Golden Teachers/Златни Учители

Място за дискусия, изследване и проучване на един от най-мистериозните и проницателни ентеогени на Земята.
Публикувай отговор
Семена марихуана
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3503 times
Been thanked: 4731 times

Първите две снимки са от pf-tek (240мл буркан) последната е monotub.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
sugerman
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 12
Регистриран на: 14 Яну 2021, 20:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

firstcitizen написа: 25 Яну 2021, 21:02
sugerman написа: 25 Яну 2021, 19:57 Виж сега братле,не знам така или ми звучи или от самото начало си ме подхванал за краката.( Дано само така да ми звучи в моята глава от това, което прочитам) никъде не съм казал нищо за мухала а само попитах... А само че имам що горе някакъв опит и съзнание за тези неща. Не се бия в гърдите и в никакъв случай не казвам, че знам всичко нито пък имам такова целоустремение, камоли пък да се фукам пред някой тук или където и да е било. На мен ми се е присирало от страх, от самия трип, понеже съм преживявал тези шамари вече и то от semilaceata ( тези които са тук по поляните ) . Не знам как си останал с впечатление, че подценявам силата им. Просто няма как да стане защото познавам малка част от нея за сега , която ми е показала че не е майтап. Благодаря ти за информацията полезна е и оценявам че отделяш от времето си тук за да споделиш опит, но ми се струва, че от самото начало нещо ме нападаш. Аз мисля че тук е място за споделяне и затова съм тук, ако по някакъв начин преча на тази тема мога да отворя нова специално за монотъб, който ще е новият ми проект, иначе благодаря за съвета със светлината, аз внимавам и се грижа просто явно се събудих много късно.
Не беше нападане, а по-коро съвет с предупреждение да бъдеш внимателен и с уважение към нещата, но явно ги знаеш нещата, но няма как да знам всеки нов потребител, каква история има със субстанциите. Реагирам така, защото имам приятели, които ги научиха по трудният начин нещата с психаделиците, а от такъв стрес няма смисъл. Те просто подходиха неуважително и самонадеяно...
Golden Teachers са в пъти по-силни и интензивни от Semilaceata (лайнарките по нашенски или Шапката на Свободата) . Златните Учители не случайно са кръстени златните учители :D Двата щама са много различни и от към визуалки, и от към мисловен процес и от към всичко... абе различни гъби. Дозировката за трип също им е много различна. Със Златните учители лесно можеш да Брейктрутнеш ако ги изядеш с правилен Set&Settings и на гладно повече от ден, а да не говорим, че има щамове, които са още по-силни. Масово хората в България нямат култура на друсане, а пък за култура за психаделици и свещенни растения да не говорим... Със Златните учители съм Брейтрутвал и с 3 грама сухи при това в компания на хора и то Брейтрут в продължение на часове. Та те така, всичко е Set&Settings и дори четенето на едно съобщение е Set&Settings, защото както яденето на гъби нещата се случват в главата ти, така и четенето на текста се случва в главата ти и само от теб зависи, как го взъзприемаш.
Другото е че скачаш на монотюб направо, а за начало буркана е по-лесно и от опит знам, че дори с 5 буркана ( с обем 240 мл) отгледани както трябва ще имаш гъби за цяла година за двама ви ... за теб и жена ти, при това при много редовна (зло)употреба при това на високи дози и ми става чудно, защо ти е моното'б за толкова много гъба.., но ти си знаеш за какво са ти :D.

Ако решеиш качи някоя снимка да видим, как се развиват нещата.

Желая ти щасти и успех.
Да напълно те разбирам. Имам много такива приятели и аз включително съм подценявал и после съм ял яко шамари хахах... Но все пак каквото и да се случи "там" с то понякога си е направо "тук" е отражение на твоят вътрешен свят според мен. Имам приятели които са ужасени и казват,че никога не биха се пуснали на влакчето пак. Аз също съм бил ужасен и то не само от гъби. Но мисля че ако си характер ще се възтановиш за месец два пет година две три и ще събереш смелост да се пуснеш пак и да го оправиш минимум да ррабереш как работи, което е стъпка преди това., Защото знаех как работи. Всяко нещо си има собствени трикове поне в моите изживявания. Иначе не бих подценявал нашите картолки им казвам аз(така ми каза вд а баба в Родопите че са им казвали навремето) . Миналата година изядох доста с мед но то говоря половин бурканче малко тъпкано и мога да кажа че. Въобще не беше разходка в парка. Брейлтруто което съм имал от ди Ем ти (преди да успея да направя третата легендарна дръпка и то от вейп) беше същото но удължено с часове. А иначе учителите ги пробвах три грама сушени на лимонов тек. Беше уникално, имах разговор с гъбите , казаха ми че този път ще ми покажат пътя но ако обещая да се върна пак там но по-дълбоко. Та това ме накара и да се опитам да отгледам и докато се усетих един гроу кит се озова в ръцете ми и отделно един приятел ми подари спори b+ с които са ми бурканите. Та за следващите пъти мисля по надълбоко сам на тъмно и искам да имам за момента,. А ти какво ме съветваш да ги отгледам в буркана ли ? Не е лоша.идея, in vitro TEK му казват.
sugerman
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 12
Регистриран на: 14 Яну 2021, 20:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Sofia Cannabis написа: 25 Яну 2021, 21:31 Първите две снимки са от pf-tek (240мл буркан) последната е monotub.
Пича гледа учители. И в повечето в чужбина гледат по този начин, та дори и само с влакна. Но не казвам, че това което казваш няма логика, дори напротив. Ще пробвам с влакна и ЧКЧ 2:1 за да не стане прекалено много храната понеже буркана ми е с кафяв ориз.
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3503 times
Been thanked: 4731 times

sugerman написа: 25 Яну 2021, 21:53
Sofia Cannabis написа: 25 Яну 2021, 21:31 Първите две снимки са от pf-tek (240мл буркан) последната е monotub.
Пича гледа учители. И в повечето в чужбина гледат по този начин, та дори и само с влакна. Но не казвам, че това което казваш няма логика, дори напротив. Ще пробвам с влакна и ЧКЧ 2:1 за да не стане прекалено много храната понеже буркана ми е с кафяв ориз.

"И в повечето в чужбина гледат по този начин, та дори и само с влакна."

Това са силни думи при положение че не знаеш къде живея....

Няма лоши методи и единственият начин да разбереш какво работи при теб е чрез пробване.

- ние само ти даваме насоки основани на нашият опит, крайното решение винаги си е твое.
- при мен shotgun chamber не работи заради времето. При теб може да е най-добрият вариан.
- при мен монотъб беше много по-лесно спрямо бурканите които first препоръчва.

Аз използвах царевица за monotub в YouTube се кълнат в храна за птички от Petco store.

Гъбите се отглеждат в толкова разнообрази среди че няма как да се определи какво е най-доброто.

Ще се радвам много да покажеш твоят начин.

Успех
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
sugerman
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 12
Регистриран на: 14 Яну 2021, 20:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Имах впредвид,че 98% от видеата, които съм гледал са с влакна а другите два са с конски торф. Някои слагат слама, но мнението на повечето е че за кубенсиса не е най- доброто. Това с ЧКЧ го виждам от вас и с радост ще го пробвам. И да мисля, че SGFC не е добре за зимата много е сухо. Дори и с перлита не стига, прекалено Много дупки. За пролетта сигурно ще е супер. А ако сложиш постелка на шотгън-а ще изкара всичката влага ако наоколо всичко е сухо и тортата ще изсъхне.
psihonavta
Градинар
Градинар
Мнения: 25
Регистриран на: 29 Окт 2020, 21:27
Has thanked: 10 times
Been thanked: 17 times

Колеги дайте мнение защо ми се вкисва вече 4та партида. Четвърти Попкорн тек вече ми мухлясва и не мога да открия грешката си. Първите ми два баха успешни и много продуктивни. Единствената разлика е, че ползвам отпечатъци които си направих от 1вото и 2рото гледане. Споровите спринцовки си ги правя по този начин: youtube.com/watch?v=eXO6vdpYkM8&t=332s . Някой от бурканите тръгнаха но кратко след това отново се появи мухъл и колонизацията спря. Странно е, че има различен заразени.. с черен, сив и още някакъв белезникаво сив. Старая се всичко да е максимално стерилно. Възможно ли е самите отпечатъци да са заразени или спринцовките. Мисля да пробвам да изваря и празните буркани с капачки преди това. Ако имате по-добра идея за направата на спринцовки (имам и един непокътнат отделен отпечатък) ще се радвам да я споделите.
Аватар
Focktor
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 366
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 15:13
Has thanked: 566 times
Been thanked: 320 times

След бая четене,реших и,аз да се пробвам. Ще ъпдейтвам ;)
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3503 times
Been thanked: 4731 times

psihonavta написа: 04 Фев 2021, 13:01 Колеги дайте мнение защо ми се вкисва вече 4та партида. Четвърти Попкорн тек вече ми мухлясва и не мога да открия грешката си. Първите ми два баха успешни и много продуктивни. Единствената разлика е, че ползвам отпечатъци които си направих от 1вото и 2рото гледане. Споровите спринцовки си ги правя по този начин: youtube.com/watch?v=eXO6vdpYkM8&t=332s . Някой от бурканите тръгнаха но кратко след това отново се появи мухъл и колонизацията спря. Странно е, че има различен заразени.. с черен, сив и още някакъв белезникаво сив. Старая се всичко да е максимално стерилно. Възможно ли е самите отпечатъци да са заразени или спринцовките. Мисля да пробвам да изваря и празните буркани с капачки преди това. Ако имате по-добра идея за направата на спринцовки (имам и един непокътнат отделен отпечатък) ще се радвам да я споделите.
Напиши стъпка по-стъпка какво правиш.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3503 times
Been thanked: 4731 times

Focktor написа: 04 Фев 2021, 19:55 След бая четене,реших и,аз да се пробвам. Ще ъпдейтвам ;)
Ще следя развитието.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
psihonavta
Градинар
Градинар
Мнения: 25
Регистриран на: 29 Окт 2020, 21:27
Has thanked: 10 times
Been thanked: 17 times

Sofia Cannabis написа: 05 Фев 2021, 05:07

Напиши стъпка по-стъпка какво правиш.
1. Сварявам измитата царевица до готовност (около 1.5 - 2часа) + малко захар, мед и кафе
2. Пълня измитите биркани (около 2/3 - 3/4), затварям, пробивам една дупка , слагам 2 лепенки ел.тиксо и накрая 2 слоя ал. фолио отгоре
3.Слагам ги в тенджера под налягане (има метална решетка на дъното да не се пукнат) и пълня с вода до около 1/3 от тях, варя ги 2 часа някой път и малко повече на слаб огън
4.Дезинфекцирам една стъклена маса, ръце и всичко с което ще боравя обилно със спирт..
5.Изваждам вече поизстиналите буркани, махам фолиото, забърсвам със спирт, дезинфекцирам с огън иглата.. бърша в спирт и инокулирам бирканчетата, като при всяко пръскане повтарям с огън-спирт.
6.Спринцивките ги правих по начина, който е в клипа от предния ми пост 1:1
7.Вече готовите буркани прибирам на топло + термометър и си следя температурата (23-25градуса)

.. и уви на 5-6 ден започват да мухлясват. Имам и няколко буркана, където царевицата не мръдна 1 месец.. предполагам не е била добре сварена защото съм правил и експерименти с времето, което я варя.

Отпечатъците са от гъбки, който гледах. Главно ме съмняват точно те.. или да бъркам при правенето на спринцовките. За жалост нямам агар и стъклени палитрички да пробвам и по другия начин и затова ми е по-удобно с тях. Имам още един отпечатък и мисля тези дни да направя още един опит. Първо ще направя спринцовките и ще ги оставя 1 ден поне да се хидратират спорите и на другия ще инокулирам.
Публикувай отговор

Обратно към “Халюциногени / Ентеогени (растения, гъби, кактуси и други психаделици )”