Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

ГроуБокс/Сушилня в ниша

Направи си сам проекти и домашни решения тук!
Семена марихуана
kambera
Градинар
Градинар
Мнения: 65
Регистриран на: 12 Ное 2020, 21:34
Has thanked: 183 times
Been thanked: 116 times

Здравейте, имам една ниша, която съм си наумил да превърна в Бокс/Сушилня Представлява това:
Ето го отворено...
Ето го отворено...
Имам една плъзгаща врата, която не изпозвам , и се образува ниша между гардероба и стената...
Имам една плъзгаща врата, която не изпозвам , и се образува ниша между гардероба и стената...
Наумил съм да направя бокс, от ESP изолация, или както е известно по нашия край, стиропор 100 мм :)
Малко е като размер, някъде 50х50 см ще е, с височина 200 см(даже с рамката 50х50х170), но пък ще е от сърце ;)
Грубо нещо такова като бокс :)
Грубо нещо такова като бокс :)
Мисля да сложа рамка от дървени летви за окачване на такъмите и оборудването, един отвор Ф125 отгоре за изходящ и един ф125 за входящ долу в ниското...Един отвор ф 45 за кабели. Прозорчето ще се затъмни естествено.. А и вратата е само декоративен елемент, ще има рогозка с фолио, хваната с велкро, като вътрешна врата.Ами това е общо взето.
Та чакам идеи, преложения, както и критики естествено.
Поздрави!
Бъдете здрави!
kambera
Градинар
Градинар
Мнения: 65
Регистриран на: 12 Ное 2020, 21:34
Has thanked: 183 times
Been thanked: 116 times

Ами аз си продължавам :) Разкроих и залепих гърба, както и едната страница с отвора за кабелите:
Първото парче е на операционната :)
Първото парче е на операционната :)
Всичко е в стиропорени "стърготини", ще ги чистим сигурно поне 2-3 седмици...но това е цената на скреч билдинга :)
Разкроено, разпробито и залепено....малко фитнес, докато съхне :)
Разкроено, разпробито и залепено....малко фитнес, докато съхне :)
Шегувам се, за тежест са, но аз си тренирам ;) По една коремна преса на ставане и една на лягане.....
Шегувам се, за тежест са, но аз си тренирам ;) По една коремна преса на ставане и една на лягане.....
А този отвор на едната страница е за кабеляците.
А този отвор на едната страница е за кабеляците.
Това е за сега, надявам се някой да се включи с идеи, предложения и критики, преди да нарежа всичко :)
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3135
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7058 times
Been thanked: 4707 times

Много дебело, не стеснява ли допълнително пространството? А бяло нямаше ли, защо е на черни точки? 😁Или просто си го имал в излишък? И аз тренирам така, както спомена, в смисъл не обичам напразни движения хаха Примерно на фитнесите имаше такова изобретение докато тренираш да правят ток уредите или пък докато тренирам да ида до някъде пеша и там да свърша нещо или да оправя градината, да има и друга цел, освен самата тренировка и движение🙂Или да ида на планина, поне да поглеждам красиви гледки, каране на колело,което о аче да ме закара донякъде, а не да въртя като хамстер хахаха
kambera
Градинар
Градинар
Мнения: 65
Регистриран на: 12 Ное 2020, 21:34
Has thanked: 183 times
Been thanked: 116 times

Имах един пакет останал от лятото... малко е дебело, но ще е кабинка, с рамка, която мога да местя и искам да е стабилно като конструкция ;) .Бяло нямаше :) Но ще го облепя с фолио ;)
Поздрави!
kambera
Градинар
Градинар
Мнения: 65
Регистриран на: 12 Ное 2020, 21:34
Has thanked: 183 times
Been thanked: 116 times

Докато почивам изрязох и въздухопроводите....
Докато почивам изрязох и въздухопроводите....
Бачкам си аз, сега тъкмо завърших рамката на гърба....малко бира май ми липсва ;)
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Ще се получи при това готино. Можеш да изолирай и уплътни фугите със санитарен силикон. Също така можеш да сложиш 4-ри колеца, по 1 колелце на всеки ъгъл и така цялата ти конструкция ще е на колела и ще можеш да я движиш по плочките. Две от колелата могат да са със стопер спирачки. (тези колела със спирачките се слагат по диагонал). Такъв тип колелца можеш да намериш в по-големи железарии или във веригите. За 10-12 лв за 4-ри колелца (общо) и бокса го правиш на колела. Всеки път, като се наложи да го местиш ще се радваш, че имаш колелца.
kambera
Градинар
Градинар
Мнения: 65
Регистриран на: 12 Ное 2020, 21:34
Has thanked: 183 times
Been thanked: 116 times

firstcitizen написа: 28 Ное 2020, 19:21 Ще се получи при това готино. Можеш да изолирай и уплътни фугите със санитарен силикон. Също така можеш да сложиш 4-ри колеца, по 1 колелце на всеки ъгъл и така цялата ти конструкция ще е на колела и ще можеш да я движиш по плочките. Две от колелата могат да са със стопер спирачки. (тези колела със спирачките се слагат по диагонал). Такъв тип колелца можеш да намериш в по-големи железарии или във веригите. За 10-12 лв за 4-ри колелца (общо) и бокса го правиш на колела. Всеки път, като се наложи да го местиш ще се радваш, че имаш колелца.
Да, ще уплътня фугите , предвидил съм го :) Идейно е с колелца, но няма как конструктивно да стане, не са предвидени в проекта, а и всичко е изчислено до сантиметри , а те ще повдигнат височината на целия бокс..Но благодаря за предложението :)




Здравейте отново, днес довърших дървеното скеле, и остава да залепя страниците, дъното и покрива :)
Получи се това:

Поздрави!
Прикачени файлове
IMG_20201130_185230 - Copy.jpg
IMG_20201130_184946 - Copy.jpg
Последно промяна от kambera на 04 Дек 2020, 14:01, променено общо 1 път.
kambera
Градинар
Градинар
Мнения: 65
Регистриран на: 12 Ное 2020, 21:34
Has thanked: 183 times
Been thanked: 116 times

Здравейте, завърших "грдероба" че само ми се пречкаше из кухнята..... Остана да го облепя с фолио да пусна тока и да закача 'такъмите" ;)
Много ме забави бавното съхнене на лепилото...
Ето го на мястото му в "нишата"
Ето го на мястото му в "нишата"
Затварям и почвам :)
Затварям и почвам :)
А това е от другата страна....Ще го боядисам в син акрил на водна основа, да не белее така и да се върже с другата мебел
А това е от другата страна....Ще го боядисам в син акрил на водна основа, да не белее така и да се върже с другата мебел
Поздрави!
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3135
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7058 times
Been thanked: 4707 times

Ама теб те бива по тая част, колко прецизно си направил летвичките! 👍😎Много добре си го изпълнил, не мърляво😆В нас са идвали майстори дето работят по-гадно хахаАко пода ще е над вкарващия и той ще духа отдолу това ми харесва! Да има въздух. А сега каква лампа, каква/какви саксии? Формата на цветето ще трябва да се съобрази с малко нестандартната висока форма на мястото. А би могло и отстрани да има лед ленти?
kambera
Градинар
Градинар
Мнения: 65
Регистриран на: 12 Ное 2020, 21:34
Has thanked: 183 times
Been thanked: 116 times

Лампата е като твоята лед на MH TS1000 ;) Саксии... Така както го мерих, ще влезнат 4 правоъгълни по 6, макс 7 литра. Площа е 40х50 см. Малко е, но пък ще се ползва и за сушилня, а и аз не съм грандоман ;) Това за ЛЕД лентите не ми беше хрумвало, а и не знам дали би имало допълнителен ефект.Работната височина на бокса е 150 см. , така че не е чак толкоива високо.Отгоре ще са турбината, въздуховодите и филтъра, там на горния "стелаж" ... Остана пипкавата част, фолиото, окабеляването, монтирането на изкарващия вентилатор с филтър и т.н....абе все неща дето искат вереме и нерви :) Малко отъня портфейла, и ще се забавя с поръчката на турбинен и филтър, че идват сметки дейба...Абе леко по-леко се надявам да влезне в употреба до след 2-3 макс седмици :)
Публикувай отговор