Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

С риск да съм нахален

Публикувай отговор
Семена марихуана
Mtod88
Градинар
Градинар
Мнения: 65
Регистриран на: 18 Мар 2021, 13:44
Has thanked: 52 times
Been thanked: 99 times

ganjalove написа: 19 Апр 2021, 20:03
Mtod88 написа: 19 Апр 2021, 16:37 Здравейте градинари, вчера полях Bubba ( голямата кака) . Водата беше полята 6.3 като добавих меласа една чаена лъжица на 2л. вода, био хевън 3мл./л и топ макс 1мл./л. От вчера още преди да я полея забелязах, че някой от листата отдолу пожълтяват. Днес едното беше изсъхнало и го скъсах. Но другите още не са. Качвам снимки ако имате идеи какво може да, моля дайте съвет. Аз си мисля, че може да е азотна липса, но от друга страна, миналата седмица сложих от guano bloom 50ml. на 11.5л саксия и понеже НПК-я е 3-6-10 , си помислих че азота ще е ок. Това само мои разсъждения разбира. Температурата е 22-25гр. през деня и не съм засичат в тъмен период но не пада под 18 гр. Влагата е 50% , обдухвам я, като опитвам да не духа директно към растението. За светлината съм казал с какво разполагам е момента. Здраве и мир на всички ✌
сега на какво разтояние е от лампта,да не би тя да ги пече малко повече,аз също гледам с такива светлини но прибавям вече и доста топло бяла и бяла светлина и виждам промяна и по щастливи взеха да стават,може да пробваш и ти:)
Разстоянието е близо, на 30 см. от цветето, мога да опитам да я вдигна малко. Намерих къде продават доломит днес ще взема, ще намеря и коприва да натисна във вода за няколко дни.
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Mtod88 написа: 20 Апр 2021, 09:04
ganjalove написа: 19 Апр 2021, 20:03
Mtod88 написа: 19 Апр 2021, 16:37 Здравейте градинари, вчера полях Bubba ( голямата кака) . Водата беше полята 6.3 като добавих меласа една чаена лъжица на 2л. вода, био хевън 3мл./л и топ макс 1мл./л. От вчера още преди да я полея забелязах, че някой от листата отдолу пожълтяват. Днес едното беше изсъхнало и го скъсах. Но другите още не са. Качвам снимки ако имате идеи какво може да, моля дайте съвет. Аз си мисля, че може да е азотна липса, но от друга страна, миналата седмица сложих от guano bloom 50ml. на 11.5л саксия и понеже НПК-я е 3-6-10 , си помислих че азота ще е ок. Това само мои разсъждения разбира. Температурата е 22-25гр. през деня и не съм засичат в тъмен период но не пада под 18 гр. Влагата е 50% , обдухвам я, като опитвам да не духа директно към растението. За светлината съм казал с какво разполагам е момента. Здраве и мир на всички ✌
сега на какво разтояние е от лампта,да не би тя да ги пече малко повече,аз също гледам с такива светлини но прибавям вече и доста топло бяла и бяла светлина и виждам промяна и по щастливи взеха да стават,може да пробваш и ти:)
Разстоянието е близо, на 30 см. от цветето, мога да опитам да я вдигна малко. Намерих къде продават доломит днес ще взема, ще намеря и коприва да натисна във вода за няколко дни.
Доломита е хибаво да го има предварително в почвата, защото разтворен във вода и на поливка не е толкова ефективен. Добре са те посаветвали да вдигнеш малко лампата.
Mtod88
Градинар
Градинар
Мнения: 65
Регистриран на: 18 Мар 2021, 13:44
Has thanked: 52 times
Been thanked: 99 times

Здравейте пак , купил съм cal mag , исках да взема доломит който First предложи, но ще е другият път. Вдигнал съм лампите по-високо, ще опитам да редуцирам количеството вода с което поливам. Bubba продължава да си жълтее, след консултация с момичето от магазина, тя каза че трябвало да поливам по често от веднъж седмично, не съм сигурен, може това да е проблема. Скоро се надявам да разбера. Искам да попитам, според вас след като сложил преди 2 седмици, 50мл. на 11л. саксия блуум, рано ли е да ако сложа след 2 седмици още 50мл. Също така водораслите които имам колко често мога да ги ползвам. Всяко поливане ли да слагам меласа?

И това е друг въпрос които исках да попитам, когато пресаждам бебетата в 15л саксии, какво съотношение чкч, зеолит и водорасли е добре да сложа в почвата. Ако някой има предложение, как бих могъл да използвам complete organix ,на guanokalong. Дали е добре да сложа другата седмица и от него.
Прикачени файлове
20210420_161618.jpg
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Mtod88 написа: 20 Апр 2021, 16:32 Здравейте пак , купил съм cal mag , исках да взема доломит който First предложи, но ще е другият път. Вдигнал съм лампите по-високо, ще опитам да редуцирам количеството вода с което поливам. Bubba продължава да си жълтее, след консултация с момичето от магазина, тя каза че трябвало да поливам по често от веднъж седмично, не съм сигурен, може това да е проблема. Скоро се надявам да разбера. Искам да попитам, според вас след като сложил преди 2 седмици, 50мл. на 11л. саксия блуум, рано ли е да ако сложа след 2 седмици още 50мл. Също така водораслите които имам колко често мога да ги ползвам. Всяко поливане ли да слагам меласа?

И това е друг въпрос които исках да попитам, когато пресаждам бебетата в 15л саксии, какво съотношение чкч, зеолит и водорасли е добре да сложа в почвата. Ако някой има предложение, как бих могъл да използвам complete organix ,на guanokalong. Дали е добре да сложа другата седмица и от него.
С торенето е по-добре честно но помаглко. Преторяането има много лош ефект върху китките. По-добре да са гладни и да им дадеш, защото така откачат, а като ги пренаситиш ги забиваш/стънваш или съсипваш. Complete organix ,на guanokalong е много хубав и ефективен продукт в който има много неща и китките му се радват много, но нимаай с него да не преториш. Имаш ли метирелна купичка? Преди подаряваха дозатор 50 мл. Последно като го ползах давах от него по 50 мл (сухо е но се измерва в кубичен обем) на 10 литра почва (саксия). Ако саксията ти е повече от 10 литра просто си го пресмяташ. Като това е леко по назобваща доза.
Водораслите, които имаш сухи ли са или течни? Сладководни или морски?
Има гроушопое в който продавачите не са отгледали 1 домат, а да не говорим за канабис, но са готови да ти продадът всичко. Мисли, като пазаруваш и винаги си искай отстъпка. :D
Преполиването заключва усвояването на хранителни вещества. Това, че им даваш суша от време на време е хубаво. Всекя поливка е различна и много зависи от структурата на почвата, от влагата и температурата в бокса, от светлината и китките. Един може да полива всеки ден, друг през ден, трети човек 1 на седмица, но е важно поливката да е спрямо нуждата на растенията. Ако почвата ти е с по-финна структура и с повече перлит съхне по-бързо, ако почвата ти е тежка съхне по-бавно. Осветлението и температурата играят голяма роля. Най-лесно да прецениш дали е за поливка е като вдигнеш саксията. Ако е лека е суха, ако е мокра е по-тежка, както и леко да пъхнеш пръст в почвата, но само до 1-то отделение за да не нараняваш корена, а само да усетиш дали е влажно или сухо.

Според мен е правилно, че ще засушиш, както и че си вдигнал лампата, както и че ще дадеш Cal и Mag. Ако можеш си направи тор от коприва, има тежка миризма, но е полезна и ефективна.

Не слагай повече от 2-3% зеолит (макс 5%), няма смисъл. Попринцип и 50 грама зеолит са достатъчни на 1 кв. метър, но това е друга тема. С много зеолит саксията става тежка. Чкч макс 30%, защото изменя много структурата, а и после има проблеми в цъфтежа ако сложиш повече чкч. Като дори и да сложиш 10% чкч в почвата, винаги можеш да добавиш чкч като посипеш отгоре или на воден екстракт. Пълниш 1 шишеш на 1/3 с чкч и доливаш 2/3 вода и след това разреждаш и поливаш. Може да се прави и втора цедка, а накрая песачинките да ги сложиш в саксията.

Засегнатите листа няма да се оправят, но е важно да не се разпространява. Споко, Бубата ще се оправи. Между друто Бубата е уникален сорт/ (вкусен, силен и дащен.... прави много големи глави)
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

П.П. според мен за момента давай меласа с всяка поливка, дай им Cal Mag и не тори с основната храна, като си дал наскоро от оснвната. По-добре да са леко гладни, отколкото да са преторени. Но решението, какво ще направиш е твое.
Mtod88
Градинар
Градинар
Мнения: 65
Регистриран на: 18 Мар 2021, 13:44
Has thanked: 52 times
Been thanked: 99 times

Благодаря много First, всъщност причината да направя този дневник е точно заради съветите които получавам тук. Мисля, че ако ги следвам, е най-добрия начин да развия умения. В крайна сметка е хоби и за това искам да се науча. Колкото повече чета, толкова повече ме грабва. Радвам се че има хора като вас. Скоро осъзнах, че аз няма с кого да обсъдя това хоби, с кого да споделя успех или провал. И за това място като този форум е важно да съществува, както и всички които продължават да помагат ✌ мир и здраве на всички.
Mtod88
Градинар
Градинар
Мнения: 65
Регистриран на: 18 Мар 2021, 13:44
Has thanked: 52 times
Been thanked: 99 times

Здравейте градинари, малко информация какво се случва при мен. Днес полях bubba 7 седмица цъфтеж, искаше ми се да е по рано, но нямаше как защото чаках да изсъхне почвата. Полях с 1.5л за 11л. саксия, във водата добавих cal/mag 2ml/L, bio heaven 3ml/L , меласа малка чаена лъжица, top max 1ml/L. Свалих pH до 6.2 надявам се да улесня усвояването на магнезий. Доста листа паднаха от нея, налива глави но мисля, че се движи със закъснение. Условията в бокса са,40- 50% влажност, температура 23-26 гр. Мисля си, че другата седмица мога да сложа 50мл блуум и водорасли, но ще чакам и вие да предложите. Малките хубавици, не са поливане повече от седмица, но и не изглежда има нужда. От вчера не под пликове, някой от листата ми изглеждат като избледняват в краищата, дано да не е проблем. Също така едната blue dream , е малко оклюмала, дано се съвземе. Условията при тях са 22-24 гр. температура , влагата е между 60-80% процента. Вдигнал съм лампата на 40 см. Има и вентилатор който да духа над овлажнитля. Мисля след няколко дни да ги местя в 2л саксии и да ги топирам веднъж. Купил съм материали да направя мрежа, сега ще имам дълга ваканция и ще обърна внимание на хубавиците и ако мога да направя подобрения също ще е добре. Мир и здраве на всички, насладете се на празниците.
Прикачени файлове
20210424_123053.jpg
20210424_123044.jpg
20210424_123049.jpg
Тази ме притеснява
Тази ме притеснява
20210424_123028.jpg
20210424_122908.jpg
20210424_122832.jpg
20210424_122825.jpg
20210424_122825.jpg
20210424_122819.jpg
20210424_122559.jpg
20210424_122546.jpg
20210424_122536.jpg
20210424_122525.jpg
Mtod88
Градинар
Градинар
Мнения: 65
Регистриран на: 18 Мар 2021, 13:44
Has thanked: 52 times
Been thanked: 99 times

Здравейте градинари, да не цитирам заглавието на темата 😃 просто малко инфо. Бъба беше полята преди 4 дни, дадох и кал/маг , меласа и био хевън. Спряхме пожълтяването, благодаря Фърст ✌, за главите ще видите, че не да големи, но аз и не съм очаквал, пред вид всичко през което премина това цвете. Следващото и поливане ще бъде със блуум 50мл. + добавен калии, меласа, био хевън, алга миг, акти Вера, на бб. Температура 24-25 градуса светъл, влага 40-50%, тъмен период 20 градуса и влагата се качва 50-60%. Обмислям варианта да си закупя тс 1000, но за сега ще трябва да се справям със светлината с която разполагам. Малките девойки се развиват, преди три дни ги прехвърлих в 2л. саксии и днес ги топирах. В почвата сложих съвсем малко чкч и водорасли, при пресяването използвах и микориза( не съм сигурен се произнася 😄) при тях влажността варира между 50-70% температурата 20 гр. Тъмен и светъл, 23-24 гр. 18/6 цикъл. Ще има дам една седмица и мисля да ги пускам да цъфтят с кака си бъба. Знам, че това ще доведе до други проблеми, но... повече никога не искам да слагам цветя в направен от мен бокс, не ми се прави и същата грешка да стартирам гроу, преди да съм приключил старият. Впечатленията ми от двата различни вида до сега са , че сативата расте по-бързо и особено едната от блу дрийма, тя ми любима, пие си водата 2 дни по-бързо от останалите. Сякаш много иска да порасне сладурката 😀 мир и здраве на всички и весели празници.
Прикачени файлове
20210427_151201.jpg
20210427_151149.jpg
20210427_151139.jpg
20210427_151132.jpg
20210426_115018.jpg
20210426_115012.jpg
20210427_151300.jpg
20210427_151304.jpg
20210427_151314.jpg
Mtod88
Градинар
Градинар
Мнения: 65
Регистриран на: 18 Мар 2021, 13:44
Has thanked: 52 times
Been thanked: 99 times

Отново извинете за спама, винаги пропускам важна информация Бъба е 47ми ден цъфтеж, а малките са 18ти ден вегетацията и са около 10 см. високи.
Аватар
ganjalove
Градинар
Градинар
Мнения: 462
Регистриран на: 18 Ное 2019, 14:16
Has thanked: 1620 times
Been thanked: 836 times

Mtod88 написа: 27 Апр 2021, 15:43 Отново извинете за спама, винаги пропускам важна информация Бъба е 47ми ден цъфтеж, а малките са 18ти ден вегетацията и са около 10 см. високи.
за 2 или 3 път казваш извинете за спама а темата си е твоя и обясняваш и показваш всичко подробно,което е много интересно и ти Благодаря за което!Благодаря че споделяш!
Публикувай отговор

Обратно към “Indoor - Домашно отглеждане”