Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

Първо отглеждане на Магически Гъби в торти от кафяв ориз и вермикулит

Място за дискусия, изследване и проучване на един от най-мистериозните и проницателни ентеогени на Земята.
Публикувай отговор
Семена марихуана
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 919
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1869 times

Schranzz126 написа: 11 Апр 2021, 19:54 Мисля, че е мухъл. Да изхвърлям ли буркана ?
Заедно с буркана в кофата!
enthusiastic.unicorn
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 8
Регистриран на: 27 Апр 2020, 19:31
Has thanked: 7 times
Been thanked: 18 times

Здравейте отново! Мисля да опитам и с агар. От къде си взехте петритата? Тук не намерих много информация за този метод, а в гугъл търсейки петрита намерих само опции за поръчка на големи количества като за лаборатории.
Благодаря!
Аватар
Crazy Train
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 888
Регистриран на: 11 Дек 2018, 20:59
Has thanked: 1352 times
Been thanked: 1220 times

completely mad
Аватар
Focktor
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 366
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 15:13
Has thanked: 566 times
Been thanked: 320 times

ali,ebay,в бг има поне 3-4 фирми които се занимават с дистрибуция на петрита и каквото се сетиш за лаборатории. Просто ползвай гугъл и им пиши.
Аватар
Focktor
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 366
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 15:13
Has thanked: 566 times
Been thanked: 320 times

Пс може да ползваш и купички за кетчуп или подобни с капаче дето са. Гледаш да са polypropylene,можеш да направиш no-pour с тях.
Аватар
Focktor
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 366
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 15:13
Has thanked: 566 times
Been thanked: 320 times

sugerman
Нов Градинар
Нов Градинар
Мнения: 12
Регистриран на: 14 Яну 2021, 20:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Крайно време е някой от по-опитните да нарапви тек за направата на агар. Аз бих се заел да кача малко снимки като се опитам да си направя скоро за пръв път. Това, което ме спря до сега , е че съм се навил да си купя тенджера под налягане. Вие какви използвате ? Става ли с по ефтини ? И някой пробвал ли е no pour agar със стерилизиране на котлона на пара ?
Аватар
WDScorpio
СЕО
Мнения: 919
Регистриран на: 03 Дек 2018, 15:59
Has thanked: 84 times
Been thanked: 1869 times

За да си направиш петри с агар в домашни условия не е сложно, но изисква уреди, който не всеки има.
Аз използвам петри с агар - малцов екстракт и съм много доволен.

Сайт за поръчка https://www.ridacom.com/
Продукт:
1 x 09011 Агар с малцов екстракт 2х10

Цената е приемлива и поне сте сигурни, че всичко е стерилно, а не хвърляте боб дали се е получило или не.
Аватар
Focktor
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 366
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 15:13
Has thanked: 566 times
Been thanked: 320 times

sugerman написа: 18 Апр 2021, 19:13 Крайно време е някой от по-опитните да нарапви тек за направата на агар. Аз бих се заел да кача малко снимки като се опитам да си направя скоро за пръв път. Това, което ме спря до сега , е че съм се навил да си купя тенджера под налягане. Вие какви използвате ? Става ли с по ефтини ? И някой пробвал ли е no pour agar със стерилизиране на котлона на пара ?
това видео дето съм го сложил невидимо ли е?
Аватар
Focktor
Баш Градинар
Баш Градинар
Мнения: 366
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 15:13
Has thanked: 566 times
Been thanked: 320 times

Всички тенджери над 15psi стават,стига да побира това което искаш да стерилизираш,и спазваш упътването.
Публикувай отговор

Обратно към “Халюциногени / Ентеогени (растения, гъби, кактуси и други психаделици )”