iKAR ˟ Bubblegummer ˟ LED ˟ 2021

Публикувай отговор
Семена марихуана
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

iKAR написа: 19 Ное 2021, 16:25 Ден 28 цъфтеж

Купих си помпичка за въздух. Вчера ги полях с общо 2 литра чай от ЧКЧ и гуано с меласа (150мл. чкч, 60мл. гуано и 1 пълна чаена лъжица меласа). Подредих върховете, така че да няма "дупки" под лампата. Не мога да преценя все още успявам ли да овладея дефицитите, като цяло не изглеждат супер окаяни, или поне не деградират така скоростно както миналата седмица, но все още ги мори гладът, а нямам и ЕЦ метър. Следващият път ще полея с кал-маг, коприва и цъфтежните с калия. После според как са или една чиста вода с кал-маг, или пак чай гуано, чкч, меласа.. и се надявам, в някакъв момент скоро да покажат признаци на наяждане.

S.jpg
M.jpg
T.jpg
D.jpg
D2.jpg
I.jpg
Въпреки глада, всичко е наред щом са вдигнали листата нагоре, (надървили нагоре за здрасти ) Това е много добър признак. Красиви са и ме радват, как изглеждат. От твърде много съвети почна да се шашкаш излишно. Отсей мненията.
До края ще трябва да продължиш да им даваш Cal, Mag и Fe към основната храна. Това ще рече коприва и продуктите които имаш за Cal-Mag . Внимавай с гуаното, не прекалявай с него. Добави и меласа към торенето, има хубава био в буркани. Знам, че го нямаш, но перфектната работата щеше да ти свърши Nano Breathe на Better Organix за листно приложение.
К+Аминото го спри след 2 седмици, защото в противен случай ще ти забави цъфтежа, но пък има други бонус от него от към смолата. Bio Canna Rhizotonic също го спри. Better Organix Bio Floret го вдигни постепенно на 3 мл на 1 литър и го държиш на толкова до края.
Продължавай да им даваш Bio Canna Boost.
Сега в цъфежа количеството копривата можеш да я увеличиш.
Периодично можеш да им даваш малко чкч.
Ако тръгнеш да им коригираш pH и EC ще се увъртиш повече. Замери ги, знай ги, но тези според мен ги отгледай така, както можеш, защото пак ще си станат. Заради леда трябва да даваш допълнително Cal, Mag и Желязо.

Добре ти е казал Sofia Cannabis за ъпдейт на списъка с торовете, както и за другите неща.

Прилепите в България се хранят предимно с нощно летящи насекоми, което прави гуаното им изключително богато на хранителни вещества. Едно малко прилепче може да изяде 3000 буболечки за 1 денонощие. В България ядът основно комари, мухи, fungus gnats и други. Прилепите са изключително важни за природата. Ядът различни видове видове буболечки, което дава широко разнообразие от елементи. След като ги изяде и изсере лайната продължават да бъдат "мляни" от бактериите. Растенията харесват гуаното, защото им идва мляно в готова форма. Понеже е направено от изядени буболечки и frass, това действа като микробен инокулант, по-специално почвен инокулант, поради тази причина гуаното е източник на желани микроби.
Има голяма разлика от гуано до гуано, не само заради локацията и вида прилепи с какво се хранят. Между другото в България има пещери с 10 различни вида прилели, а има и такива с 30 различни вида прилепи. Това е богато био разннобразние. Българското гуано не е по-лошо от Испанското или от някое друго.
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

firstcitizen написа: 20 Ное 2021, 03:55
Знам, че го нямаш, но перфектната работата щеше да ти свърши Nano Breathe на Better Organix за листно приложение.

Имам Nano Breathe и съм го пръскал през вегетацията и точно в началото на предцъфтежа. Мислех, че сега не е удачно да ги пръскам вече с нищо, за да не опаря цветовете или да не задържат влага. В сайта на Бетър го дават да се даде за последно около 4-5 седмица цъфтеж, което е баш сега. Та ме замисли дали на следващото изгасване на лампата да не ги пръсна с него за въглероден диоксид и по-добра фотосинтеза. Благодаря на всички за обстойните мнения и съвети, ще се придържам към нещо осреднено между тях като план за хранене. За дозите Бетър Органикс ще послушам FirstCitizen, защото той е човекът, от който изобщо научих за тези торове и вярвам, че за Коледа ще има кифли в буркана :)
Аватар
Crazy Train
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 888
Регистриран на: 11 Дек 2018, 20:59
Has thanked: 1352 times
Been thanked: 1220 times

Sofia Cannabis написа: 20 Ное 2021, 01:40
Crazy Train написа: 19 Ное 2021, 19:41
Sofia Cannabis написа: 11 Ное 2021, 17:39

Дестилирана вода не се полива без да си добавил нещо в нея с изключение когато правиш flush. Дестилирана вода няма рН и уредите немогат да измерят рН. Ако искаш и имаш възможност да използваш дестилирана вода трябва да добавиш Cal-Mag минимално за да е подходяща за използване.
ПХ-то на дестилираната вода зависи от разтворените газове в нея /О2, ЦО2/ . Да не би да имаш предвид ЕЦ, защото ЕЦ-то на дестилираната вода е 0.00.
Ще се радвам да ме образоваш какво е количестово разтворени газове в купена случайна бутилка дестилирана вода от магазина и как това може да се използва за отглеждането на растения, по точно как тези газове реагират с елементите в почвата за да поддържат стабилно рН.

Ако имаш газова система с която конторолираш и държиш стабилен рН на разтвор за поливане на растения ще се радвам да я споделиш.

Аз се уча всеки ден, ще се радвам да науча нещо ново.
Ставаше въпрос за ПХ-то на дестилираната вода. Писал си, че няма ПХ. Реших, че машинално си го объркал с ЕЦ, понеже ЕЦ на дестилираната вода е нула (няма ЕЦ).
Ето какво изрових от нета:
"Дестилираната вода има рН от 5, 6 до 7. Мащабът на pH измерва разтвори от 0 (кисела) до 14 (алкална). Киселите разтвори имат един допълнителен електрон, който е нестабилен, докато алкалните разтвори се нуждаят от един електрон, за да останат стабилни."
completely mad
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

iKAR написа: 20 Ное 2021, 09:40
firstcitizen написа: 20 Ное 2021, 03:55
Знам, че го нямаш, но перфектната работата щеше да ти свърши Nano Breathe на Better Organix за листно приложение.

Имам Nano Breathe и съм го пръскал през вегетацията и точно в началото на предцъфтежа. Мислех, че сега не е удачно да ги пръскам вече с нищо, за да не опаря цветовете или да не задържат влага. В сайта на Бетър го дават да се даде за последно около 4-5 седмица цъфтеж, което е баш сега. Та ме замисли дали на следващото изгасване на лампата да не ги пръсна с него за въглероден диоксид и по-добра фотосинтеза. Благодаря на всички за обстойните мнения и съвети, ще се придържам към нещо осреднено между тях като план за хранене. За дозите Бетър Органикс ще послушам FirstCitizen, защото той е човекът, от който изобщо научих за тези торове и вярвам, че за Коледа ще има кифли в буркана :)
Щом имаш Nano давай само от Наното за Cal, Mag и Fe, а и CO2 буста си заслужава, както и по-добрата фотосинтеза. Да, ползвай го листно, имаш време и възможност да направиш пръскане с него. Nano Breathe е достатъчно ефективно. Дозировката му е 4-5 грама на 1 литър престояла вода. Разкалащаш докато пръскаш и дано имаш хубава пръскачка, че на менте пръскачките им се запушват дюзите.
Сега дай една идея по-ниска дозировка от Наното, защото наскоро си давал Cal и Mag .

Щом го имаш налично в следващият грол си ползвай само Nano Breathe за Cal и Mag и през вегетацията, и през цъфтежа.

Задължително е водата с която пръскаш да е престояла (без хлор). Също така е нормално от Наното да останат петна по листата. Пръскай минутка преди да изгаснат лампите.

С Наното трябва да се внимава, защото лесно се преторява с него. Попринцип го ползвам 1 пръскане на 21 дни. (производителя препоръчва дори по-рядко с цел да се намали риска от преторяване )

Наното трябва да внимаваш с какво го комбинираш.

Към разтвора от Наноното можеш да добавиш 2-3 капки К+АМИНО и Bio Hydrate (Ако имаш). От бактериите в К+АМИНО CO2 буста е по-голям. Bio-Hydrate увеличава усвояването на торовете с 1/3 и при комбинация се получава верижна реакция от торовете и се получава още по-голям ефект.
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3495 times
Been thanked: 4731 times

Crazy Train написа: 20 Ное 2021, 11:13
Sofia Cannabis написа: 20 Ное 2021, 01:40
Crazy Train написа: 19 Ное 2021, 19:41

ПХ-то на дестилираната вода зависи от разтворените газове в нея /О2, ЦО2/ . Да не би да имаш предвид ЕЦ, защото ЕЦ-то на дестилираната вода е 0.00.
Ще се радвам да ме образоваш какво е количестово разтворени газове в купена случайна бутилка дестилирана вода от магазина и как това може да се използва за отглеждането на растения, по точно как тези газове реагират с елементите в почвата за да поддържат стабилно рН.

Ако имаш газова система с която конторолираш и държиш стабилен рН на разтвор за поливане на растения ще се радвам да я споделиш.

Аз се уча всеки ден, ще се радвам да науча нещо ново.
Ставаше въпрос за ПХ-то на дестилираната вода. Писал си, че няма ПХ. Реших, че машинално си го объркал с ЕЦ, понеже ЕЦ на дестилираната вода е нула (няма ЕЦ).
Ето какво изрових от нета:
"Дестилираната вода има рН от 5, 6 до 7. Мащабът на pH измерва разтвори от 0 (кисела) до 14 (алкална). Киселите разтвори имат един допълнителен електрон, който е нестабилен, докато алкалните разтвори се нуждаят от един електрон, за да останат стабилни."
Благодаря, съжалявам ако съм подвел някой с неточна информация.

(Дестилирана вода) - Все пак ще помоля да обясниш как се отразява това pH в градината. Стабилно ли е и може ли да се използва ако се знае какво е?

Също така виждам че си запознат по темата pH може ли да обясниш колко по киселинно е pH 6.4 спрямо pH 6.5?
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
Crazy Train
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 888
Регистриран на: 11 Дек 2018, 20:59
Has thanked: 1352 times
Been thanked: 1220 times

Sofia Cannabis написа: 20 Ное 2021, 17:23
Crazy Train написа: 20 Ное 2021, 11:13
Sofia Cannabis написа: 20 Ное 2021, 01:40

Ще се радвам да ме образоваш какво е количестово разтворени газове в купена случайна бутилка дестилирана вода от магазина и как това може да се използва за отглеждането на растения, по точно как тези газове реагират с елементите в почвата за да поддържат стабилно рН.

Ако имаш газова система с която конторолираш и държиш стабилен рН на разтвор за поливане на растения ще се радвам да я споделиш.

Аз се уча всеки ден, ще се радвам да науча нещо ново.
Ставаше въпрос за ПХ-то на дестилираната вода. Писал си, че няма ПХ. Реших, че машинално си го объркал с ЕЦ, понеже ЕЦ на дестилираната вода е нула (няма ЕЦ).
Ето какво изрових от нета:
"Дестилираната вода има рН от 5, 6 до 7. Мащабът на pH измерва разтвори от 0 (кисела) до 14 (алкална). Киселите разтвори имат един допълнителен електрон, който е нестабилен, докато алкалните разтвори се нуждаят от един електрон, за да останат стабилни."
Благодаря, съжалявам ако съм подвел някой с неточна информация.

(Дестилирана вода) - Все пак ще помоля да обясниш как се отразява това pH в градината. Стабилно ли е и може ли да се използва ако се знае какво е?

Също така виждам че си запознат по темата pH може ли да обясниш колко по киселинно е pH 6.4 спрямо pH 6.5?
Дестилирана вода съм ползвал за промивки. ПХ-то в такъв случай не ме интересува и не го меря (приемам, че е неутрално). Меря ЕЦ на изтеклата вода и до кога да промивам, зависи от преторяването. Първо се отмиват нитратите, за това след промивката давам слаб разтвор от растежен тор за компенсация.
Колегата, на своя глава е полял с дестилирана вода, без компенсация и видяхме как реагираха.
completely mad
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3495 times
Been thanked: 4731 times

Crazy Train написа: 20 Ное 2021, 18:17
Sofia Cannabis написа: 20 Ное 2021, 17:23
Crazy Train написа: 20 Ное 2021, 11:13

Ставаше въпрос за ПХ-то на дестилираната вода. Писал си, че няма ПХ. Реших, че машинално си го объркал с ЕЦ, понеже ЕЦ на дестилираната вода е нула (няма ЕЦ).
Ето какво изрових от нета:
"Дестилираната вода има рН от 5, 6 до 7. Мащабът на pH измерва разтвори от 0 (кисела) до 14 (алкална). Киселите разтвори имат един допълнителен електрон, който е нестабилен, докато алкалните разтвори се нуждаят от един електрон, за да останат стабилни."
Благодаря, съжалявам ако съм подвел някой с неточна информация.

(Дестилирана вода) - Все пак ще помоля да обясниш как се отразява това pH в градината. Стабилно ли е и може ли да се използва ако се знае какво е?

Също така виждам че си запознат по темата pH може ли да обясниш колко по киселинно е pH 6.4 спрямо pH 6.5?
Дестилирана вода съм ползвал за промивки. ПХ-то в такъв случай не ме интересува и не го меря (приемам, че е неутрално). Меря ЕЦ на изтеклата вода и до кога да промивам, зависи от преторяването. Първо се отмиват нитратите, за това след промивката давам слаб разтвор от растежен тор за компенсация.
Колегата, на своя глава е полял с дестилирана вода, без компенсация и видяхме как реагираха.
Благодаря за отговора.

Останал съм с впечатлението че знаеш химия и си доста конкретен с примери и формули в повечето случай а тук не искаш да ми отговориш, каква роля играят тези pH нива от газовете за които спомена?

Тук сме да си помагаме и аз както казах не знаех за това pH, но в същото време не съм сигурен дали и ти знаеш каква роля има в отглеждането на растения.

В примерът който си дал, ти го отхвърляш като показател - каква е причината?

Винаги се радвам да науча нещо ново.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
Crazy Train
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 888
Регистриран на: 11 Дек 2018, 20:59
Has thanked: 1352 times
Been thanked: 1220 times

В примерът който си дал, ти го отхвърляш като показател - каква е причината?

Причината е, че ПХ-то е от второстепенно значение. По-важната цел е да се оттървем от излишните соли. ПХ-то на дестилираната вода го приемам (условно) като неутрално-7. Водата отмива солите, намаля ЕЦ-то, за това меря на изхода. Пх-то почти не се променя.

Останал съм с впечатлението че знаеш химия и си доста конкретен с примери и формули в повечето случай а тук не искаш да ми отговориш, каква роля играят тези pH нива от газовете за които спомена?

Формулирай по-точно въпроса си. Не става ясно кои точно газове те интересуват и в каква среда. И кислорода и въглеродният диоксид оказват влияние на пх-то, стига да имат контакт. При системно преполиване и при по-тежки почви котактът с газове е блокиран и баланса се измества нагоре, което пък от своя страна заключва усвояването на някои елементи.
completely mad
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3495 times
Been thanked: 4731 times

Crazy Train написа: 20 Ное 2021, 22:16 В примерът който си дал, ти го отхвърляш като показател - каква е причината?

Причината е, че ПХ-то е от второстепенно значение. По-важната цел е да се оттървем от излишните соли. ПХ-то на дестилираната вода го приемам (условно) като неутрално-7. Водата отмива солите, намаля ЕЦ-то, за това меря на изхода. Пх-то почти не се променя.

Останал съм с впечатлението че знаеш химия и си доста конкретен с примери и формули в повечето случай а тук не искаш да ми отговориш, каква роля играят тези pH нива от газовете за които спомена?

Формулирай по-точно въпроса си. Не става ясно кои точно газове те интересуват и в каква среда. И кислорода и въглеродният диоксид оказват влияние на пх-то, стига да имат контакт. При системно преполиване и при по-тежки почви котактът с газове е блокиран и баланса се измества нагоре, което пък от своя страна заключва усвояването на някои елементи.
Все повече съм объркан вече. Надявам се да ми помогнеш да си изясня.

Въпросът ми е - стабилно ли е pH (дестилирана вода) в нормални условия на отглеждане в хубава почва?

Когато регулираш pH с някаква киселина има граници в който е сравнително стабилно и не се променя значително.

Благодаря предварително

Надявам се не те дразня с глупавите си въпроси.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
Crazy Train
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 888
Регистриран на: 11 Дек 2018, 20:59
Has thanked: 1352 times
Been thanked: 1220 times

Въпросът ми е - стабилно ли е pH (дестилирана вода) в нормални условия на отглеждане в хубава почва?
Пак не ми е ясно За какво точно питаш. ПХ-то е стабилно докато не срещне друг анийон/катийон, който променя баланса. Демек зависи от торовете които добавяш в разтвора. И също така зависи с каква почва ще се срещне този разтвор. Има и още фатори, като микрофлората на почвата, тя е нещо като буфер. Ензими бактерии и спори работят в симбиоза, ядат (разграждат) дългите въглеводородни вериги селективно и поддържат оптимлно ПХ за тяхното развитие, което пък съвпада с потебностите на растението.
completely mad
Публикувай отговор

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”