Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

iKAR ˟ Bubblegummer ˟ LED ˟ 2021

Публикувай отговор
Семена марихуана
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3503 times
Been thanked: 4731 times

Crazy Train написа: 21 Ное 2021, 00:20 Въпросът ми е - стабилно ли е pH (дестилирана вода) в нормални условия на отглеждане в хубава почва?
Пак не ми е ясно За какво точно питаш. ПХ-то е стабилно докато не срещне друг анийон/катийон, който променя баланса. Демек зависи от торовете които добавяш в разтвора. И също така зависи с каква почва ще се срещне този разтвор. Има и още фатори, като микрофлората на почвата, тя е нещо като буфер. Ензими бактерии и спори работят в симбиоза, ядат (разграждат) дългите въглеводородни вериги селективно и поддържат оптимлно ПХ за тяхното развитие, което пък съвпада с потебностите на растението.
Нормална заредена почва с рН 6.5 се полива с дестилирана вода с рН 6.5 ( рН идващото от газовете във водата) - С какво ще се съедини Ц02 и о2 първо? Как ще се отрази това на целият рН баланс на почвата?

Нормална заредена почва с рН 6.5 се полива с дестилирана вода с добавена Азотна киселона за рН 6.5 - С какво ще се съедини азотната киселина първо ? Как ще се отрази това на целият рН баланс на почвата?

Ще има ли някаква промяна в рН на почвата след 3 месеца на отглеждане в двата различни случая?
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
Crazy Train
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 888
Регистриран на: 11 Дек 2018, 20:59
Has thanked: 1352 times
Been thanked: 1220 times

Нормална заредена почва с рН 6.5 се полива с дестилирана вода с рН 6.5 ( рН идващото от газовете във водата) - С какво ще се съедини Ц02 и о2 първо? Как ще се отрази това на целият рН баланс на почвата?
Газовете, разтворени във водата са в нищожно малки количества за да повлияят на ПХ.

Нормална заредена почва с рН 6.5 се полива с дестилирана вода с добавена Азотна киселона за рН 6.5 - С какво ще се съедини азотната киселина първо ? Как ще се отрази това на целият рН баланс на почвата?
Тука не виждам смисъл да корегираш дестелирана вода. Тя си е с пх-7 по подразбиране. Какво точно ще корегираш на дестилирана вода??
completely mad
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3503 times
Been thanked: 4731 times

Crazy Train написа: 21 Ное 2021, 02:25 Нормална заредена почва с рН 6.5 се полива с дестилирана вода с рН 6.5 ( рН идващото от газовете във водата) - С какво ще се съедини Ц02 и о2 първо? Как ще се отрази това на целият рН баланс на почвата?
Газовете, разтворени във водата са в нищожно малки количества за да повлияят на ПХ.

Нормална заредена почва с рН 6.5 се полива с дестилирана вода с добавена Азотна киселона за рН 6.5 - С какво ще се съедини азотната киселина първо ? Как ще се отрази това на целият рН баланс на почвата?
Тука не виждам смисъл да корегираш дестелирана вода. Тя си е с пх-7 по подразбиране. Какво точно ще корегираш на дестилирана вода??
Доколкото разбрах от твоите предни отговори pH на дестилирана вода варира, това "по подразбиране" някаква нова химична наука ли е ?
Това че "не виждам смисъл да корегираш дестилирана вода" - какво означава? Че не знаеш или че не можеш да отговориш какви промени ще има?
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
Crazy Train
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 888
Регистриран на: 11 Дек 2018, 20:59
Has thanked: 1352 times
Been thanked: 1220 times

Газовете, разтворени във водата са в нищожно малки количества за да повлияят на ПХ на почвата. Какво има да му обсъждаме?
Тук съм ти обяснил грубо механизма на действие:
Re: iKAR ˟ Bubblegummer ˟ LED ˟ 2021
нед ное 21, 2021 12:20 am

Въпросът ми е - стабилно ли е pH (дестилирана вода) в нормални условия на отглеждане в хубава почва?
Пак не ми е ясно За какво точно питаш. ПХ-то е стабилно докато не срещне друг анийон/катийон, който променя баланса. Демек зависи от торовете които добавяш в разтвора. И също така зависи с каква почва ще се срещне този разтвор. Има и още фатори, като микрофлората на почвата, тя е нещо като буфер. Ензими бактерии и спори работят в симбиоза, ядат (разграждат) дългите въглеводородни вериги селективно и поддържат оптимлно ПХ за тяхното развитие, което пък съвпада с потебностите на растението.
Ако не разбираш за какво иде реч, няма как да ти помогна. И формули да ти изведа пак няма да разбереш.
completely mad
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Ден 31 цъфтеж

Онзи ден след изгасване ги напръсках с NanoBreathe в концентрация 3гр. на литър с 2 капки К+Амино.
Вчера ги полях с 2 литра вода с:
Bio Floret (3-0-8) - 2мл. на литър (това е макс. доза, препоръчана от производител, но дневници на колеги показват, че може и още)
K+Amino - (1-0-6) - 1мл. на литър (макс. стандартна доза от производител, с уточнението, че има растения, които търпят до 5мл./л)
BioCanna Rhizotonic - 1мл. на литър (макс. доза е 4мл./л, но в тази фаза по таблица трябва да е 0.5/л) скоро може би ще спра да го давам изобщо.
BioCanna Boost - 2мл. на литър (макс. доза е 4мл./л, но не посмях все още, заради комбинирането с и без това не много ниски дози от храните на друг производител)
PH - 6.5

На следващата поливка мисля да добавя ЧКЧ в саксиите, защото този път просто забравих. Тя ще бъде или коприва с меласа и бууст, или пак същия коктейл като горе, но ще се опитам да дам на лявото растение малко повече азот отколкото на дясното, с цел да го догони по зеленина. Нямам "wetting anent" и макар че напръсках добре, не съм сигурен колко NanoBreathe са поели, има тук таме сиви петънца, но като че ли повече се е задържало по малките листенца отколкото по големите. Поради тая причина се чудя кога да започна пак да добавям cal-mag към разтвора. В някакъв момент като се заситят предполагам, ще трябва да има редуване на поливки вода и храна, нали така? Не може постоянно да се налива храна, освен временно когато има дефицити като при мене? Успявам да поддържам темп. и влажност в норма и през деня и през нощта, имам възможност да отделеча или приближа лампата, както и да я усиля още и ми се иска оттук до края да се хранят и да наливат добре, без да ги отравям разбира се, просто да гоня оптималното. Единствено лошото състояние на големите листа от рано ме притеснява малко и заради него не мога да си позволя нито да ги държа гладни нито да ги прехранвам вече, изгърмях си козовете дет' се вика :D
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
Иначе последните дни започнаха да се позахаросват и да се усеща далечен аромат на дъвка Турбо, та съм леко въодушевен!
:passg:
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3503 times
Been thanked: 4731 times

iKAR написа: 22 Ное 2021, 15:26 Ден 31 цъфтеж

Онзи ден след изгасване ги напръсках с NanoBreathe в концентрация 3гр. на литър с 2 капки К+Амино.
Вчера ги полях с 2 литра вода с:
Bio Floret (3-0-8) - 2мл. на литър (това е макс. доза, препоръчана от производител, но дневници на колеги показват, че може и още)
K+Amino - (1-0-6) - 1мл. на литър (макс. стандартна доза от производител, с уточнението, че има растения, които търпят до 5мл./л)
BioCanna Rhizotonic - 1мл. на литър (макс. доза е 4мл./л, но в тази фаза по таблица трябва да е 0.5/л) скоро може би ще спра да го давам изобщо.
BioCanna Boost - 2мл. на литър (макс. доза е 4мл./л, но не посмях все още, заради комбинирането с и без това не много ниски дози от храните на друг производител)
PH - 6.5

На следващата поливка мисля да добавя ЧКЧ в саксиите, защото този път просто забравих. Тя ще бъде или коприва с меласа и бууст, или пак същия коктейл като горе, но ще се опитам да дам на лявото растение малко повече азот отколкото на дясното, с цел да го догони по зеленина. Нямам "wetting anent" и макар че напръсках добре, не съм сигурен колко NanoBreathe са поели, има тук таме сиви петънца, но като че ли повече се е задържало по малките листенца отколкото по големите. Поради тая причина се чудя кога да започна пак да добавям cal-mag към разтвора. В някакъв момент като се заситят предполагам, ще трябва да има редуване на поливки вода и храна, нали така? Не може постоянно да се налива храна, освен временно когато има дефицити като при мене? Успявам да поддържам темп. и влажност в норма и през деня и през нощта, имам възможност да отделеча или приближа лампата, както и да я усиля още и ми се иска оттук до края да се хранят и да наливат добре, без да ги отравям разбира се, просто да гоня оптималното. Единствено лошото състояние на големите листа от рано ме притеснява малко и заради него не мога да си позволя нито да ги държа гладни нито да ги прехранвам вече, изгърмях си козовете дет' се вика :D

Иначе последните дни започнаха да се позахаросват и да се усеща далечен аромат на дъвка Турбо, та съм леко въодушевен!
:passg:
NanoBreathe и BioCanna Boost имат подобни качества но работят по-малко по различен начин. Без да задълбавам темата най-важното е че като ги използваш растенията ти могат да поемат и търсят повече храна. Следователно трябва да храниш повече.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3503 times
Been thanked: 4731 times

Ще добавя че изгорелите/ изсъхнали върхове на листата които най-често се свързват с преторени растения е вярно в повечето слувай. Но изгорени /изсъхнали върхове на листата се получават от недостиг също.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Sofia Cannabis написа: 22 Ное 2021, 18:30
iKAR написа: 22 Ное 2021, 15:26 Ден 31 цъфтеж

Онзи ден след изгасване ги напръсках с NanoBreathe в концентрация 3гр. на литър с 2 капки К+Амино.
Вчера ги полях с 2 литра вода с:
Bio Floret (3-0-8) - 2мл. на литър (това е макс. доза, препоръчана от производител, но дневници на колеги показват, че може и още)
K+Amino - (1-0-6) - 1мл. на литър (макс. стандартна доза от производител, с уточнението, че има растения, които търпят до 5мл./л)
BioCanna Rhizotonic - 1мл. на литър (макс. доза е 4мл./л, но в тази фаза по таблица трябва да е 0.5/л) скоро може би ще спра да го давам изобщо.
BioCanna Boost - 2мл. на литър (макс. доза е 4мл./л, но не посмях все още, заради комбинирането с и без това не много ниски дози от храните на друг производител)
PH - 6.5

На следващата поливка мисля да добавя ЧКЧ в саксиите, защото този път просто забравих. Тя ще бъде или коприва с меласа и бууст, или пак същия коктейл като горе, но ще се опитам да дам на лявото растение малко повече азот отколкото на дясното, с цел да го догони по зеленина. Нямам "wetting anent" и макар че напръсках добре, не съм сигурен колко NanoBreathe са поели, има тук таме сиви петънца, но като че ли повече се е задържало по малките листенца отколкото по големите. Поради тая причина се чудя кога да започна пак да добавям cal-mag към разтвора. В някакъв момент като се заситят предполагам, ще трябва да има редуване на поливки вода и храна, нали така? Не може постоянно да се налива храна, освен временно когато има дефицити като при мене? Успявам да поддържам темп. и влажност в норма и през деня и през нощта, имам възможност да отделеча или приближа лампата, както и да я усиля още и ми се иска оттук до края да се хранят и да наливат добре, без да ги отравям разбира се, просто да гоня оптималното. Единствено лошото състояние на големите листа от рано ме притеснява малко и заради него не мога да си позволя нито да ги държа гладни нито да ги прехранвам вече, изгърмях си козовете дет' се вика :D

Иначе последните дни започнаха да се позахаросват и да се усеща далечен аромат на дъвка Турбо, та съм леко въодушевен!
:passg:
NanoBreathe и BioCanna Boost имат подобни качества но работят по-малко по различен начин. Без да задълбавам темата най-важното е че като ги използваш растенията ти могат да поемат и търсят повече храна. Следователно трябва да храниш повече.
NanoBreathe на BetterOrganix и BioCanna Boost са коренни различни продукти с различни ефекти от към бустване и различно съдържание на елементи. NanoBreathe е на базата на камемни брашна и глина и дава основно Cal, Mag, Fe, CO2 и до 30% по-добра фотосинтеза и ги прави по-устойчиви на стрес. (примерно температурен стрес с +5 градуса) , а BioCanna Boost е меласа и ферментирала растителна маса от тропически растения и има малко хранителни вещества, но силни биоактини ефекти. Да и двата продукта стимулират растенията и ги праят по-устойчиви на стрес, както и да поемат и търсят повече храна, но бустват съвсем различни пътища на процесите в растението. Съвместими са и могат да се ползват заедно.

iKAR, да почистя ли спама в темата? (включително мой коментари)

iKAR напълно нормалко е Nano Breathe да прави петна и да не са прекалено много или прекалено плътни петната. Все пак трябва да може да фотосинтезира. Най-добре е да ги пръскаш от долу листата, защото там са стоматите ("устите" на листата). Листно продукта е 9 пъти по-ефективен, отколкото при поливане (през корена),
Следващата поливка бих я направил само с вода. Не трябва да ги презобваш. Ако им дадеш още с още нещо Cal и Mag и ще ги изгориш. Имаш поне 2 седмици на разположение без дадаваш Cal Mag. Можеш да даваш основна храна, но бих направил 1 цикъл суша и 1 цикъл вода. Но като искаш ги зобай, твой са растенията и решенията.

Няма какво да се притесняваш. Растенията са добре и захаросват, а и тепърва ще трупат..

За умокрящ агент можеш да ползваш вода от кокосов орех. (15 мл кокосова вода е достатъчна на 1 литър разтвор за пръскане) Дори двойно повече кокосова вода дадеш е ок. В линка има полезна информация и снимки за кокосовата вода,


viewtopic.php?f=6&t=5&start=10#p99
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

На мен спамът не ми пречи хич, дори и в него се намира нещо полезно, все пак се обсъждат неща свързани с растения, без значение, че спорът няма общо с моя дневник. Nano Breathe така го пръскам, както казваш. Да покрие с фино разпрашаване максимална площ от листата и отгоре и отдолу, без да натежават и да стават "мокри". Ще пробвам за агент кокосовата вода на следващия грол, защото на тоя това му беше пръскането май.
А сухи цикъл означава по-продължително време без поливки до пълното олекване на саксиите, нали така?
И после например има ли смисъл вместо чиста вода, да е вода с Boost, хем да не ги зоби, хем да ги стимулира да консумират каквото е в почвата?
С ЧКЧ-то в почвата също ще изчакам засега, въпреки че не знам колко време след като го поръся ще му трябва да освободи веществата, все пак си е храна, има си и калций и магнезий в него, та да не ги изгоря.
Благодаря!
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3503 times
Been thanked: 4731 times

Да съгласен съм че продуктите са разработени по-много по различни начини, но ако се задълбочиш в тръсенето си ще разбереш че основната цел и на двата продукра е усвояване на по-големи количество Со2.

BetterOrganix NanoBreathe направен от камемни брашна - стимулира растенията и доставя повече Со2 листно нанасяне от което идва до 30% повече фотосинтезиране. Това до 30% повече фотосинтезиране може да се постигне и с бутилка Со2, просто те са найстина добри и са го постигнали без екстра главоболия. Евала за което.

BioCanna Boost се прави от ферментирали органичи материали и основната активана "тайна" съставка е triacontanol отделил се от процеса на ферментиране. Основното качество е да помага на растение да усвоява повече Со2.

Колкото повече Со2 усвоява толкова толкова по силно и издражливо на срес, колкото по-малко срест толкова по-бързо расте и използва всички добавки които ми се дават.

Всички неща за който си говорим тук NPK, бактерий, микро, макро са добавки които помахгат на растенията да си поизведат храна (въглехидрати) от преработката на Со2.

Заключение:
Аз лично харесвам Canna много,
но реално погледнато BetterOrganix NanoBreathe е по-добрият продукт, защото може да се използват неговите качества за увеличаване на приема на Со2 и да се добави меласен продук на много по-ниска цена от това на BioCanna Boost който няма да има triacontanol в него.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Публикувай отговор

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”