Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

iKAR ˟ Bubblegummer ˟ LED ˟ 2021

Публикувай отговор
Семена марихуана
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Аз от аматьорски страх да не предобря не посмях да дам по-смело. На следващото поливане (след 3 или 4 дни, според саксиите) мога ли да дам ли пак храна (и в същите или в увеличени дози) и чак на по-следващото да полея с вода и да си ги редувам занапред?
Аватар
ganjalove
Градинар
Градинар
Мнения: 462
Регистриран на: 18 Ное 2019, 14:16
Has thanked: 1620 times
Been thanked: 836 times

iKAR написа: 13 Сеп 2021, 22:03 Аз от аматьорски страх да не предобря не посмях да дам по-смело. На следващото поливане (след 3 или 4 дни, според саксиите) мога ли да дам ли пак храна (и в същите или в увеличени дози) и чак на по-следващото да полея с вода и да си ги редувам занапред?
И аз го имам този страх да не предобря нещата:) биоризотоника на кана и аз го имам и от него слагай по смело не по 1мл-1.2 а за малки 2.5 и за по големи 4 мл/л.Твоите растения изглеждат много добре сега и дози от 1.2 ЕС немогат да им навреди по скоро ще избухнат,поливай мримерно 1 път тор 1 път вода или всеки път с торна вода от порядака на 1ес.Сега като гледам мисля така да направя аз да поливам всеки път с торна вода около 1 ЕС,една кото продава торове и всякакви такива ми каза че цветята си ги полива всички път с торна вода в доза около 1 ЕС,така мисля да го изпробвам това сега и ще дам отцет после:)Успех!
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

ganjalove написа: 14 Сеп 2021, 09:30
Твоите растения изглеждат много добре сега и дози от 1.2 ЕС немогат да им навреди по скоро ще избухнат,поливай мримерно 1 път тор 1 път вода или всеки път с торна вода от порядака на 1ес.

Благодаря за комплимента и за съвета, колега! TDS метъра предстои да го взема другата седмица, а дотогава EC-то на водата ще е на късмет и усет :lol: :lol: Четох доста дали "пълна доза седмична храна да се редува с вода" или "на всяко поливане поравно разделена доза храна" и като че ли няма категоричен отговор по темата. В моя случай се очертават към 2 поливки седмично, та и двата варианта ще са лесни за пресмятане и смесване. Скоро им предстои и първо пръскане с Nano-Breathe. Чакам и за топирането, поне на по-голямото , но няма да го напъвам излишно, когато-тогава :)
Аватар
ganjalove
Градинар
Градинар
Мнения: 462
Регистриран на: 18 Ное 2019, 14:16
Has thanked: 1620 times
Been thanked: 836 times

iKAR написа: 14 Сеп 2021, 11:59
ganjalove написа: 14 Сеп 2021, 09:30
Твоите растения изглеждат много добре сега и дози от 1.2 ЕС немогат да им навреди по скоро ще избухнат,поливай мримерно 1 път тор 1 път вода или всеки път с торна вода от порядака на 1ес.

Благодаря за комплимента и за съвета, колега! TDS метъра предстои да го взема другата седмица, а дотогава EC-то на водата ще е на късмет и усет :lol: :lol: Четох доста дали "пълна доза седмична храна да се редува с вода" или "на всяко поливане поравно разделена доза храна" и като че ли няма категоричен отговор по темата. В моя случай се очертават към 2 поливки седмично, та и двата варианта ще са лесни за пресмятане и смесване. Скоро им предстои и първо пръскане с Nano-Breathe. Чакам и за топирането, поне на по-голямото , но няма да го напъвам излишно, когато-тогава :)
Привет колега, сега като погледнах на 1 стр. какво ще използваш и Ооохо то направо срам ме хвана,че съм писал в дневника ти..ти си безупречен Био а аз ти говоря за ЕС метри и стоиности,минерали и глупости ин все пак количествата на азот трябва да са ти завишени сега,те бързо го преработват в активен разтеж и да ги предобриш малко реално за 2-3 дена ще го преработят и ще искат още даже,ако си на интензивно светление примерно там и ядът и пият и растът по бързо,ами даваш им по малко от торовете които имаш и ги на наблюдаваш как реагирват,ще си ги направиш такива каквито искаш:)
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Ден 26

Лампа 50% - 50см
Температура 24°-26°
Влажност 65%

Снощи преди да изгасне лампата, по-голямото цвете беше топирано и двете бяха напръскани с Nano Breathe.

Днес на "изгрев" полях с общо 1200мл. вода 6.5 pH с:

2,2 мл. K+Amino ( почти 2 мл./л)
0,65 мл. Cal-Mag ( 0.6 мл/л)
120 мл. коприва ( 1:10 на литър)
3 мл. Rhizotonic (2,5 мл/л)

Живнаха:
foto_no_exif.jpg

След няколко дни предстои привръзване на топираната госпожица, изчистване на растежа отдолу и топиране на по-малката й сестра.
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1263
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3263 times

Според мен изчакай малко с изчистването, то няма какво да чистиш още, а така ще ги стресираш още повече след топиране.
Аватар
ganjalove
Градинар
Градинар
Мнения: 462
Регистриран на: 18 Ное 2019, 14:16
Has thanked: 1620 times
Been thanked: 836 times

iKAR написа: 16 Сеп 2021, 15:09 Днес на "изгрев" полях с общо 1200мл. вода 6.5 pH с:

2,2 мл. K+Amino ( почти 2 мл./л)
0,65 мл. Cal-Mag ( 0.6 мл/л)
120 мл. коприва ( 1:10 на литър)
3 мл. Rhizotonic (2,5 мл/л)

Живнаха:
foto_no_exif.jpg
Щом живнаха значи си нацелил нещата:) сега чакане да поизсъхне микса.Какви торове имаш ,които са предимно с Азот най вече?

ПС. Защо го напръска със солна вода е братле нали във пота има толкова много....... само се шугувам! :toke:
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

ganjalove написа: 17 Сеп 2021, 12:48
Щом живнаха значи си нацелил нещата:) сега чакане да поизсъхне микса.Какви торове имаш ,които са предимно с Азот най вече?

ПС. Защо го напръска със солна вода е братле нали във пота има толкова много....... само се шугувам! :toke:
Еее да, ще се разберем с цветята, няма начин :) Изсъхването задължително, поне още са малки и лесно преценявам саксиите кога са сухи, хванах май и някакво количество вода, което ги държи тамън 3-4 дни до изсъхване. За азота разчитам на около 2-3 литра ферментирала коприва (6+ месеца), някъде по темите за новобранци, мисля че Ина ми беше написала, че с нея мога да изкарам вегетацията от гледна точка на азот. Ти мани бъзика със солната вода, щото един минал експериментален незавършен гроу, докато чаках оборудването, беше на няква тотлна мъка късна вегетация без изкарващ вентилатор, на една тъпа цфл-ка за цъфтеж, без обдухващ дори.. полу умряло цвете, и дадох съвсем малко К+Амино и Нано Брийт (щото бяха пристигнали от бетър нещата) и след 3-4 часа вече видимо му се живееше зверски. И сега за втори път пръскам с тебеширената вода и пак бяха опънали снощи ръцете нагоре. Така че само благи думи за нея :D

Фън факт: Пускам им музика, говоря им често и откакто пристигнаха семките, тия двете хубавици в саксиите не са докосвани с гола ръка (ако всичко върви по-план се надявам главите да влязат в бурканите без да са докосвани от човешки пръст без ръкавица.. then I will call it "the virgin weed")
:passg:
Аватар
ganjalove
Градинар
Градинар
Мнения: 462
Регистриран на: 18 Ное 2019, 14:16
Has thanked: 1620 times
Been thanked: 836 times

iKAR написа: 17 Сеп 2021, 13:43
ganjalove написа: 17 Сеп 2021, 12:48
Щом живнаха значи си нацелил нещата:) сега чакане да поизсъхне микса.Какви торове имаш ,които са предимно с Азот най вече?

ПС. Защо го напръска със солна вода е братле нали във пота има толкова много....... само се шугувам! :toke:
Еее да, ще се разберем с цветята, няма начин :) Изсъхването задължително, поне още са малки и лесно преценявам саксиите кога са сухи, хванах май и някакво количество вода, което ги държи тамън 3-4 дни до изсъхване. За азота разчитам на около 2-3 литра ферментирала коприва (6+ месеца), някъде по темите за новобранци, мисля че Ина ми беше написала, че с нея мога да изкарам вегетацията от гледна точка на азот. Ти мани бъзика със солната вода, щото един минал експериментален незавършен гроу, докато чаках оборудването, беше на няква тотлна мъка късна вегетация без изкарващ вентилатор, на една тъпа цфл-ка за цъфтеж, без обдухващ дори.. полу умряло цвете, и дадох съвсем малко К+Амино и Нано Брийт (щото бяха пристигнали от бетър нещата) и след 3-4 часа вече видимо му се живееше зверски. И сега за втори път пръскам с тебеширената вода и пак бяха опънали снощи ръцете нагоре. Така че само благи думи за нея :D

Фън факт: Пускам им музика, говоря им често и откакто пристигнаха семките, тия двете хубавици в саксиите не са докосвани с гола ръка (ако всичко върви по-план се надявам главите да влязат в бурканите без да са докосвани от човешки пръст без ръкавица.. then I will call it "the virgin weed")
:passg:
Разбира се само благи думи😁 аз реално и нищо лошо не мога да каза за веществата които използваш.всички са с голям ефект и всяка по извесна фирма за торове ги предлага.Твоите примерно са водят най висок клас и се радвам много над онази дума като видях ЖИВНАХА..това говори достатъчно😀 само гледай да не развалиш хубаво потръгналата работа.от тук нагоре само успехи...да не му омекват листата дълго време пу пу😎
Аватар
iKAR
Градинар
Градинар
Мнения: 407
Регистриран на: 17 Фев 2021, 11:00
Has thanked: 653 times
Been thanked: 913 times

Тук ще споделя с вас и за китайският овлажнител "поничка" на usb, който взех за 10лв. Аз нямам опит и база за сравнение зад гърба си, но накратно според мен:

Добрите страни:
Евтин е
При мен работи вече повече от 25 дни без прекъсване и без никакви проблеми
Работи със студена вода
Няма резервоар, съответно в колкото вода го сложиш, толкова ще изпарява
Значително по-малък риск от бактерии и вредители, отколкото с хавлиени кърпи и парцали.

Лошите:
Няма никакъв контрол върху него, съответно включваш и започва да изпарява
Капацитета на изпаряване не е много голям, не е и съвсем ясен, но на сляпо бих казал нещо от порядъка на 50-60 милилитра на час
Не би вършил особена работа за големи пространства, още по-малко за силно топлоотделящо осветление (например HPS)
Досадна лед светлинка, докато работи, макар и във вегетацията това да не пречи особено, а в цъфтежа доколкото ми е известно
едва ли би се наложило човек да овлажнява допъленилно.

В заключение аз съм доволен от "поничката", защото палатката ми е малка, влагата попринцип не е ужасно ниска (от порядъка на 40-60% е) и с много часове експериментиране успях да хвана някаква работеща схема между изкарващ, циркулационен и овлажнителчето, така че да закрепи адекватни нива на температура и влага за съответната фаза на растенията в момента.

Понеже го играх няколко дни и аз с хавлии, канчета и пулверизация, потвърждавам написаното поне 50 пъти от опитните колеги, безумно е.
Инвестирайте в овлажнител!
И макар че "поничката" е ефикасна за мен в конкретния случай с мъничка палатка и само 2 цветя, пак си давам сметка какво удобство биха били един адекватен изпарител и контролер за влажност и темп. за изкарващия вентилатор.

foto_no_exif (2).jpg
Публикувай отговор

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”