Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Домашни кръстоски

Публикувай отговор
Семена марихуана
kalastirka
Ценител
Ценител
Мнения: 147
Регистриран на: 02 Яну 2019, 23:39
Has thanked: 336 times
Been thanked: 574 times

Мъж ...
Прикачени файлове
20211108_094327.jpg
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7136 times
Been thanked: 4758 times

Доста дребен е показал,бързичко!
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7136 times
Been thanked: 4758 times

Здравейте приятели. Имах някои проблеми и малко позанемарих гроучето, но вчера опраших и полях. Темп се качиха адски и стана 30 градуса, сега поддържам под 30 и към 40,50 влажност..... Почвата е чист компост, което си мисля, че не беше много редно, мисля че беше и "горещ" и трябваше да я оставя да преседи разбъркана много повече, защото на следващите е преседяла седмици с другите си съставки и те са значително по зелени. Все пак и жълтичките ще гледам да финишират дебелички и свежи. 🤷От 20 и няколко семки останаха 11 женски, едно, две са чепати и не щат да цъфнат хаха Чудя се какво да ги правя, иначе има и няколко цъфващи, но по-късни, което не е зле ако станат малко по - големи. Бащата оставих две долни връхчета живи от него, в случай, че нещо не се е получило.
Прикачени файлове
20211108_192751.jpg
20211108_182300.jpg
20211110_154600.jpg
Малко по бавни
Малко по бавни
Странно изродясване, от дадох го на почвата ми
Странно изродясване, от дадох го на почвата ми
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7136 times
Been thanked: 4758 times

А ето по чепатите, това топирането хабер си няма да цъфти на 18/6,а не ми се иска заради него да пускам 12/12,затова може би ще си взема клонинг един за проба в с нормални цветя ако скоро не покаже признаци да тръгва.Макар че може просто всички да доцъфтят 12/12.Сложно😆🤦
Прикачени файлове
Тези по има шанс, но и те са най малкото по бавни
Тези по има шанс, но и те са най малкото по бавни
Най упоритото, явно не е ауто
Най упоритото, явно не е ауто
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7136 times
Been thanked: 4758 times

Семките вървят добре, но цветята доста изсветляха.Може би друг път ще опитам с по-големи саксии клонинги по-малко на брой. Една колежка ми услужи с много добре направена коприва(мерихме ppm към 4999 на концентрата...😯Имам и гуано(от пещера, при мен всичко е домашно) и на следваща поливка ще са с тях или с едното от тях. Водораслите(морски) не знам защо, но им стават петна по листата от тях, вместо да се изкефят, затова ги спрях.Мисля да ги премеря и тях, може би съм ги давала твърде гъсти?!Мисля пак да направя тор от червено цвекло,че на предишни гроуове ми се стори, че ги кефи цветята.....Ще ги изредя пък....😆. Сега съхнат, защото не пият толкова както преди и ги оставям по няколко дни на самотек. Само че става жега, почти няма как да го оправя това с две лампи😐
Едното най-чепатото го нарязах директно за клонинги, защото зае всичко и оставих само цъфващи. Ще видим с тях какво ще стане, дали ще цъфнат като се вкоренят или ще оставя едно за проба с нормални цветя 12/12.
Прикачени файлове
20211116_121512.jpg
20211116_121346.jpg
Тези ще ги слагам за клонинги, махнах майката
Тези ще ги слагам за клонинги, махнах майката
Заформящи се семки
Заформящи се семки
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7136 times
Been thanked: 4758 times

Приятели, откровено казано не се справих много добре с този гроу. Почвата поначало не беше както трябва, отделно прекалих с различните видове камъни и пх-то се вдигна много. Тук съм ги изкарала да им сипя по една коприва,всеки път им давам по нещо, но избягвам пепел и тн да не вдигна още.Не успяват да позеленеят, пообърках нещата. Също 4 от тях изобщо не цъфнаха, така че бройката намаля😆🤷Клонинги няма да остаеям, ще им сменя почвата на двете останали и съм ги прибрала на тъмно, да видим поне 12/12дали ще тръгнат. Но няма да ги гледам в следващ гроу.
Сега мисля да се върна към основите и си поръчах хубава почва Био нова, към която за начало няма да добавям мои неща, защото много се отдалечих в експерименти и изгъзици, пробвах твърде много неща на този гроу. Също ще си почина малко от регулари с няколко вида фем клонинги, защото това също беше досадно. Следващите семки, които съм направила ще ги пробвам пролетта, преди да спра да гледам за лятото. Този път опраших само най- бързите и хубави.Бавните и нецъфтящи женски не съм. Иначе има забележителни цветенца, доста дебели биха станали, хубави миризми, но ще трябва да опитам пак с малко промени, за да ги видя по зелени другия път и с малко по малко пресаждане и започнати в по големи съдове.... А сега тези ще си ги догледам както успея с домашните в тази почва.....
Прикачени файлове
Корените от върба вместо джи фи. Клонинга изглежда иначе добре
Корените от върба вместо джи фи. Клонинга изглежда иначе добре
Объркан, тъп клонинг от уж ауто, който искам само да видя ще се хване ли в тази среда(корени от върба)
Объркан, тъп клонинг от уж ауто, който искам само да видя ще се хване ли в тази среда(корени от върба)
20211127_104307.jpg
20211127_104455.jpg
20211127_105954.jpg
20211127_105934.jpg
20211127_091242.jpg
20211127_091307.jpg
20211127_092145.jpg
Не ще да цъфне и тва е, прибрах го на тъмно и ще му сменя почвата....
Не ще да цъфне и тва е, прибрах го на тъмно и ще му сменя почвата....
20211127_093817.jpg
20211127_093905.jpg
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3495 times
Been thanked: 4731 times

За новите растения с новата почва силно ти препоръчвам да използваш само един Тор който е баланциран за Veg and Bloom. Знам че guanokalong са доста разпространени и този GK-Organics® Complete Organics (NPK 2-5-3 in powder form) ми харесва много.

Цената не е най-добрата но резултатите показани във външните градини са много добри и мисля че си заслужава.

3 кг е 50-60 наторявания за 15Л саксия. Аз лично бих се придържал към по-високата доза и за мойте предпочитания ще е 60г за 12-15л саксия.

Ние използваме нещо подобно за външните растения в една от градините, прикачам снимка.
Прикачени файлове
PXL_20210822_164728431.jpg
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7136 times
Been thanked: 4758 times

Готино. И предлагаш да сложа просто от него в крайните/средните саксии и това да си ми е основното и да не се разправям, серии и тн? А по-големи саксии сигурно ще е по-добре, нали? Аз имам по 6 литра и затова все си карам така, но имам и кутии по 10...15 литра ми се струва добре за крайна саксия и няма да им отеснее така, но при мен какво да сбутам?
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3495 times
Been thanked: 4731 times

Inna написа: 29 Ное 2021, 17:36 Готино. И предлагаш да сложа просто от него в крайните/средните саксии и това да си ми е основното и да не се разправям, серии и тн? А по-големи саксии сигурно ще е по-добре, нали? Аз имам по 6 литра и затова все си карам така, но имам и кутии по 10...15 литра ми се струва добре за крайна саксия и няма да им отеснее така, но при мен какво да сбутам?
Сега точно гледам какво има в Био Нова и е сравнително слаба почва и богата на Азот 1-2 седмици храна в нея, което е добре защото ще ги започнеш с нея и при всяко преместване ако използваш нова почва ще имаш малко екстра да помогне с по-ниските нива на добавеният GK и в същото време е сравнително малко за да се отрази на цъфтежа на растенията.

Това е точно какво бих направил ако използвам само тези двете неща - нова почва и GK-Organics® Complete Organics (NPK 2-5-3 in powder form).

Сея в почва само - малки чашки.
След тях директно в 10 лита до края на живота има.
В долната половина на 10 литра при пресаждане ще сложа GK-Organics® Complete Organics 30г.
След 3 седмици ще добавя 60г грама в горния слой на саксиите.
След това в зависимост в каква фаза на развитие се намират растенията ще добавям 50-60г горния слой на саксиите на всеки 2 седмици.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3203
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7136 times
Been thanked: 4758 times

Добре. Е аз ще мина от чашката сигурно през още едни саксийки преди най-големите ми, иначе ще направя това. Този или ще разгледам какви подобни има в тукашните шопове.И е удобно. Благодаря!
Публикувай отговор

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”