Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

iKAR ˟ Bubblegummer ˟ LED ˟ 2021

Публикувай отговор
Семена марихуана
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3214
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7155 times
Been thanked: 4769 times

Не се притеснявай, те пак ще налеят, дори да са малко по-жълтички. В смисъл ще бъде успешен малко или много и откъм глави🙂Храни ги доста сега. Ризотоник нали е за корени, той за тази фаза вече е малко излишен май....Не знам и аз кое да сложиш, редувай всичко, както и азотче и цъфтежни, бе да има🙂Да те успокоя и моите не станаха идеални,доста изсветляха от моите домашни изгъзици, ама пък ще имам коз за Коледа😁Няма да ти станат гадни със сигурност. 😆Но опитай колкото може да ги озелениш до финала, най жълтите листенца може да махнеш, да не позеленяват те, вече няма смисъл. Няма да станат тъмни като преди, но гледай в средата листенцата на главите и по - малките листа да се запазят свежи.
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Ден 28 цъфтеж

Купих си помпичка за въздух. Вчера ги полях с общо 2 литра чай от ЧКЧ и гуано с меласа (150мл. чкч, 60мл. гуано и 1 пълна чаена лъжица меласа). Подредих върховете, така че да няма "дупки" под лампата. Не мога да преценя все още успявам ли да овладея дефицитите, като цяло не изглеждат супер окаяни, или поне не деградират така скоростно както миналата седмица, но все още ги мори гладът, а нямам и ЕЦ метър. Следващият път ще полея с кал-маг, коприва и цъфтежните с калия. После според как са или една чиста вода с кал-маг, или пак чай гуано, чкч, меласа.. и се надявам, в някакъв момент скоро да покажат признаци на наяждане.
S.jpg
M.jpg
T.jpg
D.jpg
D2.jpg
I.jpg
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3503 times
Been thanked: 4731 times

iKAR написа: 19 Ное 2021, 16:25 Ден 28 цъфтеж

Купих си помпичка за въздух. Вчера ги полях с общо 2 литра чай от ЧКЧ и гуано с меласа (150мл. чкч, 60мл. гуано и 1 пълна чаена лъжица меласа). Подредих върховете, така че да няма "дупки" под лампата. Не мога да преценя все още успявам ли да овладея дефицитите, като цяло не изглеждат супер окаяни, или поне не деградират така скоростно както миналата седмица, но все още ги мори гладът, а нямам и ЕЦ метър. Следващият път ще полея с кал-маг, коприва и цъфтежните с калия. После според как са или една чиста вода с кал-маг, или пак чай гуано, чкч, меласа.. и се надявам, в някакъв момент скоро да покажат признаци на наяждане.


Много неща има написани в дневника, не можах да разбера какво си купил и какво не си. Направи един Update какво имаш налично сега и дали е сух или течен тор.

Защото с това което поливаш сега няма да се орпавят.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Имам:
Сух тор ЧКЧ (купешки)
Сух тор Гуано (не е купешки, събиран е от български пещери, подарен ми е с инструкции 50мл. обем на 10 литра почва)
Ферментирала коприва ( на 6+ месеца, държа я на хладно и сухо)
Better Organix K+Amino (NPK 1-0-6)
Better Organix Bio Floret (NPK 3-0-8)
Bio Canna Boost (няма налично NPK, или е 0-1-0)
Bio Canna Rhizotonic

Предвид, че гуаното е българско и прилепите не са плодоядни, сега се замислям, че вероятно е с по-високо съдържание на азот, отколкото на фосфор (10-3-1 казва гугъл, но без реален анализ на конкретното гуано ,ай няма как да се знае). Миналия път когато пазарувах, нямаше в наличност, но може би вече по спешност трябва да се снабдя и с основния цъфтежен на BioCanna Flores и да го давам заедно с Boost-а и Rhizotonic-а като основно хранене, а Better Organix-а и чайовете да бъдат в допълнение.
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3503 times
Been thanked: 4731 times

iKAR написа: 19 Ное 2021, 18:40 Имам:
Сух тор ЧКЧ (купешки)
Сух тор Гуано (не е купешки, събиран е от български пещери, подарен ми е с инструкции 50мл. обем на 10 литра почва)
Ферментирала коприва ( на 6+ месеца, държа я на хладно и сухо)
Better Organix K+Amino (NPK 1-0-6)
Better Organix Bio Floret (NPK 3-0-8)
Bio Canna Boost (няма налично NPK, или е 0-1-0)
Bio Canna Rhizotonic

Предвид, че гуаното е българско и прилепите не са плодоядни, сега се замислям, че вероятно е с по-високо съдържание на азот, отколкото на фосфор (10-3-1 казва гугъл, но без реален анализ на конкретното гуано ,ай няма как да се знае). Миналия път когато пазарувах, нямаше в наличност, но може би вече по спешност трябва да се снабдя и с основния цъфтежен на BioCanna Flores и да го давам заедно с Boost-а и Rhizotonic-а като основно хранене, а Better Organix-а и чайовете да бъдат в допълнение.
Сух тор ЧКЧ (купешки) - една пълна чаша на всяко ратсени директно в саксията (две шепи на растение)
Сух тор Гуано - добави 60г на сакися , може да ги смесиш с ЧКЧ и да го разделиш по равно за всяка саксия
Ферментирала коприва ( на 6+ месеца, държа я на хладно и сухо) - не съм почитател но хорато тук я харесва половин доза ако решиш да я добавиш сега.
Better Organix K+Amino (NPK 1-0-6) - максимална доза препоръчана от производилт.
Better Organix Bio Floret (NPK 3-0-8) - максимално доза препоръчана от производител
Bio Canna Boost (няма налично NPK, или е 0-1-0) - максимална доза препоръчана от производилт.
Bio Canna Rhizotonic - максимална доза препоръчана от производилт.
Cal-Mag - максимална доза препоръчана от производилт.

Смесването на торовете - първо Cal-Mag, след това Better Organix Bio Floret (NPK 3-0-8), след това Better Organix K+Amino (NPK 1-0-6) след това Bio Canna Rhizotonic и последно Bio Canna Boost

рН - 6.2-6.5
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Благодаря много! Гуано добавих по 50мл. на саксия на по-миналата поливка, да не дойде в повече ако добавя и сега. Да сложа примрерно сега по 20мл. на саксия заедно с чкч-то, или смело?
Аватар
Crazy Train
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 888
Регистриран на: 11 Дек 2018, 20:59
Has thanked: 1352 times
Been thanked: 1220 times

iKAR написа: 19 Ное 2021, 16:25 Ден 28 цъфтеж

Купих си помпичка за въздух. Вчера ги полях с общо 2 литра чай от ЧКЧ и гуано с меласа (150мл. чкч, 60мл. гуано и 1 пълна чаена лъжица меласа). Подредих върховете, така че да няма "дупки" под лампата. Не мога да преценя все още успявам ли да овладея дефицитите, като цяло не изглеждат супер окаяни, или поне не деградират така скоростно както миналата седмица, но все още ги мори гладът, а нямам и ЕЦ метър. Следващият път ще полея с кал-маг, коприва и цъфтежните с калия. После според как са или една чиста вода с кал-маг, или пак чай гуано, чкч, меласа.. и се надявам, в някакъв момент скоро да покажат признаци на наяждане.

S.jpg
M.jpg
T.jpg
D.jpg
D2.jpg
I.jpg
Добре са ти китките. Почнали са да потъмняват след храната, сравнено със снимките от 16.11. Вижда се по жилките на листата пъмнозелено оцветяване, което ще се разширява. ЧКЧ-то е много добро. Въпреки притесненията ти, цветовете изглеждат много добре. За гуаното е добре да му знаеш НПК-то, да не се окаже, че даваш нещо без да знаеш, от нашенските пещери май, че е азотно, не съм ползвал..
Виждам, че се чудиш с какво да ги храниш. Според мене имаш два варианта: С гуано, ЧКЧ и бустер, или с цъфтежните на кана+бустера им. Ако ползваш и двата има шанс да преториш.
ЕЦ метъра е много полезна джаджа. :passj:
completely mad
Аватар
Crazy Train
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 888
Регистриран на: 11 Дек 2018, 20:59
Has thanked: 1352 times
Been thanked: 1220 times

Sofia Cannabis написа: 11 Ное 2021, 17:39
iKAR написа: 11 Ное 2021, 16:45 Ден 20 цъфтеж

Напълнил съм саксия със суха почва за сравнение. Малката вчера беше напълно олекнала и я полях със 700 мл. дестилирана вода, пх 7, не съм го пипал, толкова беше и това, което изтече отдолу след поливката. Преди да полея пулверизирах леко отгоре сухата почва пак с дестилирана вода. Протече, не беше свръх обилно, но полях бавно, на почивки, и саксията си натежа според мене съвсем адекватно (сравнение с миналите поливки, които очевидно са били преполивания). Още вчера няколко часа след поливката започна да се "ободрява", а днес изглежда направо свежо. Това за дясното. Лявото, голямото обаче ще го чакам до утре, за да олекне колкото саксията с напълно суха почва. Него съм го доразпробил по-сериозно, с по-големи дупки, които пак не съм успял да хвана на снимките. То нещо се запъна, явно съм го преполял по-зверски, та ще си го чакам колкото трябва. Изглежда и видимо по-светло и омърлушено. Махнах му някои от супер жълтите най-долни листа, след като едно от най-старите беше паднало само. Надявам се да е от преполиванията, които съм му направил, а да не е друг проблем. Въпреки по-окаяния вид, утре мисля и на него да дам само дестилирана вода, както ме посъветва ЛудияВлак. Ще полея бавно колкото да напои саксията и да протече малко отдолу, че това преполиване е много кофти. Опитвам се да ги наглася да съхнат напълно за около 3 дни. Имам няколко изгорени пистила тук таме, и мисля че е след като ги напръсках с бууст-а, повече няма да има пръскане с нищо до края. Ще видя утре-другиден лявото как ще е след поливката, ще се понапери ли и то и ако трябва да започна да давам някаква храна. Следващият гроу пак ще ползвам почвата на Canna, но няма да правя грешката да я отравям така отрано.
Всякакви съвети и препоръки са добре дошли, да не кажа наложителни, за да не прецакам нещата.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg

:passg:
Дестилирана вода не се полива без да си добавил нещо в нея с изключение когато правиш flush. Дестилирана вода няма рН и уредите немогат да измерят рН. Ако искаш и имаш възможност да използваш дестилирана вода трябва да добавиш Cal-Mag минимално за да е подходяща за използване.
ПХ-то на дестилираната вода зависи от разтворените газове в нея /О2, ЦО2/ . Да не би да имаш предвид ЕЦ, защото ЕЦ-то на дестилираната вода е 0.00.
completely mad
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3503 times
Been thanked: 4731 times

Crazy Train написа: 19 Ное 2021, 19:41
Sofia Cannabis написа: 11 Ное 2021, 17:39
iKAR написа: 11 Ное 2021, 16:45 Ден 20 цъфтеж

Напълнил съм саксия със суха почва за сравнение. Малката вчера беше напълно олекнала и я полях със 700 мл. дестилирана вода, пх 7, не съм го пипал, толкова беше и това, което изтече отдолу след поливката. Преди да полея пулверизирах леко отгоре сухата почва пак с дестилирана вода. Протече, не беше свръх обилно, но полях бавно, на почивки, и саксията си натежа според мене съвсем адекватно (сравнение с миналите поливки, които очевидно са били преполивания). Още вчера няколко часа след поливката започна да се "ободрява", а днес изглежда направо свежо. Това за дясното. Лявото, голямото обаче ще го чакам до утре, за да олекне колкото саксията с напълно суха почва. Него съм го доразпробил по-сериозно, с по-големи дупки, които пак не съм успял да хвана на снимките. То нещо се запъна, явно съм го преполял по-зверски, та ще си го чакам колкото трябва. Изглежда и видимо по-светло и омърлушено. Махнах му някои от супер жълтите най-долни листа, след като едно от най-старите беше паднало само. Надявам се да е от преполиванията, които съм му направил, а да не е друг проблем. Въпреки по-окаяния вид, утре мисля и на него да дам само дестилирана вода, както ме посъветва ЛудияВлак. Ще полея бавно колкото да напои саксията и да протече малко отдолу, че това преполиване е много кофти. Опитвам се да ги наглася да съхнат напълно за около 3 дни. Имам няколко изгорени пистила тук таме, и мисля че е след като ги напръсках с бууст-а, повече няма да има пръскане с нищо до края. Ще видя утре-другиден лявото как ще е след поливката, ще се понапери ли и то и ако трябва да започна да давам някаква храна. Следващият гроу пак ще ползвам почвата на Canna, но няма да правя грешката да я отравям така отрано.
Всякакви съвети и препоръки са добре дошли, да не кажа наложителни, за да не прецакам нещата.
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg

:passg:
Дестилирана вода не се полива без да си добавил нещо в нея с изключение когато правиш flush. Дестилирана вода няма рН и уредите немогат да измерят рН. Ако искаш и имаш възможност да използваш дестилирана вода трябва да добавиш Cal-Mag минимално за да е подходяща за използване.
ПХ-то на дестилираната вода зависи от разтворените газове в нея /О2, ЦО2/ . Да не би да имаш предвид ЕЦ, защото ЕЦ-то на дестилираната вода е 0.00.
Ще се радвам да ме образоваш какво е количестово разтворени газове в купена случайна бутилка дестилирана вода от магазина и как това може да се използва за отглеждането на растения, по точно как тези газове реагират с елементите в почвата за да поддържат стабилно рН.

Ако имаш газова система с която конторолираш и държиш стабилен рН на разтвор за поливане на растения ще се радвам да я споделиш.

Аз се уча всеки ден, ще се радвам да науча нещо ново.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3503 times
Been thanked: 4731 times

iKAR написа: 19 Ное 2021, 19:17 Благодаря много! Гуано добавих по 50мл. на саксия на по-миналата поливка, да не дойде в повече ако добавя и сега. Да сложа примрерно сега по 20мл. на саксия заедно с чкч-то, или смело?
Пропусти гуано всичко останало както съм ти го написал.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Публикувай отговор

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”