
Някой листа са направо унищожени вече, като паднат ще си ги наснимам да си ги разглеждам и да се образовам на тема дефицити, преторено, преполято
М.jpg
Малкото хуба-буба зверче
Малкото хуба-буба зверче
Многострадалната Геновева
Многострадалната Геновева
Спокойна и усмихната неделя на всички!
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7136 times
Been thanked: 4758 times

Не е нещо лошо да се поразбие кората отгоре понякога..... Да, само да не закачиш корените. Хич не са зле все пак, те ще надуят още.
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3495 times
Been thanked: 4731 times

Много си далеч от преторяване 1200РРМ не е толкова много, но разбирам притесненията ти. Поддържай тези нива
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
4yk4y
Градинар
Градинар
Мнения: 186
Регистриран на: 07 Апр 2019, 18:51
Has thanked: 672 times
Been thanked: 473 times

Аз правя нещо подобно с почвата отгоре на следващия ден след поливката но го правя с пръсти без инструменти защото веднага ся осещат дори наи малките коренчета а те са като пайжинка в това което правиш има логи и за въздуха и за следващата поливка като много по лесно се полива.... аз го правя заради поливката... а да ли да полееш след като осещаш че има влага не лошо някой път да пропускаш даже им харесва ако температурата и влагата са в норма няма да клюмнат до следващия ден.... но все пак си е до чуство в никакъв случай не поливай на времеви интервал очаквай с намаляването на листната маса да забавят малко темпото с което пият водата.... цветята изглеждат добре и мисля че ще надуят още бая следващите 2 до 3 седмици
Публикувай отговор

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”