Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Golden Teachers/Златни Учители

Място за дискусия, изследване и проучване на един от най-мистериозните и проницателни ентеогени на Земята.
Публикувай отговор
Семена марихуана
sugerman
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 12
Регистриран на: 14 Яну 2021, 20:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Може би си прав, че не съм се постарал за червея. Но проверих в Гугъл и не намерих, както и да е, благодаря за съвета. Въпроса ми е кафявото брашно от ориз не е ли достатъчна храна за тях, знам че има много хранителни вещества вътре..иначе за бурканите ако искаш ми вярвай обиколих целия Пловдив и не намерих.... Идеята ми е че мицела ще се храни от буркана докато се развие а после влакната само му създават среда, която да превземе..
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3495 times
Been thanked: 4731 times

sugerman написа: 24 Яну 2021, 18:56 Може би си прав, че не съм се постарал за червея. Но проверих в Гугъл и не намерих, както и да е, благодаря за съвета. Въпроса ми е кафявото брашно от ориз не е ли достатъчна храна за тях, знам че има много хранителни вещества вътре..иначе за бурканите ако искаш ми вярвай обиколих целия Пловдив и не намерих.... Идеята ми е че мицела ще се храни от буркана докато се развие а после влакната само му създават среда, която да превземе..
Достатъчно е но е само един източник и е сравнително обикновен. Затова fisrt ти препоръчва да си вземеш чкч което е и моята препоръка.

Гъбите от бурканите с вермикулит и брашно бяха доста по-слаби спрямо monotub с чкч.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
sugerman
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 12
Регистриран на: 14 Яну 2021, 20:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Благодаря ви за инфото, ще го имам в предвид. Ето едно видео:
https://youtu.be/wzMRjEDMdfs
Тук се говори за CVG ( coco coir, vermeculite, gypsum ) . Иначе както казах така или иначе ще трябва да правя монотъб, защото бурканите ми не са с прав ръб и немога да ги изкарам като торта... Имам пет буркана, като два са под карантина. А единият получи синина( bruising) ,според мен заради недостиг на вода. Имаш съм го и преди като съм забравял да напръскам тортата, но го следя и ако се развие и стане зелено, значи е мухъл. Скоро ще се разбере като превземат напълно. Някой беше споменал,че понякога мицела превзема мухъл дори.. Някой засаждал ли е буркан с такъв случей ?
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

sugerman написа: 24 Яну 2021, 21:32 Благодаря ви за инфото, ще го имам в предвид. Ето едно видео:
https://youtu.be/wzMRjEDMdfs
Тук се говори за CVG ( coco coir, vermeculite, gypsum ) . Иначе както казах така или иначе ще трябва да правя монотъб, защото бурканите ми не са с прав ръб и немога да ги изкарам като торта... Имам пет буркана, като два са под карантина. А единият получи синина( bruising) ,според мен заради недостиг на вода. Имаш съм го и преди като съм забравял да напръскам тортата, но го следя и ако се развие и стане зелено, значи е мухъл. Скоро ще се разбере като превземат напълно. Някой беше споменал,че понякога мицела превзема мухъл дори.. Някой засаждал ли е буркан с такъв случей ?
Имал съм няколко случая да екпериментирам с буркани, като ги оставя да се борят и съм имал случай мицела да превземе и да доминира над плесента, след което мицела на питомният щам плододава гъби вътре в буркана. (умишлено не ги вадих изван буркана) Като гъбите се опираха вътре в стъклото... Обраг ги гъбите и ги изядох въпреки логиката и въпреки, че е опасно, но го направих от лакомия, от това да не фиросвам и от тъпотия, и заради екперимента, защото предполагах, каква е плесента. (но само предполагах ахха ) Гъбите от мухлясалия буркан ми подействаха, но трипа беше по-слаб, но засметка на това доста ме усраха. (яко разстройство и пръцкане, че чак да се притесняваш да пръднеш, че да не се насериш и да трипваш в това време ) Смешно, тъжно и насрно, но факт. Имал съм случай и да не усират мухлясалите и въпреки, че силата им беше усезаема не беше, като при здрави. То и от по-високи дози без да са мухлясали може да се получи това. :D Спрях да правя такива опити с мухлясали, когато един от бурканите го превзе мухала и тогава, като го отварях за да изхвърля съдържанието гъбата усети и буквално почна да хвърля спорите... мухала от сърцевината на мухлясалата торта почна да бълва, като вулкан под налягане струя спори и понеже беше с тъмен цвят се виждаха и се притесних да не заразя и другите здрави буркани, но се притесних и да не го вдишам това. После следващите, като ги отварях ги отварях под вода :D (бурканите накиснати във вода и с течаща струя върху тях) :D
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3495 times
Been thanked: 4731 times

sugerman написа: 24 Яну 2021, 21:32 Благодаря ви за инфото, ще го имам в предвид. Ето едно видео:
https://youtu.be/wzMRjEDMdfs
Тук се говори за CVG ( coco coir, vermeculite, gypsum ) . Иначе както казах така или иначе ще трябва да правя монотъб, защото бурканите ми не са с прав ръб и немога да ги изкарам като торта... Имам пет буркана, като два са под карантина. А единият получи синина( bruising) ,според мен заради недостиг на вода. Имаш съм го и преди като съм забравял да напръскам тортата, но го следя и ако се развие и стане зелено, значи е мухъл. Скоро ще се разбере като превземат напълно. Някой беше споменал,че понякога мицела превзема мухъл дори.. Някой засаждал ли е буркан с такъв случей ?
gypsum се използва за стабилизиране и контролиране на рН. Ти гледаш хубави неща а искаш да използваш само едно от тези неща.

gypsum се използва не само когато се използва coco coir и от нещата които гледам мицела го харесва много като добавка.
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
sugerman
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 12
Регистриран на: 14 Яну 2021, 20:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Да този пич има интересни неща и добре се справя, като гледам. Иначе аз явно имам силен стомах, защото не му се гади и не боли корема от гъбоците. Нито от наще от планината нито от кубенсиса. Пресни сухи всякак не съм усетил нещо натрапчиво. А съм си ял щедро. А на някой случвало ли му се е да забрави тортата на директна светлина без да иска ? Днес видях че гаджето ми е отворило пердетата в разсеяността си и невежеството си към моят проект... Дано не са много съсипани, защото тъкмо са на появяване пънчетата след дълго време търпение. А иначе по темата няма как да се сравнява торта от буркан с кафяв ориз и монотъб, с каквото и да е той вътрее, защото моноръаба им дава много по голяма среда за развитие и храна, както и пространство. Поне според мен. Но мисля че ще се съгласите.
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

sugerman написа: 25 Яну 2021, 15:11 Да този пич има интересни неща и добре се справя, като гледам. Иначе аз явно имам силен стомах, защото не му се гади и не боли корема от гъбоците. Нито от наще от планината нито от кубенсиса. Пресни сухи всякак не съм усетил нещо натрапчиво. А съм си ял щедро. А на някой случвало ли му се е да забрави тортата на директна светлина без да иска ? Днес видях че гаджето ми е отворило пердетата в разсеяността си и невежеството си към моят проект... Дано не са много съсипани, защото тъкмо са на появяване пънчетата след дълго време търпение. А иначе по темата няма как да се сравнява торта от буркан с кафяв ориз и монотъб, с каквото и да е той вътрее, защото моноръаба им дава много по голяма среда за развитие и храна, както и пространство. Поне според мен. Но мисля че ще се съгласите.
Sugerman четеш през ред... Пита ме за заразените буркани и за това ти отговорих за тях, защото имам такъв опит. Гъби пресни и сушени нямат нищо общо с гъби+МУХАЛ/ЗАРАЗА. Обясних, че просирането беше от мухала, но при високите дози без мухал пак може да ти се присере. Човек гъбите, като печурки, кладница, пачи крак и т.н. нямат нищо общо с псилоцибиновите гъби. Във псилоцибиновите гъби има микотоксинна отрова ( псилоцибин) и точно отровата те друса и променя възприятията ти.Естествена реакция на организма при отравяне е повръщане и диария (пак зависи от отравяне до отравяне и от микотоксин до микотоксин). При високите дози може да ти се додрайфа или да ти се присере неудържимо, защото тялото иска да се изчисти и това му е защитната реакция... същата я имат и кучетата ... при високите дози можеш да изживееш изживяания близки до смъртта и не е случаен израза Его-смърт, което е като дефрегментация на мозъка и Егото и буквално имаш физическо и психическо усещане, че умираш, а после, че се прераждаш/раждаш. Псилоцибиновите гъби не са за подценяваня и всеки който ги е подценил е ял шамарите им...дори опитните, като ги подценят ядът шамари! Псилоцибиновите гъби не са за всеки и трябва да се подхожда с уважение към тях. Трипа ти може да е прекрасен с невероятни положителни неща, като еуфория, засилено зрение, слух, мислене, свръзка с Природата/Бог, да изживееш Рая в теб и да видиш невероятно прекрасни неща, но буквално можеш да се усереш и от страх, а не само от микотоксина... от страх ако в един момент се озовеш в Ада и дяволате те изтезават по начин по който го изпитваш физически, звуково и визуално... по-реално от реалното... еее друг е въпроса, че можеш и да си пиеш ракията с дявола и всички демони в Ада да ти козируват, като замръзнали, но това зависи само от дозировката, съзнанито ти, настройката ти, опитат ти, и рецепторите ти.
При магическите гъби не е важно само как ти е стомаха, но е важно и как ти е главата, и пак казвам, при тях псилоцибина е отрова, която оказва ефект върху целият организъм, включително и върху ума и съзнанието ти.

Ако имаш страхове или дълбоки тайни, ума ти ще ги изкара на яве за да ги преработи под една или друга форма, както се казва всеки от нас има свойте собствени демони и ангели и само от ума ни зависи, какво ще изберем.

Ако са били на директна слънчева светлина само за няколко часа е ок, но гледай да не се повтаря. (добре, че сезона е такъв, че Слънцето не е така интензивно) На гъбите им трябва светлина, но слаба, няколко лед диода с бяла светлина ти вършат достатъчна работа. (лед лента)

Ами нормално е монотюба да пусне повече добив точно заради повечето субстрат и повечето пространство. Но мисълта ми беше да отгледаш няколко буркана първо, да хапнеш малко гъбки преди да решиш дали ти се занимава повече. Има хора на който от 1-то ядене им казват, че гъбите не са за тях. Някой от тях решават да пробват 2 и 3 път и пак ритници им бият, но при някой е кардинално от първият път. Не казвам, че при теб случая ше е такъв, а просто те предупреждавам да бъдеш внимателен и не прекалено самонадеян и уверен. Когато човек е прекалено уверен шанса му е 50/50... но ако си с късата клечка и си прекалено уверен това е равно на катастрофа.
sugerman
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 12
Регистриран на: 14 Яну 2021, 20:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Виж сега братле,не знам така или ми звучи или от самото начало си ме подхванал за краката.( Дано само така да ми звучи в моята глава от това, което прочитам) никъде не съм казал нищо за мухала а само попитах... А само че имам що горе някакъв опит и съзнание за тези неща. Не се бия в гърдите и в никакъв случай не казвам, че знам всичко нито пък имам такова целоустремение, камоли пък да се фукам пред някой тук или където и да е било. На мен ми се е присирало от страх, от самия трип, понеже съм преживявал тези шамари вече и то от semilaceata ( тези които са тук по поляните ) . Не знам как си останал с впечатление, че подценявам силата им. Просто няма как да стане защото познавам малка част от нея за сега , която ми е показала че не е майтап. Благодаря ти за информацията полезна е и оценявам че отделяш от времето си тук за да споделиш опит, но ми се струва, че от самото начало нещо ме нападаш. Аз мисля че тук е място за споделяне и затова съм тук, ако по някакъв начин преча на тази тема мога да отворя нова специално за монотъб, който ще е новият ми проект, иначе благодаря за съвета със светлината, аз внимавам и се грижа просто явно се събудих много късно.
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

sugerman написа: 25 Яну 2021, 19:57 Виж сега братле,не знам така или ми звучи или от самото начало си ме подхванал за краката.( Дано само така да ми звучи в моята глава от това, което прочитам) никъде не съм казал нищо за мухала а само попитах... А само че имам що горе някакъв опит и съзнание за тези неща. Не се бия в гърдите и в никакъв случай не казвам, че знам всичко нито пък имам такова целоустремение, камоли пък да се фукам пред някой тук или където и да е било. На мен ми се е присирало от страх, от самия трип, понеже съм преживявал тези шамари вече и то от semilaceata ( тези които са тук по поляните ) . Не знам как си останал с впечатление, че подценявам силата им. Просто няма как да стане защото познавам малка част от нея за сега , която ми е показала че не е майтап. Благодаря ти за информацията полезна е и оценявам че отделяш от времето си тук за да споделиш опит, но ми се струва, че от самото начало нещо ме нападаш. Аз мисля че тук е място за споделяне и затова съм тук, ако по някакъв начин преча на тази тема мога да отворя нова специално за монотъб, който ще е новият ми проект, иначе благодаря за съвета със светлината, аз внимавам и се грижа просто явно се събудих много късно.
Не беше нападане, а по-коро съвет с предупреждение да бъдеш внимателен и с уважение към нещата, но явно ги знаеш нещата, но няма как да знам всеки нов потребител, каква история има със субстанциите. Реагирам така, защото имам приятели, които ги научиха по трудният начин нещата с психаделиците, а от такъв стрес няма смисъл. Те просто подходиха неуважително и самонадеяно...
Golden Teachers са в пъти по-силни и интензивни от Semilaceata (лайнарките по нашенски или Шапката на Свободата) . Златните Учители не случайно са кръстени златните учители :D Двата щама са много различни и от към визуалки, и от към мисловен процес и от към всичко... абе различни гъби. Дозировката за трип също им е много различна. Със Златните учители лесно можеш да Брейктрутнеш ако ги изядеш с правилен Set&Settings и на гладно повече от ден, а да не говорим, че има щамове, които са още по-силни. Масово хората в България нямат култура на друсане, а пък за култура за психаделици и свещенни растения да не говорим... Със Златните учители съм Брейтрутвал и с 3 грама сухи при това в компания на хора и то Брейтрут в продължение на часове. Та те така, всичко е Set&Settings и дори четенето на едно съобщение е Set&Settings, защото както яденето на гъби нещата се случват в главата ти, така и четенето на текста се случва в главата ти и само от теб зависи, как го взъзприемаш.
Другото е че скачаш на монотюб направо, а за начало буркана е по-лесно и от опит знам, че дори с 5 буркана ( с обем 240 мл) отгледани както трябва ще имаш гъби за цяла година за двама ви ... за теб и жена ти, при това при много редовна (зло)употреба при това на високи дози и ми става чудно, защо ти е моното'б за толкова много гъба.., но ти си знаеш за какво са ти :D.

Ако решеиш качи някоя снимка да видим, как се развиват нещата.

Желая ти щасти и успех.
Аватар
Sofia Cannabis
Градинар
Градинар
Мнения: 2307
Регистриран на: 04 Май 2019, 00:46
Has thanked: 3495 times
Been thanked: 4731 times

sugerman написа: 25 Яну 2021, 15:11 Да този пич има интересни неща и добре се справя, като гледам. Иначе аз явно имам силен стомах, защото не му се гади и не боли корема от гъбоците. Нито от наще от планината нито от кубенсиса. Пресни сухи всякак не съм усетил нещо натрапчиво. А съм си ял щедро. А на някой случвало ли му се е да забрави тортата на директна светлина без да иска ? Днес видях че гаджето ми е отворило пердетата в разсеяността си и невежеството си към моят проект... Дано не са много съсипани, защото тъкмо са на появяване пънчетата след дълго време търпение. А иначе по темата няма как да се сравнява торта от буркан с кафяв ориз и монотъб, с каквото и да е той вътрее, защото моноръаба им дава много по голяма среда за развитие и храна, както и пространство. Поне според мен. Но мисля че ще се съгласите.
Сега гледах видието на този с coco coir, vermeculite, gypsum - Bucket Tek и исках само да отбележа че Bucket Tek се използва основно от дървоядните гъби един пример тук е oyster mushrooms/кладница.

Не съм сигурен какви гъби искаш да отглеждаш но от това което аз знам, ще ти дам пример с Златните Учители - се развиват върхи животински изпражнения и така са открити в дивата природа в state of Georgia US, затова се препоръчва да се използва чкч ( което е от червей) най-лесно достъпно.

Буркан или monotub ако добавиш чкч ще имаш по-добри резултати основно по-силни гъби.

Отностно размера на гъбите - може да имаш една много голяма гъба от един буркан която ще е с размер на гъбите от monotub, но това е трудно да се каже когато се работи със спори. Ако имаш изолиран мицел е по-различно, но е доста работа и усилия.

Също така с monotub ще имаш доста по-голям добив с по-малко усилия ако всичко се развие правилно, но това не означава че всички гъби ще са мутанти.

При мен в monotub 3-ти flush почти само големи гъби но бяха доста по-малко количество спрямо 2-ри flush.
Прикачени файлове
IMG_20200530_074531.jpg
IMG_20200530_074619.jpg
IMG_20200711_072832.jpg
Най-добрата трева е домашно отгледаната трева.
www.youtube.com/@SofiaCanna
#БГКоноп
Публикувай отговор

Обратно към “Халюциногени / Ентеогени (растения, гъби, кактуси и други психаделици )”