Добре дошли! Моля запознайте се с нашите ПОЛИТИКА ЗА ПОВЕРИТЕЛНОСТ и УСЛОВИЯ ЗА ПОЛЗВАНЕ
преди да продължите!
Производството, купуването, продаването, разпространението и притежанието на наркотици се наказва от закона в голяма част от държавите по света! Моля запознайте се с местните си закони.

CBD при зъбобол

Правила на форума
Това е форум, което означава, че "съветите" и информацията, обсъждани тук, понякога се създават от непрофесионалисти.

Информацията в този форум е предоставена само с информационна цел и не трябва да се тълкува като медицински съвет или указание, нито да заменя съветите, предоставени от медицински специалист.
Описаните продукти/вещества в този форум не са предназначени да диагностицират, лекуват или предотвратяват болести. Нищо в този форум не е предназначено за медицинска диагноза или лечение. Винаги се консултирайте с вашия медицински специалист относно възможни усложнения, преди да използвате даден продукт/вещество. По никакъв начин информацията във форума не заменя консултация с компетентен медицински специалист. Не може да бъде дадена никаква гаранция за точността или пълнотата на информацията в този форум под каквато и да е форма – текст, снимки. Информацията може да включва технически грешки, печатни грешки, пропуски или неточности. Собствениците на форума не поемат отговорност за диагноза или лечение, направени въз основа на информацията в този форум. Читателя поема пълна отговорност за правилното използване на информацията в този форум.
Не диагностицираме, предписваме, нито лекуваме болести. Не се опитваме да даваме медицинските съвети. Не сме здравнни и/или медицински специалисти или лекари, и не се преструваме, че сме такива. Не лекуваме и не се грижим за медицински случаи.

Моля, винаги се консултирайте със съответния специалист в случай на заболяване, самолечение или промяна на лечението. Не вярвайте на всичко, което е в Интернет. За съжаление, чудодейни лекарства не съществуват.
Семена марихуана
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

МОЖЕ ЛИ CBD ДА УСПОКОИ БОЛКАТА ОТ ЗЪБОБОЛ?

Питали ли сте вашия зъболекар дали можете да ползвате CBD масло при зъбобол?

Ако не сте го направили, защо не? Широко известно е, че THC и CBD имат противовъзпалителни и стимулиращи костите свойства, които могат да помогнат при тежки състояния като артрит, защо да не го използвате за зъбна болка и подуване? 

Така че, трябва ли да помислите да опитате CBD масло следващия път, когато получите зъбобол? Нека разгледаме някои от причините за болката в зъбите и как CBD може да помогне за борбата с нея.

Какво причинява болка в зъбите?
Причините за зъбобол могат да бъдат много, но през повечето време причината за зъбобол е инфекцияНатрупването на бактерии по зъбите и венците в крайна сметка се разпространява в нервите и кръвоносните съдове, разположени във вътрешната част на зъбите. Честото четкане и лошата хигиена помагат на бактериите да процъфтяват.
Каквато и да е причината за болка, винаги се препоръчва да посетите медицински специалист, ако имате дълготраен или силен зъбобол. Освен това, професионален преглед и почистване на всеки 6 месеца или 1 година винаги е препоръчително като метод за профилактика на всяко зъбно заболяване.
Тъй като все още няма достатъчно изследвания за използването на CBD в стоматологията, ползите не са проучени подробно. Тъй като е трудно да се дозира CBD, резултатите са непоследователни. Някои пациенти смятат, че масло от CBD облекчава болката от зъбобол, а някои не. 

Внимавайте за явлението „памучна уста“

Тези, които консумират канабис, знаят за състоянието памучна уста. Това е често срещан симптом, който се случва, независимо дали консумирате марихуана с THC или коноп със CBD. Cottonmouth(памучна уста) просто означава сухота в устата. Обикновено след консумация на канабис хората могат да почувстват, че устата им става суха и чувстват жажда.
Важно е да запомните, че когато се възстановявате от всяка дентална операция, слюнката е важна. Тя съдържа антибактериални съединения, които поддържат растежа на бактериите под контрол. Слюнката съдържа също ензими и протеини, важни за здравето на зъбите и венците.
Това е причината, поради която е важно да бъдете внимателни, когато използвате CBD масло за лечение на зъбобол. Подобно на THC, той също причинява сухота в устата. Просто трябва да пиете много вода и да останете хидратирани. Можете също така да дъвчете дъвка, ако усетите, че устата ви изсъхва, за да стимулира производството на слюнка. Сухотата в устата поради лечение със CBD масло отминава след известно време. Сухата уста ще се случва по-рядко, когато тялото ви се приспособи към наличието на CBD.

Изваждане на зъб
Обикновено и просто: НЕ пушете канабис след изваждане на зъби
Вашият зъболекар ще ви предупреди да не пушите след изваждане на зъб, тъй като пушенето може да причини сухо гнездо. Какво представлява сухото гнездо? След отстраняване на един от постоянните зъби се образува кръвен съсирек на мястото, от където е отстранен зъбът. Този съсирек на кръв е важен за изцелението, тъй като предпазва костните и нервните окончания.
Когато пушите, смукателното движение предизвиква натиск върху венците ви. Това налягане е достатъчно, за да повреди кръвния съсирек и се образува суха дупка. Ако кръвният съсирек се отстрани, разтвори или не се образува напълно, нервните окончания и костта стават предразположени към инфекция. Това състояние е придружено от силна болка в устната кухина и в лицето и изисква незабавно внимание от зъболекаря. 

Колко време трябва да чакате преди пушенето на канабис след изваждане на зъб/мъдрец ?

Хората често питат: „Колко бързо мога да пуша канабис след изваждане на зъб?“
След като зъбът ви бъде изваден, трябва да се откажете от тютюнопушенето за период от два дни до 1 седмица. Ако наистина трябва да пушите, опитайте се да изчакате 2 дни, но периодът от 7 дни би бил оптимален, за да гарантирате, че раната е заздравяла напълно. 
Ако наистина имате нужда от корекция на THC или CBD, по-добре е да използвате ядливи продукти, докато раната заздравява.
Сухото гнездо може да бъде много по-лошо, отколкото си мислите. Струва си да изчакате лечебния процес да приключи, преди отново да пушите канабис. 

Моля да споделите в коментари под поста дали имате опит с консумацията на канабис след изваждане на зъб? Използвате ли CBD масло за овладяване на болки в зъбите? Оставете коментар и останете здрави! :D :) :roll: :joint:
Изпробвайте релаксиращ масаж с CBD масло, за да ви помогне да забравите болката си и също да се почувствате подмладени.

Видео
https://www.youtube.com/watch?v=_dpuq3WoXQw


viewtopic.php?f=24&t=253

viewtopic.php?f=29&t=234

Кредити:
Превод new vilager
Cannabidiol 360
Moonlight Beach Dental

#БГКоноп
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Паста за зъби от която съм много доволен. Съдържа масла от семена на индустриален коноп, други билки и активен въглен. Недостатъка на тази паста за зъби е цената, но пък е добра идея от какво да си направя паста за зъби.
Вие ползвали ли сте паста за зъби с конопено съдържание или със CBD? Доволни ли сте от нея ? Имате ли чувствителни венци и зъби? Моля да споделите впечатления и мнения.
Прикачени файлове
cannabis cosmetic1-min.JPG
cannabis cosmetic1-min.JPG (75.04 KiB) Преглеждано 1706 пъти
cannabis cosmetic-min.JPG
cannabis cosmetic-min.JPG (62.36 KiB) Преглеждано 1706 пъти
FikiStoraro
Градинар
Градинар
Мнения: 678
Регистриран на: 19 Мар 2019, 15:44
Has thanked: 865 times
Been thanked: 963 times

Палец от мен! Много полезна статия, все повече такива да публикувате! На мен лично ми вадиха зъб, когато бях на 6, за сега зъбите са ми в ред:). Относно пастите за зъби, аз съм пробвал на Хималая едни билкови, отврат! Просто като го/я няма ментолът/ментата, ми седят едни такива противни - не го усещам това чувство за чистота и свежест. Тази паста от Сърбия ли е от къде е, гледам на славянски език е писано....... То скоро и нашите съседи ще легализират конопа, само ние ще останем:(
Когато на готин пич му е кофти, това е блус. Когато на готин пич му е готино, това е реге. Когато на кофти пич му е готино, това е чалга.
Аватар
firstcitizen
Буден
Буден
Мнения: 1993
Регистриран на: 04 Дек 2018, 20:34
Has thanked: 5554 times
Been thanked: 3486 times

Josep92 написа: 02 Юли 2020, 13:00 Палец от мен! Много полезна статия, все повече такива да публикувате! На мен лично ми вадиха зъб, когато бях на 6, за сега зъбите са ми в ред:). Относно пастите за зъби, аз съм пробвал на Хималая едни билкови, отврат! Просто като го/я няма ментолът/ментата, ми седят едни такива противни - не го усещам това чувство за чистота и свежест. Тази паста от Сърбия ли е от къде е, гледам на славянски език е писано....... То скоро и нашите съседи ще легализират конопа, само ние ще останем:(
Радвам се, че ти е харесала. Ще се постараем за повече такива статии, защото вярваме, че са интересни, полезни и съдържат важна информация, която може да помогне за легализацията. Благодарен съм на new vilager за превода.

Пастата за зъби е закупена от магазин в България, но пастата за зъби е произведена в Чехия.

П.П. Скоро и у нас :D

#БГКоноп
Inna
Marijuana Mom
Marijuana Mom
Мнения: 3183
Регистриран на: 03 Дек 2018, 16:20
Has thanked: 7102 times
Been thanked: 4741 times

Аз вейпвам след зъболекар,но изчаквам малко,няколко часа:)правиха ми различни манипулации,вейпвах при всяка от тях и не съм имала проблеми,всичко е наред,действаше ми добре в общи линии след зъболекаря.Е,предполагам по-добре да се изчака дни или поне до другия ден.
Зъб ако те боли трудно е да се овладее тази болка с каквото и да е,трябва си да се оправи първо разваленото механично,да се почисти.Все пак ако се случи хубаво се измива болния зъб и се жабурка(не гълта) с нещо дезинфекциращо(сода,разредена кислородна вода доста помага),а ЦБД /ТХЦ може да се вземе/изпуши в комбинация,все пак отпуска донякъде,пушила съм при зъбобол и е имало ефект за известно време......
Обаче едно може да се каже,преди зъболекар не пуша!!!!!!!:D
Публикувай отговор