Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

От къде да си купя канабис семена? От къде да си купя конопени семена? Семена за Марихуана и други Сувенири

Цялата важна информация на едно място
Публикувай отговор
Семена марихуана
FikiStoraro
Градинар
Градинар
Мнения: 678
Регистриран на: 19 Мар 2019, 15:44
Has thanked: 865 times
Been thanked: 963 times

GreenPot написа: 28 Ное 2020, 17:59 People, а какво ви е мнението за royalqueenseeds.com? Аз мисля от там да поръчвам, но всички пишете за seedsman.. Коя банка е по добрата според вас и опита ви като цяло - време за доставка, такси, стелт пакети, качество на семената...
Ей така да си полафим малко ...
Ще ти го обясня възможно най-просто. RQS са брийдър, сиреч продават само СОБСТВЕНИ СЕМЕНА, демек предлагат това, което са си произвели. Банките продават сортове на няколко и повече брийдъри. Seedsman са хем брийдъри хем банка. Сиреч може да купиш о семена от тяхните , дето са си създали, но също и да пазаруваш семена на стотина други брийдъри. Не всичики Банки са брийдъри и не всички брийдъри са банки! Още по-просто - Силвър Стар ти продават САМО МЕРЦЕДЕСИ, а бай Ставри от Горубляне, собственик на автокъща Х ти предлага Фолксвагени, Фордове, Опели, Мерцедеси, Ситроени и т.н. Относно RQS, аз съм от сравнително новите градинари тука, всичко като елементарни и основни грешки съм го допускал през годините, гледал съм сортове на Рояла и като цяло лошо не съм видял от тях.За начинаещи Рояла са идеални. Тука има и градинари топа на топа дето гледат със семена на Рояла и вадят яки глави. Тази година не съм гледал с техни сортове. Гледах сортове, предимно на Barneys Farm, чиито цени са от 20лв на горе бройката и да ти кажа разликата се усеща осезаемо във всяко едно отношение-вкус,добив,сила,аромат и т.н., вярно че подобрих и много неща тази година, но мисля, че и семките изиграха роля, макар и малка. Виж ми дневника от тази година, ще му пиша заключение Декември месец!
Когато на готин пич му е кофти, това е блус. Когато на готин пич му е готино, това е реге. Когато на кофти пич му е готино, това е чалга.
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

GreenPot написа: 28 Ное 2020, 17:59 People, а какво ви е мнението за royalqueenseeds.com? Аз мисля от там да поръчвам, но всички пишете за seedsman.. Коя банка е по добрата според вас и опита ви като цяло - време за доставка, такси, стелт пакети, качество на семената...
Ей така да си полафим малко ...
Seedsman продават не само техни семена, но и семена на други брийдъри (производители) и банки, в това число продават и семена на RoyalQueenSeeds. Следователно Seedsman имат много по-голям избор от сортове. Seedsman дават и много повече бонус безплатни семена. Seedsman предлата и регулар семена. От моят скромен опит с 2-те банки бих казал, че сортовете на Seedsman ми допат повече. RoyalQueenSeeds смениха собственика си преди няколко години и от тогавава нямам наблюдения над тях.
RoyalQueenSeeds съм ги ползвал много години наред. Коректни са и хубава трева ставаше от семената им, но от както започнах да пазарувам от Seedsman спрях да пазарувам от RoyalQueenSeeds ( RQS ). Просто ако искам нещо на Рояла (RQS) мога да си го купя и от Seedsman, защото Seedsman предлагат на 70 различни брийдара в това число продават и семена на RoyalQueenSeeds. Цената за семената на Royalqueenseeds е скъпа за това, което предлагат, като гени, а от Seedsman ще взема много повече бонуси безплатни семена и по-интересни сортове с по-добри гени. Последните години не ме вълнува дали ще ми дадът гриндерче, лисченца или друг мънч, а ме вълнуват какви гени и семена предпагат. Гените са едно от най-важното нещо в грола... те са вашата основа на грола. Гените ме вълнуват и предпочитам дори и ако дам повечко пари то да са за хубави гени.
Имал съм случай да при Черен Петък да си пазарувам от Seedsman сортове на Seedsman и на RoyalQueenSeeds и дна други банки в една и съща поръчка. RoyalQueenSeeds предлагат само фемки, а Seedsman имат и регулари а и много по-голям избор от семена, а това беше другата причина поради, която спрях да ползвам RQS, защото започнах да отглеждам основно регулар растения, както и да експериментирам със свой кросове. Регуларите са по-силни, по-добивни, по-вкусни и по-издържливи на стрес и защото регулара е натуралното, или просто на мен регуларите ми харесват повече и съм с предрасъдъци хаха . RoyalQueenSeeds са добър избор за начинаещи градинари. Но при фемките винаги ще се налага да си купувате семената отново и отново, докато регуларите са друга "бира". Друг начин за избягване налагане от купуване на нови семки всеки път е клонирането (правенето на клонинги на растението канабис е сравнително лесно и забавно, а това е една много полезна техника, която спестява пари за семена)

Seedsman имат достатъп до изключително богата гама от гени и е напълно нормално тяхната банка също да се представя добре, най-малкото като имаш такъв голям достъп до семена и до хиляди различни сортове... нормално е да кръстосаш най-хубавите сортове до които имаш достъп и в повечето случай се получава нещо уникално яко.

Fruit Spirit на RoyalQueenSeeds беше един от най-вкусните сортове, които съм пушил навремето и за това дълги години си пазех клонинг от този сорт и си го отглеждах само заради вкуса. Fruit Spirit не беше нито най-силният, нито най-дащният сорт, но вкуса му беше уникален. Въпреки, че другите им сортове на RoyalQueenSeeds бяха по-дащни и по-силни (примерно NL) и с по-плътни глави, все пак предпочитах повече Fruit Spirit заради вкуса, както и заради еуфорията и като по-лек коз го ползвах за 1-ви коз през деня.

Seedsman са изключително коректни и винаги сами пристигалите пратките от тях, и винаги съм бил доволен. Като заключение бих казал, че неслучайно Seedsman са спонсори и с реклама в Гръсти. Както и периодично от Seedsman правят кампании в който раздават безплатни семена. (включително тук в Гръсти)

На снимките се виждат Fruit Spirit, като тези растения са почти без торене (1-2 торената в цъфтежа), основно са били на вода и на каквото е имало в почвата. Май бяха под 400 в HPS.
ФС.jpg
ФС.jpg (112.93 KiB) Преглеждано 1406 пъти
Fruit Spirit 39 дни цъфтеж (12/12)
Fruit Spirit 39 дни цъфтеж (12/12)
ФС1.jpg (101.42 KiB) Преглеждано 1406 пъти
2 клонинга Fruit Spirit и 1 растения Liberty haze от семка
2 клонинга Fruit Spirit и 1 растения Liberty haze от семка
ФС3.jpg (154.17 KiB) Преглеждано 1406 пъти
Суха глава от клонинг Frut Spirit
Суха глава от клонинг Frut Spirit
ФС4.jpg (74.93 KiB) Преглеждано 1406 пъти
Суха глава от клонинг Frut Spirit
Суха глава от клонинг Frut Spirit
ФС5.jpg (100.65 KiB) Преглеждано 1406 пъти
Суха глава от клонинг Frut Spirit
Суха глава от клонинг Frut Spirit
ФС8.jpg (120.93 KiB) Преглеждано 1406 пъти

Тези 2 снимки също на Fruit Spirit, но са от по-стара реколта/грол. (снимки от архивите)
Пра майка (клонинг) Fruit Spirit :) (друг грол )
Пра майка (клонинг) Fruit Spirit :) (друг грол )
ФС7.jpg (100.04 KiB) Преглеждано 1406 пъти
Пра майка (клонинг) Fruit Spirit ( Пра майка (клонинг) Fruit Spirit :) (друг грол ) Не на 3-те от снимките
Пра майка (клонинг) Fruit Spirit ( Пра майка (клонинг) Fruit Spirit :) (друг грол ) Не на 3-те от снимките
ФС10.jpg (114.11 KiB) Преглеждано 1406 пъти
П.П. В момента Seedsman имат намаление Black Friday което ще се проведе до 30.11 2020 година.

viewtopic.php?f=9&t=272&start=10

viewtopic.php?f=9&t=72
Прикачени файлове
ФС2.jpg
ФС2.jpg (150.93 KiB) Преглеждано 1406 пъти
FikiStoraro
Градинар
Градинар
Мнения: 678
Регистриран на: 19 Мар 2019, 15:44
Has thanked: 865 times
Been thanked: 963 times

Не знам от кога , но RQS предлагат и регулари. С риск от мъмрене прилагам линк https://www.royalqueenseeds.com/54-regu ... abis-seeds
Когато на готин пич му е кофти, това е блус. Когато на готин пич му е готино, това е реге. Когато на кофти пич му е готино, това е чалга.
Аватар
Spiral
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 628
Регистриран на: 11 Дек 2018, 22:58
Has thanked: 949 times
Been thanked: 1531 times

Josep92 написа: 28 Ное 2020, 20:19 Не знам от кога , но RQS предлагат и регулари. С риск от мъмрене прилагам линк https://www.royalqueenseeds.com/54-regu ... abis-seeds
Те хубаво предлагат ама не пращат до БГ вече :lol: . Питах ги защо и ми отговориха,че е заради нов закон. :evil:
Keep on growing :stone:
FikiStoraro
Градинар
Градинар
Мнения: 678
Регистриран на: 19 Мар 2019, 15:44
Has thanked: 865 times
Been thanked: 963 times

Spiral написа: 28 Ное 2020, 23:37
Josep92 написа: 28 Ное 2020, 20:19 Не знам от кога , но RQS предлагат и регулари. С риск от мъмрене прилагам линк https://www.royalqueenseeds.com/54-regu ... abis-seeds
Те хубаво предлагат ама не пращат до БГ вече :lol: . Питах ги защо и ми отговориха,че е заради нов закон. :evil:
Какъв!? Митнически простотии ли пак? На времето имаше тарикати дето прибираха по 2 пратки.........Щото уж им били откраднали първата....Да не се откажат и други брийдъри да пращат в България, сакън!
Когато на готин пич му е кофти, това е блус. Когато на готин пич му е готино, това е реге. Когато на кофти пич му е готино, това е чалга.
Аватар
Spiral
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 628
Регистриран на: 11 Дек 2018, 22:58
Has thanked: 949 times
Been thanked: 1531 times

Josep92 написа: 29 Ное 2020, 00:58
Spiral написа: 28 Ное 2020, 23:37
Josep92 написа: 28 Ное 2020, 20:19 Не знам от кога , но RQS предлагат и регулари. С риск от мъмрене прилагам линк https://www.royalqueenseeds.com/54-regu ... abis-seeds
Те хубаво предлагат ама не пращат до БГ вече :lol: . Питах ги защо и ми отговориха,че е заради нов закон. :evil:
Какъв!? Митнически простотии ли пак? На времето имаше тарикати дето прибираха по 2 пратки.........Щото уж им били откраднали първата....Да не се откажат и други брийдъри да пращат в България, сакън!
Не,просто нов закон и аз си помислих,че е заради кражби,явно си има друга причина и даже не казаха дали е временно.Странна работа,еми или от друг сайт или ако имате авери в чужбина,които да ви ги препратят пак става. :lol:
Keep on growing :stone:
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Josep92 написа: 28 Ное 2020, 20:19 Не знам от кога , но RQS предлагат и регулари. С риск от мъмрене прилагам линк https://www.royalqueenseeds.com/54-regu ... abis-seeds
Няма за какво да бъдеш мъмрен. Хубаво е че са започнали да предлагат и регулари. Незнам от кога предлагат регулари, но по времето, когато пазарувах последно от тях предлагаха само фемки (фотопериодни и автоматици, но само фемки). Както казах от няколко години не пазарувам от Рояла, защото откакто ползвам Seedsman съм изключително доволен от Seedsman и избягвам да пазарувам от други места.
Аватар
tribulusmet
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 8
Регистриран на: 30 Дек 2020, 05:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

извинявам се за въпроса ми но не знам къде да питам, купих сух храсталак на улицата 20 грама за да направя RSO масло и вътре в храсталака имаше няколко семена. Ако такива семена се засеят има ли смисъл от начинанието ? Виждам по сайтовете да се предлагат феминизирани. А ако не са феминизирани какво се случва ?
Аватар
Vetrushka
Ветрушка
Ветрушка
Мнения: 1261
Регистриран на: 10 Дек 2018, 16:11
Has thanked: 1807 times
Been thanked: 3260 times

tribulusmet написа: 30 Дек 2020, 06:03 извинявам се за въпроса ми но не знам къде да питам, купих сух храсталак на улицата 20 грама за да направя RSO масло и вътре в храсталака имаше няколко семена. Ако такива семена се засеят има ли смисъл от начинанието ? Виждам по сайтовете да се предлагат феминизирани. А ако не са феминизирани какво се случва ?
Не няма смисъл, семките не са скъпи, а гена на семката е най - важното !
Аватар
tribulusmet
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 8
Регистриран на: 30 Дек 2020, 05:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

мерси , ще се образовам повечко
Публикувай отговор

Обратно към “Индекс на Важните Теми”