Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Отглеждане На Открито 2021 / Outdoor Season 2021 (Обща тема)

Заключено
Семена марихуана
АУЕ БЛАТНОЙ
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 531
Регистриран на: 08 Май 2019, 14:42
Has thanked: 383 times
Been thanked: 781 times

Inna написа: 26 Сеп 2021, 10:59
АУЕ БЛАТНОЙ написа: 25 Сеп 2021, 22:25 Защо и как давате такива категорични отговори кое и колко е готово???

Не разбирам. Виждате през снимките трихомите ли? Чак такива гурута ли сте станали всички?...

Да си вземе лупа човека и да следи! Като са в пика да реже.
Някой да е видял градинар да пита дали са готови неговите?

На всеки нов се повтаря едно и също. Лупа, лупа и лупа.
Да, по снимка се разбира добре всъщност🙂Не е нужно да си гуру, за да предположиш колко остава по тези снимки, бих казала, че и аз предположих същото като Криминал някъде.... Пък човека да си мисли и да си преценява, попитал е тук за насока. "Според вас" пише. Така че няма нужда да подскачаш толкова.
Лупата да, полезна е за по новите градинари, а останалите не питат защото са виждали доста готови растения от всякакви сортове и ги познават без да им гледат трихомите вече, а по външен вид цялостен.

Стига бе, Инка... Колкото и да ги разбирате нещата прескочиш ли точката на пика, започва деградацията. Започне ли няма връщане назад.

Аз явно съм супер слаб градинар, защото моите цветя ми се виждаха зелени. Слагам лупата ела да видиш пик всичко е в млечни. Няма нито един прозрачен и имаше 1-2% кафяви.
Така, че според мен трябва да се видят. Нв вярвам на окото аз.
Не подскачам хаха, всичко е точно
Когато правиш повече от колкото ти плащат, след време ще ти плащат повече от колкото си направил!
АУЕ БЛАТНОЙ
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 531
Регистриран на: 08 Май 2019, 14:42
Has thanked: 383 times
Been thanked: 781 times

Извинявам се за невежеството ми.

Бъдете здрави! :)
Когато правиш повече от колкото ти плащат, след време ще ти плащат повече от колкото си направил!
MixedGreens
Градинар
Градинар
Мнения: 254
Регистриран на: 12 Дек 2020, 17:26
Has thanked: 491 times
Been thanked: 235 times

не трябваше ли 20%-50% да са amber преди бране ? Така е най добре за наспиване до колкото съм чел.
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1264
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1808 times
Been thanked: 3267 times

MixedGreens написа: 27 Сеп 2021, 09:41 не трябваше ли 20%-50% да са amber преди бране ? Така е най добре за наспиване до колкото съм чел.
Зависи какъв ефект търсиш, аз предпочитам да съм жив след, като пуша. В началото и аз ги оставях, малко да презреят, но вече не. Когато трихомите станат млечно бели, това означава, че съдържанието на THC е най - високо. След това вече започва неговия разпад и ефекта става малко по приспивен. Това важи най - вече за индика доминант растения.
Тука гледам някакви спорове се водят, но аз съм също на мнение, че е по добре да си видиш трихомите и тогава да режеш. Да, като цяло може да добиеш представа и без лупа и микроскоп, ама аз все още си гледам трихомите преди бране. И е важно къде се гледат, не бива да е по главите, там може измамно да ви се строи, че са готови. Най - добре е да се гледат по калиаксите и да не е на върха на растението, там стават по бързо.
Mezzazine
Градинар
Градинар
Мнения: 449
Регистриран на: 25 Яну 2020, 20:11
Has thanked: 443 times
Been thanked: 566 times

Бих добавил още нещо!! ако пък много се избърза и се бере при прозрачни......трх.оми......Има сърце..туп.кръвното скача....също като силно кафе..не е приятно поне за мен..
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3208
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7144 times
Been thanked: 4763 times

Vetrushka написа: 27 Сеп 2021, 09:49
MixedGreens написа: 27 Сеп 2021, 09:41 не трябваше ли 20%-50% да са amber преди бране ? Така е най добре за наспиване до колкото съм чел.
Зависи какъв ефект търсиш, аз предпочитам да съм жив след, като пуша. В началото и аз ги оставях, малко да презреят, но вече не. Когато трихомите станат млечно бели, това означава, че съдържанието на THC е най - високо. След това вече започва неговия разпад и ефекта става малко по приспивен. Това важи най - вече за индика доминант растения.
Тука гледам някакви спорове се водят, но аз съм също на мнение, че е по добре да си видиш трихомите и тогава да режеш. Да, като цяло може да добиеш представа и без лупа и микроскоп, ама аз все още си гледам трихомите преди бране. И е важно къде се гледат, не бива да е по главите, там може измамно да ви се строи, че са готови. Най - добре е да се гледат по калиаксите и да не е на върха на растението, там стават по бързо.
Не казвам, че е лошо да се гледат, който смята че има нужда и за по сигурно. Но се разбира чудесно и без лупа кога едно растение е за бране на око.Това, че някой може да не умее все още е друг въпрос.Като сравниш преценката ти на око с тази с лупа какво откриваш? Обикновено, че съвпада. Или е крайно различна? Ако е второто, е тогава човек трябва да погледа още реколти и ще съвпадне😉
Mezzazine
Градинар
Градинар
Мнения: 449
Регистриран на: 25 Яну 2020, 20:11
Has thanked: 443 times
Been thanked: 566 times

Лупа си вземах преди 5 6 г преди и магазини нямаше за такива неща.....гледахме близначката да станат кафяви!!!?
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1264
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1808 times
Been thanked: 3267 times

Inna написа: 27 Сеп 2021, 11:00
Vetrushka написа: 27 Сеп 2021, 09:49
MixedGreens написа: 27 Сеп 2021, 09:41 не трябваше ли 20%-50% да са amber преди бране ? Така е най добре за наспиване до колкото съм чел.
Зависи какъв ефект търсиш, аз предпочитам да съм жив след, като пуша. В началото и аз ги оставях, малко да презреят, но вече не. Когато трихомите станат млечно бели, това означава, че съдържанието на THC е най - високо. След това вече започва неговия разпад и ефекта става малко по приспивен. Това важи най - вече за индика доминант растения.
Тука гледам някакви спорове се водят, но аз съм също на мнение, че е по добре да си видиш трихомите и тогава да режеш. Да, като цяло може да добиеш представа и без лупа и микроскоп, ама аз все още си гледам трихомите преди бране. И е важно къде се гледат, не бива да е по главите, там може измамно да ви се строи, че са готови. Най - добре е да се гледат по калиаксите и да не е на върха на растението, там стават по бързо.
Не казвам, че е лошо да се гледат, който смята че има нужда и за по сигурно. Но се разбира чудесно и без лупа кога едно растение е за бране на око.Това, че някой може да не умее все още е друг въпрос.Като сравниш преценката ти на око с тази с лупа какво откриваш? Обикновено, че съвпада. Или е крайно различна? Ако е второто, е тогава човек трябва да погледа още реколти и ще съвпадне😉
Това със трихомите повече го правя Indoor, не заради друго, но там имам повече контрол. Когато искам да обера на кехлибар 20-30%, няма как това да го видя без лупа. На вън, така или иначе ходя през седмица, та там общо взето гледам времето и дали мухлясват растенията. Ако почне да избива мухъл, направо го махам, без значение до къде е стигнало.
Иначе аз ориентирам и по друго, когато ги снимам със светкавица, в началото главата изглежда някак по кристална, а при узряване не блести толкова много на светкавицата.
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3208
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7144 times
Been thanked: 4763 times

Mezzazine написа: 27 Сеп 2021, 11:14 Лупа си вземах преди 5 6 г преди и магазини нямаше за такива неща.....гледахме близначката да станат кафяви!!!?
Близалата не са критерий сами по себе си, защото те могат да изсъхнат преждевременно от нещо. Но да, не трябва да са рошави, това е едно на ръка. Също плодниците се подуват накрая най много, също така главата и с просто око не блести, а седи бяла(както каза Ветрушката за светкавицата и аз съм го забелязала) и няма почти никакво ново развитие или е малко....Има още неща в цялостния вид на растението. Това е общо така насока, но се гледа всяко цвете за себе си. Навън ясно, че не може така прецизно, на горила отиваш дадената седмица, преди студа/дъжда и това е, гледаш да е макс узряло по твоите стандарти......... Ако са под ръка преценката може да е по прецизна, ден за ден да ги оглеждаш.
Лупата или зуум на телефона е хубаво нещо и помага, но не е да не може да се прецени без, това искам да кажа.
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3495 times
Been thanked: 4731 times

50% amber trichomes се вижда и без лупа, ако се гледа добре по-главите.

Ние берем outdoor на 40-50% защото така ни харесва. Някой видове ще дадът много повече тегло и загубата на няколко процента THC е незначителна спрямо това което получаваш.

Лупа е хубаво всеки да има, защото с нея следиш развитието на растението, береш на предпочитано ниво и се учиш ако нямаш никакъв опит.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Заключено

Обратно към “Outdoor - Външно отглеждане”